Článek

První slova Zdeny Hadrbolcové ze špitálu po mrtvici: Nejsem na tom dobře, hlesla

 
Jak redakce eXtra.cz již informovala, herečka Zdena Hadrbolcová (85) byla den před Štědrým dnem kvůli mrtvici převezena do pražské Nemocnice Na Homolce. Náš reportér s někdejší hvězdou Ulice nyní hovořil. „Daří se mi blbě,“ přiznala umělkyně.
20.01.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků)
Podobné články

Krutý osud Růženky z Ulice Zdeny Hadrbolcové: Další rána po mrtvici. Zůstala úplně sama, už nikoho nemá

 
Pekařka Růženka z Ulice Zdena Hadrbolcová (85) se nyní v LDN snaží dostat z nejhoršího po mrtvici, kterou prodělala v závěru minulého roku. Jenže kromě toho, že ji tíží zdravotní neduhy související s vysokým věkem, má ještě jeden smutný problém. „Nikoho už nemá,“ říkají její přátelé utrápeně.
21.01.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků)

Tajný převoz Zdeny Hadrbolcové z LDN: V mrazu byla přikrytá ledabyle županem

 
Herečka Zdena Hadrbolcová byla propuštěna z Domova třetího věku. Tam skončila na konci minulého roku, kdy měla prodělat mrtvici a podle informací eXtra.cz i částečně ochrnout. Z námi pořízených snímků je zřejmé, jak ledabyle bylo o ni během převozu sanitkou postaráno. Ačkoli se venkovní teploty pohybují jen lehce nad nulou a fouká silný studený vítr, bývalá hvězda seriálu Ulice byla přikrytá jen svým vlastním růžovým županem a část těla měla navíc odkrytou. 
03.02.2023 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků)

Smutné Vánoce Zdeny Hadrbolcové: Štědrý den v prázdném bytě nevydržela!

 
Většina z nás Vánoce slaví se svými nejbližšími a v rodinném kruhu. Ovšem ti, kteří tuto možnost nemají a svátky prožívají sami, se mohou cítit osaměle. O tom něco ví mimo jiné i herečka Zdena Hadrbolcová (80). Jak letos na Štědrý den bojovala se samotou?
29.12.2017 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků)

Potíže Zdeny Hadrbolcové z Ulice: Nejhorší je to po ránu...

 
Už je to letos 10 let, co září v nekonečném seriálu Ulice televize Nova! Legendární herečka Zdena Hadrbolcová (77) v něm ztvárňuje Růženu Habartovou. Jak teď ale sama přiznala, zažívá během práce na Ulici nejen slasti, ale také strasti.
18.04.2015 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků) , Růžena Habartová (3 články)

Potíže Zdeny Hadrbolcové z Ulice: Nejhorší je to po ránu...

 
Už je to letos 10 let, co září v nekonečném seriálu Ulice televize Nova! Legendární herečka Zdena Hadrbolcová (77) v něm ztvárňuje Růženu Habartovou. Jak teď ale sama přiznala, zažívá během práce na Ulici nejen slasti, ale také strasti.
20.04.2015 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdena Hadrbolcová (37 článků) , Růžena Habartová (3 články)

Noc literatury dnes přinese čtení na veřejná místa v Praze 6

 
Noc literatury, při níž herci a další známí lidé čtou úryvky z knih současných evropských autorů, se dnes uskuteční v Dejvicích a Bubenči. Začne v 18:00 na více než dvacítce míst a potrvá až do 23:00. Letošní ročník je zatím nejmohutnější co do počtu čtecích míst i zastoupení známých českých herců. Lidé se mohou zaposlouchat do čtení Ivana Trojana, Jiřího Mádla, Zdeny Hadrbolcové nebo Vandy Hybnerové.
13.05.2015 03:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Mádl (571 článků) , Ivan Trojan (361 článků) , Zdena Hadrbolcová (37 článků) , Vanda Hybnerová (226 článků)

Malý (Svobodní): Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru

 
Nejsem proti migraci a nejsem pro zakazovat jakoukoli víru, protože jsem Svobodný, chci žít svobodně a tak nemohu omezovat svobodu druhých. Nejsem pro, abychom omezovali migraci. V naší vlasti žije plno Vietnamců, Ukrajinců a dalších, kteří tu poctivě pracují a rodí tu své děti. Respektují naši kulturu, zvyky, víru, zákony.
09.01.2018 13:05 |

podobné články

Justice musí znovu řešit žalobu Mašínové kvůli statku. Dnes o tom rozhodl Ústavní soud

 
Ústavní soud (ÚS) vyhověl stížnosti Zdeny Mašínové, jež se soudí o rodinný statek v Lošanech na Kolínsku. Žalobu musí znovu řešit Okresní soud v Kolíně. Odůvodnění dnešního nálezu čte soudce zpravodaj David Uhlíř. Dva bratři Zdeny Mašínové vedli protikomunistickou odbojovou skupinu, prostříleli se na Západ. Její otec Josef byl bojovníkem proti nacismu. Momentálně šest osmin nemovitosti drží stát, zbytek patří Mašínové.
30.09.2015 10:26 |

podobné články

Nemáte na zděný dům? Postavte si ho z kontejnerů!

 
S nápadem bydlet ve vyřazených kontejnerech přišla ve svých 84 letech Francouzka Blanche Geilerová. Stavba z kontejnerů totiž šetří nejen čas, ale i peníze. Postavit zděný dům a zkolaudovat ho trvá obvykle více než rok, ale v stylovém kontejnerovém domě lze bydlet už za dva měsíce.
22.09.2011 07:40 |

podobné články

Exhumace ostatků Zdeny Mašínové: Magistrát nechá sondou prozkoumat hromadný hrob v Ďáblicích

 
Pražský magistrát nechá v létě prozkoumat sondou hromadný hrob na ďáblickém hřbitově, aby určil přesné místo uložení ostatků Zdeny Mašínové. Pokud je odhalí, budou exhumovány a uloženy do rodinného hrobu. Archeologická sonda je posledním způsobem prověření místa uložení ostatků, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.
30.06.2020 11:55 |

podobné články

Johnová: Velmi rozumím přání dcery paní Zdeny Mašínové důstojně uložit ostatky své matky

 
Ověření místa pohřbení a případná exhumace ostatků paní Zdeny Mašínové starší se uskuteční již v létě.
01.07.2020 06:35 |

podobné články

Pátrání po ostatcích Zdeny Mašínové: Na ďáblický hřbitov se nastěhovali archeologové

 
Na ďáblickém hřbitově započaly archeologické práce, které by měly určit přesné místo uložení ostatků Zdeny Mašínové starší - manželky Josefa Mašína, který byl jedním z proslulých Tří králů, a matky Josefa a Ctirada Mašínů, kteří podnikali protikomunistické akce. V případě, že se archeologům podaří v hromadném hrobě její ostatky nalézt, budou umístěny do rodinného hrobu.
13.07.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Josef Mašín (114 článků)

Zklamání Zdeny Mašínové: Pátrání po ostatcích její matky skončilo překvapivě brzy

 
Dlouho připravovaný průzkum hromadného hrobu na pražském Ďáblickém hřbitově, který měl konečně najít ostatky Zdeny Mašínové starší, je podle její dcery neúspěšný. Ve spolupráci s pražským magistrátem se minulý rok dohodli, že se pokusí v hromadném hrobě na Ďáblickém hřbitově najít ostatky Mašínové, která zemřela v roce 1956 v táboře nucených pracích. Ve čtvrtek mají výsledky průzkumu prezentovat zástupci magistrátu.
22.07.2020 20:20 |

podobné články

Dětské kostřičky a amputované končetiny. Ostatky Mašínové archeologové nenašli, další průzkum nebude

 
Archeologický průzkum na Ďáblickém hřbitově, učiněný na základě prosby Zdeny Mašínové mladší (86) ohledně nalezení a vyzvednutí ostatků její maminky Zdeny Mašínové (†49), skončil neúspěšně. Ačkoliv archeologové a antropologové na domnělém místě podpovrchovým průzkumem nalezli dvě téměř kompletní dospělé kostry, ani jedna z nich nebyla identifikována jako ostatky manželky hrdiny protinacistického odboje. Další pátrání formou archeologických sond je vyloučeno.
23.07.2020 16:25 |

podobné články

MHMP: Praha zveřejnila závěrečnou zprávu o pokusu vyzvednout ostatky Zdeny Mašínové starší na Ďáblickém hřbitově

 
Hlavní město finalizuje veškeré materiály, které vznikly za účelem prověření místa uložení ostatků Zdeny Mašínové starší na Ďáblickém hřbitově. Přes veškerou snahu však nebyly ostatky nalezeny, proto byla ukončena činnost expertní pracovní skupiny. Hlavní město zároveň nechalo zpracovat souhrnnou studii o historii Ďáblického hřbitova s cílem připravit novou pietní úpravu čestného pohřebiště.
20.05.2021 09:25 |

podobné články

Sprejeři vezmou zděný plot Pražské strojírny útokem

 
Pražská strojírna přenechá svůj téměř 80 metrů dlouhý zděný plot jako nepopsané plátno pro všechny výtvarníky z Vinoře a okolí. Malování na tzv.„legal wall neboli legální zeď proběhne ku příležitosti oslav dětského dne v sobotu 4. června.
01.06.2022 15:20 |

podobné články

Vzpomínáte na román Zdeny Čisté z Ulice: Můj život s Králem?

 
Abychom mohli zavzpomínat na postavu Zdeny Čisté, kterou si v Ulici zahrála herečka Jana Švandová, je potřeba se vrátit na úplný začátek seriálu, kterému vévodila firma Království hraček, které šéfoval Václav Král (herec Radoslav Brzobohatý).
26.09.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Švandová (255 článků) , Václav Král (12 článků) , Zdena Čistá (3 články) , Václav Král (23 článků) , Václav Král (23 článků)

FNUSA-ICRC: Centrem Brna projde Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici

 
V centru Brna se v úterý dopoledne uskuteční tzv. Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici. Průvod odstartuje v 11. hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, končit pak bude na Mendlově náměstí. Cílem dvouhodinového pochodu, během kterého účastníci projdou centrem města, bude informovat kolemjdoucí o mrtvici a především správné reakci na její příznaky. Součástí osvětové akce bude i odpolední interaktivní přednáška.
14.05.2018 12:00 |

podobné články

Nezodpovědnost? Jiří Krampol (84) je pár dnů venku ze špitálu a už obráží večírky

 
Sama herecká legenda Jiří Krampol (84) moc dobře ví, jak náchylné je její tělo k nemocem, ale sotva se herec vrátil ze špitálu, kde si poležel skoro týden kvůli zánětu průdušek, hned se začal zatěžovat tak, až to vypadá jako riziko. Co na to řekl eXtra.cz? Podívejte se na video.
08.12.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (1019 článků) , Sam Sam (661 článků)