Článek

Řád bílého lva pro odbojáře ze Tří králů? Sněmovna na metál navrhla i virologa Cihláře

 
Na udělení nejvyššího státního vyznamenání Řádu bílého lva Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi členy odbojové skupiny Tři králové Václava Morávka, Josefa Balabána a Josefa Mašína i další čtyři válečné veterány. K poslaneckým adeptům na medaili Za hrdinství patří trojice záchranářů Jiří Stuška, Martin Mikloš a Jiří Vašica, která loni v říjnu pomáhala zraněným při hromadné nehodě, byť byla v tu dobu mimo službu.
09.07.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Morávek (23 článků) , Josef Mašín (107 článků) , Josef Balabán (6 článků) , Martin Zeman (357 článků) , Martin Morávek (2 články) , Jiří Zeman (1326 článků)
Podobné články

Zachránce dětí Winton dostal Řád Bílého lva. Ne všichni Češi nám tehdy pomáhali, připomněl

 
Nejvyšší české státní vyznamenání Řád Bílého lva udělil v úterý odpoledne prezident Miloš Zeman na Pražském hradě siru Nicholasi Wintonovi. Letos stopětiletý zachránil v roce 1939 několik stovek židovských dětí z Československa před nacisty, ocenění dostal na zvláštním ceremoniálu, při němž prezident zároveň in memorian ocenil Řádem bílého lva také někdejšího britského premiéra Winstona Churchilla.
28.10.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Winston Churchill (168 článků) , Miloš Zeman (25991 článků)

Tipy na zdravé alternativy bílého cukru

 
Čím si můžeme osladit kafe, čaj nebo třeba ovesnou kaši kromě bílého cukru? Existují jiné a zdravější alternativy, které by jej dokázaly plnohodnotně nahradit? Jestliže se zajímáte o zdravější životní styl, pak je dnešní článek určený právě vám! Většina lidí neví, že kromě bílého cukru, který je asi nejrozšířenějším sladidlem, si mohou nápoje i jídla osladit něčím jiným. My si dnes společně představíme přírodní sladidla, která jsou mnohem zdravější. Čím můžete sladit kromě bílého cukru? Jestliže chcete vědět, čím můžete sladit čaj, ovesnou kaši, jaké sladidlo použít do moučníků, pak jste tu správně. My totiž víme hned o několika možnostech, které jsou daleko lepší, nežli bílý cukr. Ten je známý tím, že není pro naše zdraví zrovna dvakrát prospěšný. Teď už si pojďme říci, čím kromě bílého cukru můžete sladit. Med Když se řekne zdravé přírodní sladidlo, každému se okamžitě vybaví med. Ten můžete používat pro oslazení kávy, čaje, použít se dá při vaření i pečení. Nejenže má všestranné využití, ale navíc je daleko zdravější, nežli cukr. Určitě musíme upozornit, že med je několikanásobně sladší nežli cukr, tak to s jeho množstvím nepřehánějte. Stevie Další velice známé přírodní sladidlo, které je dokonce 300x sladší nežli cukr. Její největší výhodou však není jen její vysoká sladivost, ale především skutečnost, že nemá skoro žádné kalorie! Pořídit jej můžete v podobě drobných krystalků, v současné době je k dostání prakticky na každém rohu. Kokosový cukr Místo bílého cukru můžete s klidným srdcem použít i cukr kokosový, který se vyrábí ze zkaramelizovaného nektaru kokosových květů. Je považován za nejlepší přírodní sladidlo s velice nízkým glykemickým indexem, známý je pro svou lehce karamelovou chuť, díky které není vhodný do všech pokrmů. Tak si na to dejte pozor. Javorový sirup Když se řekne javorový sirup, co si představíte? Spousta lidí si vybaví americké lívance polité právě... Čtěte více Příspěvek Tipy na zdravé alternativy bílého cukru pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
12.09.2017 08:35 |

podobné články

STAN: Státní vyznamenání pro první dámu české infekce i odvážnou zdravotní sestru

 
Starostové a nezávislí se rozhodli navrhnout na státní vyznamenání pro rok 2020 osobnosti, které prokázaly velký charakter, schopnosti a přínos pro celou českou společnost v těžkých chvílích koronavirové krize. Mezi ně zákonodárci STAN vybrali zdravotní sestřičku Janu Březinovou, epidemioložku Vilmu Marešovou, virologa z UK Jana Konvalinku, biochemika Tomáše Cihláře, fotbalistu Michala Sadílka i lékařku Soňu Pekovou.
19.04.2020 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Jana Březinová (6 článků)

Remdesivir bude pravděpodobně zdarma pro 140 tisíc pacientů

 
Americká společnost Gilead Sciences, která vyvíjí experimentální lék remdesivir, jež se užívá při léčbě nemoci covid-19, se podle svého viceprezidenta a virologa Tomáše Cihláře rozhodla poskytnout zdarma asi 1,5 milionu dávek léku, což by mělo vystačit pro 140 tisíc pacientů. Cihlář to uvedl v pátek v České televizi s tím, že se u mírnějších pacientů také zvažuje zkrácení doby medikace, takže by lék vystačil ještě pro více lidí.
15.05.2020 20:10 |

podobné články

Praha: Dopravní opatření během sobotního „Memoriálu Evžena Cihláře“

 
V sobotu 30. dubna 2011 se bude konat od 8.00 do cca 18.00 hodin 66. ročník tradiční cyklistické akce „Memoriál Evžena Cihláře“.
28.04.2011 16:25 |

podobné články

Nejen Prymula. STAN chce státní vyznamenání i pro českého lékaře, který vyvinul v USA lék na koronavirus

 
Hnutí STAN letos na státní vyznamenání navrhne biochemika a virologa Tomáše Cihláře, jehož tým vyvinul lék Remdesivir proti ebole, který se experimentálně testuje proti onemocnění COVID-19. V Česku byl Remdesivir podán zatím jednomu pacientovi nakaženému novým typem koronaviru ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, informuje Týden.cz.
17.04.2020 08:51 |

podobné články

Remdesivir virologa Cihláře v USA úspěšně prošel testem. Fandí mu i Trumpův epidemiolog

 
Experimentální lék remdesivir americké společnosti Gilead úspěšně prošel testem a může být účinný už po pěti dnech podávání. Informoval o tom ve středu zpravodajský web Politico s odvoláním na tiskové prohlášení firmy. Pozitivní výsledky testu ve středu přivítal prezident Donald Trump. Remdesivir byl pokusně použit při léčbě pacientů s covidem-19 v řadě zemí včetně České republiky.
29.04.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5762 článků)

Poslanci navrhli na vyznamenání odbojáře, spolutvůrce remdesiviru či vývojáře 3D tiskáren

 
Sněmovna ve čtvrtek schválila seznam jmen, kterým by podle nich měl prezident Miloš Zeman udělit tři typy státního vyznamenání. Řád Bílého lva by si podle nich zasloužili členové odbojové skupiny Tři králové. Medaili za zásluhy by měl podle poslanců dostat například Tomáš Cihlář, člen týmu, který vyvinul lék remdesivir, nebo tvůrce 3D tiskáren Josef Průša.
09.07.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25991 článků)

Klaus, Boček, Zilk i Baťa: Zeman udělil hned osm Řádů bílého lva

 
Muž, kterému chtěl dát metál Václav Havel, nejmladší syn zakladatele obuvnické dynastie Baťů nebo někdejší Zemanův hlavní politický rival. Ale i hrdinové bojů druhé světové války. To jsou lidé, kteří od prezidenta Miloše Zemana dostali 28. října Řád bílého lva. Celkem jich je osm a pět z nich už se toho nedožilo. O koho jde?
28.10.2019 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6067 článků) , Miloš Zeman (25991 článků) , Václav Klaus (10553 článků)

Ples na Hradě: Taneček prezidenta a Gott dostane Bílého lva

 
Největší hity Zlatého slavíka zněly Španělským sálem. Při plese prezidenta Miloše Zemana (75) se vzpomínalo i na zesnulou pěveckou legendu Karla Gotta (†80). A hlava státu potvrdila, že chce dát Mistrovi metál té nejvyšší kategorie – Řád bílého lva!
12.01.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6420 článků) , Miloš Zeman (25991 článků)

Sněmovna navrhla Zemanovi vyznamenat i šéfa BIS Koudelku

 
Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva kosmonauta Vladimíra Remka či posmrtně filozofa Jana Sokola. K adeptům na medaili Za zásluhy patří ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident už šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála.
02.06.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (160 článků) , Jan Zeman (455 článků) , Michal Zeman (11 článků)

Podívejte se na tutoriál k Metal Gear Rising: Revengeance

 
Čtvrtý Metal Gear vyšel už v roce 2008 a na regulérní Metal Gear Solid 5 si asi ještě nějaký ten pátek počkáme. Kdo ví, možná vyjde až na další generaci konzolí. Mezitím ale můžeme trénovat šermířské umění v multiplatformním Metal Gear Rising: Revengeance, které nás teď obšťastnilo novým videem přímo ze hry. Žádný načančaný trailer s rychlostí střihů,...
16.12.2010 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2477 článků) , Petr Nečas (9365 článků)

Zvláštní hrané video k Metal Gear Rising: Revengeance

 
Metal Gear Rising je zvláštní projekt. Vyměnil vývojáře z Kojima Productions na Platinum Games (Bayonetta, Vanquish), přidal podivný podtitul Revengeance a z odhalovacího videa z VGA to vlastně ani moc jako Metal Gear nevypadá. Spíš jako typická Platinovská rubačka v Metal Gear kabátku. Což samo o sobě zní taky lákavě. A teď se nám navíc ještě hra prezentuje docela zvláštním...
18.05.2012 10:45 |

podobné články

Metál pro „čučkaře“? Poslanci navrhli vyznamenat šéfa BIS i kosmonauta Remka

 
Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi na nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva kosmonauta Vladimíra Remka či posmrtně filozofa Jana Sokola. K adeptům na medaili Za zásluhy patří ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka, kterého prezident už šestkrát odmítl jmenovat do hodnosti generála.
02.06.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (160 článků) , Jan Zeman (455 článků) , Michal Zeman (11 článků)

Klaus vyznamenal 21 lidí. Tři veteráni mají propůjčen Řád Bílého lva

 
Prezident Václav Klaus vyznamenal dnes při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu 21 osobností. Nejvyšší státní vyznamenání, Řád Bílého lva, propůjčil veteránům druhé světové války Mikuláši Končickému, Janu Velíkovi a Václavu Djačukovi. Řád vojenské skupiny dostali za zásluhy o obranu státu a bojovou činnost.
28.10.2011 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Václav Velík (4 články)

Sněmovna navrhla na nejvyšší ocenění Morávka, Balabána a Mašína

 
Na udělení nejvyššího státního vyznamenání, Řádu bílého lva, Sněmovna navrhla prezidentu Miloši Zemanovi členy odbojové skupiny Tři králové, Václava Morávka, Josefa Balabána a Josefa Mašína, i další čtyři válečné veterány. K poslaneckým adeptům na medaili Za hrdinství patří trojice záchranářů, Jiří Stuška, Martin Mikloš a Jiří Vašica, která loni v říjnu pomáhala zraněným při hromadné nehodě, byť byla v tu dobu mimo službu.
09.07.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Morávek (23 článků) , Josef Mašín (107 článků) , Josef Balabán (6 článků) , Martin Zeman (357 článků) , Martin Morávek (2 články) , Jiří Zeman (1326 článků)

Zachránce židovských dětí Winton přijede do Prahy pro Řád bílého lva

 
Zachránce stovek židovských dětí Nicholas Winton přijede na konci října do Prahy, kde převezme nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva. Na oslavách pádu komunismu v Lipsku to ve čtvrtek potvrdil prezident Miloš Zeman. Wintonovi řád předá 28. října u příležitosti státního svátku.
09.10.2014 16:46 |

podobné články

Osobnosti: Nicholas Winton (128 článků) , Miloš Zeman (25991 článků)

Klaus vyznamenal Rašku, Renčína, Viklického, vědce a odbojáře

 
Prezident Václav Klaus vyznamenal dnes při příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu 21 osobností. Nejvyšší státní vyznamenání, Řád Bílého lva, propůjčil veteránům druhé světové války Mikuláši Končickému, Janu Velíkovi a Václavu Djačukovi. Řád vojenské skupiny dostali za zásluhy o obranu státu a bojovou činnost.
28.10.2011 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Václav Velík (4 články)

Na internetu se draží Řád Bílého lva. Můžete ho mít za 20 tisíc

 
Nejvýznamnější vyznamenání České republiky bývá udělováno vyjimečným osobnostem, které se zasloužily o náš stát. Řád ale mohou získat i jedinci, kteří se neproslavili vůbec ničím. Řád Bílého lva páté kategorie se totiž v těchto dnech draží v internetové aukci a je k dostání za 20 tisíc korun. Informuje o tom TN.cz.
17.06.2012 23:25 |

podobné články