Článek

První vyjádření rodiny zavražděné zpěvačky Victorie: Slova plná bolesti a smutku

 
Jako rána z čistého nebe přišla zpráva o náhlé smrti talentované české zpěvačky Victorie Velvet (†40). Dle tureckého webu Hurriyet ji zabil její movitý manžel David Thomas Blyth (†53) v jejich domě v turecké Ankaře, a to za přítomnosti jejich tří dětí. K celé hrozivé události se nyní pro eXtra.cz vyjádřil advokát zdrcené rodiny David Němeček.
14.06.2024 10:55 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)
Podobné články

Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti?

 
Bolesti v křížové oblasti spadají mezi nejčastější civilizační onemocnění. Zkušenosti s nimi má drtivá většina populace, bez ohledu na věk či věkovou kategorii. Ačkoli v drtivé většině případů po čase odezní, rozhodně bychom je neměli brát na lehkou váhu. Pokud vás trápí bolesti v křížové oblasti, měli byste zpozornět. Vaše tělo se vám snaží prostřednictvím těchto nepříjemných pocitů dát najevo, že něco není tak úplně v pořádku. Příčiny vzniku bolesti v křížové oblasti Bolesti právě v této části zad jednou potkají snad úplně každého. Velmi často vznikají při nadměrné zátěži, například když něco těžkého nesete nebo přenášíte. Zvláště pokud vaše záda nejsou na takovou zátěž zvyklá a připravená. Bolest se nutně nemusí objevit v ten okamžik, zpravidla přijdou až následující den, kdy začnete pociťovat nepříjemné tupé bolesti v oblasti  bederní páteře. Další příčinou vzniku bolesti v křížové oblasti je dlouhé stání v předklonu. Jak se dá bolestem v křížové oblasti předejít? To nejlepší, co pro své zdraví můžete udělat, je předcházet bolestem. Prevence se tedy v tomto případě jeví jako dobrý nápad. Doporučit vám můžeme pravidelný pohyb, záda si tak snáze zvyknou na fyzickou aktivitu a občasná vyšší zátěž je tak nepřekvapí. Věnovat se můžete i kompenzačnímu cvičení, kdy je ale dobré navštívit odborníka a nechat si cvičení navrhnout na míru. Jako prevence v tomto případě může posloužit i zdravý životní styl. Když se bolest objeví Když vás náhle překvapí bolesti v křížové oblasti, logicky začnete přemýšlet nad tím, jak se těchto nepříjemných obtíží zbavit. Jako první pomoc může zafungovat klidový režim léky na uvolnění svalového spazmu. Někomu pomáhá i suché teplo nebo úlevové polohy. Jakmile akutní bolest odezní, zaměřte se na cviky, které fungují na uvolnění a obnovu vadných pohybových stereotypů. Příspěvek Jak se vypořádat s bolestí v křížové oblasti? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.05.2017 18:10 |

podobné články

Ostatky zavražděné Victorie Velvet jsou v Česku: Zdrcená rodina připravuje poslední rozloučení

 
Tělo zavražděné zpěvačky Victorie Velvet (†40) je již v České republice. Po tragédii, kdy ji měl dle tureckých médií zabít její manžel a následně sám spáchat sebevraždu, zůstávala jejich těla v institutu soudního lékařství v turecké Ankaře. Podle informací Blesku zanedlouho proběhne poslední rozloučení s Victorií v nejmenovaném kostele. 
21.06.2024 08:10 |

podobné články

Nová klinika v Praze nabízí pacientům intervenční léčbu bolesti

 
V těchto dnech byla v Praze na Chodově otevřena nová klinika ze sítě EuroPainClinics specializující se na komplexní intervenční léčbu komplikovaných a chronických bolestí. Tým předních odborníků poskytuje pacientům moderní diagnostické a terapeutické výkony, které přináší úlevu od bolesti hlavy a zad, viscerální bolesti, neuropatické bolesti či bolesti způsobené rakovinou.
30.01.2014 15:00 |

podobné články

Cviky na krční páteř

 
S bolestí v oblasti krční páteře se minimálně jedenkrát za život setkal snad úplně každý z nás. Ačkoli se ve většině případů nejedná o nic závažného, bolesti právě v této oblasti mohou být hodně nepříjemné a dokážou nám pokazit celý den či dokonce znemožnit vykonávání běžných denních činností. Bolesti krční páteře se nejčastěji objeví ve chvílích, kdy například dlouho sedíme před počítačem nebo nesprávně držíme tělo. Jestliže i vás trápí bolesti krční páteře, pak se vám jistě budou hodit cviky na krční páteř, kterým se můžete věnovat i v práci. Bolavá krční páteř není nic, po čem bychom toužili. Proto je důležité věnovat se pravidelnému cvičení, s jehož pomocí lze těmto nepříjemnostem předejít nebo si díky správným cvikům ulevit ve chvíli, kdy nás již bolesti postihnou. A jaké cviky na krční páteř jsou vhodné? Cviky na krční páteř Většina cviků se provádí v sedě na židli, díky čemuž se jim můžete věnovat prakticky kdykoli a kdekoli – v práci, během polední pauzy, na lavičce v parku nebo na nádraží, až budete čekat na spoj. Necháte-li svou krční páteř zlenivět, sami sebe tak odsoudíte ke zvýšenému riziku vzniku nechtěných bolestí. Věděli jste, že váš od krční páteře mohou brnět ruce, bolet hlava nebo dokonce pálit oči? O důvod navíc, proč se věnovat pravidelnému cvičení! Ruce si dejte za hlavu a vzpřímeně se posaďte, přičemž se snažte držet trup v rovině. Následně hlavu co nejvíce předkloňte a otáčejte jí kolem osy páteře střídavě na jednu a druhou stranu. Ruce si dlaněmi položte na ramena tak, aby vaše prsty směřovaly k lopatkám a lokty jste měly vytočené směrem ven. Pak velmi opatrně vysunujte hlavu vodorovně dopředu a dozadu, přičemž myslete na to, že jí nesmíte předklánět. Jakmile hlavu vysunete, vydechněte a cestou zpátky se zase nadechněte. Rovně se postavte a s nádechem se předkloňte... Čtěte více Příspěvek Cviky na krční páteř pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
17.04.2016 02:45 |

podobné články

V Česku bude 23. prosince kvůli tragické střelbě na FF UK den státního smutku

 
V Česku bude v sobotu 23. prosince k uctění památky obětí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) den státního smutku. Státní vlajky budou spuštěny na půl žerdi. Rozhodla o tom dnes vláda na mimořádném zasedání, kterého se zúčastnil prezident Petr Pavel a předsedkyně sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). O vyhlášení státního smutku informoval po jednání vlády její předseda Petr Fiala (ODS). Současně vyzval občany, aby v den státního smutku uctili památku obětí tragédie z dnešního odpoledne minutou ticha. Zároveň by se měly v republice rozeznít zvony.
21.12.2023 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6552 článků) , Petr Pavel (2948 článků) , Pavel Fiala (385 článků)

Princezna Victorie porodila: Je to kluk!

 
Švédská korunní princezna Victorie porodila ve středu druhé dítě. Je to syn, sdělil novinářům manžel Victorie princ David. Jméno bude oznámeno později, nejspíš ještě ve čtvrtek.
03.03.2016 07:15 |

podobné články

Zelenskyj k výročí invaze: Rok bolesti, smutku a jednoty, letošek bude rokem našeho vítězství

 
Přesně před rokem krátce před čtvrtou hodinou ranní kyjevského času Rusko zahájilo první raketové údery proti Ukrajině a hranice překročily první kolony ruských vojáků. Byl to rok bolesti, smutku, víry a jednoty, napsal dnes na twitteru ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Letošek bude podle něj rokem ukrajinského vítězství.
24.02.2023 09:15 |

podobné články

Hrůzné okolnosti smrti zpěvačky Victorie Velvet: Zavraždil ji žárlivý manžel, sám se pak zabil

 
Hudební svět naprosto šokovala náhlá smrt zpěvačky s českými kořeny Victorie Velvet (†40). Ta podle tureckého deníku Hurriyet měla být zavražděna v Ankaře svým o čtrnáct let starším movitým manželem Davidem Thomasem Blythem (†53). Ten měl poté spáchat sebevraždu zastřelením. K incidentu došlo v noci na 11. června v jejich společné vile ve čtvrti İncek. 
14.06.2024 09:40 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (23 článků) , Thomas David (22 článků)

Ministerstvo zahraničí potvrdilo smrt české zpěvačky Victorie. Rodině poskytuje pomoc

 
Šokující zpráva o smrti zpěvačky s českými kořeny Victorie Velvet (†40) zasáhla všechny její fanoušky. Umělkyni měl podle tureckého deníku Hurriyet zavraždit její manžel David Thomas Blythem (†53) po vzájemné hádce. Následně sám spáchal sebevraždu. Smrt tmavovlasé krásky potvrdilo redakci eXtra.cz ministerstvo zahraničí.
14.06.2024 11:35 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)

Zvrat v případu tragické smrti zpěvačky Victorie: Vyšetřuje se i verze dvojnásobné vraždy

 
Českou republiku dnes obletěla tragická zpráva o smrti české zpěvačky Victorie Velvet (†40), k níž došlo v úterý 11. června v turecké Ankaře. Podnikatel David Thomas Blyth (†53) měl podle tureckých médií při hádce zavraždit svou manželku a následně si sám vzít život. Blízký zdroj ze zpěvaččina okolí ovšem redakci eXtra.cz sdělil, že se pracuje také s variantou, že vraždila třetí osoba.
14.06.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)

Otazníky kolem vraždy zpěvačky Victorie: Rodinný přítel tvrdí, že šlo o nešťastnou náhodu

 
Českým showbyznysem otřásla zpráva o vraždě známé zpěvačky Victorie Velvet. Tu měl v rodinném sídle v turecké Ankaře zavraždit její manžel David Thomas Blyth, který svou ženu podle tureckých médií zastřelil a následně spáchal sebevraždu. Podle informací eXtra.cz to ale všechno mohlo být trošku jinak. 
15.06.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)

Nové detaily v případu zavražděné Victorie: Manžel ji měl podvádět, chtěla ho opustit, řekla zpěvaččina známá

 
Zpěvačka Victoria Velvet zemřela za tragických okolností minulý týden v pouhých čtyřiceti letech. Podle tureckých médií ji chladnokrevně zabil její manžel David Thomas Blyth (†53), který měl poté zastřelit i sebe. Pro Blesk nyní promluvila kamarádka Victorie, která popsala, že poslední měsíce byly v jejich rodině zřejmě velmi napjaté. Zpěvačka od manžela chtěla dokonce i odejít.
17.06.2024 08:25 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)

Muž trpěl obrovskou bolestí ruky, lékaři mu nedokázali pomoct! Rozhodl se to tedy vyřešit sám, a to způsobem, kterému neuvěříte!

 
Neuvěřitelné, co lidé dokážou udělat, aby si ulevili od "bolesti":http://www.extra.cz/tema/bolesti. Mark Goddard (44) trpěl nesnesitelnou bolestí levé ruky od doby, co měl motocyklovou nehodu. Lékaři mu nedokázali od bolesti pomoci, tak se rozhodl svůj problém vyřešit kuriózním způsobem.
30.03.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Mark Goddard (2 články)

4 rady jak zatočit s migrénou

 
Jak zatočit s migrénou, když vás nesnesitelně bolí hlava, žaludek máte jako na vodě a tyto obtíže přetrvávají několik dní? S bolestí hlavy jsme se setkali snad všichni. Zatímco někdo může mluvit pouze o občasných potížích, které do pár hodin odezní, jsou mezi námi i tací, kteří znají skutečnou bolest hlavy trvající i 72 hodin, při které vás bolí každý vlas na hlavě. Podle statistik trpí bolestí hlavy 90% lidí. Překvapit nás může při únavě, větší námaze, ale i při nachlazení. Jenže není bolest jako bolest, migréna je mnohem horší. Nepříjemné pulsování v hlavě, pocity nevolnosti a zvracení. Pojďme si říci, jak zatočit s migrénou! Chcete poradit, jak zatočit s migrénou? Trpíte často na migrénu? Sužují vás ostré a silné bolesti hlavy, na které nezabírají prášky a které vás pokaždé naprosto ochromí? Lámete si hlavu, jak se těchto nepříjemných pocitů zbavit? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém možná objevíte způsoby, jenž vám od bolestí pomohou. Bylinky Ač to možná zní jako z úst našich babiček, které nedaly na bylinky dopustit, věřte, že sypaný čaj z těch správných pomocníčků může být vaší propustkou z šílených bolestí hlavy. Připravte si odvar z máty, majoránky nebo dobromyslu, skvělou volbou je i méně známá guarana. Česnek Česnek je nepostradatelný nejen v kuchyni, když připravujeme chutné pokrmy, ale může nám pomoci i proti migréně. Jak? Pokud vás přepadne bolest hlavy, přikládejte si plátky česneku přímo na kůži, ale obalte jej předtím v kapesníku nebo gáze, jinak by mohl kůži ublížit. Klid Když se nad tím zamyslíte logicky, pak dospějete k závěru, že není lepší pomoci, nežli zalézt někam, kde budete mít klid. Přece když vás bolí hlava, pak vám vadí každý hlasitější zvuk. Až vás přepadne migréna, dejte si špunty do uší, zalezte si pod peřinu a nic nedělejte. Jenom odpočívejte. Guarana Již zmíněná... Čtěte více Příspěvek 4 rady jak zatočit s migrénou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Co je den smutku a co státní smutek?

 
Česká republika nemá žádný zákon o státním smutku. O tom, zda bude vyhlášen státní smutek nebo den smutku rozhoduje vláda. Ta rozhoduje i o jeho formě.
13.04.2010 13:20 |

podobné články

Truchlení za prince Philipa: Královna Alžběta vstupuje do osmidenního smutku

 
Dny smutku čekají v následujících dnech Spojené království. Na hradě Windsor zemřel v pátek v ranních hodinách princ Philip. Vévoda z Edinburghu, který stál po boku své manželky královny Alžběty II. od roku 1947, zemřel v devětadevadesáti letech. Očekává se, že královna nyní zahájí osmidenní smutek, během něhož se odebere do ústraní a nebude vykonávat žádné státnické povinnosti. Ovšem tím dny smutku nekončí.
09.04.2021 14:35 |

podobné články

Svatba zpěvačky Victorie: Do šatů se málem nevešla!

 
Zpěvačka Victorie (30) se o víkendu vdala. Vzala si svého dloiholetého partnera a otce svých dvou dětí. Toma Blytha (34). Při zkoušce svatebních šatů jí však zmrzla krev v žilách - zpěvačka se do nich totiž málem nevešla!
23.06.2014 23:10 |

podobné články

Dojemné video zesnulé Victorie s nejmladším synem: Za své děti byla vděčná každý den

 
Rodina, přátelé i fanoušci oplakávají tragickou smrt zpěvačky Victorie Velvet (†40), kterou měl zavraždit její vlastní manžel David Thomas Blyth (†53). Victoria byla nejen oblíbenou umělkyní, ale především byla hrdou trojnásobnou maminkou a své děti milovala nadevše. O to dojemnější je její video s nejmladším synem Zacharym, které zdrcení fanoušci momentálně sdílí na sociálních sítích. 
15.06.2024 12:20 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)

Zásadní zvrat ve vyšetřování vraždy Victorie Velvet? Manžel ji měl zastřelit omylem, když jí hrozil vlastní sebevraždou

 
Nad smrtí zpěvačky Victorie Velvet (†40) stále visí otazníky. Původní zpráva, že ji měl v jejich společném domě v turecké Ankaře úmyslně zabít manžel David Thomas Blyth, je sice stále jednou z možností, ale není jediná. Expres přišel s informací, že měl Blyth vyhrožovat, že zabije sám sebe, a při tom omylem svou manželku zastřelil. 
24.06.2024 15:40 |

podobné články

Osobnosti: David Thomas (69 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (19 článků) , David Thomas (23 článků) , David Thomas (19 článků) , Thomas David (22 článků)