Článek

Prymulu na ně! V Americe to zkusili po dobrém. A venku jich bylo plno. Imb*cilů

 
V Čechách se nad lidmi, kteří „popíjejí v parku“ rozčiloval ministr vnitra Hamáček. V Americe už se schyluje k podobným opatřením, už byla přikázána „bezpečná vzdálenost“. Ale v Kalifornii ani na Floridě lidé nechtěli poslechnout. A tak se začalo zavírat. Ale problémy jsou i v Evropě.
23.03.2020 16:06 |

podobné články

Podobné články

Policie ČR: Start NCOZ a koordinace ochrany měkkých cílů

 
Ve čtvrtek se uskutečnila tisková konference ke koordinaci systémové ochrany měkkých cílů a k zahájení činnosti Národní centrály proti organizovanému zločinu. Ochrana měkkých cílů a hranic je důležitým aspektem boje s terorismem.
06.08.2016 16:05 |

podobné články

Sehnalová (ČSSD): Hlavní ambicí Cílů udržitelného rozvoje je ukončit chudobu

 
Evropský parlament přijal zprávu o úsilí EU v oblasti udržitelnosti a zavázal se k naplňování sedmnácti cílů udržitelného rozvoje OSN. Zpráva se věnuje širokému spektru témat, která jsou ve vzájemně propojených cílech obsažena - boji proti chudobě, opatřením na zlepšování životního prostředí a proti změně klimatu či dostupnosti vzdělání. Hlavní zásadou Cílů udržitelného rozvoje je přitom „nikoho neopomenout“.
07.07.2017 15:30 |

podobné články

Somálští piráti v roce 2010 unesli rekordní počet lidí

 
Somálští piráti v loňském roce zadrželi 1 181 lidí, což je zatím nejvyšší zaznamenaný počet rukojmích. Informovala o tom v úterý agentura AFP s odvoláním na zprávu Mezinárodního úřadu pro námořní dopravu (IMB).
18.01.2011 10:15 |

podobné články

Piráti u afrických břehů zajali řecký tanker. Na palubě je 24 lidí

 
Piráti se dnes u břehů západoafrického Toga zmocnili řeckého tankeru s 24 lidmi na palubě. Uvedl to Mezinárodní úřad pro námořní dopravu (IMB) se sídlem v malajsijském Kuala Lumpuru. V Guinejském zálivu jde podle agentury AFP o druhý podobný incident za poslední méně než dva týdny.
28.08.2012 14:40 |

podobné články

Koronavirus napadl Číňany, protože jich je moc, uvedl chirurg Pirk

 
Významný český kardiochirurg Jan Pirk (71) nedávno v pořadu časopisu Reflex řekl, že by bylo nejlepší, abychom se koronavirem co nejdříve nakazili všichni, abychom získali potřebnou imunitu. Tento jeho výrok nenechal chladným epidemiologa Romana Prymulu a další české odborníky, kteří si myslí, že by to nijak nepomohlo. Podle Pirka se koronavirus v Číně objevil zcela přirozeně a epidemie je jen odpovědí na přelidnění.
08.03.2020 18:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Pirk (25 článků)

Na záchytce měli plno: Opilá žena (29) střízlivěla v bezpečí policejní cely

 
Přímo v policejní cele museli strážci zákona ustlat namol opilé ženě, která se potácela na hlavní třídě nedaleko centra Plzně a vydávala jen neartikulované zvuky. Hrozilo, že by si mohla venku ublížit, a tak ji policisté museli bezplatně ubytovat »ve svém«, záchytka totiž měla plno.
24.05.2017 16:05 |

podobné články

ŽIVOT ZA PLOTEM: Petra Kvitová ukázala fotky z olympijské vesnice. Tam venku ale číhají gangy, tam venku šlapou zdrogovaný holky, tam venku je skutečné Rio

 
Rio je sice pod obecnou kritikou, ovšem české tenistky si to užívají i tak. Daří se jim a své momenty na olympiádě poctivě zveřejňují na sociálních sítích. Díky tomu máme možnost vidět unikátní záběry přímo z dějiště her! V olympijské vesničce je pohoda, mimo areál se ale odváží jen ti největší borci. Tam venku je totiž to pravé nebezpečné Rio.
10.08.2016 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Kvitová (1525 článků)

Bývalí politici Bém a John o drogách: Feťáci jim můžou závidět, kolik toho zkusili

 
Dva bývalí politici Pavel Bém (51) a Radek John (60) promluvili v pořadu Týden v ringu o své zkušenosti s drogami. Nejen že toho oba dohromady zkusili tolik, že by jim feťáci mohli závidět. Přiznali také, že drogy zkusily jejich děti.
03.03.2015 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Pavel Bém (832 článků)

V Chomutově se přes Vánoce hraje „politická únikovka“. Také jsme to zkusili

 
REPORTÁŽ/FOTOGALERIE Zkusili jsme projít „socialistickou“ únikovou hrou, v jedné chvíli musel ale problém řešit samotný průvodce. Pomůže escape hra objasnit mladým lidem hrůznost a emocionální vypětí komunistické doby? „Retrovýstavy jsou teď hodně populární,“ podotkl historik, podle kterého si někteří vážně myslí, že jsme měli „hole v ruce“… I přes vánoční svátky zvědavci v Chomutově luští šifry a vrací se pomocí indicií 30 let zpátky na Národní třídu, aby zacinkali klíči.
25.12.2019 08:55 |

podobné články

„Víme, co děláme,“ ujišťuje Babiš. Chválí Prymulu a „rýpl“ si do Bruselu

 
Česko se probudilo do perného rána - většina obchodů dnes neotevřela. Zavřít musely i bary, restaurace, ale i kadeřnictví nebo kosmetické salony. A perné bylo i noční jednání vlády. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) se sešel o půlnoci, ministři rozhodli o dvě a půl hodiny později. Podle něj má opatření zamezit hlavně tomu, aby se lidé neshromažďovali v obchodních centrech a koronavirus se tak dál nešířil po Česku.
14.03.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17928 článků)

Hrůzný zážitek na dovolené: Českou zpěvačku v Americe zbili a okradli!

 
Na letošní dovolenou v Americe bude Olga Lounová  (33) bohužel vzpomínat nejen v tom dobrém. Když se vypravila na koncert Beyoncé a Jaye-Z, netušila, že si kromě hudebního zážitku odnese i šrámy na duši a na těle. V Los Angeles ji napadly čtyři mladé černošky.
04.08.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Olga Lounová (350 článků)

Zpěvák Hůlka chce do politiky. Kandiduje za zemanovce

 
Za Stranu práv občanů – zemanovce by měl do předčasných sněmovních voleb v Královéhradeckém kraji kandidovat zpěvák Daniel Hůlka. Do senátních voleb v Hradci Králové v roce 2014 zemanovci hodlají vyslat ředitele hradecké fakultní nemocnice Romana Prymulu. Jako kandidáty je orgánům strany navrhuje hradecká místní organizace SPOZ, řekl ve středu ČTK předseda hradecké organizace a místopředseda krajských zemanovců Zdeněk Podal.
21.08.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (684 článků)

Epidemiolog Prymula: Hrozí ebola v Česku? Afriku měli už dávno izolovat!

 
Německem se šíří strach z eboly poté, co v Berlíně s příznaky krvácivé horečky zkolabovala 30letá žena, která se právě vrátila ze západní Afriky. Podezření na první evropský případ eboly je jen 230 km vzáleno od České republiky. Mají se Češi bát? Blesk.cz vyzpovídal předního českého epidemiologa prof. Roman Prymulu.
19.08.2014 16:15 |

podobné články

Ministr Němeček rázně zasáhl v Hradci Králové. Kvůli střetu zájmů

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) s okamžitou platností odvolal kvůli střetu zájmů z funkce ředitele Fakultní nemocnice v Hradci Králové Romana Prymulu. ČTK o tom dnes informoval mluvčí ministerstva Ladislav Šticha. Uvedl, že hlavním důvodem odvolání Prymuly je skutečnost, že „v pozici ředitele veřejné fakultní nemocnice inkasoval desítky milionů korun od společnosti Biovomed s. r. o., kterou vlastnila a zřejmě doposud vlastní jeho dcera“.
30.06.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (376 článků)

Ministr zdravotnictví odvolal ředitele FN Hradec Králové

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s okamžitou platností odvolal z funkce ředitele fakultní nemocnice Hradec Králové Romana Prymulu. Důvodem odvolání jsou závažné skutečnosti zveřejněné v médiích a následně ověřené Ministerstvem zdravotnictví ČR.
04.07.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (376 článků)

MZ ČR: Novým ředitelem hradecké fakultní nemocnice je biochemik Palička

 
Do funkce ředitele Fakultní nemocnice Hradec Králové byl včera uveden dosavadní lékařský náměstek nemocnice a proděkan místní lékařské fakulty prof. Vladimír Palička. Ve vedení tak střídá odvolaného Romana Prymulu.
10.08.2016 15:00 |

podobné články

Drsné zprávy z Prahy: Pokoje nejsou, pacienti leží na chodbě. Náměstek měl na ČRo hodně co vysvětlovat

 
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Ten popsal, jak je možné, že nemocnice v hlavním městě ukládá pacienty na improvizovaná lehátka na chodbách. Prymula popsal, kde je problém, a nabídl některá řešení – např. zvýšení finanční spoluúčasti pacientů nebo restrukturalizaci sítě nemocnic.
17.01.2019 19:06 |

podobné články

Vojtěch je slušný, na Prymulu si jako na superodborníka netroufne nikdo. Zasvěcený pohled do špičky českého zdravotnictví

 
ROZHOVOR „Je štěstí, že je náměstkem profesor Roman Prymula, protože jde o nejvyššího odborníka v naší republice přes epidemiologii a vakcinologii. V tom vidím určitou záruku, že se vše děje v pořádku,“ říká bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová. Cení si také jejich vzájemného respektu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také zastala šéfky Evropské komise, podle Emmerové je dobré mít v případě několika poradců křišťálovou kouli, když je nutné se rozhodovat. A Čechy vyzvala k zodpovědnosti.
24.03.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Milada Emmerová (87 článků)

Karanténu na Prymulu a podobné vykuky, žádá libertarián Kříž. Budeme jak v Číně, absolutní kontrola. Prožíváme to znovu, jsme nepoučitelní pitomci

 
ROZHOVOR Prezident Libertariánského institutu Roman Kříž odmítá, aby současný nouzový stav byl vnímán jako ospravedlnění pro omezování svobod. Lidé podle něj byli vystrašeni k smrti a teď souhlasí s věcmi, se kterými by jinak nikdy nesouhlasili. A obává se, že Anrej Babiš s Alenou Schillerovou už mají seznam firem, které za žádnou cenu nesmí dostat onu vládní „podporu“, která ve skutečnosti povede k dalšímu posílení nerovnosti v ekonomice. Na druhou stranu oceňuje senzační chování české společnosti a otevřeně říká: Jsem rád, že tu žiju.
27.03.2020 08:11 |

podobné články