Článek

Půlroční šimpanzice Caila je tahákem zoo! Hvězdička z Plzně

 
Je to ale holka šikovná, ta naše Caila, dmou se pýchou v plzeňské zoo. Půlroční šimpanzí slečna je nebojácná, akční a zvědavá jako opice. Doslova. Svojí neutuchající zvídavostí leckdy překvapí i ošetřovatele. No a návštěvníci ji prostě milují. Hvězdičku zahrady.
13.07.2020 12:15 |

podobné články

Podobné články

Mládě desetiletí v plzeňské zoo: Šimpanzí holčička Caila se mámy drží jako klíště

 
Je to naše mládě desetiletí, možná dokonce dvacetiletí. Tak o šimpanzí holčičce, která se narodila 1. ledna,  mluví v plzeňské zoo. Caila, jak ji pojmenovali, se zatím drží mámy jako klíště a výborně prospívá. Mládě už můžete vidět, pavilon je od pátku otevřený.
07.02.2020 16:05 |

podobné články

Rozkošná samička šimpanze z plzeňské zoo: Caila roste v utajení!

 
Samička šimpanze Caila, která se na Nový rok narodila v Zoo Plzeň, už je na světě sice bezmála čtyři měsíce, ale ještě ji skoro nikdo neviděl. Nedělní Aha! však může prozradit, že holka roste jako z vody!
26.04.2020 12:05 |

podobné články

Šimpanzí batole Caila je celebritou zoo v Plzni: Už se umí dorozumět

 
Čile k světu se má šimpanzí slečna Caila. Je jí pět měsíců a vyráží prozkoumat svět. Narodila se jako první letošní mládě v plzeňské zoo a teď je z ní celebrita.
01.06.2020 14:25 |

podobné články

Šimpanzí slečna Caila z plzeňské zoo: Celebrita zkoumá svět

 
Čile k světu se má šimpanzí slečna Caila. Je jí pět měsíců a vyráží zkoumat svět. Narodila se jako první letošní mládě v plzeňské zoo a teď je z ní celebrita.
02.06.2020 12:20 |

podobné články

Šimpanzí holčička v Plzni dostala jméno Caila: Drží se mámy jako klíště!

 
Šimpanzí holčička, která se narodila na Nový rok, dostala včera své jméno. Chloubu plzeňské zoo včera pokřtily jménem Caila. Zatím se drží u mámy Zedonje (26), ovšem i táta Bask (27) je na dceru patřičně pyšný.
13.02.2020 19:15 |

podobné články

Mládě desetiletí dostalo jméno Caila

 
Plzeňské zoologické zahradě se po sedmnácti letech podařilo odchovat mládě šimpanze učenlivého. Samička, která přišla na svět 1. ledna, dostala v pátek jméno Caila, což v jednom z jihoafrických jazyků značí „čistá, čirá, přírodní“.
09.02.2020 13:50 |

podobné články

Šimpanzice porodila v rekordním věku 56 let zdravé mládě

 
Velkého překvapení se dočkala zoologická zahrada v americkém Manhattanu v Kansasu. V úctyhodném věku 56 let se tam stala šimpanzice Susie matkou zdravé opičí holčičky pojmenované Nia. Ačkoli se šimpanzi obvykle dožívají maximálně 50 let, Susie svým porodem dokázala, že do starého železa ještě nepatří.
27.08.2010 14:07 |

podobné články

Zemřela nejstarší šimpanzice Evropy Judy (†49): Po snídani usnula a už se neprobudila

 
V Itálii tento týden zemřela nejstarší šimpanzice v Evropě, která se dožila 49 let, informovala místní televize SkyTG24. Šimpanzí samice jménem Judy žila v zooparku nedaleko Verony.
16.08.2021 07:25 |

podobné články

Zoo postaví nový pavilon goril, kvůli záplavám bude výš

 
Pražská zoo postaví nový pavilon goril, kvůli hrozícím záplavám bude stát v horní části zahrady. Novinářům to dnes řekl ředitel zoo Miroslav Bobek, který o tom jednal s pověřeným primátorem Tomášem Hudečkem (TOP 09). Stavba může vyjít na desítky milionů, zoo chce část peněz získat sbírkou. Celkové škody po povodni podle Bobka nejsou v zoo tak velké, jak se očekávalo. Prvotní odhady byly 160 milionů korun. Bobek nyní předpokládá, že nepřesáhnou 100 milionů korun. Příliš poničený není ani pavilon goril, zoo proto zvažuje, že své maskoty nebude stěhovat do zoo ve Dvoře Králové, ale nechá je v Praze.
07.06.2013 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (674 článků)

Šimpanzí novoroční samička v Zoo Plzeň: Z Caily je mlsná akrobatka

 
Lidi, kde jste? Já už umím šplhat. Samička šimpanze Caila, která se narodila jako první letošní mládě v plzeňské zoo, už není batole pověšené na mámě. Začíná z ní být šikovná akrobatka.
16.11.2020 05:10 |

podobné články

Zatopená pražská zoo otevře ve středu, zatím jen horní část

 
Částečně zatopená pražská zoo se znovu otevře už ve středu, přístupná ale bude pouze horní část zahrady, řekl ředitel zoo Miroslav Bobek s tím, že chce jednat o rozšíření protipovodňové ochrany u zoo. Gorily, kterým voda zatopila pavilon a kterých se dočasně ujme zoo ve Dvoře Králové, se mají stěhovat příští týden. Stěhování do jiných zoo možná čeká i další zvířata, jejich azyl přitom může trvat měsíce.
04.06.2013 16:30 |

podobné články

Podívejte se na další hrůzostrašné obrázky ze zoo smrti! Tady umírají zvířata po desítkách!

 
O indonéské Surayaba Zoo jsme "už jednou psali":http://www.extra.cz/je-tohle-nejhorsi-zoo-na-svete-11-smutnych-fotek-z-mista-kde-nemaji-vubec-zadnou-uctu-ke-zviratum. Jde o "zoologickou zahradu":http://www.extra.cz/tema/zoo, která se honosí nepěkným označením "nejhorší zoo na světě". Někteří o ní mluví také jako o "zoo smrti".
05.04.2014 10:45 |

podobné články

Radost ve Dvoře Králové: V zoo se narodilo první hroší mládě od roku 1989

 
V ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se ve středu narodilo mládě hrocha. Naposledy se hroch ve dvorské zoo narodil v roce 1989. Další hroch jiné samici by se v zoo mohl narodit během několika týdnů. ČTK to řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf.
18.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (9 článků)

Chlouba plzeňské zoo se má čile k světu. Šimpanzí slečna Caila oslavila pátý měsíc života

 
Plzeňská zoologická zahrada se právem chlubí veřejnosti roztomilou šimpanzí holčičkou Cailou, která se už ve výběhu s ostatními členy tlupy cítí spokojeně. Chovatelé si slečnu hýčkají, je to pro ně první přírůstek po sedmnácti letech. Na její pětiměsíční narozeniny proto připravili ve výběhu dobroty.
01.06.2020 16:50 |

podobné články

Šimpanzice z americké zoo se ujala osiřelých tygrů a pumy

 
Šimpanzí samice Anjana nerozlišuje mezi zvířecími druhy a dokazuje, že umí být dobrou mámou všem. Ujala se dvou mláďat tygra bílého a jedné malé pumy. Všichni tři museli být odděleni od skutečných matek, ale Anjana jim to plně vynahrazuje.
02.09.2009 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Anjana Anjana (1 článek)

VIDEO Šimpanzice zneškodnila větví dron. Filmoval život opic

 
Stroj je nyní na odpis. "Ani se nedivíme. S větvemi to umí Tushi dobře," musel uznat mluvčí zoo.
14.04.2015 16:55 |

podobné články

Zoo Plzeň: Vnitřní pavilony jsou otevřeny bez omezení, poprvé vyjede zoo vláček

 
Od prvního červnového týdne otevřela Zoologická a botanická zahrada města Plzně i vnitřní pavilony, a to v souladu s vládními podmínkami. Akva Tera je též pro návštěvníky otevřena. Od soboty 5. června se mohou návštěvníci vydat do zahrady také zoo vláčkem. Zoo přivítala nového obyvatele – mládě kočkodana Brazzova.
04.06.2021 17:15 |

podobné články

V pražské zoo se radují z nové gorilky

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě, oznámil v úterý ředitel zoo Miroslav Bobek. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo. Dosud v zoo odchovali tři gorilí potomky.
08.11.2011 18:30 |

podobné články

V pražské zoo porodila další gorila, mládě odložila a nestará se o něj

 
Samice gorily nížinné Bikira vpodvečer v pražské zoo porodila své první mládě, oznámil v úterý ředitel zoo Miroslav Bobek. Pražské gorily patří k nejoblíbenějším zvířatům pražské zoo. Dosud v zoo odchovali tři gorilí potomky. Bikira se však zatím o potomka nestará a odložila ho a hrozí tak, že se ho bude muset ujmout dětský lékař.
08.11.2011 18:55 |

podobné články