Článek

Putin má v Evropě svoje loutky! Exposlankyně pro Blesk o napětí mezi Ruskem a Ukrajinou

 
„Napětí se stupňuje každým dnem,“ ukrajinská politička, novinářka a aktivistka za lidská práva Svitlana Zališčuková pro Blesk Zprávy rozebrala vypjatou situaci mezi Ukrajinou a Ruskem, kterou v posledních týdnech sleduje celý svět. Ruský prezident Vladimir Putin dlouhodobě odmítá zprávy o tom, že by chystal invazi na Ukrajinu. Současné dění přirovnala ke knize o diktátorovi, který zešílel. „Tragédie toho všeho je, že pro Ukrajinu to není fikce.“ K dalšímu pnutí došlo v pondělí, kdy Putin podepsal výnosy o nezávislosti Doněcké a Luhanské lidové republiky, které v roce 2014 vytvořili proruští separatisti.
23.02.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)
Podobné články

Průzkum STEM: Postupně se snižuje podíl lidí, kteří se domnívají, že u nás panuje silné napětí mezi bohatými a chudými

 
Napětí mezi Čechy a cizinci označuje jako velmi nebo poměrně silné dvoutřetinová většina občanů (66 %). Tento podíl je stejný jako v loňském roce. Třípětinová většina občanů registruje napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci (59 %). Poněkud nižší podíl lidí (57 %) vidí silné napětí mezi bohatými a chudými. Od roku 2011, kdy STEM začal tuto oblast sledovat, se postupně snižuje podíl těch, kteří napětí mezi bohatými a chudými považují za silné. Mezi lidmi z domácností špatně finančně zajištěných je však tento podíl stále vysoký. Mírně nadpoloviční většina občanů (56 %) vnímá silné napětí mezi lidmi různých politických názorů. Méně často lidé registrují napětí mezi mladými a starými lidmi (39 %) a zejména mezi městem a venkovem (29 %).
13.04.2017 10:40 |

podobné články

Křik na Trumpa, skryté důvody: Informace ke krizi mezi Ruskem a Ukrajinou. I to, co se zatím nepropralo

 
Názory na „kerčský incident“, jak se začalo říkat námořnímu konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou v Kerčském průlivu, se liší. Kdo ho způsobil, aby si zvedl popularitu? Podle některých západních médií to byl Vladimir Putin, podle ruských ukrajinský prezident Porošenko. Analytička Tereza Spencerová považuje to, co se strhlo v ukrajinském parlamentu, za frašku a tvrdí, že Porošenko s plánem na zvýšení popularity neuspěl. Aktuálně.cz má za to, že Putin stále trestá Ukrajinu za nezávislost. A senátor Jiří Drahoš připodobnil ruský „útok“ k roku 1968.
27.11.2018 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Jiří Drahoš (1214 článků)

Putin nezaútočí. Šok: Schwarzenberg skoro stejně jako Zeman

 
Bývalý ministr zahraničí a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg veřejně promluvil k napětí mezi Ruskem a Ukrajinou. Vyjádřil se obdobně jako prezident Miloš Zeman, který konstatoval, že k velké válce mezi Ruskem a Ukrajinou nedojde, protože Rusové nejsou blázni.
17.02.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4070 článků) , Miloš Zeman (27863 článků)

Loutky přeřízly ženskou hned v prvním výstupu

 
Hned v prvním výstupu nové inscenace libereckého Naivního divadla – Loutky hledají talent Víta Peřiny v režii Tomáše Dvořáka – stanou se diváci svědky skandálu. Kouzelník a iluzionista třetí kategorie přeřízne pohledné médium. Ne jak si myslíte, nýbrž pásovou Husquarnou. V pase. Nešťastník má ale štěstí. Všimne si ho mistr v oboru. Usoudí, že ten nýmand je zralý přihlásit se do čtvrté řady „souboje talentů v nejúspěšnější světové show“ Česko Slovensko má talent, v Liberci tedy Loutky hledají talent. A že ho přivede k vítězství.
12.10.2012 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Dvořák (52 článků)

Obří loutky ozdobí Skupovu Plzeň

 
Letošní loutkářskou přehlídku Skupova Plzeň otevřou v srpnu obří loutky španělské skupiny Carros de Foc. Od 28. do 30. srpna budou během dne v plzeňských ulicích k vidění dvanáctimetrové marionety, dvacetimetrový drak nebo obří létající pták. Večer pak loutky sehrají společně s tanečníky a akrobaty site-specific představení La Niña.
09.06.2015 11:21 |

podobné články

Loutky v nemocnici zvou na pohádky

 
Loutky v nemocnici je sdružení, jehož členové již jedenáct let navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a léčebnách po celé republice a na základě dramaterapie pomáhají dětským pacientům zvládnout zátěž, kterou pobyt v léčebném zařízení a nemoc sama představují. Na neděli 24. dubna přichystaly Loutky v nemocnici ve smíchovském Švandově divadle odpoledne plné napínavých příběhů i koncert s dětskou tančírnou.
11.04.2016 15:30 |

podobné články

Válka Ukrajiny s Ruskem. Zapojíme se? Prý ano

 
Mezi Ruskem a Ukrajinou dál narůstá napětí. Dojde v důsledku tohoto napětí k válce? Publicista Vojtěch Boháč má za to, že právě teď se hraje o to, co s Ukrajinou bude dál. Zda zůstane ve sféře ruského vlivu, nebo se posune blíž k NATO. Položil si otázku, zda bude NATO ochotno poslat své armády na Ukrajinu. Přidal několik příkladů, které naznačují, že NATO možná bude ochotno postavit se po bok Ukrajiny.
02.12.2021 10:35 |

podobné články

Abramovič přecenil svou roli, Putin na každého oligarchu něco má, říká exministr Svoboda

 
Poslední mírové rozhovory mezi Ukrajinou a Ruskem hodnotí obě strany jako konstruktivní. Někdejší ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v nich vidí naději na začátek konce války. Vladimir Putin podle něj v tuhle chvíli tahá za kratší provaz a politicky prohrál. Přítomnost Romana Abramoviče u jednání s Ukrajinou prý žádný význam neměla, podobného prostředníka Vladimir Putin nepotřebuje.
31.03.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Roman Abramovič (92 článků) , Cyril Svoboda (452 článků)

Co když Rusko vpadne na Ukrajinu, vyzvídal Takáč od zástupce NATO. Odpověď vás uvede v napětí

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou a i Západem zase roste. NATO se obává další ruské invaze na Ukrajinu, Rusko se zase obává útoků ze Západu a požaduje jasné bezpečnostní záruky. Proč je tu opětovná eskalace napětí? Jak na pomezí Ruska a Ukrajiny, tak mezi Ruskem a celým Západem? Toto a mnohé další probrali moderátor Daniel Takáč s Jakubem Landovským, velvyslancem ČR při NATO v pořadu Interview ČT24.
03.12.2021 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (86 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků) , Daniel Daniel (924 článků)

Analytik: Putin hraje lépe než američtí prezidenti. Tam, kde není NATO, vítězí

 
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Analytik a spolupracovník Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-Illanově univerzitě Jiří Valenta v telefonickém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil aktuální vypjatou situaci mezi Ukrajinou, Západem a Ruskem panující po incidentu v Kerčské úžině. Podle Valenty si Putin „dává dohromady strategii, která jde od Azovského moře k Sevastopolu až do Sýrie“. Rusům jde prý podle Valenty o to, aby ovládli i východní oblast Středozemního moře. Rusové mají podle Valenty zájem o to, aby strategický přístav Mariupol sloužil jejich zájmům. Putin hraje geopolitickou hru lépe než tři minulí američtí prezidenti, říká Valenta, podle kterého nechce ruský prezident vyvolávat konflikt tam, kde se nachází stát Severoatlantické aliance. Tam, kde NATO ale není, prý Putin zatím vyhrává.
07.12.2018 20:57 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Valenta (184 článků)

Hranici mezi Ukrajinou a Ruskem budou brzy hlídat bezpilotní letouny

 
Pro monitorování situace na hranici mezi Ukrajinou a Ruskem použije OBSE brzy bezpilotní letouny. Oznámil to během své návštěvy Prahy úřadující předseda Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a švýcarský prezident Didier Burkhalter po jednání s českým ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem.
10.09.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2849 článků)

Mezi Ruskem a Ukrajinou to dál houstne. V Petrohradě zadrželi diplomata

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou nadále houstne. Olej do ohně přilila ruská tajná služba FSB, která zadržela ukrajinského diplomata. Informují o tom agentury Reuters a Interfax.
17.04.2021 12:55 |

podobné články

Napětí mezi Ukrajinou a Ruskem přetrvává: Vydal Kreml rozkaz k invazi?

 
Klid mezi Ruskem a Ukrajinou rozhodně nenastal a mnoho hlav států stále častěji hovoří o vojenském konfliktu. Ministerstvo zahraničí (MZV) vyzvalo Čechy, aby urychleně opustili východní oblasti Ukrajiny, a americký prezident Joe Biden je navíc přesvědčen, že Kreml už vydal rozkaz k invazi.
21.02.2022 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (918 článků)

Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou „žehlí“ Macron. „Zhoršení, nebo vyostření“ nepřijde, slíbil Putin

 
Pondělní jednání francouzského prezidenta Emmanuela Macrona s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem v Kremlu pomohlo předejít dalšímu zhoršení bezpečnostní krize kolem Ukrajiny - francouzský státník to dnes podle agentur Reuters a AFP řekl novinářům. Kreml však popřel, že by Putin s Macronem během setkání ohledně Ukrajiny a o snižování napětí uzavřeli jakoukoli dohodu. Macron dnes z Moskvy odletěl do Kyjeva, kde se sešel se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským.
08.02.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Emmanuel Macron (706 článků)

Fiala odmítl bezletovou zónu nad Ukrajinou. Putin si to vyloží jako slabost, tvrdí expert

 
Zřídit, či nezřídit bezletovou zónu nad Ukrajinou? Je to nebezpečné, svět by ohrozila velká válka! Nebezpečné je to neudělat, válka ohrozí nás! Nejen na českém twitteru se nad touto otázkou vedou vášnivé debaty. Ze Severoatlantické aliance zaznívá, že bezletovou zónu nad Ukrajinou nezřídí. Politický geograf z Ostravské univerzity Vladimír Baar má za to, že ruský prezident Vladimir Putin si toto rozhodnutí vyloží jako slabost.
05.03.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků)

Drulák: Rusko válka s Ukrajinou nezničí. Spojí ho s Čínou a pak půjde po nás

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou dál narůstá. Někdejší náměstek Ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák varuje, co všechno by mohlo nastat. A nabízí cestu, jak napětí mezi těmito zeměmi snížit.
15.12.2021 11:30 |

podobné články

Exposlankyně Kočí (35) má 4. syna: Proč mají děti jména na A a vrátí se do politiky?

 
Největší dárek? Aby děti byly zdravé. A že jich u Mertlů není málo. Kristýna Mertlová (35), za svobodna Kočí, má domácnost plnou chlapců. S manželem oslavili 6. výročí svatby, mají přitom již 4. syna. Do rodiny postupně přibyli Antonín, Albert, Adam a Alex. Exposlankyně za Věci veřejné Blesk Zprávám vysvětlila, proč mají ratolesti jména na A, ale i to, jak tráví Vánoce. A jak to má dnes s politikou?
26.12.2020 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (705 článků) , Alex Alex (678 článků) , Adam Adam (496 článků) , Alex Alex (232 článků) , Alex Alex (232 článků) , Alex Alex (260 článků) , Adam Adam (496 článků)

V ČSSD je hodně veselo, říká exposlankyně

 
Proč vstupují lidé do partají? Motivy jsou různé. Exposlankyně Gabriela Kalábková prozradila jednomu z našich čtenářů, že ji ke vstupu do ČSSD přesvědčil manžel. Po vstupu mezi sociální demokraty zjistila, že ve straně si člověk užije spoustu legrace.
16.10.2011 10:10 |

podobné články

Zemřela exposlankyně Hana Orgoníková (†67): Podlehla vážné nemoci

 
Po dlouhé nemoci zemřela dnes ve věku 67 let v Hradci Králové exposlankyně Hana Orgoníková (†67). Patřila mezi nejdéle sloužící poslance v historii Sněmovny.
05.06.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Hana Orgoníková (23 článků)