Článek

Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA

 
Ruský prezident Vladimir Putin zřejmě během úterý promluví k národu. Vyjádřit by se měl k referendům o připojení separatistických území na jihu a východě Ukrajiny k Rusku. Šéf Kremlu dnes také obvinil Spojené státy, že se snaží udržet dominantní postavení ve světě a vše ovládat. Zástupcům zbrojního průmyslu nařídil posílit zbrojení.
20.09.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)
Podobné články

Putin má vystoupit s důležitým projevem o Ukrajině. Předtím udeřil na USA

 
Ruský prezident Vladimir Putin zřejmě během úterý promluví k národu. Vyjádřit by se měl k referendům o připojení separatistických území na jihu a východě Ukrajiny k Rusku. Šéf Kremlu dnes také obvinil Spojené státy, že se snaží udržet dominantní postavení ve světě a vše ovládat. Zástupcům zbrojního průmyslu nařídil posílit zbrojení.
20.09.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Šándor: To Putin může ještě udělat Ukrajině. Nemluví se o tom

 
Generál v záloze a bezpečnostní poradce Andor Šándor pohovořil pro CNN Prima News o aktuální situaci na Ukrajině. „Je otázkou, čeho všeho chce Putin na Ukrajině dosáhnout, co všechno bude tím výsledkem, který on prohlásí za vítězství,“ zmínil Šándor. Putin má ještě v záloze totální válku, upozorňuje. Může například rozbíjet tepelné elektrárny na Ukrajině a ochromit tak výrobu elektřiny. „Rusko stále dodává na Ukrajinu plyn a ropu, Rusko stále platí Ukrajině tranzitní poplatky,“ připomenul též generál.
25.05.2022 13:55 |

podobné články

Zeman se po týdnu mlčení chystá v neděli vystoupit s projevem

 
Prezident republiky Miloš Zeman v neděli v 11 hodin vystoupí s projevem ke kauze Vrbětice, oznámila televize CNN Prima News. Podle původních informací měl vystoupit v pořadu Partie Terezie Tománkové. V tom vystoupí až deset minut po začátku projevu.
24.04.2021 18:10 |

podobné články

Jourová o sankčním seznamu: Měl by být Putin na prvním místě? Eurokomisařka zmínila slabost

 
Ruský prezident Vladimir Putin by měl být podle eurokomisařky Věry Jourové první na seznamu sankcí uvalených na Rusko kvůli jeho agresivnímu postupu vůči Ukrajině. Fakt, že Putin na unijním seznamu chybí, je podle Jourové spíše projevem slabosti než diplomatického umu. Místopředsedkyně Evropské komise to řekla dnešním Hospodářským novinám (HN). Jourová Blesku dodala, že plně podporuje sankční seznam EU a že si jen pocitově myslí, že by měl být Putin na seznamu.
23.02.2022 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Rozkrade se to? Zděšení, co na Ukrajině bude se zbraněmi z USA

 
40 miliiard dolarů schválil americký Kongres na pomoc Ukrajině. Velká část těchto peněz půjde na zbraně. Ovšem je zde otázka, kterou si kladou organizace, které se snaží zajistit, aby se zbraně pokud možno nedostaly do nepovolaných rukou. A to kde zbraně dodané USA a jejich spojenci skončí. USA totiž nemají moc způsobů, jak jejich prodej a šíření kontrolovat. Na Ukrajině černý trh kvetl i před válkou. A navíc, kvůli pomoci Ukrajině USA porušily i dohodu s Ruskem, uvádí deník Washington Post.
16.05.2022 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (199 článků) , Washington Washington (199 článků)

Putin hovořil telefonicky s Merkelovou. Obhajoval ruská opatření na Ukrajině

 
Ruský prezident Vladimir Putin v dnešním telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou hájil ruská opatření na Ukrajině jako kroky odpovídající dané situaci v zemi, kde od ultranacionalistů hrozí násilnosti. Podle agentury Reuters to oznámil Kreml s tím, že Putin a Merkelová se dohodli na dalších bilaterálních a vícestranných konzultacích zaměřených na normalizaci situace na Ukrajině. 
02.03.2014 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků) , Angela Merkelová (2826 článků)

Putin lhal. Těžko se s tím smiřuje, říká Zaorálek

 
Podle českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka je zarážející, že ruský prezident Vladimir Putin veřejně lhal v otázce angažmá ruských vojáků při anexi ukrajinského poloostrova Krym. Putin se tak stává nepředvídatelným, přesto je ale nadále důležitým partnerem, neboť Rusko má významné místo ve světové bezpečnostní architektuře a je stálým členem Rady bezpečnosti OSN, připomněl šéf české diplomacie.
17.03.2015 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků) , Lubomír Zaorálek (2842 článků)

To USA zpackaly. A Rusko... Putin a Lenin. Slova, která mění mnohé

 
Podle uznávaného britského historika se zaměřením na ruské dějiny a emeritního profesora St. Antony’s College v Oxfordu je současné dění na Ukrajině výsledkem dvojice obřích chyb, z nichž se jedné dopustil Západ 10. listopadu, kdy Spojené státy a Ukrajina podepsaly Chartu o strategickém partnerství a nenabídly přitom Kyjevu kromě naděje žádnou ochranu před důsledky z Ruska, které prý děsil i jen „náznak demokratického vývoje“ na Ukrajině. Fatální chybu podle něho učinil i Putin, jenž kvůli invazi nepředpokládal odvetné kroky. Historik naznačil, co teď může ruského vládce potkat, a ukázal, proč Putin na rozdíl od Stalina pohrdá Leninem, který podle šéfa Kremlu bránil ruské expanzi.
06.03.2022 20:20 |

podobné články

Putin: Chystal se útok na Rusko. Museli jsme zakročit, bylo to nutné

 
„My jsme jiná země, Rusko má jinou povahu. Nikdy se nevzdáme lásky k vlasti, víry a tradičních hodnot zděděných po předcích a přitom prokazujeme úctu jiným národům a zemím,“ uvedl během projevu ke Dni vítězství na vojenské přehlídce v Moskvě ruský prezident Vladimir Putin. Na Ukrajině podle něj Rusové bojují, „aby nikdo nezapomněl na lekce druhé světové války“ a „aby nebylo místo pro fašisty“. Rozpoutání války na Ukrajině prý bylo „jediné správné rozhodnutí“. „Vše ukazovalo na to, že srážka s neonacisty, banderovci, na něž sázejí USA a jejich spojenci, bude nevyhnutelná,“ hřímal Putin.
09.05.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Putin odmítl, že by Rusko ovlivňovalo volby v USA. Vinu svedl na hackery

 
Ruský prezident Vladimir Putin popřel, že by Moskva jakkoli zasahovala do kampaně před loňským prezidentskými volbami ve Spojených státech. Putin rovněž řekl, že za takovými informacemi mohou být hackeři, možná i američtí, kteří svalili vinu na Rusko. Podle ruského prezidenta zprávy o zasahování do voleb ve světě existují i v případě USA. Putin to uvedl v rozhovoru s americkou televizí NBC, který se vysílal v neděli.
05.06.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Lidé chodí na trh jako do muzea. Kradete a Putin s tím nemá nic společného, udeřil na Ukrajině radikální politik

 
Opoziční ukrajinský politik a předseda Radikální strany Oleh Ljaško řekl včera uprostřed stále očividnější vládní krize na Ukrajině, že argument, že za všechno „může Putin“ je lichý. Kritizoval také Blok Petra Porošenka a Národní frontu za to, že se i nedále údajně podílejí na korupci, kradou a podvádí lidi.
04.02.2016 15:10 |

podobné články

Klaus vystoupí s projevem před poslanci. Po sedmi letech

 
Prezident Václav Klaus se chystá vystoupit v úterý 7. září v Poslanecké sněmovně s projevem o směřování země. Informaci týdeníku Reflex potvrdil mluvčí hlavy státu Radim Ochvat.
30.08.2010 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10796 článků)

Slovo má Paroubek. Tímto projevem sejme vládu

 
Na mimořádné schůzi sněmovny, která má na programu hlasování o nedůvěře vládě, se chystá vystoupit s projevem i bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. Vládu v něm podle informací ParlamentníchListů.cz nazve ansámblem diletantů, jemuž vévodí premiér, který nemá schopnost vést. Své příznivce potěší také tím, že ve svém projevu "sejme" kabinet za diletanství a nazve ho vládou ostudy a šacování kapes potřebným.
26.04.2011 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4462 článků)

Putin předložil Evropě neuvěřitelný návrh

 
„Jsem přesvědčen o tom, že bychom si měli vzít lekci ze situace na Ukrajině a pokusit se položit základy zóny – rozkládající se od Atlantiku až k Pacifiku – ekonomické a humanitární spolupráce, založené na architektuře rovné a nedělitelné bezpečnosti. Harmonizace evropských a euroasijských integračních procesů by byla důležitým krokem na této cestě,“ napsal Vladimir Putin v článku, který otiskl řecký deník Kathimerini.
26.05.2016 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4593 článků)

Novinář a publicista Ziegler: Kdo srovnává konvoj USA s rokem 68, patří na psychiatrii. Češi vnímají USA pozitivněji než Rusy

 
ROZHOVOR Psychiatrické léčení by publicista Jan Ziegler doporučil těm, kdo nazývají vojenskou kolonu USA za okupaci či to srovnávají se srpnem 1968. Podle Zieglera je Putin nebezpečný, protože Hitler také původně říkal, že mu nevyhovuje poválečné uspořádání a nejdřív nikdo nevěřil, že by mohl zaútočit na Francii či Anglii. Konvoj USA je prý projevem dobré vůle Američanů, kteří by nás bránili.
26.03.2015 08:21 |

podobné články

Kalousek navrhuje možnost vystoupit po pěti letech z druhého pilíře

 
Ministr financí v demisi Miroslav Kalousek (TOP 09) navrhuje změny v zákonu o důchodovém spoření, jež umožňují lidem z druhého pilíře po pěti letech vystoupit. Věk pro vstup do něj zvyšuje na 40 let. Vyplývá to z důvodové zprávy Kalouskovy poslanecké iniciativy, kterou má ČTK k dispozici. Podle nynější legislativy po vstupu do druhého pilíře z něj už není možné vystoupit.
03.07.2013 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7627 článků)

Janet Jackson odložila kvůli zdravotním problémům evropské turné, v Praze nevystoupí

 
Janet Jackson odložila své evropské turné, při kterém měla vystoupit i v Praze. Náhradní termíny zatím nejsou známé. V Praze měla sestra slavného Michaela Jacksona vystoupit 20. dubna v O2 Areně, lístky je možné od 14. března vracet v místě jejich zakoupení. Zpěvačka má zdravotní problémy, koncem minulého roku uvedla, že přerušuje turné k novému albu Unbreakable, protože musí podstoupit blíže neurčený chirurgický zákrok. Spekulovalo se o tom, že trpí rakovinou. To později vyvrátila a uvedla, že jí čeká operace hlasivek. Sestra popového krále měla v Česku vystoupit poprvé. Na turné Unbreakable World Tour měla představovat svou první nahrávku za posledních sedm let.
08.03.2016 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Janet Jackson (107 článků) , Michael Jackson (1757 článků)

Vláda v neděli mimořádně zasedne kvůli bezpečnostní situaci

 
Vláda se v neděli ve 12:30 mimořádně sejde, aby jednala o aktuální bezpečnostní situaci vyvolané ruskou agresí vůči Ukrajině. Včera večer to oznámil Úřad vlády. Bližší informace o obsahu jednání zatím nejsou známy. Premiér Petr Fiala (ODS) má v neděli v plánu ještě v 11:00 vystoupit v diskusním pořadu televize CNN Prima a po 14:00 má vystoupit na demonstraci na podporu Ukrajiny na Václavském náměstí v Praze. Kvůli situaci na Ukrajině se v neděli také sejde krizový štáb ministerstva zahraničních věcí. O svých závěrech má informovat veřejnost v odpoledních hodinách.
27.02.2022 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4275 článků)

Novinář a publicista Ziegler: Zdá se to být šílené, že by Putin zaútočil na členskou zemi NATO, ale...

 
ROZHOVOR Psychiatrické léčení by publicista Jan Ziegler doporučil těm, kdo nazývají vojenskou kolonu USA za okupaci či to srovnávají se srpnem 1968. Podle Zieglera je Putin nebezpečný, protože Hitler také původně říkal, že mu nevyhovuje poválečné uspořádání a nejdřív nikdo nevěřil, že by mohl zaútočit na Francii či Anglii. Konvoj USA je prý projevem dobré vůle Američanů, kteří by nás bránili.
26.03.2015 04:41 |

podobné články