Článek

Prymula po lžích z Číny otočil: Populaci je třeba promořit. Babiš a Hamáček: Velký risk

 
Českou populaci je zapotřebí řízeně promořit nákazou nového koronaviru. Uvedl to náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v rozhovoru pro DVTV. Nově se tak shoduje s názorem epidemiologa Rastislava Maďara, který už v březnu mluvil o nutnosti dostat virus mezi české občany. Ostrý spor měl Prymula na toto téma i s kardiologem Janem Pirkem. Změnu názoru zdůvodnil tím, že se dříve odrážel od dat přicházejících z Číny, která nyní považuje za vyfabulovaná. Školy by se mohly otevřít v polovině května, letiště aspoň pro některé cesty záhy. Prymula je v těchto dnech klíčovou postavou v boji proti koronaviru. Za svou práci si nejspíše odnese i metál od prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu o udělení Řádu Bílého lva promluvila v pořadu Blesku S prezidentem v Lánech. S názorem epidemilogoa nicméně nesouhlasí premiér Andrej Babiš (ANO), je to podle něj velký risk.
06.04.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25743 článků) , Jan Pirk (75 článků)
Podobné články

Populaci potřebujeme promořit. Prymula změnil názor

 
Potřebovali bychom populaci trochu promořit, připustil epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který je pro veřejnost garantem opatření boje proti koronaviru. S chorobou by se podle něj měly setkat všechny skupiny, u nichž je předpoklad, že onemocnění nebude mít horší průběh než chřipka.
06.04.2020 10:30 |

podobné články

Promoření neznamená, že budou lidé chráněni, říká děkan 1. lékařské fakulty

 
Promořit koronavirem českou populaci ano, či ne? To je momentálně téma číslo 1, ke kterému se vyjadřují různí odborníci, avšak běžnému člověku to může způsobovat strach a zmatek. Epidemiolog Roman Prymula spustil diskuzi svým výrokem, že by se měla celá populace virem promořit, ač svůj výrok posléze zmírnil. Děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Aleksi Šedo odpovídal portálu Lidovky.cz na otázky týkající se připravovaných testů promořenosti populace. Podle něho totiž promořenost automaticky neznamená, že budou lidé chráněni.
07.04.2020 22:36 |

podobné články

Zděšený Hamáček se postavil proti Prymulovi. A pak se vyjádřil Babiš. Došlo i na cesty do ciziny

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se na dálku pustil do křížku s epidemiologem Romanem Prymulou, který se domnívá, že přišel čas změnit strategii a promořit zdravou část populace koronavirem. Hamáček to vidí zcela jinak. „Z promořování není cesty zpět,“ sdělil Hamáček varovně. Proti Prymulově názoru se také postavil premiér Andrej Babiš.
06.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)

Prymulova bomba. Pustit lidi z domů, s virem je vše jinak! Česko v šoku: Jásot i strach, že je to levárna

 
Včera DVTV odvysílala hodinový rozhovor s epidemiologem a hlavní tváří boje proti koronaviru Romanem Prymulou, jehož obsahem bylo například, kdy se otevřou školy nebo kdy si Češi sundají roušky. Prymula také prohlásil, že populaci bude nutné řízeně promořit, protože lék na covid-19 je v nedohlednu. A zpochybnil pravdivost dat z Číny. Reakce na jeho slova byly různé. Podle některých se zbláznil, podle dalších ztratil důvěru nebo se něchal přesvědčit Babišem, že je nutné nastartovat ekonomiku. Ale předseda stomatologické komory Roman Šmucler jásal: „Vyhráli jsme s vědeckou pravdou a láskou k Česku nad strachem a panikou!“
06.04.2020 08:05 |

podobné články

Babiš uvedl Prymulu do úřadu. Ministrem bude člověk, který jako první chtěl promořit populaci

 
Vakcinolog a epidemiolog Roman Prymula se vrací do resortu zdravotnictví necelé čtyři měsíce poté, co z něho odešel kvůli sporům s Adamem Vojtěchem. V úterý ráno ho do úřadu uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).
22.09.2020 04:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1474 článků) , Adam Vojtěch (1148 článků)

Překvapený Prymula řekl, odkud si Češi vozí nákazu. S promořením je to prý jinak

 
Nákazu si domů Češi v posledních dnech „přivezli“ i ze zemí, které nepovažujeme za rizikové, potvrdil Blesk Zprávám epidemiolog a vládní zmocněnec Roman Prymula. Podle něj nejde ani tak o dovoz nákazy od moře. Zmínil totiž sousední Polsko a Slovensko. Prymula je ale zároveň skeptický k cestám do Egypta a Turecka. Profesor také opravil své tvrzení, které před čtvrt rokem vzbudilo velké vášně. Teď už tvrdí, že český národ není možné promořit.
22.07.2020 05:35 |

podobné články

Fischer „porno na Vltavě“: Kaskadéra Prymulu vytáhli, když bylo nejhůř. Věda a politika se nemá míchat

 
Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který trval na pokračování ve tvrdých opatřeních v boji proti koronaviru, změnil názor a nyní prohlásil, že českou populaci je třeba trochu promořit. Někdejší šéfredaktor Českého rozhlasu Vltava Petr Fischer píše o tom, co za změnou jeho názoru stojí. „Ukazuje se, jak nešťastně se u nás v posledních dnech začala proplétat role odborníka a politika,“ dodává.
07.04.2020 21:55 |

podobné články

Totální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“

 
Včerejší titulky v několika médiích patřily epidemiologu Romanu Prymulovi kvůli jeho interview s Martinem Veselovským. Že změnil názor a nyní chce populaci promořit. Ale podle herního vývojáře Daniela Vávry něco takového Prymula vůbec neřekl a jedná se o novinářskou „stupiditu, nezodpovědnost, záměr rozeštvávat a působit paniku a nesváry“.
07.04.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Roman Vávra (8 článků) , Dan Martin (148 článků) , Al Martino (146 článků) , Daniel Martin (149 článků) , Daniel Martin (86 článků)

Projde to celou populací, říká o epidemii natvrdo šéf zdravotnické statistiky. Jen je otázka jak

 
„Ta epidemie tou populací projde. Dokonce je žádoucí, aby tou populací prošla,“ upozorňuje ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Jen je třeba ochránit nejstarší občany a další ohrožené osoby, aby české zdravotnictví stíhalo pomáhat těm, kteří to budou potřebovat.
27.03.2020 08:11 |

podobné články

Prymula navrhne nouzový stav, Babiš mimořádně svolá vládu. Hamáček vyhlášení kvituje

 
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) navrhne vyhlášení nouzového stavu. Prymula to sdělil serveru Respekt.cz. Ještě v pátek přitom v rozhovoru pro Blesk Zprávy sdělil, že o kroku neuvažuje. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ve středu mimořádně zasedne vláda, aby mohla nouzový stav schválit, uvedl v televizi Nova. Předseda vlády jej podporuje, stejně tak šéf vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
28.09.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)

Hamáček a Prymula byli velmi vážní. Nárůst je dnes enormní

 
Vicepremiér a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se v návaznosti na včerejších 8 618 pozitivně otestovaných lidí vyjádřil, že je otázkou, zdali již nenastal čas pro „radikální řešení po vzoru Izraele“. Později své vyjádření doplnil i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), podle kterého zvýšení reprodukčního čísla „indikuje nutnost zpřísnění opatření“. Přijít by tak mohlo kompletní uzavření ekonomiky a společnosti, které během pátku zmiňovali jak Prymula, tak i premiér Andrej Babiš (ANO).
10.10.2020 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)

Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula?

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré situaci s rouškami a respirátory v Česku. Část ČSSD volá po jeho konci. Podle hejtmana Martina Netolického je ostatně již nyní de facto ministrem Roman Prymula a šéf Asociace krajů Jiří Běhounek Vojtěcha také nešetří. Jan Hamáček i Prymula přitom připouští, že dodávky nestačí na to, aby roušky dostali běžní Češi, kterým nezbývá, než se spoléhat na své ušité. Řada lidí viní právě Vojtěcha.
22.03.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3166 článků) , Vojtěch Adam (1474 článků) , Adam Vojtěch (1148 článků) , Martin Roman (323 článků)

Utajené kšefty s Rusy?! Hamáček odmítá, že by chtěl měnit Sputnik za Vrbětice

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odmítl informace serveru Seznam Zprávy, že chtěl na plánované cestě do Moskvy vyměnit skandál související s útokem na muniční sklady ve Vrběticích v roce 2014 za dodávky vakcíny proti koronaviru Sputnik V. Hamáček takové tvrzení odmítl s tím, že je článek postavený na spekulacích a lžích. 
04.05.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3166 článků)

Hamáček vstává z bahna, handl Vrbětic s Rusy nikdo nepotvrdil a záhadné volno před výbuchem

 
Kauza Vrbětice v Česku znovu ožila a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) byl podle svých slov vláčen bahnem, ze kterého zvolna vstává. Objevily se nové informace o jeho plánované cestě do Moskvy pro vakcínu Sputnik V. Seznam Zprávy uvedly, že měl v plánu vyměnit „tiché odložení“ kauzy Vrbětice za milion Sputniků. Hamáček to odmítá, mluví o lžích. Web přišel i se svědectvím Hamáčkova stranického kolegy, kterému měl 15. dubna říct, že do ČR přiveze milion dávek Sputniku a zachrání tak ČSSD od volebního debaklu. Ukázalo se, že jím byl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Podle zjištění Blesk Zpráv se neuskutečněnou cestou zabývá protimafiánský policejní útvar. A podle serveru iROZHLAS.cz policie na dva dny zadržela majitele areálu, šéfa zbrojařské firmy Imex Group Petra Bernatíka. Den před výbuchem dal totiž brigádníkům nečekaně volno a v areálu byl sám.
04.05.2021 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3642 článků) , Jan Hamáček (3166 článků) , Miloš Zeman (25743 článků)

Roman Prymula rezolutně: Opatření neuvolníme, pokud bude 400 nakažených denně

 
Vláda stále řeší otázku, zda je či není správný nápad promořit Česko koronavirem. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula se nechal pro iDnes.cz slyšet, že slova o promoření byla špatně pochopena a dnes v Otázkách Václava Moravce sdělil, že pokud bude nakažených 400 denně, opatření se neuvolní.
12.04.2020 19:36 |

podobné články

Roman Prymula. Jedinec, který jako první chtěl Čechy promořit

 
Měl být tím, který pomůže Česku udolat mocného koronavirového nepřítele. Svou jarní tvář oznamující dlouhodobé uzavření země a volající po řízeném promořování obyvatelstva vyměnil Roman Prymula v září už jako ministr zdravotnictví za postoj důvěryhodného odborníka, který prosí národ o pomoc. Tím, že sám „doma nezůstal”, o což přitom občany prosil na Twitteru, se stal jedním z nejkratší dobu úřadujících ministrů v novodobé historii ČR.
23.10.2020 13:05 |

podobné články

Hamáček: Pitomé, nechceme Itálii. Zásoby z Číny budou létat denně! A toto Babiš vyjednal s Merkelovou

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Interview ČT24 shrnul vývoj ohledně koronavirové krize u nás. Vzpomenul na počátek března, kdy navrhoval vyhlášení nouzového stavu, abychom mohli sehnat ochranné pomůcky. Premiér Andrej Babiš (ANO) to však tehdy odmítl a Hamáček sklidil od mnohých posměch. „Někteří se mi smáli. Říkali, že vyhlašovat stav nouze, když máme tři nakažené, že musím vědět něco víc. Já jsem věděl něco víc. Já jsem viděl grafy, modely, znal jsem sílu a šíření toho viru v jiných zemích,“ pronesl. Došlo i na dotaz ohledně „ústupků Číně“. To Hamáček rázně odmítl a zmínil, co nás čeká dále.
25.03.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22461 článků) , Jan Hamáček (3166 článků)

Adam (Úsvit): O lžích, které bodají více než nůž

 
Dost řečí. Dost lží. Dost urážek. Od prvního dne se na mém/našem pohledu nezměnilo nic, nezměnilo se nic ani na tom co říkáme a na tom co chceme. O puči, který se nestal. O lžích, které bodají více než nůž...
01.03.2015 15:16 |

podobné články

Dusno v Like House: Datel se topí ve lžích, jeho bývalka Nikol vrací úder drsným vzkazem

 
V reality show Like House začíná být pořádně dusno. Za všechen humbuk může influencer Marek Valášek, který svou neprofesionalitou napáchal víc škody než užitku. Po románku s Bárou Stříteskou opustil svou přítelkyni Nikol Martínkovou a místo uznání chyby se začíná ztrácet ve vlastních lžích. Co zklamanou Nikol konečně donutilo napsat pravdu? 
24.05.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Marek Valášek (16 článků)