Článek

„Putin nechce Ukrajinu. Ani území v Evropě.“ Senátor USA to provalil a je zle

 
USA jsou nejdůležitějším spojencem Ukrajiny. Demokraté stojí v otázce podpory země pevně za Bidenem. U republikánů je ale situace jiná. Například senátor Tuberville nedávno prohlásil, že Putin má území dost, takže Ukrajinu nechce, ani zbytek Evropy. Co ale skutečně nechce, jsou americké zbraně na Ukrajině, které míří na Moskvu. Za jeho slova už se do něho pustil senátor Lindsey Graham, který tvrdí, že Putin chce obnovit ruskou říši a o Ukrajině prohlásil, že se může stát nejlepším obchodním partnerem USA vzhledem k jejím nerostným zdrojům.
11.06.2024 08:30 |

podobné články

Podobné články

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

ONLINE: Válka na Ukrajině minutu po minutě. Putin dobyl Černobyl

 
Celý svět se ve čtvrtek probudil do války. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil útok na Ukrajinu. A ostré boje se nevedou jenom na východě země, ale po celém území Ukrajiny. Ruské síly útočí nejen na vojenské cíle, ale také na civilisty obývané sídliště. V odpoledních hodinách metropolí otřásly masivní exploze a v Kyjevě platí zákaz vycházení. Situace eskaluje každou minutou. 24. 2. Začala válka na Ukrajině. Na území vstoupilo Rusko spolu s Běloruskem24. 2. Prezident Miloš Zeman odsoudil jednání Vladimíra Putina24. 2. NATO aktivuje mimořádné obranné plány, které umožní nasazení Sil rychlé reakce na obranu členských zemí24.2. Česká armáda je podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) připravena na všechny scénáře vývoje24.2. Podle agentury Reuters získala ruská armáda černobylskou jadernou elektrárnu24.2. Británie oznámila dosud největší sankční balík vůči Rusku 24. 2. Americký prezident Joe Biden promluvil k národu. Útok Ruska na Ukrajinu považuje za očekávaný. "Ameriku to bolí, ale je to agrese, která nemůže zůstat bez odezvy." Putin je podle něj agresor a jeho země ponese důsledky.
24.02.2022 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Putin má v Evropě svoje loutky! Exposlankyně pro Blesk o napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

 
„Napětí se stupňuje každým dnem,“ ukrajinská politička, novinářka a aktivistka za lidská práva Svitlana Zališčuková pro Blesk Zprávy rozebrala vypjatou situaci mezi Ukrajinou a Ruskem, kterou v posledních týdnech sleduje celý svět. Ruský prezident Vladimir Putin dlouhodobě odmítá zprávy o tom, že by chystal invazi na Ukrajinu. Současné dění přirovnala ke knize o diktátorovi, který zešílel. „Tragédie toho všeho je, že pro Ukrajinu to není fikce.“ K dalšímu pnutí došlo v pondělí, kdy Putin podepsal výnosy o nezávislosti Doněcké a Luhanské lidové republiky, které v roce 2014 vytvořili proruští separatisti.
23.02.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Ruský opoziční novinář odevzdaně: Car Putin dělá přesně to, co lidé chtějí. Včetně té války

 
Server Tapolitika.cz přinesl český překlad komentáře ruského novináře Arkadije Babčenka k situaci v Rusku. Popisuje, že Putin není žádný diktátor. Putin je car, kterému jiní předali do rukou moc, aby Rusko opět pozvedl. Putin toto přání vyslyšel a po mnoha letech rozšířil ruské území o ukrajinský poloostrov Krym. A lid mu tleská. Lid se totiž chce vymezovat proti Spojeným státům, lid chce vidět pokořenou Ukrajinu. Válka ruskému lidu nevadí.
04.09.2016 22:00 |

podobné články

Putinovo eso sestřeleno. Západ upozorňuje na zaostalost ruské armády, ta se vrací k hrubé síle

 
Před jedenácti dny ruský prezident Vladimir Putin nařídil svým vojákům vtrhnout na Ukrajinu. Mezinárodní měnový fond už bije na poplach a varuje, že ruská invaze na Ukrajinu bolestivě dolehne na ekonomiky celého světa. Čínský ministr zahraničí Wang I vyzval Západ, aby bral obavy Ruska o svou bezpečnost vážně. Putin zdůvodňuje invazi na Ukrajinu právě starostí o bezpečnost Ruska. V USA se mezitím hlásí do boje na 3 tisíce dobrovolníků, sdělilo velvyslanectví Ukrajiny ve Washingtonu. BBC zhodnotila stav ruské armády. V Kremlu nebudou rádi.
06.03.2022 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Putin prý udeří na Ukrajinu ve středu. Západ nabádá: Utečte! Blízké diplomatů stahuje i ČR

 
Opusťte Ukrajinu, dokud letecké spojení ještě funguje. Tak zní vzkaz britských a amerických úřadů svým občanům na území země obklíčené ruskými vojenskými jednotkami. Podle jejich zpravodajců dojde k útoku Moskvy v nejbližších dnech a obavy se týkají i toho nejhoršího – bombardování ukrajinské metropole Kyjeva. USA v sobotu spustily evakuaci diplomatů, rodiny zaměstnanců velvyslanectví stahuje i Česko. Ministerstvo zahraničí zároveň varuje před cestami nejen na Ukrajinu, ale i do Běloruska.  Úder Moskvy by měl přijít ve středu, informuje britský list Daily Mail.
12.02.2022 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (267 článků) , Washington Washington (267 článků)

Putin oslovil národ: Bráníme svůj lid a historické území

 
„Pravda je na straně Ruska,“ prohlásil ruský prezident Vladimir Putin ve svém sobotním novoročním projevu k národu. Rusko prostřednictvím útoků na Ukrajinu podle něj „brání svůj lid na vlastním historickém území“. „Za to dnes bojujeme. Bráníme svůj lid na vlastním historickém území – v nových územních celcích Ruské federace. Společně budujeme a tvoříme,“ pronesl.
31.12.2022 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Obavy rostou, Putinova invaze na Ukrajinu má přijít brzy. USA zmiňují „hrůzostrašný scénář“

 
Británie i USA varovaly Ukrajinu před plány ruského prezidenta Vladimira Putina, ten má podle nich připravovat invazi na Ukrajinu a země bude čelit „hrůzostrašnému scénáři“. Ruské jednotky se přesunují do Běloruska, kde má podle oficiálních zpráv proběhnout vojenské cvičení. U ukrajinských hranic je už na 100 tisíc ruských vojáků a těžké vojenské techniky, uvedl list Daily Mail. Invaze na Ukrajinu by byla pro Rusko katastrofou, prohlásil americký prezident Joe Biden na tiskové konferenci rok od svého nástupu do úřadu.
19.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Den pro Ukrajinu VIDEO

 
Koncerty za Ukrajinu, pochod za Ukrajinu i shomáždění Společně za Ukrajinu. To byl den za Ukrajinu
24.02.2024 19:40 |

podobné články

Umělec David Černý uteče do USA. Pokud Putin dostane Ukrajinu

 
Umělec David Černý dokázal v minulosti mnohokrát šokovat, ať již například plastikou Entropa či prostředníčkem vztyčeným na Vltavě směrem k Pražskému hradu. „Jestli Putin dostane Ukrajinu, utíkám do USA,“ řekl nyní v rozhovoru pro iDnes.cz.
02.07.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (313 článků)

Putin hrozí Evropě možností jaderné odvety, přijme-li rakety USA

 
Ruský prezident Vladimir Putin ve středu pohrozil Evropě možnou jadernou odvetou, bude-li souhlasit s rozmístěním nových amerických raket po odstoupení Washingtonu od odzbrojovací smlouvy INF z roku 1987. Po setkání s italským premiérem Giuseppem Contem Putin řekl, že pokud Američané nové rakety do Evropy pošlou, odpoví Moskva zrcadlově.
24.10.2018 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

„Posr*li jsme to. Putin to udělá!“ Peszynski ví, co bude

 
„Opravdu to Putin udělá? Ano. Udělá to,“ vyjádřil se ke spekulacím o blížícím se ruském vpádu na Ukrajinu prounijní aktivista Tomasz Peszynski, přičemž doplnil, že za ruskou invazi na Ukrajinu ponese spoluzodpovědnost i Západ kvůli své liknavosti, s níž Rusko povzbuzoval. Dodávky zbraní na Ukrajinu měly být podle něho poslány už v roce 2014 a na východních hranicích se mělo „masivně rozmísťovat“ NATO. V posledních osmi letech jsme to podle Peszynského „strašně posrali“.
13.02.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomasz Tomasz (42 článků)

Putin chce začlenit Ukrajinu pod Rusko, tvrdí Jourová

 
Cílem ruského prezidenta Vladimira Putina je podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové začlenit Ukrajinu pod Rusko. Bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel řekl, že by Rusko kvůli odporu ukrajinského obyvatelstva muselo Ukrajinu masivně okupovat, aby si Putin udržel alespoň částečnou kontrolu nad touto zemí. Uvedli to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
06.03.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků) , Petr Pavel (2921 článků)

Putin tvrdil, že brance na Ukrajinu posílat nebudou. Moskva přiznala jejich nasazení

 
Ruské ministerstvo obrany dnes uvedlo, že invaze na Ukrajinu se účastní také branci a že někteří tam padli do zajetí. Prezident Vladimir Putin přítomnost odvedenců na Ukrajině podle tiskových agentur popřel a uvedl, že bojů se účastní pouze profesionální vojáci, kteří mají podepsanou smlouvu s ruskou armádou. Kreml slíbil potrestat ty, kteří odvedence na Ukrajinu vyslali.
09.03.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Úleva pro Zelenského? „Dáme peníze Ukrajině, když se posílí ochrana proti migraci.“

 
Před pár dny americký prezident Joe Biden poznamenal, že pokud ruská armáda zvítězí na Ukrajině, ohrozí některou ze zemí NATO. Putin to v rozhovoru pro ruský státní kanál Rossija 1 popřel, ale současně pohrozil Finsku. Washingtonský Institut pro studium války (ISW) připomněl, že těsně před vpádem ruské armády na Ukrajinu tentýž Putin tvrdil, že nemá důvod napadnout Ukrajinu. Ze Spojených států zaznívají pro Ukrajinu pozitivní zprávy. Ale v nejvyšším velení ukrajinské armády našli odposlouchávací zařízení.
18.12.2023 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1177 článků)

Putin odmítl, že by Rusko ovlivňovalo volby v USA. Vinu svedl na hackery

 
Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by Moskva jakkoli zasahovala do kampaně před loňským prezidentskými volbami ve Spojených státech. Putin rovněž řekl, že za takovými informacemi mohou být hackeři, možná i američtí, kteří svalili vinu na Rusko. Podle ruského prezidenta zprávy o zasahování do voleb ve světě existují i v případě USA. Putin to uvedl v rozhovoru s americkou televizí NBC, který se vysílal v neděli.
05.06.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Putin chce po poslancích, aby mu odebrali právo posílat vojáky na Ukrajinu

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes požádal horní komoru parlamentu, aby zrušila zákon, který mu dával právo poslat ruské ozbrojené síly na Ukrajinu. Tuto pravomoc získal Putin letos v březnu, kvůli dočasnému příměří na Ukrajině a zahájení mírových rozhovorů se jí chce však nyní vzdát.
24.06.2014 13:52 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Riziko jaderné války stoupá, tvrdí Putin. Byla by to jedna z největších pitomostí jeho života, říká analytik

 
V projevu, který včera pronesl ruský prezident Vladimir Putin k válečné situaci, bylo mnoho věcí, které zástupce ostatních států zvedly ze židle. Kromě obvinění Polska, že se bude snažit uzurpovat Ukrajinu, a naprosto bizarní myšlenky, že jen Rusko dokáže Ukrajinu ochránit, pohrozil Putin celému světu jadernými zbraněmi. Jak reálná může být taková hrozba? Na toto téma jsme se zeptali i vojenského analytika Lukáše Visingra. Ten se domnívá, že Rusko si těmito výplody samo uzavřelo drtivou většinu možností k jednání.
09.12.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)

Putin navštívil okupovanou Ukrajinu: Místo chybějícího vybavení dovezl vojákům obrázky

 
Vladimir Putin se vydal na Ukrajinu, kterou jeho Rusko už přes rok násilně okupuje. Ruský prezident údajně navštívíl dvě velitelství, jedno v Chersonské a jedno v Luhanské oblasti, tedy v místech, které Rusko minulý rok nelegálně připojilo ke svým územím. Putin podle vyjádření Kremlu, které citovala agentura Reuters, promluvil s tamními vojenskými veliteli a přivezl jim kopie velikonočních ikon. Ruské armádě však podle mnoha zpráv více než ikony chybí vybavení.
18.04.2023 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5376 článků)