Článek

Putinův proslov zmeškali Kadyrov i Prigožin: Nešlo o náhodu. Analytik vysvětlil jejich absenci

 
Ramzan Kadyrov, Jevgenij Prigožin či Valerij Gerasimov. Ani jedna z předních postav ruské armády se neukázala na důležitém úterním proslovu prezidenta Vladimira Putina. Je to pouze formalita, nebo za tím stojí něco víc? Svůj pohled na věc vyjádřil exkluzivně pro eXtra.cz vojenský analytik Jiří Vojáček.
23.02.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)
Podobné články

Prigožin udeřil na Šojgua. Ukrajina dostane od NATO víc

 
Ukrajinci mění každý dům v pevnost. V oblasti Bachmutu existuje na 500 obranných linií. Takto situaci na bojišti popsal Jevgenij Prigožin, kterému se říká Putinův šéfkuchař, zakladatel soukromé armády Wagnerovců. Prigožin promluvil k mrtvým i k živým. A tvrdě uhodil na ruské oligarchy. Jejich dny jsou podle Prigožina sečteny. Ukrajina se podle všeho dočká dalších dodávek západních zbraní. Ale také ruský prezident Vladimir Putin hýří optimismem. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) ruská armáda chystá zásadní akci.
16.01.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků)

Putinův řezník Prigožin chválí Zelenského: Je to manipulace, myslí si analytik

 
Oligarcha a šéf vojenské skupiny takzvaných Wagnerovců Jevgenij Prigožin v pondělí pronesl pochvalu směrem k ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému. Podle něj je ukrajinský prezident "solidní, sebevědomý, pragmatický a sympatický chlápek". Vladimir Putin si zas postěžoval, že s ním Ukrajina nechce vést mírová jednání. Podle analytika Pavla Havlíčka se však jedná o politickou manipulaci ve snaze dosáhnout svého diplomatickou cestou, když ta vojenská selhává, jak uvedl pro eXtra.cz.
04.11.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků)

Šílenec z Čečny měl dorazit na Ukrajinu: Putinův pěšák Kadyrov nezná slitování

 
Čečenský prezident Ramzan Kadyrov (45) sám sebe nazývá pěšákem Vladimira Putina (69). A zdá se, že jím i je. Doteď na Ukrajině válčili jeho bojovníci, nyní se ale zemí nesou zvěsti, že měl tento obávany bojovník, který má pověst hrdlořeza, osobně překročit hranice. Sám poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Gerasčenko na Twitteru napsal, že by se měl Kadyrov nacházet v Ivankově, severně od Kyjeva.
13.03.2022 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)

Putinův řezník přiznává, že ovlivňoval volby v Americe. Budeme zasahovat i nadále, vyhrožuje

 
Rusko se snažilo ovlivnit výsledky prezidentských voleb ve Spojených státech. Podle agentury Reuters to přiznal ruský oligarcha Jevgenij Prigožin. Vyplývá to z rozhovorů, které jedna z jeho firem zveřejnila na sociálních sítích. Je to vůbec první oficiální vyjádření od někoho z ruských vysokých představitelů na adresu tématu, o kterém se zatím mluvilo pouze na Západě. Prigožin také řekl, že zásahy mohou pokračovat.
08.11.2022 17:40 |

podobné články

Branislav Fábry: Zamlčané fakty o Čečensku

 
Dňa 5. októbra bol za prezidenta Čečenskej republiky opätovne inaugurovaný Ramzan Kadyrov. V ten deň sa taktiež oslavovali jeho štyridsiate narodeniny, pri ktorých R. Kadyrov opäť raz potvrdil sklon k velikášstvu. Avšak napriek tomu, že R. Kadyrov nie je žiadny humanista, ten obraz, ktorý o ňom a o Čečensku vytvárajú tzv. mienkotvorné médiá na Západe, je veľmi nepresný. Klan Kadyrovovcov napriek nevyberaným metódam dokázal v Čečensku nastoliť určitú stabilitu a táto stabilita je hlavným zdrojom popularity režimu, najmä pri porovnaní s vojnami na Blízkom východe. Súčasný stav je tiež výsledkom určitého vývoja a pri popise situácie v Čečensku treba poukázať aj na fakty z oboch čečenských vojen, ktoré sa v tzv. mienkotvorných médiách tendenčne zamlčujú.
11.10.2016 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Kadyrov ostře vyhrožuje Zelenskému: Zničíme vás i vaše nohsledy napalmem

 
Obáváný čečenský vůdce Ramzan Kadyrov byl údajně na Ukrajině. Na sociální síti Telegram se objevilo video, kde s vojáky studuje válečné plány. Sám Kadyrov mluví ve videu jen krátce. Vyzývá ukrajinské síly, aby se vzdaly, jinak „skončí“, a vzkazuje „kyjevským nacistům“, že jeho vojska jsou stále blíž. Ještě mrazivější vzkaz pak poslal prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému. Slibuje jemu a jeho následovníkům likvidaci napalmem.
14.03.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Kadyrov má být u Kyjeva! Vysmívá se ukrajinským tajným službám

 
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov (45) má být na Ukrajině. Na Twitteru se šíří video, na kterém se svými vojáky studuje mapu a říká, že se nachází na letišti Hostomel poblíž Kyjeva. Novinky také informovaly, že se Kadyrov na svém Telegramu směje ukrajinské tajné službě SBU a vyhrožuje jí.
14.03.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Pokouší se Kadyrov o převrat v Kremlu? Čečenskému řezníkovi narůstá hřebínek a útočí na Peskova

 
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov touží po větším vlivu. Alespoň tato informace od ruských tajných služeb koluje kolem ruského prezidenta Vladimira Putina. Jak informoval deník The Times, Kadyrov se nebojí kritizovat ani mluvčího Kremlu Dmitrije Peskova.
06.04.2022 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)

Vousatá zubní víla Kadyrov: Vrah a všeuměl obdržel Řád za zásluhy o zubní lékařství. Nikdo neví za co

 
Ramzan Kadyrov je známý tím, že kromě vraždění bezbranných lidí umí všechno, na co sáhne. Od začátku války na Ukrajině svět obletěla videa, jak tragicky hraje fotbal nebo basketbal a nyní sociální sítě baví fotka, na které čečenský vůdce obdržel Řád za zásluhy o zubní lékařství. Snímek se okamžitě stal hitem a Kadyrov terčem vtípků.
29.06.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Loajalita k Putinovi vydělává: Kadyrov vlastní pět paláců a vilu v Dubaji za 170 milionů

 
Ramzan Kadyrov je zřejmě bohatší, než všichni čekali. Ačkoli se čečenský vůdce podobně jako jeho ruský vzor Vladimir Putin snaží svými slovy, činy a chováním přiblížit co nejvíce obyčejným lidem, nemůže si evidentně pomoci. Podle informací, které získal deník Ukrajinska pravda, vlastní Kadyrov megaluxusní rezidenci v Dubaji, kterou prý za poslední rok navštívil čtrnáctkrát a přiletěl do ní svým luxusním soukromým letadlem. To vše na náklady vlastních lidí.
26.10.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)

Wagnerovi žoldáci v Rusku inspirují. Kadyrov chce založit podobnou jednotku

 
Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov se nechal slyšet, že by rád následoval šéfa wagnerovců Jevgenije Prigožina a chtěl by si také založit vlastní žoldnéřskou skupinu. „Není pochyb o tom, že tento druh profesionální formace je potřebný a nutný,“ vyjádřil se Kadyrov na svém telegramu a i přes současnou napjatou atmosféru mezi wagnerovci a ruskou armádou i tamními orgány Prigožina označil za „bratra“ a pochválil jej za „působivé výsledky“.
19.02.2023 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Kadyrov zuří kvůli ztrátě cenného hřebce: Nevěřím na náhody, řekl a vysmál se české policii

 
Ramzan Kadyrov (46) zuří. Ze stáje v Krabčicích byl ukraden jeho oblíbený hřebec, čečenský vůdce se vysmál české policii. Jak píše web Slobodna Dalmacija, nelze vyloučit, že ho ukradl některý z jeho mužů, sám Kadyrov se však tváří, že s tím nemá nic společného. Česká policie stále pátrá po informacích, které by je mohly dovést k ukradenému dostihovému koni jménem Zazu. 
08.03.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)

Vůdce Vagnerovců Jevgenij Prigožin se objevil živý, byl prý na procházce

 
Už to vypadalo, že nechvalně proslulý vůdce ruské žoldnéřské skupiny Vagnerovců Jevgenij Prigožin zahynul v neděli večer při ukrajinském raketovém útoku, nakonec se ale objevil živý a zdravý na fotografiích, původně zveřejněných agenturou RIA Novosti. „Každý se bál o stav Jevgenije Prigožina. Dnes jsme se setkali, byl bodrý a veselý,“ napsal později na Telegramu korespondent Jevgenij Poddubnyj. 
16.08.2022 18:30 |

podobné články

„Radši ty peníze dejte nám. Děláme to líp.“ Prigožin si vystřelil z USA

 
Šéf wagnerovců Jevgenij Prigožin napsal americkému ministrovi zahraničních věcí. V otevřeném dopise ho vyzývá ke sponzorování projektu Wagner Safe Africa vzhledem k tomu, že Američanům se obnova Afriky nedaří. Dále se vytahuje efektivitou wagnerovské jednotky a případnou spolupráci navrhuje rozšířit i na americký kontinent. Ostatní prý budou následovat, včetně Antarktidy.
22.03.2023 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Wagner Wagner (16 článků) , Wagner Wagner (16 článků) , Wagner Wagner (16 článků)

Putinův brutální spojenec: Kdo je Ramzan Kadyrov a proč hrozí čečenská válka na Ukrajině?

 
Čečenský vůdce a spojenec Vladimira Putina je jedním z nejmocnějších a nejobávanějších mužů v Rusku, napsala BBC. Už druhou dekádou na něj Kreml spoléhá, že udrží pořádek v Čečensku – ruské republice na Kavkaze, které Kadyrov vládne jako osobní državě. A své bojovníky posílá do konfliktů po bok těm ruským, včetně Ukrajiny.
07.03.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)

Putinův řezník Kadyrov si užívá luxusu: Do Dubaje lítá tryskáčem za téměř 2 miliardy!

 
Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov, spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina, nepovažuje střídmost za velkou ctnost. Oblíbil si pobyty ve Spojených arabských emirátech. V Dubaji údajně vlastní dokonce luxusní vilu! Nelétá tam samozřejmě běžnou linkou. Má na to svůj vlastní soukromý luxusní letoun za zhruba 80 milionů dolarů  (cca 1,8 miliardy Kč) Ten měl naposledy přistát v Dubaji pouhé dva dny poté, co Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu.
04.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4920 článků) , Ramzan Kadyrov (58 článků)

Totální hovadina a směšní blázni. Britský analytik nám vysvětlil, zda je Trump Putinův agent, jak spolu budou vycházet či jak to je doopravdy s kauzou prostitutek a hackerů…

 
ROZHOVOR Přední britský euroskeptik, historik a konzervativní politický analytik John Laughland, který je ředitelem studií na Institutu pro demokracii a spolupráci v Paříži, poskytl ParlamentnímListům.cz rozhovor, který se týká Trumpova prezidentství. „Je neuvěřitelné, že by kdokoli mohl věřit takové totální hovadině. Máte co do činění s americkým establishmentem, který se domnívá, že z Ruska pochází všechno zlo, a který prosazuje určitý druh konfrontace s Ruskem,“ říká o těch, kteří tvrdí, že Trump je Putinův agent.
03.02.2017 10:00 |

podobné články

Osobnosti: John Rusk (39 článků)

Správce Sazky nahlásil sražení autem na policii, prý nešlo o náhodu

 
Způsob nehody, při níž insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku v úterý přejelo auto, naznačuje, že nešlo o náhodu. Cupka proto nehodu ve středu ohlásil na policii. Auto zastavilo před přechodem, pak se prudce rozjelo.
22.06.2011 14:00 |

podobné články

Ďábel nosí Pradu: Kadyrov rozdával rozkazy Čečencům v kanadách na podpatku za 33 tisíc

 
Ruští vojáci, kteří okupují Ukrajinu, mají podle mnohých zpráv nedostatek jídla, paliva a dalšího nutného vybavení a jsou často přistihováni při krádežích a rabování. Ačkoliv ruské oficiální kanály žádné podobné případy neevidují, existuje spousta důkazů, že technika a zbraně Rusů jsou v žalostném stavu. To ale nebrání jejich hlavním velitelům, aby chodili ve značkovém oblečení v takové hodnotě, že by jeden pár bot dokázal nakrmit menší regiment. Příkladem podobného pokrytectví je jak Putin, který se nedávno objevil v kabátu italské značky za stovky tisíc, tak jeho věrný následovatel Ramzan Kadyrov. Ten má vkus o poznání jemnější.
07.04.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ramzan Kadyrov (58 článků)