Článek

Putinův velkolepý pád se blíží, tvrdí Zelenského spolupracovník. Západ musí být připravený

 
Západ by měl být připraven na rozpad Ruska, protože Putinův konec se blíží, tvrdí vysoký ukrajinský představitel a spolupracovník prezidenta Volodymyra Zelenského Oleksij Danilov. Podle tajemníka ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany je třeba, aby se svět poučil z rozpadu Sovětského svazu na začátku 90. let, který západní země překvapil i přesto, že se dal očekávat, jak uvedl v rozhovoru pro The Times.
05.04.2023 08:30 |

podobné články

Podobné články

„Rusové lžou, Ukrajinci ne.“ Překladatel Zelenského projevů se ozval

 
Viktor Janiš, překladatel projevů ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a autor knihy Poselství z Ukrajiny, tvrdí, že ruská společnost je morálně apatická, protože ani po zvěrstvech na Ukrajině se proti vládnoucímu režimu nevzedmula žádná výrazná vlna odporu. Ti stateční pak skončili buď ve vězení, nebo v emigraci, a tak nemá Putinův režim na domácí scéně žádnou opoziční sílu. Na druhou stranu Ukrajinci prý už od Majdanu v roce 2014 ukázali občanskou sílu a snahu definitivně se zbavit sovětského dědictví.
15.02.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Viktor Viktor (103 článků)

Do podzimu úspěch, jinak... Západ tlačí na Zelenského, zjistili zahraniční novináři

 
Západ sice hovoří o podpoře pro Ukrajinu tak dlouho, jak bude třeba, v zákulisí se však hovoří o válečném ultimátu pro ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, píše německý deník Bild. Podle něj půjde o nátlak na Kyjev v případě, že ukrajinská protiofenziva bude neúspěšná a do podzimu se nepodaří Ukrajině dobýt zpět okupovaná území.
27.02.2023 22:40 |

podobné články

Je libo Zelenského jako LEGO? Figurka se dala koupit za slušnou sumičku

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (44) se stal hrdinou nejen pro Ukrajince, ale i pro lidi z celého světa. Náhlý nárůst popularity bývalého herce potvrdila i americká společnost, která uvedla na trh figurku Zelenského z kostiček stavebnice LEGO. A hračka šla okamžitě na dračku! Výtěžek z prodeje figurek Zelenského šel na pomoc Ukrajině.
20.03.2022 16:35 |

podobné články

Chaos, války, bombardování Moskvy, jaderné ozbrojování, uprchlíci, světová válka. Braňme hranice. Klausův spolupracovník o budoucnosti lidstva

 
ROZHOVOR Bývalý europoslanec ODS a spolupracovník Institutu Václava Klause říká, že v Evropě již není kapitalismus. Západ očekávání průměrných Ukrajinců zneužil k tomu, aby si nad jejich hlavami řešil mocenské vztahy s Ruskem, které po rozpadu Sovětského svazu nabíralo ekonomické i politické sebevědomí. To, jak to celé Západ zpackal, je dechberoucím politickým amatérismem. Je třeba obnovit kontroly na hranicích.
07.08.2015 19:56 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10940 článků)

Šéf ODS Fiala: Putin není démon, ale nemůže si dělat na Ukrajině, co chce. Slabý Západ je horší než chybující Západ

 
ROZHOVOR. Slabý Západ je podle předsedy ODS Petra Fialy horší než chybující Západ. I když na rozdíl od kritiků politiky Ruské federace nepovažuje ruského prezidenta Vladimira Putina za démona, je podle něj v zájmu západních demokracií, mezi něž patříme, vynutit si dodržení mezinárodního řádu. „Ukáže-li Západ slabost v této věci, povzbudí to nepřátele všude ve světě,“ varuje profesor Petr Fiala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
04.09.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků) , Petr Fiala (5392 článků)

Těhotná Kim Kardashian oznámila pohlaví svého druhého dítěte! Bude to holka nebo kluk?

 
Kanye West a Kim Kardashian zveřejnili na Twitteru pohlaví svého druhého dítěte. Malá holčička North West (Sever Západ) už sourozence netrpělivě očekává. Bude to South West (Jih Západ)? Nebo East West (Východ Západ)? Nebo snad West West (Západ Západ)?
22.06.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (594 článků) , Kim Kardashian (1400 článků) , North West (23 článků)

Tito lidé budou mezi prvními ukamenovanými, ale to Dienstbierům nedochází. EU je pro nás ohrožení a Západ se stal v mnohém zkaženější. Musíme přežít, říká Petr Mach

 
ROZHOVOR Předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach je pro spořádané vystoupení z EU co nejdřív, než se to začne hroutit samo. „Západ v mnoha ohledech měl lepší kulturu a zákony, my jsme byli zdevastováni komunismem, ale v jiných ohledech byl Západ naopak zkaženější. Západ byl napaden rakovinou kulturního marxismu,“ říká o našem „návratu na Západ“ Mach.
28.09.2016 11:10 |

podobné články

Hrozba třetí světové? Úpěnlivé volání Zelenského, míní česká politička. Jednání vidí skepticky

 
Ukrajina se ruským ozbrojeným složkám brání už měsíc. Konec invaze je pak stále v nedohlednu a od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dokonce zní, že neúspěšná vyjednávání by mohla vyústit v třetí světovou válku. Čeští politici zatím s takto radikálními vyjádřeními nesouzní, stále doufají v mírové řešení a v to, že Západ nedovolí, aby konflikt eskaloval právě tímto směrem. Poslankyně a advokátka Eva Decroix (ODS) je nicméně skeptická v tom, kam mírová jednání povedou. Podle ní se nedá věřit ruské hlavě státu, vyjádření o válce pak vnímá jako další z řady volání o pomoc.
23.03.2022 05:10 |

podobné články

Hubatý novinář Pepe Ecobar: Západ je banda gangsterů. Pokud Rusko sáhne k odvetě, Západ půjde ke dnu

 
Stálý spolupracovník ruského serveru rt.com i západních médií Pepe Escobar se věnuje nerovnému přístupu Západu k řešení situace v Gaze a na Ukrajině. Západ obviňuje z toho, že chce za každou cenu vyvolat konflikt s Ruskem, který podle něj může trvat dlouhé roky.
30.07.2014 10:15 |

podobné články

Hubatý novinář Pepe Escobar: Západ je banda gangsterů. Pokud Rusko sáhne k odvetě, Západ půjde ke dnu

 
Stálý spolupracovník ruského serveru rt.com i západních médií Pepe Escobar se věnuje nerovnému přístupu Západu k řešení situace v Gaze a na Ukrajině. Západ obviňuje z toho, že chce za každou cenu vyvolat konflikt s Ruskem, který podle něj může trvat dlouhé roky.
30.07.2014 10:25 |

podobné články

Ben Kuras: Zelenského střela do nohy. Další válka. Chyba Západu

 
OBZOR BENJAMINA KURASE Putin musí být zastaven, dokud neposílí tak, že by rozpoutal další útoky, zaznamenal slova britského premiéra Borise Johnsona spisovatel Benjamin Kuras. Ten současně vidí jako chybu, že ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval k obraně Tchaj-wanu. „Západ má tři vražedné nepřátele: Rusko, Čínu a islám. I když jsou jejich ideologie vzájemně nekompatibilní, jejich jednotící ideologií je nenávist k Západu. A Západ místo aby je poštvával jednu proti druhé, se ze všech sil snaží je vehnat do společné náruče,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Kuras.
23.06.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (5 článků) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články) , Benjamin Johnson (3 články) , Ben Johnson (3 články)

Velkolepý návrat Státní opery: Unikátní videomapping na budovu „řídí“ auta na magistrále

 
Den D se blíží! Státní operu čeká po zhruba tříleté rekonstrukci za 1,3 miliardy velkolepý návrat. Zahajovací koncert čeká diváky v neděli 5. ledna, přesně 132 let od jejího otevření, už od silvestrovské půlnoci si ale mohou vychutnat tematický videomapping na přední fasádu.
30.12.2019 14:45 |

podobné články

Zbraň jménem deepfake: Falešné nahrávky Zelenského by mohly rozhodnout válku, Rusové však musí ještě zapracovat

 
Poměrně velký ohlas v posledních dnech způsobilo video, které se rozšířilo po sociálních sítích a ukazovalo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, kterak vyzývá ukrajinské obyvatele i armádu, aby složili zbraně a vzdali se Rusům. Díky diletantskému technickému provedení se okamžitě ukázalo, že jde o podvrh a pokus o takzvaný deepfake, ale video ukázalo, že takzvaná hybridní válka se může odehrávat způsobem, na který vůbec nemusíme být připraveni.
23.03.2022 18:10 |

podobné články

Patříme na Západ? Ne, patříme Západu. Proč? Analytik odhalil zlé věci

 
MONITORING Patříme na Západ. To je heslo, na kterém se současná pětikoalice shodne. Neshodne se ovšem na tom, co vlastně má Západ být. Pro některé poslance a ministry jsou to křesťanské tradice a osobnosti typu Ronalda Reagana a Margaret Thatcherové, pro jiné je to naopak současný unijní establishment, boj za práva všech menšin a boj o zelenější zítřky. Že Česko patří na Západ však rozporuje analytik Petr Markvart. Jedná se podle něho o „patrně nejhloupější slogan mocenské kliky současného režimu“. Argumentuje jednak dávnou historií, totiž že české země nebyly ani součástí říše římské, ani té západořímské. Ale také současným děním. Zmínil i úmrtí českého miliardáře Petra Kellnera.
06.06.2023 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Ronald Reagan (124 článků) , Petr Kellner (562 článků)

Ukrajinský konflikt nám ukáže, jak jednou skončí Putinův režim, tvrdí europoslanec Rouček

 
Europoslanec za ČSSD Libor Rouček varuje před tím, aby se země otáčely k Rusku zády. S Kremlem i s prezidentem Vladimirem Putinem je prý potřeba navázat jednání, která budou závazná pro všechny zúčastněné. Zároveň tvrdí, že konflikt na Ukrajině ukáže, jak jednou skončí Putinův režim.
05.05.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5003 článků) , Libor Rouček (324 článků)

Uniregály.cz – jak si zařídit vlastní obchod?

 
Toužíte po vlastním obchodě? Je to váš dlouhodobý sen? Sny jsou od toho, abychom si je plnili. V tomto článku se dozvíte zajímavé tipy, jak zařídit vlastní prodejnu, co neopomenout, jak vybrat vhodnou lokalitu, vybavit prostory a mnoho dalšího. Výběr vhodné lokality Aby byl váš budoucí obchod úspěšný a chodili vám tam pravidelně zákazníci, je důležité vybrat tu správnou lokalitu. Dejte si tedy v tomto ohledu záležet, v dnešní době je obchodníků opravdu mnoho, od čehož se samozřejmě odvíjí to, že se jich hodně na trhu neudrží. Jedním ze střípků, jak být úspěšný, je právě výběr vhodné oblasti. Udělejte si průzkum o konkurenci S výběrem místa souvisí průzkum konkurence v dané oblasti. A proč? Díky tomu budete mít povědomí o tom, zda vůbec po vašem zboží poptávka. Na základě toho si tedy musíte ujasnit, co budete prodávat, a jaká bude vaše cílová skupina. Jen tak můžete udělat průzkum. Budete potřebovat minimálně živnost V podnikání se člověk neobejde bez živnosti. A provozování obchodu není výjimkou. Živnost zřídíte na Živnostenském úřadě. A jelikož provozování obchodu spadá pod volné živnosti, takže nebudete potřebovat žádnou odbornou způsobilost. Jako živnostník ale budete muset splňovat všeobecné podmínky. Více informací zjistíte přímo na Živnostenském úřadě. Hygiena hraje v obchodu hlavní roli Oproti založení živnosti je hygiena prostor celkem náročná, zejména pokud máte v plánu prodávat potraviny. Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví musí nemovitost splňovat řadu požadavků: V nemovitosti musí být zajištěna pitná voda, která musí vyhovovat požadavkům stanoveným zvláštními právními předpisy. Musí být zajištěna i teplá tekoucí voda, která pochází z pitné vody o teplotě min. 45 °C. Musíte používat vlastní led, který je vyroben z pité vody a musí s ním být manipulováno v souladu s požadavky na nebalené potraviny. Prodejna musí disponovat dostatkem přirozeného nebo umělého osvětlení, být dostatečně větraná a musí být i rovněž zajištěn... Čtěte více Příspěvek Uniregály.cz – jak si zařídit vlastní obchod? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.06.2018 16:25 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovský hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším "Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:40 |

podobné články

Putinův vězeň Chodorkovskij hovořil s Respektem: Západ se nechal zkorumpovat rubly

 
Týdeník Respekt hovořil s ruským miliardářem a někdejším „Putinovým vězněm" Michailem Chodorkovským. Poté, co ropný magnát skončil v ruském vězení a byl loni propuštěn, žije nyní v emigraci. O dění v Rusku se však velice zajímá a tvrdí, že Západ je zkorumpován ruskými penězi. Sankce podle něj Rusy naopak semkly a domnívají se, že jsou trestáni za svůj nezávislý postoj.
20.10.2014 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (44 článků)

Ukrajina zlikvidovala bandu Putinových hrdlořezů. Čečenci chtěli zabít Zelenského

 
Šéf ukrajinské bezpečnostní rady Oleksij Danilov dnes řekl, že ukrajinské bezpečnostní složky zlikvidovaly elitní bojovníky čečenského vůdce Ramzana Kadyrova, kteří plánovali vraždu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Informovala o tom ukrajinská agentura Unian, podle níž Danilov tvrdí, že Kyjev dostal informace o této skupině od ruské tajné služby FSB.
01.03.2022 22:00 |

podobné články