Článek

Původní ochotníky Lébla, Duška i Vyskočila zmiňuje kniha o amatérském divadle

 
Městečko Miletín je proslavené jako rodiště básníka K. J. Erbena, ale i Muzeem amatérského divadla. Průvodcem miletínského muzea může být publikace Putování od maškar... až k amatérskému divadlu od Jiřího Valenty. Dozvíte se, že mezi amatéry začínali také Petr Lébl, Jaroslav Dušek, Karel Kříž, Petr Kracik, Milan Schejbal, Václav Martinec nebo profesor Ivan Vyskočil.
28.07.2009 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (226 článků) , Jaroslav Dušek (82 článků) , Ivan Vyskočil (225 článků) , Jiří Valenta (157 článků) , Petr Lébl (3 články) , Petr Kracik (126 článků) , Václav Dušek (23 článků) , Václav Erben (5 článků) , Milan Dušek (4 články) , Jiří Kříž (16 článků) , Jiří Dušek (18 článků)
Podobné články

Ministr dopravy srovnal Duška s Hitlerem a podal na něj trestní oznámení

 
Ministr dopravy Gustav Slamečka v pondělí přirovnal homofobní výroky odborového předáka Jaromíra Duška k rétorice Adolfa Hitlera a šéfa SS Heinricha Himmlera. Na Duška, který o víkendu obvinil Slamečku, že je členem spiknutí homosexuálů, kteří v rezortu přebírají moc, navíc podal trestní oznámení.
08.03.2010 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (717 článků) , Heinrich Himmler (14 článků)

Slamečka žádá trest pro Duška. Zuří i šéf ČD Žaluda

 
Ministr dopravy Gustáv Slamečka a generální ředitel Českých drah Petr Žaluda si nenechali líbit útoky odboráře Duška.
08.03.2010 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Slamečka (25 článků)

Ministr Slamečka podá na odboráře Duška trestní oznámení

 
Ministr dopravy Gustáv Slamečka přirovnal výroky odborového předáka Jaromíra Duška o homosexuálech k výrokům nacistů Adolfa Hitlera a Heinricha Himmlera. Hodlá na něj také podat trestní oznámení kvůli pomluvě.
08.03.2010 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (717 článků) , Heinrich Himmler (14 článků) , Gustáv Slamečka (25 článků)

Pomsta za jeho výroky o homosexuálech, říká Tvrdík o Duškovi

 
Vyjádření odborářského předáka Jaromíra Duška, že ČSSD sere na odboráře, nadzdvihlo ze židle bývalého volebního manažera sociální demokracie Jaroslava Tvrdíka. Ten prohlásil, že je to jasná pomsta za to, že ČSSD vyškrtlo Duška kvůli jeho drsným protihomosexuálním výrokům z dřívější kandidatury do Senátu.
24.04.2011 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Dušek (82 článků)

Dráhy žalují odboráře Duška! V televizi prozradil PLATY MANAŽERŮ!

 
Společnost České dráhy podá na Jaromíra Duška trestní oznámení kvůli jeho výrokům ve čtvrtečním vysílání pořadu Impulsy Václava Moravce, uvedl v pátek mluvčí Českých drah Radek Joklík. Dušek v rádiu uvedl, že generální ředitel Českých drah Petr Žaluda vydělá měsíčně dva miliony korun.
10.06.2011 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (23 článků) , Radek Petr (204 článků) , Petr Václav (848 článků)

ČD budou žalovat Duška za výroky o miliónových platech pro vyvolené

 
České dráhy podají trestní oznámení na předsedu Svazu odborářů služeb a dopravy (SOSaD) Jaromíra Duška kvůli jeho čtvrtečním vyjádřením o platu členů managementu drah a ombudsmana ČD Petra Fejka. Podle drah jsou jeho prohlášení, která zazněla v pořadu Impulsy Václava Moravce, lživá. "České dráhy se cítí těmito lživými výroky poškozeny," sdělil v pátek mluvčí drah Radek Joklík.
10.06.2011 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Dušek (23 článků) , Radek Petr (204 článků) , Petr Václav (848 článků)

LMC, provozovatel Jobs.cz, koupil od Romana Duška portál VysokéŠkoly.cz

 
Společnost LMC, provozovatel portálu Jobs.cz, se k 11. červnu koupila portál VysokeSkoly.cz, od zakladatele a dosavadního jediného vlastníka, Romana Duška. Cena transakce nebude zveřejněna.
15.06.2012 18:50 |

podobné články

Protikorupční policie obvinila člena předsednictva ČSSD Duška

 
Protikorupční policie obvinila zatím z blíže nespecifikovaných trestných činů člena předsednictva ČSSD Roberta Duška. Bývalý dlouholetý předseda ČSSD v Libereckého kraji to dnes ČTK potvrdil.
10.06.2015 09:51 |

podobné články

Osobnosti: Robert Dušek (27 článků)

Bomba v ČSSD: Noviny rozmazávají údajnou obří korupci předního činitele strany

 
Robert Dušek býval vlivným sociálním demokratem z Liberecka. Poslancem, krajským předsedou, pak dokonce europoslancem. A svůj vliv prý neváhal patřičně využít. Tvrdí to policisté, kteří nyní Duška podezírají hned v několika kauzách. A při svém vyšetřování mají prý „atomovou zbraň“. Zabavený deník samotného Duška, do něhož si vše potřebné zaznamenával.
27.01.2016 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Robert Dušek (27 článků)

Anna Letenská: Z natáčení šla rovnou na smrt

 
Pokud maminka hraje ještě den před porodem divadlo, je jasné, že potomek bude mít herectví v krvi. Přesně takový osud dostala do vínku Anna Letenská (*29. 8. 1904 - +24. 10. 1942). Její rodiče patřili mezi nadšené ochotníky, kteří cestovali s kočovnou společností. To jednoznačně předurčilo její budoucí dráhu. Pak do ní ale osudově zasáhla láska a válka.
17.03.2010 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Letenská (1 článek)

Ordinace v růžové zahradě očima redakce eXtra.cz: Příšerná Babeta se zase vrací. Proč?!

 
Babeta Trefná v podání "Báry Štěpánové":http://www.extra.cz/5-silenych-outfitu-bary-stepanove-sledujte-herecku-ktera-modnim-guru-pusobi-infarkt je nejotravnější seriálovou sestrou od dob Iny Blažejové. Ina minimálně 90 procent času stráveného na obrazovce mlčela, takže divák trpěl pouze zrakem. V případě Babety trpí nejen zrak, ale i sluch, protože Báře Štěpánové po šestnácti stech dílech seriálu stále nikdo neřekl, že netočí sitcom pro ochotníky.
17.11.2013 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Bára Štěpánová (192 článků)

KRNAP: Kavánova opona míří do restaurátorské dílny

 
Krkonošské muzeum Správy KRNAP v Jilemnici je domovem jedinečného výtvarného díla. Obraz Kotel v Krkonoších namaloval uznávaný český krajinář František Kaván jako oponu pro křížlické ochotníky. Od roku 1955, kdy byl obraz nalezen na půdě jednoho horského hostince, zdobí vstupní halu jilemnického zámku. Nyní se toto monumentální dílo dočká restaurování.
19.10.2018 09:30 |

podobné články

V divadle Ponec začal festival Tanec Praha s netradiční improvizací

 
V Divadle Ponec, na domovské scéně festivalu Tanec Praha, byl v pondělí večer zahájen 24. ročník měsíčního tanečního maratónu. V Hudebním divadle v Karlíně, v Divadle Archa, na Nové scéně Národního divadla a v Divadle Ponec uvidíme zajímavé i provokující soubory a choreografy ze Švýcarska, Belgie, Švédska, Německa, Nizozemska, Velké Británie, ale i Japonska.
06.06.2012 10:50 |

podobné články

Původní Australané jsou nejstarší dochovanou civilizací planety

 
Moderní genetické výzkumy odhalují, že původní obyvatelé Austrálie jsou nejstarší původní civilizací – která neprodělala změny a nesmísila se geneticky s jinými etniky – na světě. Původní obyvatelé Austrálie a Oceánie a jejich kultura je stará padesát tisíc let. Do své vlasti doputovali z Afriky před dvaasedmdesáti tisíci roků.
07.10.2016 17:05 |

podobné články

Jennifer Anistonová prý potratila dvě děti Brada Pitta

 
Už za pár dní vyjde nová biografická kniha o Brangelině – hollywoodském páru Bradu Pittovi a Angelině Jolie . Neautorizovaná kniha autora Iana Halperina má odkrýt řadu nelichotivých detailů ze vztahu dvojice známé poslední dobou především adopcemi sirotků z různých koutů světa. Publikace se ovšem otírá také o Bradovu bývalou manželku Jennifer Anistonovou . A zmiňuje, že se hvězda seriálu Přátelé pokoušela dvakrát donosit Pittovo dítě, ale pokaždé to skončilo potratem.
12.12.2009 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1788 článků) , Jennifer Aniston (781 článků) , Angelina Jolie (2150 článků)

Fresh Film Fest v novém termínu

 
Mezinárodní festival studentských filmů a debutů Fresh Film Fest se letos odehraje v Karlových Varech dříve než obvykle, tedy od 12. do 16. srpna. Na návštěvníky čeká 200 snímků i retrospektiva Petra Lébla.
12.06.2009 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Lébl (3 články)

Lahůdkou Fresh Film Festu je retrospektiva Petra Lébla

 
Tradiční sekcí karlovarského FFF je Fresh Classics, která uvádí retrospektivy významných autorů – klasiků, jejichž díla dodnes ovlivňují podobu českého umění. V minulosti představila Karla Zemana, Jana Němce či Václava Havla. Letos je věnovaná divadelnímu režisérovi Petru Léblovi, jehož televizní tvorba nebyla dosud dostatečně reflektována a přitom patří k tomu nejzajímavějšímu, co v této oblasti v posledních desetiletích vzniklo. Vstup je zdarma.
13.08.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5599 článků) , Karel Zeman (313 článků) , Petr Lébl (3 články)

Výbor volejbalového svazu odvolal předsedu Lébla

 
Novým předsedou by se stal Zdeněk Haník.
16.05.2010 13:05 |

podobné články

Proti Léblovi coby náměstkovi pro sport brojí sportovní spolky

 
Bývalý šéf volejbalového svazu Antonín Lébl měl ve svazu i ve svém podnikání problémy kvůli neprůhlednému hospodaření, neměl by být náměstkem ministra školství pro sport. S tímto prohlášením dnes nezávisle na sobě přišel Český volejbalový svaz (ČVS) a Česká obec sokolská. Lébla coby náměstka navrhlo budoucímu ministrovi školství Marcelu Chládkovi (ČSSD) hnutí ANO.
28.01.2014 15:50 |

podobné články