Článek

Putin nikam nespěchá, USA vydělávají a Evropa je na nich závislá. Expert Bohbot už tuší, jak to dopadne

 
Putin se rozhodl definitivně srazit Ukrajinu na kolena. Myslí si to mezinárodní bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého je jasné, že ruský prezident ani v tuto chvíli nebude vzdávat svůj úspěch v ukrajinské válce. „K urychlení změn na bojišti už zbývá jen málo možností. Další mobilizace, přímý vstup Číny do bojů, nebo to nejhorší, použití jaderných zbraní,“ znovu opakuje Bohbot, který se nově stal bezpečnostním expertem Trikolory. „Západ cítí úlevu ze zjištění, že raketa, která vybuchla nedaleko polsko-ukrajinské hranice u vesnice Przewodów, nebyla vypuštěna ruskou armádou, Zelenskij je z toho zklamaný,“ říká Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
22.11.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)
Podobné články

Nic nechápete. Už mohlo být po válce! Expert o USA a Ukrajině

 
„Ukrajina se soustředila na Kyjev a ztratila Donbas a přístup k Azovskému, a teď de facto už i k Černému moři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu. Podle jeho slov Ukrajina nemá moc dobré konzultanty. „Ani Američané, ani Evropané nepochopili, že Putin už má to, co chtěl a teď může přemýšlet, co dál,“ obává se Bohbot s tím, že na začátku měla ruská armáda takové ztráty, že byla obrovská možnost se dohodnout a zajistit, že to Donbasem skončí. „Putin by ukázal ruskému národu úspěch, Ukrajině by zůstal přístup k moři, a všichni by měli radost, že válka skončila docela rychle,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bezpečnostní expert Bohbot, podle které však hrozilo i použití jaderných zbraní.
23.05.2022 10:10 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (306 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Někdy v horší podobě než za komunistů. Bohbot o ukrajování svobody, bezpečnosti, ale i problémech Prahy

 
David Bohbot je uznávaným bezpečnostním expertem a ředitelem Centra pro výzkum terorismu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz však prozradil, jaké trauma z dětství předurčilo, že svou profesi zasvětí bezpečnosti. „Už několik let pracuji na programu zabezpečení České republiky proti největším hrozbám současnosti. To, že nám podobný komplexní program zoufale chybí, ukázala jak pandemie Covid-19, tak ruská invaze na Ukrajině a její dopady na naše životy,“ říká David Bohbot, který se právě z těchto důvodů rozhodl kandidovat do Senátu. „Zároveň se domnívám, že se premiér Petr Fiala mýlí, když mluví o tom, že jsem ve válce s Ruskem. Vyhlásit válku je složitý proces, popsaný v naší Ústavě a pokud vím, nic takového neproběhlo. A za naši svobodu se bojuje tady, v zemi, kde začíná něco jako cenzura a kde začínají být kriminalizováni lidé za své názory, nepohodlné vládě,“ dodal Bohbot.
21.09.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4699 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Expert: Hrozí rozpad západní koalice. Válka na Ukrajině může skončit co nevidět

 
Válce na Ukrajině možná už velmi brzy odzvoní. Alespoň v to doufá bezpečnostní expert David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého je zřejmé, že Spojená státy americké mění kurz. „Západní koalici, v níž jsou USA jediným a neomezeným vůdcem a ostatní jen poslušnými loutkami, bez otázek plnícími rozkazy, hrozí rozpad. Proto v zájmu její záchrany USA konečně dělají, co je třeba, a ukončují tuto válku za nás a vlastně i mimo nás. Problémy totiž už mají i samotní Američané,“ domnívá se Bohbot. Podle jeho slov je totiž zřejmé, že jsme se dostali do situace, kdy je nedostatek potravin v Africe a zemích třetího světa. „To povede k hladu, možnosti vypuknutí dalších válek a obrovským vlnám uprchlíků. Velkou neznámou je navíc i letošní zima, kdy nedostatek plynu a ropy může vytvořit kritickou situaci v zásobování teplem, teplou vodou i potravinami pro podstatnou část obyvatel Evropy,“ říká David Bohbot v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
09.07.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Vy netušíte, co přijde. Tálibán ustaví ,,vůdce". A muslimové u nás... David Bohbot ví přesně

 
Afghánistán se stane další zemí podporující mezinárodní terorismus a začne na svém území budovat výcvikové tábory a školící střediska pro teroristické skupiny určené k působení v Evropě. Myslí si to bezpečnostní expert David Bohbot, který se věnuje studiu terorismu a metod jeho prevence více než 30 let. „Znovu se ukáže slabost Západu a jeho neschopnost čelit rostoucímu vlivu radiálního islámu. Začne se stěhovat i hodně lidí ze zemí Blízkého východu a Afriky, protože se tam začnou šířit války a islamizace. A Evropa je pro imigranty stále nejoblíbenější destinací,“ nahlíží do brzké budoucnosti Bohbot. Podle stínového ministra vnitra formace Trikolora Svobodní Soukromníci dojde k růstu rizika radikalizace místních muslimů, urychlí se procesy islamizace a také pravděpodobnost teroristických útoků v mezinárodním měřítku.
25.08.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Rusko získá další část Ukrajiny a nikdo to nezastaví, myslí si expert Bohbot

 
„Putin se připravuje na bitvu a ví, že samo překvapení k vítězství nestačí. Překvapení by mělo být pro nepřítele zničující. A právě o to Putin usiluje,“ hodnotí aktuální eskalaci vojenského napětí bezpečnostní expert David Bohbot (Svobodní).
20.02.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Směřujeme k válce. Putin chce obchodovat, ne válčit. Ale NATO musí zapomenout na Ukrajinu. Bezpečnostní expert promluvil

 
Bezpečnostní expert David Bohbot už dvě dekády upozorňuje na to, že Česká republika nemá bojeschopnou armádu. „Naši vojáci nejsou schopni bránit hranice a města v ČR. Neudělali jsme dobrou práci ani při získávání strategických partnerů. Nevytvořili jsme skutečně pevné vztahy ani v rámci V4. Příliš jsme spoléhali na USA a Německo, což se může ukázat jako fatální chyba,“ domnívá se Bohbot, který v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje eskalující napětí na ukrajinsko-ruské hranici.
27.01.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

„Mám doma zásoby, vodu, léky.“ Expert drsně o obraně ČR. Zlá pravda

 
„Rusko nemá momentálně zájem o rozšiřování války, ale to se může měnit. Nesmíme zapomenout, že i my jsme teď z pohledu Ruska agresoři,“ myslí si bezpečnostní expert David Bohbot, podle kterého nejsme připraveni ani na útok pavouků, natož na silnou armádu. „Příliš dlouho jsme se nejen my, ale celá Evropa dobrovolně vzdávali možnosti vlastní obrany. Zcela jsme se spoléhali na americké vojáky, letadla a tanky. Chybí připravené kryty, chybí systém nouzového zásobování potravinami a vodou. Chybí plány pro případy plošných a dlouhých výpadků elektřiny. Lidé nevědí, jak se mají zachovat, kam by měli jít, co by měli dělat,“ kritizuje současný stav „civilní“ obrany David Bohbot (Svobodní).
07.03.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Putin? Dokonalá příprava. Taktika. Ukrajinci? Stateční. Zkušený muž bez řečí

 
Bezpečnostní expert David Bohbot (Svobodní) je zklamán z postoje USA k rusko-ukrajinskému vojenskému konfliktu. „Je to stejné, jako když vám někdo stále dokola opakuje, abyste neměli strach, protože když vás někdo bude chtít zbít, tak vám pomůže. No a když na to přijde a někdo mě začne bít, tak mi vzkáže, že mi posílá nové boty, abych mohl rychleji utéct,“ domnívá se Bohbot, který si myslí, že nemůžeme riskovat mít Putina proti nám. „A je úplně jedno, jestli jsme naštvaní kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu, nebo ne. Musíme myslet v první řadě na sebe. Musíme také myslet o pár kroků dopředu, nejen na to, co se děje teď,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
28.02.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Zahraniční expert vystoupil v ČT o uprchlících a ohrožení Evropy. Moderátor jen lapal po dechu

 
Irácká armáda vstoupila do Fallúdže. Týden po zahájení bojové operace proti základně islamistů dobývají vládní vojáci město ze tří směrů. K tématu se vyjádřil v Událostech, komentářích České televize bývalý člen izraelských speciálních jednotek a bezpečnostní expert David Bohbot, jehož odpovědi někdy nutily moderátora k několikavteřinovému tichému přemýšlení. Bohbot hovořil česky, byť s přízvukem.
31.05.2016 13:55 |

podobné články

Izraelský expert Bohbot: Írán dostal jednoznačný vzkaz, že šerif je stále naživu

 
ROZHOVOR Šerif je zde a v plné síle. To je vzkaz Spojených států nejen Íránu. Čekejme tvrdé reakce Teheránu, ale neobávejme se eskalace konfliktu do nějakého světového střetu – Čína i Rusko zůstanou opodál. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz izraelský bezpečnostní elitní expert, žijící v ČR, David Bohbot. A reakce Evropské unie? Sice nulová, ale nikdo nic jiného od ní nečeká – je velmocem i samému Íránu jen k smíchu. A naši vědci a podnikatelé budou dále cestovat do Teheránu a pomáhat rozvíjet jaderný výzkum a vývoj Peršanů, i když jsme svázáni celou řadou omezení a blokád…
05.01.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Izraelský expert Bohbot: Írán dostal jednoznačný vzkaz, že šerif je stále naživu

 
ROZHOVOR Šerif je zde a v plné síle. To je vzkaz Spojených států nejen Íránu. Čekejme tvrdé reakce Teheránu, ale neobávejme se eskalace konfliktu do nějakého světového střetu – Čína i Rusko zůstanou opodál. To říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz izraelský bezpečnostní elitní expert, žijící v ČR, David Bohbot. A reakce Evropské unie? Sice nulová, ale nikdo nic jiného od ní nečeká – je velmocem i samému Íránu jen k smíchu. A naši vědci a podnikatelé budou dále cestovat do Teheránu a pomáhat rozvíjet jaderný výzkum a vývoj Peršanů, i když jsme svázáni celou řadou omezení a blokád…
05.01.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Bezpečnostní expert Bohbot chce v Senátu provětrat Fischerův výbor. Zkušenosti z linie v Gaze se teď hodí i v Evropě

 
ROZHOVOR Bezpečnostní expert David Bohbot kandiduje do Senátu. Na Kladně, kde vyzve obhajujícího Jiřího Dienstbiera nebo dvojnásobného ministra Petra Bendla, se snaží oslovit voliče především svým bezpečnostním programem, který by ve Fischerově výboru určitě vyvolal velké pozdvižení v sále.
01.10.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (518 článků) , David Gaz (1 článek) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Americké stíhačky? Nesmysl. Potřebujeme armádu, která bude schopná bránit území naší země, říká expert

 
Pro nás jako malý stát jsou životně důležité obranné, nikoliv útočné schopnosti. Myslí si to bezpečnostní expert David Bohbot. „Chtít budovat útočné schopnosti ČR je stejné, jako tvrdit, že Tchaj-wan může zaútočit na Čínu. Je to nesmysl. Za cenu jediného letounu F-35 můžeme vytvořit špičkový výcvikový systém pro profesionální vojáky i záložníky a vybavit je kvalitní výzbrojí a výstrojí. Musíme zajistit, že s námi nikdo nebude chtít začít válku, protože si bude vědom neúnosnosti potenciálních ztrát, které mu to přinese,“ myslí si Bohbot, který je ředitel Centra pro výzkum terorismu a v letošních volbách kandiduje za Svobodné do Senátu.
04.08.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: David Pro (17 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Sundejme si růžové brýle. David Bohbot o spolužákovi utýraném islamisty, Francii a Německu. A kandiduje do Senátu, aby to nenastalo i tady

 
ROZHOVOR Americká policie měla dostat politickou podporu, aby mohla včas jednat a zabránit nepokojům dříve, než se rozšířily a dostaly se z trestní roviny rabujících davů do politické roviny, ohrožující podstatu demokracie v USA. Tvrdí to izraelský rodák s českým občanstvím David Bohbot, který kandiduje v blížících se volbách do Senátu jako nestraník za stranu Svobodní. Mezinárodně uznávaný bezpečnostní expert varuje před tím, že imigrace z odlišných kulturních okruhů sílí i v Česku. Finančně ji podporují některé arabské země a i u nás jsou politici, kteří ji vítají nebo mlčí a berou ji jako realitu.
02.09.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

Po masakru a převratu: Vy jste moc hodní. Izraelský expert má drtivý vzkaz pro Evropu

 
ROZHOVOR O tom, co si myslí o pokusu o převrat v Turecku i o teroristickém činu v Nice, promluvil pro ParlamentníListy.cz David Bohbot, někdejší člen izraelských speciálních jednotek, rabín a učitel bojového umění krav maga. „Nevím, jak mohli být tak naivní, že se o toto vůbec pokusili,“ říká na adresu pučistů v Turecku Bohbot s tím, že celá situace vlastně nakonec tureckému prezidentu jen pomohla.
18.07.2016 12:45 |

podobné články

O ukončení války rozhodnou dva prezidenti. Ale Zelenskyj to nebude, myslí si expert

 
Válka na Ukrajině trvá již téměř tři měsíce. Podle ředitele Centra pro výzkum terorismu a bezpečnostního experta Davida Bohbota (Svobodní) by její konec nemusel být tak v nedohlednu, jak se někteří obávají. Má to ale jedno velké ALE. K ukončení války je podle něj třeba, aby americký prezident Joe Biden zavolal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi a dohodl se s ním. „Bidenův režim ze známých důvodů stále preferuje pokračování války. Získává tím moc, více partnerů do NATO, oslabení Ruska a obrovské kontrakty. Dokud nedojde ke změně v jejich názorech, nezmění se ani jejich postoj k válce,“ uvedl Bohbot, podle kterého Biden vidí, že Ruská federace má úspěchy a získává stále větší území. „Je čas, aby to už zastavil, jinak další ruský cíl bude zase Kyjev. Nebo možná Estonsko, Polsko, ČR… kdo ví?“ zamýšlí se Bohbot.
08.06.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (887 článků) , David David (1460 článků)

VIDEO Zeman, ten se nebojí ničeho. Ostatní jo. Ostuda EU. Silná slova experta z Izraele

 
HORKÉ TÉMA Moderátor pořadu Horké téma TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka tentokrát před kamerami přivítal speciálního hosta. Do studia přišel bývalý příslušník izraelských ozbrojených sil, bezpečnostní expert a rabín David Bohbot. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že Izrael je dnes mnohem bezpečnější zemí než některé státy v západní Evropě. Bohbot také velmi ocenil vztah českého prezidenta Miloše Zemana k Izraeli. Zeman se podle jeho názoru nebojí ničeho.
29.04.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27584 článků)

Bezpečnostní expert Bohbot radil lidem: Štěstí přeje připraveným. V Izraeli se nacvičuje i v noci...

 
REPORTÁŽ Zdání klame – sympatický elegán může být tisíckrát horší než rozdrbaný ošklivec. Pedofil může být „kravaťák“ z vašeho nejbližšího okolí. Proč ještě školky, školy či nemocnice nemají tlačítko alarmu? Někteří teenageři si vynucují peníze násilím na rodičích a prarodičích. I když jsme relativně bezpečná země, může se to změnit – a jsme připraveni? To zaznělo na besedě k bezpečné rodině, kterou v Kladně uspořádali bezpečnostní experti David Bohbot a Jaromír Štefec.
09.03.2020 17:41 |

podobné články

Osobnosti: David David (1460 článků) , David David (1095 článků)

„Klečí před rabující hordou. Stydím se za ně. Tady to být nesmí,“ říká o BLM bezp. expert Bohbot. Chce do Senátu

 
ROZHOVOR Klečící policisté před hordami rabujících anarchistů. Islám proudící bez mrknutí oka do Evropy – ať již okatě v podání Turecka coby člena NATO, nebo poněkud utajeně v podobě výcvikových táborů už nejen v Bosně, ale dokonce i ve Francii či v Belgii. Zatáhne nás novodobý sultán do války ve Středomoří, kterou s gustem sobě vlastním vyprovokuje? A co Istanbulská úmluva, která dává v kauzách práv žen neziskovkám neuvěřitelné možnosti oproti národním organizacím. Chceme takový svět? Pro ParlamentníListy.cz hovoří rabín, bezpečnostní odborník David Bohbot, který se pouští do boje o post senátora na Kladensku. Proti Dienstbierovi i Bendlovi, přes jednoznačnou nevoli ministra Hamáčka…
07.08.2020 15:05 |

podobné články

Osobnosti: David Pro (17 článků) , David David (1460 článků) , David David (1095 článků)