Článek

Putinova armáda v Buče střílela civilisty pro zábavu. Od nejhoršího masakru války na Ukrajině uplynul rok

 
Nebýt války na Ukrajiny, byla by Buča jen malé město nedaleko Kyjeva, které vlastně není ničím výjimečné. Rok po událostech, kdy začalo plnit světová média, znají tenhle název snad úplně všichni. Buča se stala symbolem nesmyslné brutality, která provází celou ruskou invazi. Tady totiž zvěrstva, která Rusové páchali a jež popsala agentura AFP, viděl bez příkras celý svět. Nebyl to hezký pohled, ale mnoho vlád po něm vystřízlivělo.
02.03.2023 05:10 |

podobné články

Podobné články

Stopy války OBRAZEM: Mariupol jako Varšava za druhé světové války nebo následky masakru v Buče

 
Od začátku války se platforma Twitter stala jedním z nejvíce využívaných informačních kanálů, skrz který každý den proudí stovky fotek z Ukrajiny či Ruska. Aby jednotlivé snímky a příběhy nezapadly, redakce eXtra.cz udělá každý den jejich výběr. Na fotkách je například vidět, jak Ukrajinci pohřbívají oběti masakru v Buče či se vypořádávají se škodami v Černihivu, kde už začali s úklidem ulic. Pozor, galerie obsahuje drastický obsah.
07.04.2022 14:45 |

podobné články

Ukrajinská vládní vojska prý střílí i na civilisty a raněné. Britský reportér varuje před „znepokojivými záběry"

 
Situace v přístavu Mariupol na jihu Ukrajiny je po pátečních střetech stále napjatá, v noci na sobotu vyhořela městská radnice. Podle reportéra britské televize Channel Four News ukrajinská armáda střílela i na civilisty.
10.05.2014 16:25 |

podobné články

Von der Leyenová na Ukrajině: Na vlastní oči viděla zvěrstva v Buči

 
Prezidentovi Volodymyru Zelenskému (44) a celé Ukrajině se dostalo neskutečné podpory. Přímo do Kyjeva totiž přijela i předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, aby osobně donesla dokumenty pro přijetí Ukrajiny do Evropské unie. Při té příležitosti ji Zelenskyj i s celou delegací vzal do Buče, která se stala symbolem utrpení ukrajinského lidu. Ze snimků přímo z místa je zřejmé, jak ji pohled na mrtvé civilisty zasáhl.
09.04.2022 11:10 |

podobné články

Sklep hrůzy v Buče a vyrabované domy. Rusové prý brali i spodní prádlo

 
Ukrajinci se vracejí do vyrabovaných domovů ruskými vojáky, odcizili jim i oblečení. Výpovědi některých z nich přinesl list The Guardian. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj však dnes upozornil na ještě horší případy chování ruské armády, v Buče vojáci znásilnili desítky dívek, které otěhotněly. Zvěrstva pro BBC popsala Ukrajinka středního věku.
12.04.2022 22:05 |

podobné články

ONLINE: Válka na Ukrajině minutu po minutě. Putin dobyl Černobyl

 
Celý svět se ve čtvrtek probudil do války. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil útok na Ukrajinu. A ostré boje se nevedou jenom na východě země, ale po celém území Ukrajiny. Ruské síly útočí nejen na vojenské cíle, ale také na civilisty obývané sídliště. V odpoledních hodinách metropolí otřásly masivní exploze a v Kyjevě platí zákaz vycházení. Situace eskaluje každou minutou. 24. 2. Začala válka na Ukrajině. Na území vstoupilo Rusko spolu s Běloruskem24. 2. Prezident Miloš Zeman odsoudil jednání Vladimíra Putina24. 2. NATO aktivuje mimořádné obranné plány, které umožní nasazení Sil rychlé reakce na obranu členských zemí24.2. Česká armáda je podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) připravena na všechny scénáře vývoje24.2. Podle agentury Reuters získala ruská armáda černobylskou jadernou elektrárnu24.2. Británie oznámila dosud největší sankční balík vůči Rusku 24. 2. Americký prezident Joe Biden promluvil k národu. Útok Ruska na Ukrajinu považuje za očekávaný. "Ameriku to bolí, ale je to agrese, která nemůže zůstat bez odezvy." Putin je podle něj agresor a jeho země ponese důsledky.
24.02.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

Podle Human Rights Watch ukrajinští povstalci mučí civilisty

 
Proruští povstalci na východě Ukrajiny zadržují civilisty a podrobují je mučení, ponižujícímu zacházení a nucené práci. Informovala o tom dnes organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW). Separatisté, kteří v oblasti bojují proti ukrajinské armádě, prý rovněž civilisty zadržují kvůli tomu, aby jim mohli posloužit jako rukojmí.
29.08.2014 13:02 |

podobné články

Útokům na civilisty se vyhýbáme. To Ukrajinci... Putin se hájil před Macronem

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes v rámci telefonátu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem obvinil Ukrajinu z toho, že podle něj páchá válečné zločiny. Ruské útoky na civilisty, ke kterým dochází na mnoha místech Ukrajiny, pak komentoval slovy, že ruské jednotky „dělají vše, co je v jejich silách“, aby se vyhnuly civilistům. Útoky na civilní cíle odmítá také ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a tvrdí, že ruský útok na Ukrajinu vznikl za účelem „chránit civilisty“.
18.03.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků) , Sergej Lavrov (239 článků) , Emmanuel Macron (706 článků)

Nejhorší bombardování v Sýrii: Vojsko připravuje únikové trasy pro civilisty

 
Syrská armáda zahajuje novou velkou ofenzivu proti části Halabu, kterou mají pod kontrolou povstalci. Uvedla to ve čtvrtek agentura Reuters. Armáda podle ní vyzvala civilisty, aby se drželi stranou povstaleckých pozic. Východní Halab, který je v rukou opozice, zažil v noci na dnešek jedno z nejtěžších bombardování. Podle ředitele halabské nemocnice Al-Kuds Hamzy Chatíba zahynulo při bombardování nejméně 45 lidí.
22.09.2016 22:40 |

podobné články

Armáda USA přiznala, že útočila na afghánské civilisty

 
Americká armáda přiznala, že v únoru zaútočila na afghánské civilisty, které pokládala za konvoj povstalců z hnutí Taliban. Zabili 23 lidí a 12 dalších utrpělo zranění.
29.05.2010 13:35 |

podobné články

Zelenskyj po masakru vyrazil do Buče: Genocida! Viníky si najde armáda, vzkazuje

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil město Buča, v němž podle ukrajinských úřadů ruští vojáci zabili stovky civilistů. Informuje o tom ruskojazyčná verze serveru BBC. Zelenskyj znovu obvinil Rusko z válečných zločinů a řekl, že Ukrajina najde viníky zvěrstev v kyjevském regionu.
04.04.2022 16:30 |

podobné články

Těla, krev a ruce svázané za zády: Aktivisté před ruskou ambasádou v Praze připomněli masakr v Buče

 
Skupina lidí si v sobotu před ruským velvyslanectvím v Praze připomněla civilní oběti masakru v ukrajinské Buči a v dalších městech, která obsadila ruská armáda. Účastníci happeningu sugestivně ztvárnili záběry z fotografií, které před týdnem obletěly svět. Přímo na vozovce před ambasádou nehybně leželi staří i mladí figuranti polití umělou krví, někteří s rukama svázanýma za zády.
09.04.2022 14:10 |

podobné články

Pro prchající civilisty na východě Ukrajiny jsou určené humanitární koridory

 
Bezpečnostní složky na Ukrajině zřídily na východě země humanitární koridor pro evakuaci civilistů z bojových zón. Informoval o tom mluvčí armádní "protiteroristické operace" Alexij Lebeď prostřednictvím ukrajinské televize. Armáda podle něj na kontrolních postech prohledává soukromé automobily a linkové autobusy a prchající civilisty doprovází dál do vnitrozemí. Povstalci existenci koridorů popřeli. 
15.06.2014 10:10 |

podobné články

Putinova armáda obsadila Soledar: Prostě nás převalili, líčí Češi bojující na Ukrajině

 
Ruské invazní síly pravděpodobně obsadily většinu, ne-li celé město Soledar v Doněcké oblasti, uvedl ve své nejnovější zprávě o situaci na Ukrajině americký Institut pro studium války (ISW). K situaci se vyjádřili i Češi, kteří bojují na Ukrajině. Ti napsali, že je mnoho padlých a že převaha Rusů byla značná.
13.01.2023 16:45 |

podobné články

Turecký prezident Erdogan přežil pokus o převrat: Armáda střílela do lidí, Turecko se proměnilo v krvavou lázeň

 
Turecký prezident Erdogan přežil pokus o převrat. Noční události v Turecku mohly mít dvojí vývoj. V jednu chvíli to vypadalo, že armáda dokáže převzít v Turecku moc, pak ale Erdogan promluvil k lidu a Turci vyšli do ulic. A davy šly proti tankům. Armáda začala nakonec do lidí střílet.
16.07.2016 09:40 |

podobné články

Masakr v německém Lörrachu: žena střílela v bytě i v nemocnici

 
V Alžbětině nemocnici a okolí v jihoněmeckém Lörrachu střílela zatím neznámá žena. Celý incident si vyžádal čtyři oběti, včetně střelkyně samotné.
19.09.2010 20:00 |

podobné články

Válka na spadnutí? KLDR střílela na jihokorejské vojáky!

 
Severní Korea střílela v pátek přes hranici na jednotku jihokorejské armády.
29.10.2010 12:35 |

podobné články

TRAGICKÝ OMYL: Střílela na losa, zastřelila běžkaře!

 
Členka místního mysliveckého spolku ve Švédsku střílela na losa a nešťastnou náhodou zastřelila běžkaře. Informuje o tom v neděli server deníku Expressen.
05.12.2010 16:30 |

podobné články

Turecko oznámilo, že Sýrie střílela už po jeho druhém letadle

 
Sýrie dnes střílela na druhé turecké letadlo, které pátralo po turecké stíhačce, kterou syrská protivzdušná obrana sestřelila minulý týden. Druhý stroj ale palbu přestál bez úhony, oznámil místopředseda turecké vlády Bülent Arinç.
25.06.2012 20:15 |

podobné články

Válečná loď střílela po rybářském člunu, jednoho rybáře zabila

 
Loď amerického námořnictva v pondělí střílela po rybářském člunu, který se k ní přiblížil. Na palubě motorové lodi zabili jednoho rybáře, další tři zranili.
16.07.2012 22:20 |

podobné články