Článek

Prymuly se nezbavíme? Jedná s Babišem o novém ,,fleku". A ví, jak se teď očkovat

 
Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula a praktický lékař Petr Šonka se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News vyjádřili k očkování v době koronaviru. Odborníci se shodují, že letos by bylo rozumné nechat se očkovat proti chřipce. Bude dostatek očkovací látky? Pomůže očkování proti chřipce v boji s koronavirem?
20.05.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (37 článků) , Petr Prima (24 článků)
Podobné články

Lékaři přestali očkovat proti tetanu. Nemají vakcíny

 
Česko nemá vakcíny proti tetanu. Lékaři přestali očkovat. Měsíčně by ale měli proti tetanu očkovat 80 tisíc lidí.
25.08.2009 11:15 |

podobné články

Ministři se mohou nechat na jednání vlády očkovat

 
Ministři se mohou nechat na pondělním zasedání vlády očkovat proti prasečí chřipce. Očkovat je bude lékař, který na vládě působí.
18.02.2010 07:05 |

podobné články

Nechte se očkovat proti černému kašli, doporučuje těhotným ministerstvo

 
Těhotné ženy by se podle doporučení národní imunizační komise měly nechat mezi 23. a 36. týdnem těhotenství očkovat proti černému kašli. Protilátky se díky tomu dostanou do placenty a mateřského mléka a sníží se tak riziko přenosu vysoce infekční nemoci na novorozence. Podle Společnosti pacientů s následky po očkování by ale bylo bezpečnější očkovat ženy plánující těhotenství a jejich rodiny.
22.12.2015 19:00 |

podobné články

Návrat k normálnímu životu: Otevřou obchody, roušky si zatím necháme. A co cestování?

 
Vláda stanovila pět etap, podle kterých se má život v Česku postupně vracet k normálu. I když podle hlavního epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly to žádný návrat k normálu nebude. Ministři nalajnovali postupné otevírání škol, obchodů i restaurací, roušek se ale zatím jen tak asi nezbavíme. Členové vlády podle šéfa zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nechtěli záměrně stanovit nějaké datum. Stejně tak není také jasné, kdy se podíváme na zahraniční dovolenou. Smůlu letos navíc budou mít také lidé, kteří mají léto spojené s hudebními či filmovými festivaly.
15.04.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (741 článků)

Klíště si nevybírá, loni zabilo 5 lidí: Nechte se očkovat právě teď!

 
Tomio Okamura, Martin Bursík, Alice Nellis nebo Anna K. Ti všichni měli štěstí, že zákeřnou nemoc, kterou přenášejí klíšťata, porazili. Parazité jsou zdrojem hned dvou smrtelně vážných nemocí – boreliózy, která se dá vyléčit, a encefalitidy, proti které existuje očkování. Jenže Češi se očkovat nenechávají, a proto v posledních 10 letech držíme v Evropě ostudné první místo v počtu případů klíšťové encefalitidy.
06.03.2012 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Anna K (213 článků) , Alice Nellis (120 článků) , Martin Bursík (311 článků) , Tomio Okamura (2304 článků)

Je čas očkovat se proti chřipce! Která pojišťovna vám to zaplatí?

 
Právě teď je ten nejlepší čas nechat se očkovat proti chřipce! Víme, které pojišťovny vám vakcínu uhradí a kdo by neměl očkování rozhodně podceňovat!
23.09.2014 10:30 |

podobné články

Všechny děti z Prahy 6 se musí očkovat proti žloutence! Hrozí epidemie!

 
I když již téměř týden Praze 6 teče čistá voda, lidé se znovu mají čeho bát. Ve znečištěné vodě byly nalezeny bakterie a viry, hygienici teď však mají obavy i ze žloutenky. A tak sáhli k ráznému řešení. Nařídili plošně očkovat děti ze zasažené oblasti.
04.06.2015 14:30 |

podobné články

„Vždyť my už jsme jak muslimské ženy!“ Prymula u Jílkové hájil roušky i tvrdá opatření

 
Roušky mají podle epidemiologa Romana Prymuly ve vnitřních prostorách stále smysl. Náměstek ministra zdravotnictví a patrně budoucí vládní zmocněnec v pořadu Máto slovo v ČT hájil nošení roušek a věří, že se život v Česku vrací k normálu. Chytrá karanténa podle Prymuly funguje, lidem vzkázal, že se nemají bát, i když „určitá poměrně významná nejistota“ ohledně toho, co bude dál, přetrvává.
21.05.2020 22:45 |

podobné články

Hannig (Rozumní): Výjimečný nesouhlas s prohlášením prof. Prymuly

 
Nesouhlas s prohlášením prof. Prymuly. Hlava krizového štábu nemá médiím předstírat úvahy, ale fakta týkající se současnosti nebo blízké budoucnosti. Nesmí lidem brát odvahu a odhodlání pomáhat, slovy o dlouhodobé nepropustnosti hranic.
23.03.2020 14:11 |

podobné články

Bojím se profesora Prymuly, svěřil se Hayato Okamura

 
Tlumočník a překladatel Hayato Okamura vyjádřil své obavy z epidemiologa a náměstka Romana Prymuly, jenž působí v čele ústředního krizového štábu jako hlavní odborník na problematiku běžící pandemie koronaviru. Prymula totiž před pár dny vyjádřil názor, že demokracie prý škodí při zvládání epidemie.
23.03.2020 22:51 |

podobné články

Osobnosti: Hayato Hayato (2 články)

Jan Hamáček otevřeně: Názor Prymuly na promořování společnosti je rizikový, překvapil mě

 
V polovině května návrat dětí do školních lavic, otevřené obchody za stavu, kdy Česko nemá lék proti epidemii nového koronaviru. Takový je nový scénář náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který v boji s nemocí změnil názor na nutnost pokračovat v tvrdých opatřeních. Podle něj, pokud nadále potrvá příznivý vývoj, dojde k jejich zmírnění a začne řízené promořování populace. Prymula tak překvapil šéfa krizového štábu Jana Hamáčka, který redakci eXtra poskytl svůj pohled na to, že dochází k obrátce o 180 stupňů.
06.04.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1842 článků)

Festival v Karlových Varech podle Romana Prymuly: Buď bez diváků, nebo úplně zrušen

 
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je už tradičně akcí, která provází začátek letních prázdnin. Pandemie koronaviru ale způsobila, že velké společenské akce si alespoň nyní musíme odpustit a výhledově tomu tak podle Romana Prymuly bude ještě několik měsíců. Roman Prymula uvedl, že šance festivalu nedává.
14.04.2020 09:01 |

podobné články

Hamáček se obul do Prymuly kvůli cestování do Chorvatska

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se obul do náměstka zdravotnictví Romana Prymuly v souvislosti s odlišnými výroky o cestování do zahraničí. Lidé si z nás dělají legraci, dodal Hamáček na Twitteru.
16.04.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1842 článků)

Hobbymarkety jsou riziko, podle Prymuly bude třeba zasáhnout

 
Hobbymarkety, jejichž otevření umožnila vláda ještě před Velikonocemi, možná budou muset zavést další opatření. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly představují tyto obchody riziko kvůli šíření koronaviru.
20.04.2020 14:01 |

podobné články

Vojtěch: Stýkání jen tří rodin je nereálné, život je pestřejší

 
Nápad náměstka Romana Prymuly, že by se na cestě k návratu do normálu měli lidé stýkat pouze v rámci tří rodin, je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) nereálný. Jde podle něj pouze o názor Prymuly, řekl Novinkám. Podle opozice by se zase neměl pouštět do sociálního inženýrství a vláda by mu měla zamezit vstup do médií.
12.05.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (741 článků)

Vojtěch měl skončit jako ministr, myslí si Hamáček. Přestup Prymuly pokládá za nešťastný

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (za ČSSD) se domnívá, že udělat z Romana Prymuly místo náměstka vládního zmocněnce pro zdravotnictví je nešťastné. Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl podle něj neshody v resortu zdravotnictví řešit výměnou ministra Adama Vojtěcha (nestr. za ANO).
23.05.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18485 článků) , Jan Hamáček (1842 článků) , Vojtěch Adam (741 článků)

Vojtěch se čílil u Moravce: Prymulovy výroky byly za hranou! Děsila ho jeho popularita?

 
Ministr Adam Vojtěch (za ANO) měl výroky odcházejícího náměstka Romana Prymuly za nekolegiální, podle něj byly za hranou. Neviděl možnost jeho dalšího působení Prymuly na ministerstvu. Hlavním důvodem k odchodu prý ale není jeho chybějící bezpečnostní prověrka. V Otázkách Václava Moravce zároveň ministr popřel, že by ho děsila Prymulova narůstající popularita.
24.05.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (741 článků) , Adam Vojtěch (587 článků) , Václav Vojtěch (107 článků)

Děti nebylo čím očkovat!

 
Nejmenší děti není čím očkovat, ale drahých vakcín proti prasečí chřipce jsou plné sklady. To není sci-fi ani Kocourkov, ale realita v Německu, a jak Blesk zjistil, také v Česku!
25.02.2010 05:15 |

podobné články

Těhotenství a riziko chřipky. Očkovat, nebo ne?

 
Každá žena ví, že během těhotenství si musí obzvláště hlídat své zdraví, dbát na svoji imunitu a vůbec obecně se chránit před onemocněním. A dvojnásob to platí zejména v podzimním a zimním období, které s sebou přináší nejrůznější respirační nemoci a chřipky, jež jsou pro těhotné rizikové. Proti chřipce je možné se nechat očkovat. Jak to ale je u těhotných žen? Je pro ně a nenarozené dítě očkování bezpečné?
12.11.2013 13:56 |

podobné články