Článek

Putin v koncích: Nemá dost mužů ani na odražení dalšího ukrajinského protiútoku, tvrdí Britové

 
Rusko v čele s Vladimirem Putinem nezažívá v ukrajinské válce úspěšné týdny. Ačkoliv se to ruské úřady zdráhají přiznat, Rusko se ve válce, kterou samo vyvolalo, neskutečně trápí a velmi rychle mu docházejí muži. Objevují se zprávy o verbování posil ve vězeních a v odlehlých oblastech. Britské ministerstvo obrany teď konstatuje, že situace pro Rusko na frontě je natolik špatná, že není schopno odrazit ani další vlnu ukrajinských protiútoků. Stáhnout se zpět ale pro Rusy prostě není možnost.
19.09.2022 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)
Podobné články

Slovensko sabotuje snahy EU o odražení krize, hlásí zahraniční tisk

 
Malé Slovensko se postavilo silnějším sousedům a odmítlo navýšit záchranný fond eurozóny EFSF, čímž fakticky drží plány na odražení hlubší ekonomické krize jako rukojmí.Uvedl to na svém webu list The Washington Post. The Australian vidí problém eurozóny v chybějícím politickém vedení.
12.10.2011 13:20 |

podobné články

Válka na Ukrajině: Vladimir Putin přežil pokus o atentát, tvrdí šéf ukrajinské rozvědky

 
Šéf ukrajinské rozvědky tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin před dvěma měsíci přežil pokus o atentát. Kyrylo Budanov, šéf hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany, to řekl podle ukrajinského serveru Ukrajinska pravda. Putin se prý od svého rozhodnutí napadnout Ukrajinu bojí možných pokusů o zavraždění.
24.05.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Kalousek v protiútoku: Lessy lhal, chtěl peníze na passaty

 
Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) ve středu přešel do protiútoku a předložil listiny, které podle něj dokazují, že policejní prezident Petr Lessy lhal, když tvrdil, že s ním po telefonu neřešil peníze na policejní automobily Volkswagen Passat, ale kauzu nákupu transportních letounů CASA. Lessy se podle Kalouska peněz na passaty dožadoval už v lednu.
18.07.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Miroslav Kalousek (7627 článků) , Petr Lessy (799 článků)

Povstalci podle armády přešli na východě Ukrajiny do protiútoku

 
Povstalci na východě Ukrajiny dnes přešli do protiútoku ve snaze zastavit postup ukrajinské armády. Oznámil to ukrajinský armádní analytik Dmytro Tymčuk s odvoláním na zprávy polních velitelů. Operace vzbouřenců údajně podporuje Rusko palbou z děl a raketometů Grad.
24.07.2014 10:55 |

podobné články

Povstalci se prý chystají k protiútoku na „doněcké frontě"

 
Bojovníci samozvané Doněcké lidové republiky soustředili veškerou dostupnou bojovou techniku k přípravě protiútoku na jednotky ukrajinské armády, které se snaží zlikvidovat jejich hlavní baštu ve východoukrajinském Doněcku. Podle včerejších zpráv ruských médií mají povstalci na „doněcké frontě" k dispozici 200 obrněných vozidel a tanků.
12.08.2014 06:35 |

podobné články

Miss Vignerová: Na podpatcích jí to jde... ale na sněhu je v koncích!

 
Miss ČR 2009 Aneta Vignerová (24) dokáže hodiny ustát na dvanácticentimetrových podpatcích. Když ale napadne sníh, je v koncích. Její sobotní vycházka v českém Aspenu nedopadla dobře.
21.02.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Vignerová (665 článků)

Had jako ze sci-fi má hlavu na obou koncích svého těla

 
Americký stát Jižní Karolína má novou zvířecí celebritu. Stala se jí 35 centimetrů dlouhá, dvouhlavá užovka. Tento had se navíc liší i od ostatních dosud známých hadích hybridů. Má totiž hlavu na obou koncích svého těla, ne vedle sebe.
25.09.2012 14:20 |

podobné články

V Egyptě odmítli propustit otce otrávených Češek: Jsem v koncích, vzkazuje!

 
Doufal, že kvůli napjaté politické situaci v Egyptě bude moci odcestovat zpátky do Česka. Jenže egyptský prokurátor jeho požadavek zamítl. A Petr K. tak i nadále musí setrvat během vyšetřování v zemi, kde o život záhadně přišly jeho manželka a dcera. "Jsem v koncích," vzkazuje Petr K.
19.08.2013 20:10 |

podobné články

Jsme v koncích. Chovatelé zvířat se o pomoc obracejí na sociální sítě

 
„Jsme v koncích,” tak začíná Facebookový status zookoutku v Radosticích u Brna, který pečuje přibližně o padesátku zvířat. Kvůli dlouhotrvajícímu lockdownu tu přišli o návštěvníky a tím také o jediné příjmy. Na pomoc určenou zoologickým zahradám soukromí chovatelé nedosáhnou. Aby měli z čeho pořídit krmení pro svá zvířata, obracejí se se žádostí o pomoc na veřejnost. A zdá se, že to může fungovat.
27.03.2021 11:35 |

podobné články

Princové Charles a William v koncích: Královně Alžbětě II. nemohou pomoci!

 
Princové Charles (72) a William (39) jsou v koncích. Královská rodina řeší neřešitelný problém, který nejenom škodí britské monarchii, ale vypadá to dokonce, že zkazí významné jubileum královny Alžběty II. (95).
12.08.2021 20:55 |

podobné články

Vodu na Slovensku nepoužívejte ani na mytí! Takové varování dostali Britové

 
Britové nejspíš na Slovensko jen tak nepojedou. Neměli by se tam totiž kde osprchovat. Voda z kohoutků totiž není pitná a neměl by si s ní nikdo ani čistit zuby nebo se mýt. Aspoň takové varovaní dostali Britové.
13.07.2016 17:25 |

podobné články

Putin bude respektovat "jakýkoli" výsledek ukrajinských voleb

 
Ruský prezident Vladimir Putin je připraven respektovat "jakoukoli volbu" ukrajinského lidu. Šéf Kremlu to prohlásil na hospodářském fóru v Petrohradě v souvislosti s volbami ukrajinského prezidenta, jejichž první kolo se uskuteční v neděli. Prezidentským volbám ale podle Putinova názoru mělo předcházet referendum o změnách v ukrajinské ústavě.
24.05.2014 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Chci plat jako modelka, žádá senátor. Vláda na to zřídila orgán

 
Senátor Jaroslav Kubera (ODS) je přesvědčen o tom, že když přestane úplně existovat Rada vlády pro rovné příležitosti mužů a žen, tak to bude jen dobře. V tomto případě jde totiž jen o vyhazování peněz a „normální ženy“ o nějaké genderové organizace ani nestojí. Když se prý téma dovede ad absurdum, tak podle něj tato kancelář může také vymyslet třeba takovou blbost, aby městskou dopravou jezdilo padesát procent žen a padesát procent mužů. I Svaz mužů má jasno. „Ta témata, kterými se Rada dosud zabývala, tak to je jen utrácení peněz,“ tvrdí viceprezident Svazu mužů Miroslav Salač. Naopak feministky si svůj „džob“ chrání. „Je to užitečný orgán, ale jen když pracuje,“ tvrdí.
15.10.2011 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1148 článků)

Konflikt na Ukrajině začal. „Ukrajina se bude bránit a vyhrajeme,“ zní z její vlády

 
Ozbrojený konflikt na Ukrajině začal. Lídři separatistických republik dle agentury TASS požádali o odražení údajné agrese ze strany ukrajinských vojenských složek. Na ukrajinská města dopadají rakety, přicházejí zprávy i o pozemních bojích a vyloděních v přímořských městech. Ukrajinský ministr zahraničí oznámil, že Vladimir Putin zahájil útočnou válku."Ukrajina se bude bránit a vyhrajeme," říká.
24.02.2022 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Americký expert: Ukrajinci osm let cvičili, aby Rusové krváceli. Ještě uvidíme

 
Pokud bude chtít Vladimir Putin okupovat Ukrajinu, bude čelit tvrdému odboji, míní bývalý důstojník CIA Douglas London. „Ukrajinci strávili 8 let plánováním, cvičením a vybavováním se na odpor k ruské okupaci. Ukrajina chápe, že na bojišti jim žádné americké nebo spojenecké síly nepomohou. Její strategie nespoléhá na odražení ruské invaze, ale na to, aby Moskva krvácela tak, aby okupace byla neudržitelná,“ uvádí pro časopis Foreign Affairs. Řekl také, jakou roli ve výcviku ukrajinských sil měla CIA.
25.02.2022 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků) , Douglas Douglas (47 článků) , Douglas Douglas (62 článků) , Douglas Douglas (47 článků)

EU není v koncích, tvrdí politici. „Je potřeba víc úsilí,“ míní Merkelová

 
Německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident François Hollande a italský premiér Matteo Renzi se dnes sešli na italském ostrově Ventonete, aby hledali impulzy pro Evropskou unii. Tou otřáslo červnové referendum, ve kterém Britové schválili odchod své země z této organizace.
22.08.2016 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2826 článků) , François Hollande (211 článků) , Matteo Renzi (27 článků)

Joker, Stalin, Adolf Putin: Ruský prezident to schytal za Krym. Od Obamy i v Česku

 
Prezident Vladimir Putin to schytává od světové i české veřejnosti za okupaci Krymu. Mezinárodní pozorovatelé potvrdili, že dosud stále ještě ukrajinský poloostrov zabraly ruské jednotky. A zatímco americký prezident Obama přivítal nového ukrajinského premiéra Jaceňuka, proti Putinovi se protestovalo i v Česku. Na radnici v Liberci se objevil Putin v nadživotní velikosti. A jako novodobý Stalin.
13.03.2014 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Putin nečeká, se konflikt na Ukrajině přeroste ve válku

 
Ruský prezident Vladimir Putin neočekává, že by se mohl ukrajinský konflikt změnit ve skutečnou válku. Prohlásil to dnes v rozhovoru pro ruskou televizní stanici Rossija 24. Nedávné prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o tom, že hodlá Ukrajině vrátit okupovaný Krym, označil Putin za "revanšismus".
23.02.2015 21:26 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Putin nečeká, že konflikt na Ukrajině přeroste ve válku

 
Ruský prezident Vladimir Putin neočekává, že by se mohl ukrajinský konflikt změnit ve skutečnou válku. Prohlásil to dnes v rozhovoru pro ruskou televizní stanici Rossija 24. Nedávné prohlášení ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o tom, že hodlá Ukrajině vrátit okupovaný Krym, označil Putin za "revanšismus".
23.02.2015 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)