Článek

Putin: Za dění v Gaze i Dagestánu mohou USA a Západ

 
Ruský prezident Vladimir Putin obvinil Spojené státy a celý západní svět z odpovědnosti za smrtelný chaos na Blízkém východě, kde proti sobě bojuje Izrael a palestinské radikální hnutí Hamás. Západ podle Putina těží z nestability ve světě.
31.10.2023 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5201 článků)
Podobné články

Putin vítal fanoušky v Dagestánu jako rocková hvězda: Jednu dívku políbil na tvář

 
Ruský prezident Vladimir Putin (70) se vydal mezi lid. Poprvé od března roku 2020 tak porušil svá pravidla sociálního distancování a fyzicky se přiblížil k fanouškům, kteří ho vítali v Dagestánu na jihu Ruska. Podle Daily Mailu byl nebývale přátelský, s několika ženami si potřásl rukou a jednu dívku políbil na tvář. 
29.06.2023 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5201 článků)

Mír v Palestině ano. Ale tohle ne! Incident na letišti v Dagestánu má dohru

 
Na letišti v Dagestánu v neděli vypukly protiizraelské nepokoje po příletu letadla z Tel Avivu. Podle zpráv a videí sdílených na sociálních sítích protestující zaplavili letiště, pronikli na ranvej, mávali palestinskými vlajkami a zároveň skandovali antisemitská hesla. Dagestán, který je ruskou republikou, má převážně muslimské obyvatelstvo. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov obvinil Ukrajinu a celý Západ z rozdmýchávání nenávisti a vyprovokování konfliktu s cílem rozdělit ruskou společnost.
30.10.2023 14:20 |

podobné články

Chtěli nás zničit, ale selhali při tom. Západ už prohrál, řekl Putin před poslanci

 
V Kremlu, v sále Svaté Kateřiny, se prezident Ruské federace Vladimir Putin setkal s představiteli Státní dumy a šéfy stranických frakcí Federálního shromáždění. A prohlásil mimo jiné, že Západ ve válce proti Ukrajině, kterou Putin nařídil rozpoutat 24. února 2022, už prohrál. A pokud Západ i přesto věří, že může Rusko porazit, má si to zkusit. Ale Putin toho řekl ještě mnohem víc. Promluvil o západních sankcích. Nahlédněte.
08.07.2022 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5201 článků)

Sčítání mrtvých: Při útoku Hamásu zabito 100 lidí. Odvetný úder v Gaze 198 obětí

 
Při sobotním útoku radikálního hnutí Hamás dnes zahynulo nejméně 100 Izraelců, přes 900 dalších utrpělo zranění. Uvedlo to izraelské ministerstvo zdravotnictví. Při odvetných izraelských náletech v Gaze pak podle ministerstva zdravotnictví v Gaze přišlo o život nejméně 198 lidí a dalších 1 610 bylo zraněno.
07.10.2023 16:50 |

podobné články

Šéf ODS Fiala: Putin není démon, ale nemůže si dělat na Ukrajině, co chce. Slabý Západ je horší než chybující Západ

 
ROZHOVOR. Slabý Západ je podle předsedy ODS Petra Fialy horší než chybující Západ. I když na rozdíl od kritiků politiky Ruské federace nepovažuje ruského prezidenta Vladimira Putina za démona, je podle něj v zájmu západních demokracií, mezi něž patříme, vynutit si dodržení mezinárodního řádu. „Ukáže-li Západ slabost v této věci, povzbudí to nepřátele všude ve světě,“ varuje profesor Petr Fiala v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
04.09.2014 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5201 článků) , Petr Fiala (5956 článků)

S čím počítá Putin? Že Západ vyhraje. Ale ne ten, který teď vládne

 
Poradkyně a badatelka v oblasti ruské politiky Tatiana Stanovaja varuje, že pokud se Západ chce vyhnout katastrofickému střetu, měl by vědět, co si Putin myslí. A popsala jeho plány podle svých zkušeností. Netýkají se zdaleka jen Ukrajiny, i když ta je v epicentru Putinovy pozornosti. Ruský prezident podle ní spoléhá na to, že zvítězí „dobrý Západ“, který myslí na své národní zájmy a je Rusku nakloněn. Ale odhaduje, že nakonec Putin narazí na realitu a tehdy bude nejnebezpečnější.
19.07.2022 14:05 |

podobné články

V Dagestánu došlo k další explozi, zemřeli dva lidé

 
Dva lidé v Dagestánu na ruském severním Kavkaze přišli v noci na dnešek o život při výbuchu ve svém osobním voze. Další muž byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Oznámily to dnes místní úřady.
01.04.2010 09:55 |

podobné články

Výbuch bomby vykolejil nákladní vlak v Dagestánu

 
Výbuch nálože umístěné na kolejích vykolejil dnes ráno nákladní vlak v Dagestánu na kavkazském jihu Ruska. Podle zpráv ruských agentur neměl útok tentokrát za následek žádné oběti ani zraněné, na rozdíl od středečních dvou bombových útoků v dagestánském Kizljaru, při nichž zahynulo deset osob.
04.04.2010 11:15 |

podobné články

Mrtvá žena a šest zraněných při výbuchu bomby v ruském Dagestánu

 
Jedna žena zemřela a šest dalších lidí bylo zraněno v pátek večer na nádraží ve městě Derbent v Dagestánu na jihu ruského Kavkazu, kde v nádobě na odpadky vybuchla nastražená bomba.
08.05.2010 07:10 |

podobné články

V Dagestánu zadrželi šest žen, které plánovaly atentáty

 
Ruská policie v severokavkazském Dagestánu zadržela šest místních žen, které se jako sebevražedné atentátnice připravovaly k útokům v centrálním Rusku.
12.07.2010 18:20 |

podobné články

Povstalci v severokavkazském Dagestánu přepadli policejní kolonu

 
Silný oddíl ozbrojenců dnes v severokavkazském Dagestánu přepadl kolonu vozidel s příslušníky speciálních ruských jednotek OMON.
31.07.2010 21:00 |

podobné články

Rusové zabili 13 islámských radikálů v Dagestánu

 
Ruské bezpečnostní síly v neděli v kavkazském Dagestánu na jihu Ruska zabily 13 islámských radikálů. Informovala o tom v pondělí agentura RIA-Novosti, která se odvolává na prohlášení ruského Národního protiteroristického výboru.
13.09.2010 12:15 |

podobné články

Ruský pohraničník v Dagestánu zastřelil sedm svých kolegů

 
Ruský pohraničník v Dagestánu dnes na hraničním stanovišti zastřelil sedm svých kolegů. Pak byl sám zabit. Informovala o tom agentura Interfax. Incident podle všeho nesouvisí s dnešním útokem v této republice, při kterém sebevražedná atentátnice zabila šest lidí i sebe.
28.08.2012 18:45 |

podobné články

Atentátníka z Bostonu zradikalizoval asi pobyt v Dagestánu

 
Tamerlana Carnajeva, staršího z bratrů-atentátníků z amerického Bostonu, zřejmě zradikalizoval na cestě k islámu jeho nedávný pobyt v jihoruském Dagestánu. Píše o tom agentura Reuters. 
23.04.2013 17:45 |

podobné články

Výslech rodičů bostonských atentátníků: Agenti FBI jeli do Dagestánu

 
V Americe strávili deset let, pak se vrátili do rodného Dagestánu, své syny tam však nechali dál žít. Tamerlan a Džochar Carnajevovi pak do amerických dějin vstoupili tím nejhorším možným způsobem - jako atentátníci! Agenti FBI nyní přiletěli jejich rodiče vyslechnout, aby zjistili pozadí celé tragédie.
24.04.2013 21:55 |

podobné články

Ruské komando v Dagestánu zabilo údajně nebezpečného teroristu

 
Ruská policie dnes v Dagestánu usmrtila muže podezřelého z účasti na teroristickém útoku v moskevském metru, při němž v březnu roku 2010 zemřelo čtyřicet lidí a sto jich bylo zraněno. Agentuře Interfax to oznámily zdroje z ruských bezpečnostních složek. Marad Šichšiitov podlehl zranění, která utrpěl při útoku ozbrojeného komanda na jeho byt v dagestánském městě Chasavjurt.  
02.01.2014 20:50 |

podobné články

Islamisté popravili v Dagestánu pět lovců, kteří objevili jejich tábor

 
Policisté našli těla pěti mužů, kteří byli popraveni v severokavkazském Dagestánu. Šlo o skupinu lovců, která byla pohřešována už od pátku. Podle agentury TASS byli zabiti islamistickými extrémisty. 
20.09.2015 10:55 |

podobné články

Nešikovní teroristé se sami odpálili v autě, v Dagestánu našli jejich ohořelé mrtvoly

 
Ruští policisté v neklidném Dagestánu na jihu země nalezli zničený automobil a dva mrtvé. Předpokládají, že v autě mohla vybuchnout bomba, kterou převáželi islamističtí povstalci k teroristickému útoku.
28.06.2016 09:25 |

podobné články

Hubatý novinář Pepe Ecobar: Západ je banda gangsterů. Pokud Rusko sáhne k odvetě, Západ půjde ke dnu

 
Stálý spolupracovník ruského serveru rt.com i západních médií Pepe Escobar se věnuje nerovnému přístupu Západu k řešení situace v Gaze a na Ukrajině. Západ obviňuje z toho, že chce za každou cenu vyvolat konflikt s Ruskem, který podle něj může trvat dlouhé roky.
30.07.2014 10:15 |

podobné články