Článek

Putinova chladnokrevná slova o Navalném: Měl být propuštěn. Bohužel se stalo to, co se stalo, řekl

 
Vladimir Putin poprvé zmínil jméno nedávno zesnulého Alexeje Navalného. Paradoxně to bylo v jeho vítězném projevu po prezidentských volbách v Rusku. V případě Navalného zmínil to, co už od jiných představitelů ruských úřadů zaznělo – potvrdil, že bylo dohodnuté známého opozičníka propustit pod podmínkou, že se už nikdy nevrátí do Ruska. Jeho proslov zaznamenal i web Politico. 
18.03.2024 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)
Podobné články

Podivná úmrtí kolem Vladimira Putina: Po Navalném zemřel syn prezidentovy pravé ruky

 
Smrtí Alexeje Navalného to nekončí. Kolem ruského prezidenta Vladimira Putina se množí podivná úmrtí. Naposledy se k nim přidala smrt Ivana Sechina, syna ropného magnáta a Putinova dobrého přítele Igora Sechina. Podle webu The Sun byla navíc jeho smrt dva týdny záhadně zatajována.
23.02.2024 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků) , Igor Igor (343 článků)

Vztek i ticho po Putinově projevu. A co také řekl o Ukrajině

 
Z Ukrajiny ticho, odjinud sporadické úsměšky. Takové jsou ohlasy na slova Vladimira Putina před lídry afrických států. Putin sdělil, že loni krátce po invazi Ukrajina souhlasila s příměřím a nedodržela ho. Ukrajina se k věci nevyjádřila, zato jeden z českých novinářů huboval zpravodajský server za to, že Putinova slova vůbec přetiskl. ParlamentníListy.cz vybírají další pasáže z Putinova projevu. Západní média včetně agentury Reuters každopádně mírovou iniciativu, kterou afričtí prezidenti přivezli do Moskvy, považují za mrtvou.
19.06.2023 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

„Plácáte!“ Babiš ml. se obrátil proti kavárně. Je sám sebou

 
Andrej Babiš mladší je na svém profilu na twitteru stále velmi aktivní. A střílí i do „vlastních“. Když komentátor Alexandr Mitrofanov psal o Navalném a poměrech v Rusku, Babiš mladší mu vzkázal, aby se „vrátil do Ruska“. Prý i špatná reklama pro Rusko je stále reklama. A pustil se také do Džamily Stehlíkové. Jednak za to, že tvrdila, že Miloš Zeman by měl být na psychiatrii, se kterou má Babiš mladší špatné zkušenosti. A také když mluvila o Olze Sommerové, té Babiš mladší vyčítá, že přijala peníze od Agrofertu.
09.11.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků) , Džamila Stehlíková (197 článků) , Miloš Zeman (28063 článků)

Živý mrtvý Jevgenij Prigožin: Příběh kriminálníka i Putinova přítele, který to dotáhl na samý vrchol

 
Žije Jevgenij Prigožin? To je otázka za sto bodů. Zprávy o údajném úmrtí takzvaného Putinova řezníka a velitele wagnerovců se v úterý večer rozlétly světem, věrohodně potvrdit je ale nelze. Podle všech dostupných informací měl sedět na palubě letadla, které letělo z Moskvy do Petrohradu. Na palubě mělo být dalších 9 pasažérů. Všichni mají být podle ruské agentury TASS po smrti. Všichni ale jedním dechem připouštějí, že to všechno může být také jen zpravodajská hra, možná i dovnitř Ruska. Kdo ale vlastně Prigožin byl a jak se dostal k moci? Jeho cesta ke "slávě" rozhodně nebyla jednoduchá.
25.08.2023 07:10 |

podobné články

Štěpán Křeček: Putinova inflace zasáhla českou ekonomiku

 
„Putinova inflace je sociálně necitlivá, protože vede ke zdražování nezbytných energetických a zemědělských komodit. Náklady na život v České republice prudce stoupají a lidem se snižuje kupní síla úspor. Současný vývoj v ekonomice bohužel bude doprovázen snižováním životní úrovně lidí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
11.04.2022 16:35 |

podobné články

Zelenskyj je nacista a válka jde podle plánu: Putinova vedoucí propagandy popřela zvěrstva na Ukrajině

 
Válka jde podle plánu, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je nacista, na civilní cíle neútočíme. I taková slova volila v rozhovoru s Nickem Robinsonem bývalá Putinova vedoucí žena propagandy Maria Butinová (33). Na Ukrajině mezitím umírají nevinní lidé po ostřelování ruskými agresory. Rusko ale prý pevně stojí za svým prezidentem Vladimirem Putinem.
12.03.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků) , Nick Robinson (1 článek)

Strategie Ukrajinců i Rusů. Rozbor generála Macka. A co nová Putinova superzbraň?

 
„Jsem přesvědčen, že Rusko již strategicky prohrálo. Pokud se nezmobilizuje, prohraje i vojensky na bojišti,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Pavel Macko, který byl do roku 2018 zástupcem náčelníka Generálního štábu Armády Slovenské republiky a také dosud nejvýše postaveným slovenským vojákem ve strukturách NATO. Věří ve vítězství Ukrajiny, která by nyní mohla přejít do protiútoku, ale dodávky zbraní ze Západu jsou příliš pomalé. Putinova slova o nasazení nových zbraní bere jako propagandu a tlak na Evropu.
18.08.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Macek (11 článků)

Britský premiér Boris Johnson byl propuštěn z JIP do domácího léčení

 
Britský premiér Boris Johnson byl propuštěn z nemocnice. Oznámil to podle agentury Reuters premiérův úřad. Zdravotníkům poděkoval za to, že mu zachránili život. „Neexistují slova k vyjádření díků. Zachránili mi život,“ řekl Johnson. K řízení vlády se zatím nevrací. Stav premiéra nyní vyžaduje plné zotavení, jeho povinnosti dále zastupuje šéf britské diplomacie Dominic Raab.
12.04.2020 22:41 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (421 článků)

Na přetřes: O Rusku s Alexandrem Mitrofanovem

 
Jaký byl "rok Vladimira Putina"? O ruském prezidentovi, ale také o jeho odpůrcích Chodorkovském a Navalném nebo čečenském vůdci Kadyrovovi si Josef Šlerka povídal ve studiu Tiscali.cz se známým komentátorem Alexandrem Mitrofanovem. 
28.01.2015 10:33 |

podobné články

Není pravda, že máme mozky vymyté propagandou. Hovořili jsme přímo s ruskými voliči a dozvěděli se mnoho zajímavého. O Putinovi, Jelcinovi i Navalném

 
REPORTÁŽ „Pokud se bavíme o zahraniční politice, myslím si, že Putin odvádí dobrou práci. Musím přiznat, že se mi libí ten fakt, že ho v zahraničí respektují. Já sám hodně cestuji a lidé se mě často ptají, odkud jsem. Když přiznám, že jsem z Ruska, všichni začnou okamžitě mluvit o Putinovi. Myslím, že nám dělá ve světě dobré jméno.“ V ruském hlavním městě probíhají volby do Státní dumy, ParlamentníListy.cz využily této příležitosti a vydaly se do moskevských ulic zjistit, jak se obyvatelé ruské metropole k volbám stavějí.
18.09.2016 16:55 |

podobné články

Mizero, sekl po Navalném premiér Medveděv. A nastal potlesk

 
V ruské Státní dumě včera vystoupil premiér Dmitrij Medveděv, který tam přednesl pravidelnou výroční zprávu o činnosti vlády. Normálně jde o rutinní úkon, ale tentokrát bylo Medveděvovo vystoupení očekáváno s velkým zájmem. Všichni byli totiž zvědavi, zda premiér zareaguje na obvinění z korupce, s nímž na internetu před šesti týdny přišel opoziční politik Alexej Navalnyj. Píše o tom server Rozhlas.cz.
20.04.2017 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Dmitrij Medveděv (380 článků)

Jan Campbell: Rusko po Velikonocích

 
Nehledě na osobní zkušenost divím se, že západní masová média píší o Navalném jako o vážném kandidátovi v blížící se ruské prezidentské kampani. Navalny jako představitel ruských liberálů a neoliberálů patří do zbytku ruských zrádců liberálních a neoliberálních hodnot. Ty byly s konečnou platností zrazeny samotnými liberály již v roce 1993. Tato zrada byla demonstrována strachem z komunistů, ve skutečnosti kryla strach z ukončení privatizace. V současném Rusku považuje absolutní většina občanů Navalného za součást západem placeného katalyzátoru, který má za úkol držet a zvyšovat napětí ve společnosti a pečovat o naději návratu liberálů k reálné moci. V tomto kontextu jsem byl během povelikonočních přednášek v Rusku konfrontován několika dotazy, z nichž vybírám tři.
28.04.2017 11:15 |

podobné články

Byli jsme s ruským opozičníkem. Mluvil o Rusku... A najednou od vedlejšího stolu přišla bouře

 
Sáhnout do sršního hnízda, to je jako se v Rusku bavit o problematice LGBT. Pro Západ jako by nebylo aktuálnější téma. Korupce v největším státě světa je obrovská a politici chytají manýry carského dvora. Pokud byste od opozičního obvodního zastupitele, který se shlédl v Navalném, čekali plamenný hněv na současný establishment, byli byste překvapeni.
08.07.2020 11:45 |

podobné články

Blogera (22) brutálně zbili. Další Putinův kritik skončil po Navalném v nemocnici

 
Poblíž svého bytu v Moskvě byl v neděli napaden mladý bloger a velký kritik ruského prezidenta Vladimira Putina Jegor Žukov (22). Mladík je v současnosti jedním z nejprominentnějších hlasů opozice, má vlastní kanál na YouTube a působí také v rozhlasu. Mluvčí prezidenta odmítá, že by existovala nějaká spojitost mezi útokem na Žukova a „domnělou“ otravou vůdce ruské opozice Alexeje Navalného, který je momentálně hospitalizován v Německu, uvedla stanice BBC.
01.09.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Putin má silné karty. Od EU, říká generál Šedivý. Pravda o Navalném překvapí

 
ROZHOVOR „Proti Putinovi se dnes mobilizují i skupiny lidí, kteří sice nejsou úplně prodemokratičtí a mají poněkud jiné představy, než je taková klasická demokracie, ale jsou proti Putinovi jako člověku, který si osobuje právo ovládat celé Rusko bez ohledu na všechny ostatní,“ komentuje generál a bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý dění v Rusku. Vliv oponenta ruského prezidenta Alexeje Navalného prý roste a navíc moc dobře ví, co dělá. A Evropská unie podle Šedivého vyslala signál o nejednotnosti a k tomu rozdává Putinovi silné karty svými chybami i politickými a ekonomickými zájmy.
03.02.2021 19:10 |

podobné články

Radši umřít s USA než žít s Ruskem? Matku nechat umřít kvůli Babišovi? Rusko, Sputnik a covid. Hodně jiný pohled

 
ROZHOVOR „Už slyším ten řev o chudobě mužiků, Putinově totalitním systému, Navalném a bůh ví čem všem…“ Exposlankyni ČSSD a bývalé člence Parlamentního shromáždění Rady Evropy Anně Čurdové by nevadilo nechat se očkovat vakcínou Sputnik V. „Zná-li někdo z Ruska pouze staré moskviče, může mít strach,“ podotýká k ruským technologiím. „Rusko je nám stále představováno jako zaostalá, rozvojová země, kde všichni právě spadli z kokosáku, pijí vodku a vůbec nic neumí,“ upozorňuje. Popisuje i to, proč zanikne role Ukrajiny a komentuje stavbu Nord Stream 2. Hovoří o příležitosti k velké dohodě pro 21. století. Věnuje se i české krizi: „Kvůli odporu k Babišovi by někteří nechali umřít i vlastní matku.“ V závěru přidává jednu radu pro přežití.
16.02.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Čurdová (15 článků)

Válka Ruska a Ukrajiny? ČT zažila perné chvilky. Umírat se bude. A co padlo o Navalném...

 
„Domnívám se, že se střílet a umírat bude, ale neznamená to, že se bude umírat tak v apokalyptickém rozměru, že dojde k invazi na Ukrajinu v nějakém širokém a fatálním měřítku,“ vyjádřil se ke tření mezi Ukrajinou a Ruskem historik a ukrajinista David Svoboda v Interview ČT24. Rusko se podle něj upírá k sovětským „nekrofilním artefaktům“ a Putinův režim je hybridem mezi „sovětismem, bolševismem, carismem i fašismem“. Změna by prý nenastala, ani kdyby do Kremlu usedla ruská liberální opozice. Historik vzpomenul, že Ukrajina by zřejmě nejásala, ani kdyby Rusko ovládl Navalnyj.
10.12.2021 22:15 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (273 článků)

Kdo přijde po Navalném: Svět s obavami čeká další kroky Putina. Peklo teprve přijde, míní sociolog

 
Vladimir Putin má totální kontrolu nad domácí politikou, shodují se experti po celém světě. Smrt Alexeje Navalného, jeho nejhlasitějšího kritika, který zemřel v lágru na Uralu za nevyjasněných okolností, jen upevnila pozici šéfa Kremlu. Příští měsíc jej čekají předem vyhrané volby, a ruský prezident tak bude mít možnost vládnout zemi nejdéle v historii, déle než Stalin. Píše o tom ruský opoziční web Meduza. 
19.02.2024 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5332 článků)

Biden se v Kalifornii setkal s Julijí Navalnou a její dcerou

 
Americký prezident Joe Biden se dnes v Kalifornii setkal s vdovou po ruském opozičníkovi Alexeji Navalném Julijí a jeho dcerou Darjou. Vyjádřil jim soustrast, napsala agentura Reuters s odkazem na Bílý dům. Navalnyj podle ruských úřadů minulý týden zemřel ve vězení.
23.02.2024 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1130 článků)