Článek

Psychoterapeuti se šikují do boje s trudnomyslností

 
V době, kdy se ze všech stran valí zprávy o koronaviru a v platnosti jsou ještě před pár týdny nemyslitelná opatření, mysl mnohých lidí zákonitě poklesá. Pomocnou ruku proto nabízejí i psychoterapeuti, kteří zakládají různé platformy a šikují se ku pomoci tím, co umí nejlépe, tedy vyslechnout druhého člověka a zmírnit jeho vnitřní napětí.
18.03.2020 16:30 |

podobné články

Podobné články

Pojďme společně na kebab, šikují se Okamurovi odpůrci

 
Kritici protiislámského textu hnutí Úsvit se šikují k protestu. Zatímco Okamurův stranický kolega vyzýval v „návodu“, jak přistupovat k muslimům v ČR, k bojkotu muslimských prodejen, například fastfoodových stánků s kebaby, jeho odpůrci nyní pořádají hromadnou protiakci, při které chtějí co nejvíc lidí nahnat právě do těchto podniků.
06.01.2015 13:12 |

podobné články

Expertka: Jak odlišit šarlatána a klinického psychologa? Nepomlouvá a neslibuje zázraky

 
V Česku dramaticky chybí kliničtí psychologové, dětští kliničtí psychologové a psychoterapeuti, kteří ordinují ve zdravotnických zařízeních. Zároveň od loňského podzimu již není k dispozici na Ministerstvu zdravotnictví ČR Registr zdravotnických pracovníků, kde si lidé mohli ověřit, zda je psycholog, kterému hodlají svěřit péči o své duševní zdraví, opravdu klinickým psychologem. Podle prezidentky Asociace klinických psychologů ČR (AKP ČR) aktuálně na tyto závažné nedostatky paradoxně upozornila kauza pražského institutu Aktip, který se údajně zabýval léčbou psychosomatických potíží. Zároveň asociace upozornila na co si dát pozor, pokud poprvé navštívíte klinického psychologa.
30.07.2018 05:50 |

podobné články

KLDR jaderné zkoušky nechystá. Kim je stále nemocný

 
Severokorejský režim takřka osiřel, vůdce Kim Čong-un je stále nemocný (zemi vede jeho mladší sestra) a KLDR propadla takové trudnomyslnosti, že dokonce ani na jaderné testy nemá chuť. Pchjongjang hlásí, že žádné zkoušky nechystá a dokonce je připraven obnovit mírové rozhovory "šestky". 
03.10.2014 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Trudomyslným Finům by mohla pomoci světloléčba ve vlacích

 
Finům, kteří se během zimního období špatně vyrovnávají s polární nocí, by v budoucnu mohla ve vlacích a dalších prostředcích hromadné dopravy pomáhat světelná terapie. S tímto nápadem přišel podle televize YLE Timo Partonen z finského institutu národního zdraví (THL). Partonen ve svém výzkumu uvádí, že vážné známky trudnomyslností se na podzim a v zimě objevují u každého pátého dospělého obyvatele Finska.
03.01.2020 20:05 |

podobné články

Vojtěch už umí „sedni“ a „lehni“. Češi se baví v těžkých časech. A znáte tenhle?

 
Zákaz volného pohybu osob až na výjimky. Prostě máme sedět doma na zadku. V takové situaci člověk často propadá trudnomyslnosti a před ní varuje řada psychologů. Proto jsme pro vás připravili dávku starších i čerstvých vtipů, samozřejmě nejvíce těch o koronaviru.
20.03.2020 14:56 |

podobné články

Odpůrci výherních automatů se šikují k válce proti nim

 
Provozovatelům výherních automatů zřejmě nastávají zlé časy. Transparency International vyzvala obce do boje proti nim. Hrozby a výhrůžky arbitrážemi jsou prý plané. Automaty lze zrušit hned.
30.05.2012 14:25 |

podobné články

V japonském akváriu šikují sardinky do tvaru vánočního stromku

 
Akvárium Sea Paradise nacházející se na předměstí Tokia přitáhlo do svého objektu velké množství dětí i dospělých, když se jeho zaměstnanci pokusili o husarský kousek. Sešikování zhruba 50 tisíc japonských sardinek do obrazce připomínajícího vánoční stromek je totiž něčím, co zní tak trochu neuvěřitelně.
17.11.2009 08:25 |

podobné články

Hájkova kritika vyvolala u fanoušků Moravce ochranitelské pudy

 
Zatímco se Václav Moravec připravuje na středeční ostře sledovaný speciál svých Otázek z Ústeckého kraje, jeho fanoušci se šikují na Facebooku. Důvod? Ostrá kritika jejich oblíbeného moderátora pronesená minulý týden vicekancléřem prezidenta republiky Petrem Hájkem.
20.04.2010 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (533 článků) , Petr Václav (848 článků)

Kolem havárie v Japonsku krouží zelení mrchožrouti, píše pravicový portál

 
Po havárii opouštějí krysy loď a kolem zdechliny se šikují hyeny a další mrchožrouti. Takto přirovnává EUportál.cz snahu některých aktivistů využít havárii v japonské jaderné elektrárně Fukušima ke svému prospěchu a propagandě zelené politiky.
17.03.2011 12:30 |

podobné články

Severokorejci truchlí nad skleněnou rakví Kim Čong-ila: Generále, vrať se!

 
Tisíce lidí se šikují do nekonečných zástupů před mauzoleem Kumsusan v Pchjongjangu. Všichni chtějí vyjádřit svůj žal z odchodu muže, jehož tělo spočívá ve skleněné rakvi.
21.12.2011 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1553 článků)

Opět pochod homosexuálů v Praze. Prohradní Semín mluví o provokaci

 
Ve druhé polovině prázdnin proběhne další Pražský pochod hrdosti – Prague Pride 2012 gayů a lesbiček. Přestože pochod proběhne až za několik týdnů, jeho odpůrci se šikují k odporu už teď. Předseda prohradně orientované Akce D.O.S.T. Michal Semín se pohoršuje především nad faktem, že by pochod měl začít na Václavském náměstí.
21.06.2012 08:00 |

podobné články

Blíží se válka? U pásma Gaza se šikují izraelští vojáci

 
Izraelský ministr obrany schválil mobilizaci třiceti tisíc záložníků. Jednotky židovského státu se formují u hranic s pásmem Gaza.
16.11.2012 08:25 |

podobné články

Naše generace má tah na bránu. Na rozdíl od těch starších, říká vůdce jihočeských protestů

 
ROZHOVOR Jihočeští studenti se proti komunistům ve vedení kraje postavili s plnou vervou a nyní se šikují k celonárodním protestům s rebely z ostatních regionů. Dokonce drží hladovku. Co den, to jeden hladovějící. Ostatně dílčí úspěch se už dostavil. To když tamní komunistická radní pro školství Vítězslava Baborová rezignovala. Za příslušnou iniciativu Komunisté nepatří ke kormidlu nám sdělil budoucí záměry její mluvčí Dominik Hořejší. A tento gymnazista si opravdu neklade malé cíle.
26.02.2013 17:25 |

podobné články

Volby se blíží. Vedle klausovců se šikují i havlovci

 
Předčasné volby na konci října se nejspíš ponesou v duchu souboje mezi příznivci exprezidentů Václava Klause a Václava Havla. Své rozhodně řekne i současná hlava státu Miloš Zeman. Napsal deník MF Dnes.
28.08.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5600 článků) , Václav Klaus (9789 článků) , Miloš Zeman (23619 článků)

Nespokojení zemanovci se šikují. Po volbách chtějí vyměnit vedení

 
Nespokojenci v řadách SPOZ založili „názorovou platformu” a chtějí vyvolat mimořádný sjezd strany. Ten by se měl uskutečnit po předčasných volbách a mělo by na něm dojít k výměně stávajícího vedení, uvedl senátor Vladimír Dryml, který byl ze strany nedávno vyloučen.
16.10.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dryml (291 článků)

Putinovi kamarádi z motorkářského gangu dorazili na Krym: Budeme bojovat vším, co nám přijde pod ruku

 
Tanky se šikují u hranic, stíhačky jsou v pohotovosti, na ruské základně na Krymu přistály první ruské vojenské vrtulníky a silné motory svých harlejů túrují Putinovi nejvěrnější stoupenci, motorkářský gang Night Wolves, kteří přiletěli z Ruska a jsou připraveni „pomoci“.
28.02.2014 14:00 |

podobné články

Na Ukrajině se šikují dobrovolníci, Rusko zas sází na zdokonalování výsadkářů

 
Úřadující ukrajinský prezident Oleksandr Turčynov na dnešním zasedání parlamentu oznámil rozhodnutí vytvořit národní gardu a vyhlásit mobilizaci dobrovolníků. "Budeme mobilizovat pouze dobrovolníky, kteří už absolvovali vojenskou službu," řekl Turčynov podle agentury ITAR-TASS. Ukrajinská armáda má podle slov ministra obrany v současnosti pouze 6000 plně bojeschopných vojáků. 
11.03.2014 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Oleksandr Turčynov (46 článků)

Živnostníci se šikují: Sobotka a Babiš nám vyhlásili válku!

 
Strana Soukromníků ČR a Občanská konzervativní strana bijí na poplach. Vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL prý zatím neudělala vůbec nic pro živnostníky. Jen buduje další přebujelý státní aparát, o čemž svědčí např. vyšší počet ministrů v kabinetu. Tento postup se prakticky rovná vyhlášení války živnostníkům, podnikatelům i všemu pracujícímu lidu.
29.03.2014 19:10 |

podobné články

Tymčuk: Na Donbasu se šikují další po zuby ozbrojení Rusové. Média: Putin neposlal Porošenkovi blahopřání

 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko včera pronesl svůj novoroční projev, který se nesl v optimistickém a vlasteneckém duchu. Mezitím však na ukrajinských bojištích dále pokračují nepokoje. O Ukrajině spolu jednali i americký ministr zahraničí Kerry a jeho ruský protějšek Lavrov.
02.01.2015 12:47 |

podobné články