Článek

Psycholog o propuštění Terezy H.: Následky si ponese celý život!

 
Kvůli obvinění z pašování drog strávila Tereza H. (25) v pákistánském vězení necelé čtyři roky. Byť měla větší část trestu ještě před sebou, soud ji osvobodil. Návrat do běžného života pro ni však podle psychologa bude velmi náročný.
24.11.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Děvčátko málem zabil Nurofen: Následky si ponese celý život

 
Dvouleté děvčátko z Londýna málem podlehlo velmi vzácné nemoci. Po podání léků oslepla a tělo jí pokryla vyrážka s bolestivými puchýři. Devět dní bojovala o život a přežila. Následky, které si může nést celý život, zatím nebyly potvrzeny.
11.08.2014 19:45 |

podobné články

Psycholog o pirátovi č. 2222: Odstrašující příklad nezabral!

 
Co vedlo k šílenému chování silničního piráta č. 2222 Trpišovského na dálnici D1? Za nebezpečnou jízdou silničních pirátů je i jejich anonymita, myslí si dopravní psycholog Martin Kořán. Hazardéři za volantem, často vysoce postavení manažeři, se podle něj snaží stihnout více, než je možné, a často proto reagují zkratovitě. Psycholog Martin Kořán to řekl v rozhovoru pro ČT 24.
04.01.2011 20:00 |

podobné články

Uznávaný psycholog poskytl rozhovor o uprchlících, ale „zamázli“ mu ho. Tudíž své názory sdělil nám. Jdou proti proudu

 
Psycholog Jiří Brančík se ve svém oboru pohybuje již pětatřicet let. Vedle klasické každodenní práce v nemonici se v 90. leteh minulého století účastnil také vojenské mise v Bosně. V rozhovoru pro Parlamentní listy se vyjadřuje k současné migrační vlně. Nesouhlasí s názory, že jsou Češi xenofobové, a naopak jejich nedůvěře dobře rozumí. S obavami vnímá psycholog Brančík vedle nefunkční evropské migrační politiky také schválení volebního práva v ČR pro cizince.
30.07.2015 14:41 |

podobné články

Podle přirozeného práva by Zemanovo znovuzvolení mělo být neplatné, zuří psycholog

 
Psycholog Bohumil Sláma nazývá prezidenta Miloše Zemana s oblibou psychopatem, který je podle něj zrádcem, jenž si učurává. Nyní se do něj na svém blogu na serveru Aktuálně.cz obul v souvislosti s jeho vítězstvím v prezidentských volbách. Psycholog je totiž přesvědčen o tom, že podle přirozeného práva by Zemanovo znovuzvolení mělo být neplatné.
08.02.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26706 článků)

Smíření se smrtí. Vězeňský psycholog popsal poslední chvíle Milady Horákové

 
Hlavní psycholog Vězeňské služby ČR Václav Jiřička byl hostem Veroniky Sedláčkové v Českém rozhlasu Plus. Tématem rozhovoru bylo 70. výročí justiční vraždy Milady Horákové. „Zbavit člověka důstojnosti a vzít mu role, jaké měl, roli významného člověka, roli odborníka, roli manželky, matky a tak dále, a ideálně přisoudit mu jinou roli. Třeba roli zbytečné oběti. Nejenom bezmocné oběti, navíc ještě zbytečné, která má třeba číslo jenom,“ popsal psycholog hlavní snahy totalitní moci.
26.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (475 článků) , Veronika Horáková (14 článků)

Nejistota Terezy H. (25): Propuštění už příští týden? Na svobodu si zřejmě počká déle

 
Podle posledních zpráv přímo z Pákistánu se očekává propuštění očištěné Terezy H. (25) už příští týden. Alespoň to tvrdí zdroj Blesku obeznámený s případem mladé Češky, která v pákistánském vězení seděla od ledna 2018, kdy ji zadrželi celníci na letišti v Láhauru. Zaznívají ovšem i méně pozitivní hlasy, podle kterých si Tereza bude muset na svobodu kvůli přehlceným pákistánským soudům počkat o něco déle.
12.11.2021 05:30 |

podobné články

Rath zůstane ve vazbě, příkaz na jeho propuštění do věznice nepřišel

 
Poslanec David Rath, který je stíhaný za korupci, zřejmě zůstane i nadále ve vazbě. Krajský soud v Praze dnes dopoledne v neveřejném zasedání rozhodl o stížnosti proti jeho propuštění na kauci, verdikt ale nesdělil. Podle mluvčí ruzyňské věznice Pavly Bohatové ale do 17:00 věznice neobdržela žádný příkaz k jeho propuštění. Pokud by soud rozhodl v Rathův prospěch, příkaz k propuštění by co nejdříve putoval do věznice. 
02.04.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4595 článků)

Vykutálený přítel kámošky Terezy H. Simony: Podvedl celý šoubyznys a zničil SuperStar! VIDEO

 
Případ heroinové Terezy H. (21) odkrývá stará tajemství a jak je vidět, kolem Terezy i Simony H. (23) se ochomýtají opravdu zvláštní lidé. Jedním z takových je i nechvalně známý David Rajt, který se snaží živit jako manažer celebrit, ale bohužel pravda je někde jinde. Rajt je starý podvodník, který se snažil přiživit na SuperStar, přičemž jednoho vítěze úplně zničil!
31.01.2018 16:55 |

podobné články

Uprchlíci? To není migrace, to je záplava. Strašně nebezpečná vojenská a náboženská hra. Následky si neumíme představit, udeřil policejní psycholog

 
Základy pro dnešní mohutnou migrační vlnu byly dány v hluboké minulosti, vina je na bývalých koloniálních mocnostech, tvrdí ústecký policejní psycholog Josef Kovářík v rozhovoru, který poskytl serveru Deník.cz. Podle jeho názoru je za současným silným proudem migrantů do Evropy také poznání muslimů, že Evropa je vojensky a politicky slabá a nejednotná. Vyjádřil také obavy, zda si kvůli tomu starý kontinent se záplavou migrantů dokáže vůbec poradit.
24.08.2015 10:02 |

podobné články

Dlouhodobý strach je toxický, varuje psycholog! A slova o úzkosti zažrané do mozku

 
Stres, úzkosti, nejistota... Následky, které pandemie zanechala na naší psychice, se teprve mohou dostavit, jak v rozhovoru pro Blesk upozorňuje klinický psycholog, psychoterapeut, soudní znalec a profesor lékařské psychologie PhDr. Radek Ptáček PhD. (45).
05.05.2021 05:50 |

podobné články

Psycholog: Dětství rozhoduje o tom, jak budeme vnímat riziko po celý život

 
Rodina a vztahy jsou pro Čechy podle průzkumů NN Životní pojišťovny nejdůležitějším základem spokojeného života. Naprosto klíčová je ale rodina a rodiče také pro to, abychom si od dětství vytvořili správný vztah k riziku. „Když dítě odmala slýchá jen to, kam nesmí a kde by mohlo spadnout, přirozeně se v něm vytváří pocit přehnaného rizika,“ varuje Tomáš Vašák, uznávaný psycholog, se kterým jsme si povídali v rámci kulatého stolu „Češi tváří v tvář riziku“.
23.01.2020 10:10 |

podobné články

Hrůza na vánočním večírku: Šéf přiškrtil svoji podřízenou, následky si ponese do konce života!

 
Obyčejný vánoční večírek jí obrátil život naruby. Krásné Molly Phillipsové (23) se krutě vymstila pozornost jejího šéfa, který ji, pravděpodobně ve značně opilém stavu, přidusil v kravatě. Šokující záběry z bezpečnostní kamery ukazují pár desítek vteřin hrůzy, po kterých bude mít žena nejspíše doživotní následky. Podle lékařů se nejspíš už nikdy neusměje.
06.12.2018 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Molly Molly (34 článků)

Soud v JAR odložil rozhodnutí o propuštění Krejčíře na pátek

 
Jihoafrický soud dnes opět odložil rozhodnutí o případném propuštění Radovana Krejčíře z vazby na pátek. Informoval o tom server jihoafrické zpravodajské stanice SABC. Český podnikatel se třemi údajnými spolupracovníky čelí obvinění z únosu a pokusu o vraždu. Soud oznámil, že by chtěl před svým rozhodnutím o propuštění všech obviněných na kauci ještě vyslechnout svědectví policejního důstojníka, který celý případ vyšetřuje.
04.12.2013 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (770 článků)

Bourala těhotná a předčasně porodila: Syn Daník (9) měl být kvůli nehodě „ležák“, má postižení, ale chodí do školy, řekla Petra

 
Prudké zabrždění a rána! Petru T. (35) v létě 2011 překvapil v protisměru u Malé Skály na Liberecku kamion. Srážce s ním zabránila, zezadu ale do ní narazilo auto. Nastávající máma vyvázla jen se škrábanci, kvůli nehodě ale o 3,5 měsíce dřív porodila a začal boj o život její syna. Daniela lékaři zachránili, následky si ponese ale celý život.
27.02.2020 05:20 |

podobné články

Učitelka (29) při kempování spadla obličejem do ohně: Svým vzhledem děsí lidi na ulici

 
Halie Tennantová tábořila se svými přáteli, když došlo k tragédii, která jí navždycky změnila život. Devětadvacetiletá učitelka prvního stupně usnula ve svém kempinkovém křesle u táboráku, když se s ní křeslo převrhlo a Halie spadla obličejem do ohně! Australanka byla převezena do nemocnice, kde podstoupila řadu operací. Nicméně následky si ponese celý život. Lidé na ulici ji dokonce označují za zombie.
23.08.2020 05:35 |

podobné články

Martínka (5) prý přizabil jeho otec Marek (31): Ten tvrdí, že na dítě spadla skříň

 
Před rokem měl ve slovenském Hronci napadnout Marek (31) svého syna Martínka (5) tak brutálně, že hoch pak bojoval o svůj život v nemocnici. I když chlapec přežil, ponese si následky celý život. Má poškozený mozek. Otec ale stále vinu popírá. Tvrdí, že na dítě spadla skříň.
01.12.2020 18:45 |

podobné články

Tereza H. očima psychologa: Nejspíš se sesype, hrozí to i rok po propuštění

 
Terezu Hlůškovou (25), která poslední čtyři roky pykala v nepředstavitelných podmínkách v pákistánské věznici, čeká po zproštění viny z pašování drog, po propuštění a návratu k původnímu životu tvrdý střet s realitou. Psycholog Rostislav Prokopjuk eXtra.cz řekl, co jí hrozí a jak si může zachovat alespoň nějakou psychickou pohodu.
23.11.2021 05:10 |

podobné články

Tady se geny nezapřou! Maminka Terezy Maxové (48) Alena (70) zraje jako víno

 
Jsou jako sestry, ale pravda je jiná. Paní Alena Maxová, maminka známé modelky Terezy, ovšem na sedmdesát rozhodně nevypadá. Zřejmě je to i tím, že hodně času tráví u své dcery Terezy (48) v luxusním resortu v Turecku.
14.08.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (505 článků)

Forenzní psycholog v Podcastu promluvil o střelci z Permu: Krutý, neempatický samotář

 
Celý svět šokovaly záběry z pondělního útoku na ruské univerzitě v Permu. 18letý Timur Bekmansurov vyzbrojený brokovnicí zabil šest lidí a nejméně 43 se v důsledku střelby poranilo. Na internetu byl zveřejněný manifest, na jehož částečném překladu a dalších informacích nastínil pro Blesk Podcast forenzní psycholog Štěpán Vymětal profil zabijáka. Poradil také, co v podobných situacích dělat.
23.09.2021 05:10 |

podobné články