Článek

První vězeň s koronavirem v Česku! Vazebně ho stíhají v Brně

 
Ve Vazební věznici v Brně je první člověk, který má onemocnění covid-19. Je prvním případem z řad vězněných. Potvrdila to mluvčí Vězeňské služby ČR Petra Kučerová. Neupřesnila věk ani pohlaví vězně.
14.05.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (72 článků) , Petr Kučera (72 článků)
Podobné články

Další vězeň z Jiřic na útěku: Nesnažte se ho zadržet, varuje policie

 
Ve středních Čechách uprchl další vězeň. Opět se jedná o muže, který si svůj trest odpykává v jiřické věznici. Třicetiletý Martin Pála odešel ve středu z nestřeženého pracoviště výrobního podniku v Hlavenci na Mladoboleslavsku. Podle policejní mluvčí Lucie Novákové není vězeň nebezpečný, veřejnost se ho ale přesto nemá pokoušet zadržet. Obdobný případ se stal také v úterý, kdy jiřický vězeň uprchl z pracoviště v areálu zábavního parku Mirakulum. Stejný případ se stal i letos v březnu.
17.08.2017 13:25 |

podobné články

Policisté nemohou zneužívat odposlechy, zdůrazňuje šéf protikorupční policie

 
Panuje v Česku policejní zvůle, jak tvrdil vazebně stíhaný poslanec Davida Rath? Obviněný poslanec nebyl jediný, kdo se vymezil vůči práci policie. Učinil tak i premiér Petr Nečas (ODS) v kauze exministryně Vlasty Parkanové (TOP 09). Tuto kritiku však velmi jednoznačně odmítl šéf protikorupční policie Tomáš Martinec. Vyšetřovatelé prý stíhají každého, u koho na možnou trestnou činnost ukazují podstatné indicie.
19.06.2012 20:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků) , Vlasta Parkanová (702 článků) , Petr Nečas (9321 článků) , Tomáš Martinec (108 článků)

Policie v souvislosti s otravami metylalkoholem obvinila už 58 lidí

 
V kauze prodeje a otrav metylalkoholem už bylo obvniněno 58 lidí. Detektivové ÚOOZ prohledali 22 objektů v celém Česku. Při této akci zadrželi 8 lidí. Čtyři z nich obvinili a stíhají vazebně.
29.10.2012 15:10 |

podobné články

Metanolová kauza: 30 mrtvých, 58 obviněných, jedovatý alkohol stále v oběhu

 
V kauze prodeje a otrav metylalkoholem už bylo obvniněno 58 lidí. Detektivové ÚOOZ prohledali 22 objektů v celém Česku. Při této akci zadrželi 8 lidí. Čtyři z nich obvinili a stíhají vazebně.
29.10.2012 15:25 |

podobné články

Na Kubě zemřel vězeň držící hladovku, který nebyl amnestován

 
Na Kubě zemřel vězeň, který držel hladovku na protest proti tomu, že nebyl zařazen mezi necelé tři tisícovky trestanců, amnestovaných u příležitosti plánované návštěvy papeže Benedikta XVI. Podle agentury AFP, která se odvolává na kubánskou Komisi pro lidská práva a národní smíření, podlehl vězeň zástavě srdce.
03.01.2012 08:10 |

podobné články

Smradlavý útěk z basy: Vězeň chtěl utéct kanalizací, zasekl se ve fekáliích

 
Brazilský vězeň se chtěl dostat na svobodu za každou cenu! Muž byl tak zoufalý, že se rozhodl podstoupit opravdu strastiplnou cestu. Vězeň chtěl utéct kanalizací plné výkalů! Jenže nepovedlo se...
05.01.2016 22:05 |

podobné články

David Rath píše z vězení: Nastává konec demokracie

 
Vazebně stíhaný poslanec David Rath znovu píše z vězení: Jsem politickým vězněm. Tvrdí, že v naší zemi končí demokracie, přičemž k tomuto ostrému prohlášení sahá přesto, že jako vazebně stíhaný muž dostal možnost prakticky neomezeně dlouho hovořit před televizními kamerami ve sněmovně. Přesto trvá na tom, že v Česku vládne policejní zvůle, na kterou přistupuje část politické scény.
20.06.2012 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Policisté stíhají muže a ženu za milionový úvěrový podvod

 
Šestadvacetiletého muže a stejně starou ženu stíhají českobudějovičtí policisté za milionový úvěrový podvod.
24.09.2010 10:45 |

podobné články

Ministři odtajnili, jak stíhají Vánoce. U koho naděluje Ježíšek a kde e-shop?

 
Dárky pod stromeček stíhají někteří z nich na poslední chvíli, věří ale, že se vše podaří. Řeč je o ministrech vlády Andreje Babiše (ANO), kteří si v tomto ohledu nezadají s běžnými smrtelníky. Někteří členové kabinetu chtějí navíc mezi svátky stihnout i hory. Kdo kam vyrazí a jaký je ministerský Ježíšek? Politici odhalili pro Blesk Zprávy svá rodinná tajemství.
18.12.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18460 článků)

Vazebně stíhaný Rath přijede po delší době do sněmovny

 
Vazebně stíhaný poslanec David Rath přijede dnes po delší době do Sněmovny. Příslušníci Vězeňské služby ho dovezou z litoměřické vazební věznice na jednání mandátového a imunitního výboru. Členové výboru budou jednat o tom, zda doporučí sněmovně vydání Ratha k trestnímu stíhání pro podezření z korupce v dalších případech. Bývalý středočeský hejtman je nyní obviněn pro údajné úplatkářství v souvislosti s opravou buštěhradského zámku.
03.09.2012 12:40 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Plamenný řečník Rath je podle grafoložky těžký introvert

 
Zřejmě nejznámější vazebně stíhaný poslanec David Rath má podle grafoložky Zuzany Dobiášové introvertní povahu. Kromě toho je prý detailista a potrpí si na dodržování řádu. Ten ovšem nyní dodržovat musí, i kdyby sám nechtěl - od května minulého roku je vazebně stíhán za údajný úplatek ve výši sedm milionů korun.
10.02.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Rath zase ve vězení fňuká! Přečtěte si, co mu vadí a co požaduje

 
Vazebně stíhaný poslanec David Rath ve vězení nezahálí a poslal z něj už řadu nejrůznějších zákonů. Jedním z posledních přírůstků je návrh, který by umožnil vazebně stíhaným pobývat v domácím vězení, zajistil vězňům lepší jídlo a možnost mít své vlastní oblečení.
26.02.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4556 článků)

Vazebně stíhaný Darek Šváb zůstává místostarostou Rumburku

 
Zastupitelé Rumburku místostarostu Darka Švába (ČSSD), který je vazebně stíhán pro útisk, podněcování k trestnému činu a vydírání, dnes neodvolali. Starosta Jaroslav Trégr (bezp.), obviněný z dotačního podvodu, také zůstává po hlasování zastupitelů ve funkci. Kvůli jejich odvolání dnes bylo svoláno mimořádné jednání zastupitelstva. Šváb, který je i ředitelem rumburské nemocnice, je od loňského prosince ve vazbě. Odvolání starosty a místostarosty navrhlo 12 ze všech 23 zastupitelů právě s poukazem na jejich policejní stíhání.
13.01.2014 21:20 |

podobné články

Lékaři v Brně se bouří proti pacientům s koronavirem z Francie: Ti nakonec nepřiletí!

 
Hlasitý nesouhlas nemalé řady doktorů a sester vzbudil způsob oznámení o přijetí šesti pacientů s koronavirem z Francie. Nikdo se jich totiž neptal, rozhodnutí přišlo direktivně. Letadlo se šesti francouzskými pacienty s koronavirem v těžkém stavu mělo dosednout na letiště v Brně po 15. hodině. Vše je ale jinak! Nepřiletí!
06.04.2020 14:20 |

podobné články

Vězeň má právo vídat své děti, rozhodl Ústavní soud

 
I vězeň má právo na to, aby se stýkal se svými dětmi, zdůraznil Ústavní soud (ÚS) v novém nálezu. Krajský soud v Brně chyboval, když styk otce se synem a dcerou v konkrétním případě nijak neupravil a dostatečně to nezdůvodnil. V úvahu připadaly návštěvy ve věznici i nepřímý kontakt prostřednictvím telefonu, e-mailu či komunikační služby Skype.
22.08.2017 11:35 |

podobné články

Svoboda se toulá po svobodě: Vězeň odešel z práce a už se nevrátil, je asi na Brněnsku

 
Dostát svému příjmení zřejmě zatoužil odsouzený vězeň David Svoboda (28). »Zapomněl« se totiž vrátit z nestřeženého pracoviště v Brně – Slatině a zmizel. Policisté po něm pátrají od konce března.
10.04.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: David Svoboda (209 článků)

Tři roky svobody! Slavný český vězeň Jiří Kajínek si užívá, ukázal i paní doktorku

 
Jeho propuštění tehdy sledovalo celé Česko. Přesně před třemi roky se nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek (59) vrátil na svobodu. Za mřížemi strávil přes 23 let a nebýt milosti prezidenta Miloše Zemana (75), byl by tam dodnes. Výročí propuštění letos slavil se svou partnerkou Magdou v Brně, kde s ní už tři roky žije.
24.05.2020 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23863 článků) , Jiří Kajínek (793 článků)

Poplach v Brně: Američanka s koronavirem spala v bytě v centru, využila airbnb

 
Po cestě z Itálie se toulala v Brně! Jihomoravští hygienici se snaží zjistit, kde všude se pohybovala americká studentka (21), která se v Itálii nakazila virem COVID-19 neboli koronavirem. V Brně přespala z pátku na sobotu a kolem  10.00 se vydala do Prahy autobusem linky RegioJet.
02.03.2020 11:20 |

podobné články

Velké manévry v domovech důchodců v Praze: Stařečci se nakazili koronavirem, dvě ženy zemřely

 
V Nemocnici Na Bulovce skončilo několik stařečků z domova pro seniory v pražské Michli - potvrdila se tam totiž nákaza novým typem koronaviru. V zařízení je v současné době zhruba sedmdesátka klientů, všechny nechala hygiena otestovat. První dvě ženy (roč. roč. 1927 a 1928) byly koronavirem nakažené a ve Všeobecné Fakultní nemocnici v Praze ve čtvrtek 26. března zemřely. Testují také seniory z domova na Chodově, kde žil 95letý muž, který zemřel s koronavirem jako první v Česku. Tam je třeba otestovat zhruba 350 lidí.
26.03.2020 15:45 |

podobné články