Článek

Řád a klid: Prezident Pavel dostal rekordní pokutu za údaje o dárcích

 
Prezident Petr Pavel dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 60 000 Kč, což je dosud nejvyšší sankce udělená úřadem fyzické osobě. Pokutu dostal za netransparentní údaje o dárcích v prezidentské kampani.
16.03.2023 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2019 článků)
Podobné články

První škraloup Petra Pavla: Prezident dostal rekordní pokutu, může za to počínání v kampani

 
Prezident Petr Pavel dostal dosud nejvyšší pokutu, kterou kdy Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí udělil fyzické osobě. Pavlovi byla udělena pokuta ve výši 60 000 Kč, a to za netransparentní údaje o dárcích v kampani. Člen vedení dohledového úřadu Jan Outlý řekl ČTK, že v přehledu dárců chyběly často údaje o bydlišti a datu narození. Prezident se tak nechal slyšet, že nešlo o netransparentní, ale o chybějící údaje.
16.03.2023 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2019 článků)

Rekordní pokuta 63 miliard: Google dostal „políček“ za zneužívání postavení

 
Americký internetový gigant Google dostal od Evropské komise rekordní pokutu 2,42 miliardy eur (63,6 miliardy Kč) za zneužití dominantního postavení na trhu. Ve svém vyhledávači podle komise zvýhodňoval jiný vlastní produkt, a to službu pro porovnávání obchodních nabídek. Zatím rekordní pokutu od komise dostal v roce 2009 americký výrobce čipů Intel. Tomu komise vyměřila pokutu 1,06 miliardy eur (dnes 27,8 miliardy Kč).
27.06.2017 13:50 |

podobné články

NKÚ: Ministerstvo spravedlnosti velkou část účetních chyb opravilo. Některé údaje jsou však nespolehlivé

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil údaje závěrečného účtu, vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva spravedlnosti (MSp) za rok 2020. Kontroloři se zaměřili také na údaje, které MSp předkládalo pro hodnocení plnění státního rozpočtu. Závěrečný účet a údaje předkládané pro hodnocení plnění státního rozpočtu za rok 2020 neobsahovaly významné nesprávnosti. Některé údaje účetní závěrky 2020 jsou ale nespolehlivé.
15.11.2021 09:35 |

podobné články

ČESKÁ PATERČATA touží po dárcích: Chtějí oblečení, udělat jim Vánoce můžete i vy

 
Vánoce se blíží a paterčata touží po dárcích. Jejich rodiče Saša a Antonín mají i s nejstarším synem Tonym dětí dokonce šest. Nedávno začali aktualizovat seznam věcí, které by jejich ratolesti potřebovaly na zimu. Jak jim můžete pomoci?
29.11.2018 12:10 |

podobné články

Hvězdná znamení, která šetří na dárcích. Najdete zde své znamení?

 
Pečlivě vybraný dárek svědčí o naší náklonnosti k obdarovávané osobě. Nicméně se mezi námi najdou i ti, kteří se krotí při výběru dárku pro někoho jiného a mnohem raději své peníze utrácejí za sebe samotné. Zde jsou čtyři znamení zvěrokruhu, která šetří na dárcích a jsou v tomto ohledu extrémně lakomá.
23.04.2022 00:00 |

podobné články

Jan Campbell: O dárcích na Štědrý den a Nový rok

 
Vrátil jsem se s nepořízenou, způsobenou vlastní vinou, z části Prahy, abych napsal něco o dárcích, které mění a změní svět. Atˇ politici dělají a říkají, co chtějí, specialisté na marketing, turismus a obchod také, hodina pohybu mezi občany různých národností na ulicích města mi potvrdila: Dnes je mi hůře, než včera, ale lépe, než mi bude zítra. Kromě toho nepořízená mi potvrdila několik všeobecně platných pravd:
27.12.2022 07:30 |

podobné články

Exekutorka z Plzně dostala rekordní dvoumilionovou pokutu za nekalé praktiky

 
Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) v pondělí uložil plzeňské exekutorce Martině Tetzeliové rekordní pokutu dva miliony korun. Nedostatečně kontrolovala své zaměstnance, tolerovala jim nepřípustné postupy, sdělila dnes mluvčí soudu Sylva Dostálová. Pokuta je o půl milionu vyšší než dosavadní rekordní sankce uložená Jozefu Višváderovi. Tetzeliová se k případu nebude vyjadřovat a podle své asistentky respektuje rozhodnutí soudu. 
28.05.2013 11:55 |

podobné články

VIDEO: Britský pár vyhrál miliardy, na oslavu ale letí nízkonákladovou aerolinkou

 
Ve světě v posledních týdnech padají rekordní jackpoty. V americké hře Powerball to byla desátá nejvyšší výhra v dějinách USA. Vítěz, který získal v přepočtu 6,5 miliardy korun, zatím není znám. O svou radost se ale podělil pár z Británie, který si odnesl z loterie EuroMillions v přepočtu 4,8 miliardy korun. Další články k tématu: Rekordní jackpot 190 milionů eur vyhrál jediný sázející Evropští sázkaři jsou v napětí. Rekordní jackpot nabobtnal a padne Sazka hrála o rekordní jackpot, na který ale nemá. Nepadl Sázkař z Vídně bude mít bohaté Vánoce: v loterii vyhrál rekordní jackpot
16.08.2012 11:20 |

podobné články

Mynář dostal pokutu za svou vilu, neměl nutné povolení k rekonstrukci: „Přišli na udání“

 
Kancléř prezidenta Vratislav Mynář porušil zákon při přestavbě své vily v Praze. Stavební úřad mu za to dal pokutu na dolní hranici sazby, která může činit až dva miliony korun, a Mynářovi dal dodatečně k přestavbě povolení. Uvedl to server Česká justice na základě informací od úřadu. Přesnou výši pokuty úřad nesdělil. Mynář ČTK řekl, že pokutu již uhradil a stavebnímu úřadu se omluvil. Kancléř již dříve dostal pokutu v souvislosti s pořádáním zabijačky během nouzového stavu kvůli šíření koronaviru a Mynářem vlastněná firma zase dostala sankci za neoprávněné čerpání vody na zasněžování sjezdovky.
10.11.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1442 článků)

Intel dostal rekordní pokutu od EK. Chce se odvolat

 
Evropská komise ve středu vyměřila rekordní pokutu 1,06 miliardy eur (cca 28 miliard Kč) americkému výrobci počítačových čipů Intel. Firma podle EU omezovala konkurenci. Intel s tím ale nesouhlasí.
13.05.2009 12:10 |

podobné články

Rekordní pokuta pro WhattsApp v Irsku: 5,7 miliardy korun za špatné nakládání s daty

 
Provozovatel komunikační aplikace WhatsApp dostal v Irsku rekordní pokutu 225 milionů eur (5,7 miliardy Kč). Oznámila to ve čtvrtek tamní Komise pro ochranu dat (DPC). Ta vyšetřovala, jak transparentně platforma sdílí data s ostatními aplikacemi, které společně spadají pod americkou společnost Facebook. WhatsApp oznámenou pokutu považuje za nepřiměřenou a chce se proti ní odvolat.
02.09.2021 14:20 |

podobné články

Řidič dostal pokutu za rychlost v Anglii a Novém Zélandu od stejného policisty

 
Je to příběh, nad kterým by člověk v knize asi jen pokrčil obočí. V momentě, kdy dostal britský řidič pokutu za nepřiměřenou rychlost na Novém Zélandu, dostal pocit déjà vu. Strážník Andy Flitton, který mu pokutu udělil, stál již za pokutou, kterou obdržel v severní části Londýna na silniční komunikaci A5.
09.12.2010 08:25 |

podobné články

Unikátní záznam předávání úplatku: Filmový recenzent Fuka si přebírá balík peněz, aby nepotopil Bony a klid 2!

 
Nutno říct, že "zatím žádný český film nevyvolával takové vášně jako Bony a klid 2":http://www.extra.cz/tesite-se-na-bony-a-klid-dvojku-tak-to-pro-vas-mame-krutoprisnou-zpravu-od-stikovic-rodinky, pokračování života veksláků za bývalého režimu, který měl "dokonce premiéru v Tesla aréně namísto normálního kina":http://www.extra.cz/primadona-prachar-nechce-na-premieru-bony-a-klid-2-kvuli-jonakovi-nikomu-to-ale-nevadi a popsáno o něm bylo řádně místa na internetu, a nejen tam.
27.05.2014 11:30 |

podobné články

Armádní generál chce do Česka vracet řád a klid

 
Bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel dnes oficiálně potvrdil kandidaturu na prezidenta republiky a představil své volební heslo „Vraťme Česku řád a klid“. Chce být prezidentem, který mírní vášně. Za priority označil aktivní zahraniční politiku, inovativní ekonomiku s vyšší přidanou hodnotou, nezávislou energetiku, vzdělávání a zdravé životní prostředí. Pavel, který patří mezi favority voleb, to řekl při dnešním zahájení své volební kampaně Praze.
06.09.2022 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2019 článků)

Nejvyšší správní soud potvrdil pokutu za nepravdivé údaje o počtu najetých kilometrů na tachometru

 
Pokutu 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce společnosti AAA AUTO (stěžovatelka) za porušení zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Správního deliktu se měla společnost dopustit tím, že dvakrát uvedla nepravdivé údaje o vlastnostech jí prodávaného vozidla NISSAN Quashqai.
25.01.2017 13:05 |

podobné články

Kauza Diag Human: Ministerstvo dostalo pokutu 1500 korun za odhalení novináře

 
VÍME PRVNÍ Ministerstvo zdravotnictví dostalo od Úřadu pro ochranu osobních údajů pokutu za to, že na svých webových stránkách zveřejnilo mezi dokumenty ke kauze Diag Human i osobní údaje novináře a publicisty Jana Urbana, který úzce spolupracuje právě s firmou Diag. Je však podivné, že výše pokuty je až legračně nízká - byla totiž stanovena na 1500 korun. Ředitel právního odboru resortu zdravotnictví ovšem ubezpečil, že pokutu samozřejmě úřad zaplatí. Přesto se možná obrátí úředníci ještě i na soud.
22.08.2011 14:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (88 článků)

Letošní svět knihy měl rekordní počet návštěvníků

 
Čtyřdenní 16. ročník veletrhu Svět knihy, který v neděli skončil na pražském Výstavišti, přilákal rekordní počet návštěvníků. „Dáváme všechny údaje teprve dohromady, ale podle všeho dosáhneme rekordní účasti. Loni přišlo 35 tisíc lidí, už nyní se ukazuje počet kolem 38 tisíc a možná i vyšší,“ řekla Právu Jana Chalupová z pořádající organizace.
17.05.2010 09:20 |

podobné články

Zeman: Fischerová byla z jiné planety. Prezident o dárcích, tlustém bříšku a hrozbě Rusům

 
Prezident Miloš Zeman dostal pod stromeček dárek, který si plánoval po Novém roce koupit. Manželka Ivana byla ale podle jeho slov rychlejší. V rozhovoru pro Parlamentní listy (PL) pak prezident promluvil také o zesnulé herečce a političce Táně Fischerové (†72), která proti němu kandidovala v prezidentské volbě v roce 2013. Zeman také zvažuje, zda odletět po kritice Rusů příští rok do Moskvy. A prozradil i to, kolik v poslední době údajně přibral na váze.
27.12.2019 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27863 článků)

Milion chvilek má v kase 5,8 milionu. „Žebrá“ o 36 tisíc na pokutu. A jak!

 
Volební kampaň z roku 2021 je již z velké části zapomenuta. Ovšem ne Úřadem pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Ten minulý měsíc udělil spolku Milion chvilek pokutu za to, že vedl nesprávně označenou politickou kampaň. Pokutu ve výši 36 000 korun spolek již musel zaplatit, chce se ale soudit dál, prý se jedná o ohrožení občanské společnosti. A tak vyzývá, aby lidé zaslali symbolických 10 Kč na pokutu. Přitom ale spolek disponuje na účtu částkou 5,8 milionu korun. A Zelení už spustili povyk.
10.05.2022 13:05 |

podobné články