Článek

Radim Uzel se před smrtí zastal Jana Cimického: Pletli si nás, znali jsme se 50 let, vzpomíná obviněný psychiatr

 
Zesnulý sexuolog Radim Uzel (†82) měl řadu přátel, k těm nejbližším ale patřil psychiatr Jan Cimický (74), který je nyní trestně stíhaný za různé údajné sexuální delikty za posledních 42 let. Uzel se ho ještě před smrtí stačil jako jediný veřejně zastat. Jak na něj přítel vzpomíná?
04.05.2022 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků) , Jan Cimický (215 článků)
Podobné články

4 typy kravatových uzlů

 
Každý muž by si měl umět uvázat kravatu. Jenže jejich ruce i mozek se často vzpírají zapamatovat si i ten nejjednodušší postup, že první větu opravuji na: každá žena by měla umět uvázat kravatu, aby byl její muž elegantní a upravený. Jestliže nechodíte často do společnosti či na různé formální akce, kde je předepsaný dress code, máte nejspíš s vázáním uzlů na kravatě docela problém. Obvykle se to pak řeší tak, že si muž kravatu jen uvolní, ale uzel zachová pro další použití.Přitom uvázat ho znovu není nic složitého, chce to jen trochu cviku. Uzel Four In Hand Jednoduchý uzel, který zvládnete opravdu čtyřmi pohyby, vám vystačí na většinu všech akcí, jichž se zúčastníte. Je velmi oblíbený a hodí se na širší vázanky. Uvázaný uzel Four In Hand je mírně asymetrický a na své uvázání spotřebuje poměrně krátkou délku kravaty a proto se hodí i pro kratší kravaty. Vzhledem k tomu, že je uzel poměrně malý, nehodí se do dlouhého rozevřeného límečku. Dvojitý uzel Jde o variantu jednoduchého Four in Hand uzlu, kdy se vázanka obtočí dvakrát a protáhne se okolo tenkého konce. Tím vznikne větší uzel, vhodný do všech typů límečků. Protože vznikne uzel široký, dá se vázat i z úzkých kravat. Windsorský uzel Windsorský uzel je velmi symetrický uzel trojúhelníkového tvaru, k jeho uvázání se spotřebuje poměrně velká délka vázanky a uzel proto působí plným dojmem. Hodí se na kravaty z tenkého materiálu, na ostatních vypadá nepatřičně robustně. Jeho správné uvázání není až tak jednoduché, vyžaduje cvik, zejména v oblasti kde, kdy a jak uzel při jeho vázání utáhnout. Poloviční windsor Jeho název vychází z relativní podobnosti s uzlem windsorským, ale na uvázání i na přesnost vázání je výrazně jednodušší. Je velmi oblíbený na evropském kontinentu a jeho vázání není nijak složité, i když trochu cviku vyžaduje. Poloviční... Čtěte více Příspěvek 4 typy kravatových uzlů pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.09.2018 12:30 |

podobné články

Radim Uzel to schytal za Jana Cimického: Vlna sprostých útoků. To jsem si dal!

 
Události posledních týdnů ohledně nejrůznějších obvinění psychiatra Jana Cimického (73) z údajných sexuálních deliktů nijak nezměnily přesvědčení jeho kamaráda, sexuologa Radima Uzla (81). Co řekl eXtra.cz s odstupem měsíce a po záplavě kritiky na jeho hlavu?
02.12.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků) , Jan Cimický (215 článků)

ON-LINE CHAT: Ptejte se sexuologa Radima Uzla

 
Hostem on-line chatu na Novinkách bude ve čtvrtek ve 14 hodin známý sexuolog Radim Uzel. Ptejte se na vše, co se týká sexu, partnerských vztahů, sexuálních poruch i novinek v oblasti sexuologie, ve které se Uzel pohybuje třicet let. Velkým tématem je také nemoc AIDS, počet HIV pozitivních lidí u nás stále stoupá. Radim Uzel se stal tváří kampaně boje proti této smrtelné nemoci.
02.12.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Glosa: Jana Cimického policie již obvinila. Dočkají se i oběti Pavla Trávníčka?

 
Kauza Jana Cimického otřásá Českem. “Proč se ozývají po tak dlouhé době? Buď měly promluvit hned, nebo mlčet navždy. Nevěřím jim, jsou to lhářky.” Tohle byly nejčastější reakce, když na konci loňského roku po odvážném prohlášení Jany Fabiánové na Facebooku desítky žen obvinily renomovaného psychiatra Jana Cimického ze sexuálního obtěžování a v některých případech dokonce i ze znásilnění. Stejným způsobem část veřejnosti reagovala i na obvinění prozatím tří žen, které z obdobných činů obvinily pohádkového prince Pavla Trávníčka. Zpověď dvou z nich přinesla redakce eXtra.cz jako první. Prvního jmenovaného nyní policie obvinila ze znásilnění a vydírání. Činy druhého kriminalisté prošetřují. 
03.04.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Trávníček (490 článků) , Jana Fabiánová (76 článků) , Jan Cimický (215 článků) , Jana Fabiánová (51 článků)

Zemřel Radim Uzel (†82): Prohrál boj s rakovinou žaludku

 
Ve věku dvaaosmdesáti let zemřel český gynekolog a popularizátor sexuologie Radim Uzel. Informace o skonu prozradil deník Blesk. Uzel se dlouhá léta potýkal s rakovinou žaludku, které nakonec podlehl.
03.05.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Radim Uzel Zemanovým odpůrcům: Odkráčejte už do prdele

 
Sexuolog Radim Uzel se obrátil s výzvou k odpůrcům prezidenta Zemana. Pozoruje prý, že jejich zásluhou začíná být česká společnost zásadně rozdělená. Důvody jsou přitom tak zásadní, jako je slovo „kunda“, jednou vyslovené prezidentem. Těm, kteří kvůli jednomu slovu rozvracejí národ, místo aby je rozčilovaly skutečné sprosťárny jeho oponentů v OKD či Becherovce, doktor Uzel jasně vzkazuje, kam by se měli odebrat.
03.08.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Radim Uzel otevřeně o návratu rakoviny: Mám další nádory, už jsem skoro mrtvý

 
Popularizátor zdravých sexuálních vztahů MUDr. Radim Uzel (81) minulý rok zvládl první kolo boje s rakovinou jícnu a žaludku. Jak ale bylo poznat i při předávání státních vyznamenání, které také získal, nemoc bohužel znovu udeřila, a to plnou silou. „Dýchat nemůžu, chodit taky ne, jsem vážně nemocný a skoro mrtvý,“ řekl eXtra.cz Uzel bez špetky sebelítosti.
09.03.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Výzva pro Cimického: Jděte na detektor lži! Proč obviněný psychiatr přístroji nevěří?

 
Spolek Nepromlčíme vybízí psychiatra Jana Cimického (73), kterého několik žen obvinilo ze sexuálního násilí, aby podstoupil vyšetření na polygrafu neboli detektoru lži. 
08.12.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (215 článků)

Další špína se valí na Cimického: Nechutné svědectví studentek zdravotní školy

 
Historky o nechutném chování psychiatra Jana Cimického (73) se množí jako houby po dešti. Poté, co doktora obvinila zpěvačka Jana Fabiánová (42) ze sexuálního útoku, se přidaly se svými zkušenostmi další ženy, mimo jiné moderátorka Martina Vrbová. S dalšími podrobnostmi o chování Cimického v devadesátých letech se nedávno svěřil novinář Josef Chuchma.
09.11.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Fabiánová (76 článků) , Jan Cimický (215 článků) , Martina Vrbová (22 článků) , Jana Fabiánová (51 článků)

Sexuolog Uzel: Před 20 lety jsme v Káhiře varovali před rozdílnou plodností. Tam zakazovali kondomy, všechny děti prý byly chtěné. Dnes přelézají v Evropě drátěné ploty. Řízená invaze

 
ROZHOVOR Sexuolog Radim Uzel nevěří na spiklenecké teorie, ale invaze cizinců je podle něho řízená. Základní chybou je rozdíl plodnosti v rozvojových a vyspělých zemích. Vymírání Evropy a populační exploze třetího světa nemohla mít jiné následky. Čeká nás zhouba. Říkal jsem to již před dvaceti lety na konferenci v Káhiře, ale tam katolíci brojili proti potratům, anikoncepci a kondomům. Teď to máme, rozčiluje se Uzel.
04.11.2015 20:06 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Sexuolog Radim Uzel o erotických výplodech exmilence Gregorové: Je to člověk mdlé inteligence!

 
Láska má pouhý krok k nenávisti. To se potvrdilo v případě herečky Hany Gregorové (65), která dala kopačky zajíčkovi Ondřeji Koptíkovi (34) a ten se zničeho nic propadl do jámy zoufalství. Kvůli tomu následovaly zoufalé činy, kterými by chtěl Koptík svoji milovanou Hanu zpět. Co na jeho podivné chování řekl psychiatr Jan Cimický a sexuolog Radim Uzel?
19.09.2017 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Hana Gregorová (536 článků) , Radim Uzel (148 článků) , Jan Cimický (215 článků)

Exšéf Cimického promluvil o kauze zneužívání: Přiznal, proč ho vyhodil! A jak by jednal dnes?

 
 Kauza kolem psychiatra Jana Cimického (73) a jeho údajného sexuálního zneužívání pacientek otřásá Českem. Ozývají se další a další oběti, k záležitosti se vyjadřují i známé osobnosti. Nyní promluvil i bývalý šéf Cimického Zdeněk Bašný, který ho kdysi vyhodil právě kvůli podobným podezřením. Co řekl a jak by se zachoval dnes?
10.11.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (215 článků)

Souhlas k sexu. Písemně, jinak bude zle. Radim Uzel o budoucnosti. Kousek od nás už to řeší

 
ROZHOVOR Lidská sexualita je po tisíciletí neměnná. Žádné krize, nemoci, zákony a mediální kampaně mezilidské vztahy a jejich sexuální podstatu dlouhodobě neovlivní a sexu neuškodí. Lidská sexualita končí smrtí. To říká pro ParlamentníListy.cz v obsáhlém rozhovoru známý sexuolog Radim Uzel. Bavili jsme se i o home office, pornu a domácím násilí.
14.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Gynekolog slavných Češek Radim Uzel o napadení: Rodička mi ohlodala zadek

 
Gynekolog, porodník a sexuolog Radim Uzel, který odrodil už pěknou řádku českých celebrit, na svou kariéru vzpomíná s láskou. Ne však na situaci, kdy mu dezorientovaná rodička prokousla „hýždi“.
02.03.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Sexuolog Uzel míří do Senátu: Miloš Zeman mě přemluvil a bude prezident

 
Známý sexuolog Radim Uzel se rozhodl kandidovat do Senátu. Uzel zprávu pro ParlamentníListy.cz potrvrdil. Všeobecně uznávaný lékař a odborník přes pohlavní život by se rád stal senátorem na Břeclavsku za Stranu právo občanů – Zemanovci. S nabídkou přišel sám čestný předseda Miloš Zeman, který je Uzlovým osobním přítelem. A sexuolog je přesvědčen, že v případě přímé volby expremiér dobude Vladislavský sál a to povede i ke výraznému zvýšení významu SPOZ.
31.12.2011 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Sexuolog Uzel bude opět kandidovat do Senátu, přemluvil jej Zeman

 
Sexuolog a gynekolog Radim Uzel se opět rozhodl kandidovat do Senátu. Na Břeclavsku se bude o post v horní komoře ucházet za Stranu práv občanů - Zemanovci (SPOZ). Uzel do Senátu opakovaně neúspěšně kandidoval již v minulosti.
31.12.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Sexuolog Uzel: Budu lepší senátor. Zeman bude skvělý prezident

 
Sexuolog Radim Uzel chce kandidovat do Senátu za břeclavský region. Ke kandidatuře ho přesvědčil bývalý premiér Miloš Zeman. MUDr. Uzel se chystá kandidovat za Stranu práv občanů Zemanovci.
23.01.2012 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků) , Miloš Zeman (27339 článků)

Bouřlivý rozchod Paroubkových: Sexuolog Uzel přiznal selhání! Důvody Petry jsou vágní, říká

 
Sexuolog Radim Uzel (76) se stal nechtěným spoluaktérem rozchodu manželů Petry (43) a Jiřího (64) Paroubkových. Do kauzy ho zatáhl Jiří, se kterým se léta přátelí. I když Uzel není za takovou publicitu moc rád, tak mu to za zlé nemá.
09.03.2017 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)

Radim Uzel vydělává miliony i ze záhrobí: Pohled na něj těsně před smrtí šokuje

 
Sexuolog MUDr. Radim Uzel (†81), který 2. května 2022 podlehl zákeřné nemoci, byl dlouhá léta spojený s podpůrným přípravkem slibujícím zlepšení mužnosti. A i když už byl ve vážném stavu, pár týdnů před svým odchodem natočil zatím své úplně poslední reklamní spoty. Ty nyní začínají přicházet na televizní obrazovky. Jsou trochu morbidní a pohled na oblíbeného lékaře je velice smutný.
22.06.2022 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Radim Uzel (148 článků)