Článek

Putin nařizuje Kyjevu: Okamžitě ukončete vojenské operace proti povstalcům

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes opět vyzval Kyjev, aby okamžitě zastavil vojenskou operaci proti povstalcům na východě Ukrajiny. Odrazoval také Ukrajinu od podpisu asociační dohody s Evropskou unií. 
06.06.2014 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)
Podobné články

Asadův ministr: Zabraňte Turecku a Jordánsku, aby pomáhaly syrským povstalcům

 
Syrská vláda dlouhodobě obviňuje Turecko, že vyzbrojuje islámské povstalce a umožňuje bojovníkům přicházejícím z ciziny průchod svým územím do Sýrie. Jordánsko zase podle vlády Bašára Asada poskytuje povstalcům výcvik a zbraně. Oběma státům by proto měl svět zabránit, aby povstalcům dál pomáhaly. Ankara i Ammán tato obvinění odmítají.
25.12.2015 18:30 |

podobné články

Ukrajinští 'diverzanti' vtrhli na Krym a zabili dva naše vojáky, tvrdí Putin a vyhrožuje Kyjevu

 
Mezi Kyjevem a Moskvou se opět vyhrocují vztahy kvůli Krymu. Podle ruské bezpečnostní služby se na poloostrov dvakrát pokusily vrhnout ukrajinské speciální síly, které chtěly poškodit infrastrukturu a zabily při tom dva ruské vojáky. Ruský prezident Vladimir Putin Kyjevu vzkázal, že "hloupou a zločinnou akci diverzních a teroristických sil" nenechá bez odezvy. Ukrajina obvinění z akce popřela a informaci označila za "provokační blábol".
10.08.2016 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)

Rusko podle Kyjeva výrazně snížilo vojenské dodávky povstalcům

 
Rusko podstatně omezilo dodávky vojenského materiálu východoukrajinským povstalcům. V Kyjevě to dnes oznámilo tiskové středisko ukrajinské protipovstalecké operace na Donbasu. Útoky separatistů na doněcké letiště kontrolované armádou, které je od září místem nejprudších bojů, se v důsledku toho zmírnily.
26.11.2014 21:57 |

podobné články

Kyjev obnoví akce proti povstalcům, jež prý kvůli volbám zastavil

 
Ukrajinská armáda včera vzhledem k prezidentským volbám pozastavila bojové operace proti povstalcům na východě země, v nejbližších hodinách je ale obnoví. Na tiskové konferenci v Kyjevě to oznámil vicepremiér Vitalij Jarema. Jednostranné příměří podle něj platilo proto, aby se voliči mohli bezpečně dostavit k volbám. Podle volebních statistiků ale této možnosti v Donbasu využilo jen necelých 12 procent voličů.
26.05.2014 07:55 |

podobné články

Putin varoval Kyjev: Vojenské řešení na východě Ukrajiny nebudeme tolerovat

 
Ukrajinská krize skončí a vztahy Moskvy se západními zeměmi se opět normalizují. Prohlásil to Vladimir Putin v rozhovoru s německou televizí ARD. Zároveň však varoval, že Rusko nebude Kyjevu tolerovat vojenské řešení na východě Ukrajiny.
15.11.2014 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)

Putin ví, jak na Ukrajinu. Výrazně jí snížil ceny plynu

 
Rusko a Ukrajina dnes v Moskvě dosáhly zlomové dohody o rozšíření hospodářské spolupráce, která pomůže Kyjevu odvrátit hrozící bankrot a Moskvě přinese důležité body v zápasu s Evropskou unií o budoucnost Ukrajiny. Kreml snížil Kyjevu nákupní cenu ruského zemního plynu o třetinu a uvolnil ve prospěch Ukrajiny ze svých devizových rezerv 15 miliard dolarů.
17.12.2013 15:56 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)

Putin viní z leteckého neštěstí Kyjev. A nabádá rebely ke spolupráci s experty

 
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že k leteckému neštěstí by nedošlo, kdyby Kyjev nepokračoval ve vojenské operaci proti povstalcům. Separatisty také vyzval, aby mezinárodním expertům umožnily vyšetřování tragédie.
21.07.2014 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)

Ukrajinista Svoboda: Putin má v ukrajinském parlamentu své věrné, kteří by se mohli pokusit zastavit operace proti povstalcům. Proto se Jaceňuk vrátil

 
Ukrajinista David Svoboda se na stránkách Hospodářských novin pustil do analýzy ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka. Popsal, co stálo za jeho nedávnou rezignací, i to, proč se rozhodl k opětovnému návratu do funkce. Zase za tím prý stojí Vladimir Putin.
11.08.2014 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků) , David Svoboda (123 článků)

Muammar Kaddáfí pokračuje v boji proti povstalcům, tvrdí jeho dcera

 
Dcera svrženého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Ajša ve zvukové nahrávce prohlásila, že její otec je dobré mysli a se svými stoupenci pokračuje v boji proti povstalcům.
24.09.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Muammar Kaddáfí (144 článků)

Američané se zastali Turecka v boji proti kurdským povstalcům

 
Bílý dům v neděli uvedl, že Turecko má právo se bránit proti kurdským povstalcům. Reagoval tak na útoky tureckého letectva na sever Iráku, kde se nacházejí pozice tureckých Kurdů. 
26.07.2015 11:55 |

podobné články

Američané zkouší Rusy. Shodili munici syrským povstalcům

 
Americká armáda v noci na pondělí shodila  50 tun munice syrským povstalcům, kteří následně oznámili, že ji použijí při ofenzívě proti islamistům ve městě Rakka. Povstalecké pozice v poslední dnech oslabují ruské nálety, jak tvrdí Spojené státy a západní mocnosti. Rusové přitom tvrdí, že bombardují jen teroristy. Za teroristy ovšem spolu se syrským prezidentem Bašárem Asadem, kterého podporují, považují i opoziční síly. 
12.10.2015 22:10 |

podobné články

Rebelové nabízejí Kyjevu po pádu malajsijského letadla příměří

 
Vůdce povstalecké Doněcké lidové republiky Alexandr Borodaj nabídl Kyjevu příměří. Podle něj by mohlo být dvoudenní či třídenní. Povstalci tak chtějí umožnit záchranářům práci na místě, kam se zřítil malajsijský boeing . 
17.07.2014 23:00 |

podobné články

S Debalcevem padla celá Ukrajina. Proč měl Západ dodat Kyjevu zbraně

 
Bitva o Debalcevo se stala symbolem války na Donbase jako takové – boje pokračující i po vyhlášení příměří, obklíčená ukrajinská armáda, sebejistí povstalci a laxní Západ. Porážka vládních jednotek může znamenat prohru celé Ukrajiny. Když Kyjev nedokázal ubránit Debalcevo, dokáže ubránit vůbec něco? Debalcevo je také důkazem, že západní koalice měla dodat Kyjevu zbraně, pokud chtěla zabránit prohře Ukrajiny. 
19.02.2015 15:45 |

podobné články

VÁLKA V LIBYI: Francie poslala povstalcům PŘES 4 MILIARDY KORUN!

 
Francie v pondělí uvolnila libyjským povstalcům 259 milionů dolarů (4,3 miliardy korun) ze zmrazených účtů režimu Muammara Kaddáfího. Informuje o tom agentura AFP.
01.08.2011 18:20 |

podobné články

Je konec, Libye patří povstalcům. Po Kaddáfím se slehla zem

 
Hlavní sídlo libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v centru Tripolisu dnes padlo, ale svržený diktátor povstalcům i se svými syny stále uniká.
23.08.2011 16:55 |

podobné články

Obama prý podepsal tajný výnos o pomoci syrským povstalcům

 
Americký prezident Barack Obama před časem podepsal tajný výnos, kterým povolil, aby Američané pomáhali syrským povstalcům usilujícím o svržení prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom agentura Reuters.
02.08.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2413 článků)

Prezident Ukrajiny: Porošenko složil slib a nabídl amnestii povstalcům!

 
Nový ukrajinský prezident Petro Porošenko na dnešním zasedání parlamentu v Kyjevě složil přísahu a nastoupil tak do úřadu. Slavnostního aktu se zúčastnila řada zahraničních státníků, včetně amerického viceprezidenta Josepha Bidena a prezidenta Evropské unie Hermana Van Rompuye. Za Česko byl přítomen ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Porošenko chce v zemi mír a nabídl povstalcům amnestii.
07.06.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2427 článků)

Samospráva, ruština, amnestie. Takové jsou Porošenkovy sliby povstalcům

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko nabízí proruským povstalcům tříletý "zvláštní status" s rozšířenou samosprávou, právo na užívání ruštiny a amnestii. Všechny tyto změny obsahuje nový návrh zákona o decentralizaci státní správy, který bude v úterý projednávat parlament. Mezi rebely vyvolal návrh chladnou reakci.
15.09.2014 18:45 |

podobné články

Putin pronesl řeč na úvod monstrózní vojenské přehlídky v Moskvě

 
Pro systém rovnoprávné bezpečnosti všech zemí, který bude odpovídat soudobým hrozbám a bude založen na regionálním a globálním základě mimo vojenské bloky, se dnes v Moskvě vyslovil ruský prezident Vladimir Putin. V projevu při zahájení vojenské přehlídky na Rudém náměstí poděkoval západním spojencům za podíl na válečném vítězství.
09.05.2015 11:06 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3114 článků)