Článek

První protest lékařů V4 se pacientů nedotkne. Není ale poslední, pohrozil Engel

 
Hostem pořadu Interview 24 byl v pondělí předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Zkritizoval ministra zdravotnictví Leoše Hegera za to, že se chystá zrušit 6 tisíc lůžek. Podle něj se nic neušetří. Navíc se na listopad chystá protest lékařů, a to nejen z Česka.
29.10.2012 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)
Podobné články

Engel se stal placeným odborářem, dohlédne na dodržení slibů

 
Předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) a ústřední tvář protestní akce lékařů Děkujeme, odcházíme Martin Engel se stal placeným odborovým předákem. Rozhodlo o tom ve čtvrtek předsednictvo odborů. Engel, kterého bude platit odborový klub, bude mít stejný plat jako v nemocnici. Ve funkci se chce i nadále zasazovat o zlepšování platových podmínek lékařů.
03.03.2011 19:40 |

podobné články

Engel vyzval vzbouřené lékaře, aby zanechali protestů a vrátili se do práce

 
Předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK-SČL) Martin Engel vyzval v pondělí doktory, aby co nejdříve ukončili protest a stáhli své výpovědi. Engel sám se na svou původní pozici nevrátí, jeho místo obsadil jiný lékař.
21.02.2011 13:40 |

podobné články

Je to ubohé a přízemní, řekl o odmítnutí ředitele nemocnice Engel

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel vyzval všechny lékaře, aby ukončili protest a odvolali své výpovědi bez vazby na to, že sám se nebude moci vrátit zpět na radiodiagnostickou kliniku FN Královské Vinohrady v Praze. "Nechci, aby vzniklá situace byla některými zájmovými skupinami zneužita ke zpochybnění memoranda, které jsem podepsal," řekl Engel v rozhovoru pro Právo
22.02.2011 06:50 |

podobné články

O víkendu jsem dostal 30 pracovních nabídek, prohlásil Engel

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel vyzval všechny lékaře, aby ukončili protest a odvolali své výpovědi bez vazby na to, že sám se nebude moci vrátit zpět na radiodiagnostickou kliniku FN Královské Vinohrady v Praze. "Nechci, aby vzniklá situace byla některými zájmovými skupinami zneužita ke zpochybnění memoranda, které jsem podepsal," řekl Engel v rozhovoru pro Právo.
22.02.2011 07:25 |

podobné články

Zpoždění revizí léků se pacientů zásadně nedotkne, slibuje Heger

 
Podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) se pacientů zásadněji nedotkne zpoždění v revizích cen léků, kteří by prý kvůli tomu neměli platit za svůj lék víc. Ministr nyní řeší odvolání firem a zdravotních pojišťoven k několika stovkám léků, jsou to podle něj ale přípravky buď málo užívané nebo ty, u nichž se stejně větší změna v ceně neočekává.
07.04.2012 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Engel vyzval lékaře: Ukončete protest i přes mou výpověď

 
Šéf lékařských odborů Martin Engel vyzval dnes lékaře, aby ukončili protest a neprodleně odvolali výpovědi bez ohledu na to, že ho Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nechce přijmout zpět.
21.02.2011 10:30 |

podobné články

Engel: Slovenští lékaři nepůjdou do ČR nahradit české kolegy

 
Předseda Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů (LOK - SČL) Martin Engel prohlásil, že akce "Děkujeme, odcházíme" má podporu i slovenských lékařů. Znamená to podle něj, že slovenští zdravotníci nepůjdou do Česka nahradit lékaře, kteří k Novému roku podají výpověď. Informovala o tom ČT.
29.12.2010 12:10 |

podobné články

Obrat? Engel tvrdí, že LOK asi ustoupí od garantovaného návratu lékařů

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v dnešním rozhovoru pro Rádio Česko řekl, že odbory od podmínky garantovaného návratu lékařů na původní místa jsou ochotny ustoupit.
10.02.2011 13:25 |

podobné články

Podpis memoranda s Hegerem: Odbory vyzvou k stažení výpovědí již dnes

 
Téměř do náručí si padli šéf Lékařského odborového klubu - Svazu českých lékařů Martin Engel a ministr zdravotnictví Leoš Heger, když podepisovali memorandum o změnách, které si lékaři vymohli v rámci výzvy Děkujeme, odcházíme. Doktoři na základě této písemné dohody dostanou peníze a z nemocnic tak neodejdou. „K návratu lékařů vyzvu už dnes,“ poznamenal Engel.
17.02.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Ne všichni lékaři dostali přidáno. Engel je na pozoru

 
Lékařský odborový klub-Svaz českých lékařů (LOK-SČL), který počátkem roku vymohl zvýšení platů lékařů v nemocnicích, důsledně ohlídá to, aby byly zvýšeny i v nemocnicích, kde se to dosud nestalo, informoval předseda klubu odborářů Martin Engel.
19.04.2011 19:45 |

podobné články

Engel: Ministr slíbil pomoc se zvýšením mezd lékařů, kterým plat nestoupl

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) se zasadí o zvýšení mezd lékařů, kterým se plat po zimních protestech ještě nezvedl. Informoval o tom v úterý po ranní schůzce s Hegerem předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Podle něj je problém většinou na straně pojišťoven a ministr mu slíbil s nimi o tom jednat.
17.05.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Lékaři zahájí protest, pacientů se to ale prý tolik nedotkne

 
Na pátek 1. března plánují lékaři protest. Prohlašují, že ordinace budou pro veřejnost zavřené a že budou provádět sami sobě vyšetření, která jindy zanedbávali. Pacienti, kteří mají na tento den naplánováno vyšetření v nemocnicích, se ale bát nemusejí. Podle on-line deníku Týden.cz většina z nich plánuje běžný provoz.
26.02.2013 08:45 |

podobné články

Engel ve střetu: Bije se za platy lékařů, sám jim však peníze dluží

 
Ač se v poslední době šéf LOK Martin Engel prezentuje jako bojovník za lepší finanční podmínky pro lékaře, sám má ve svých platbách zmatek. Hrozí mu tak i vyloučení z Purkyňovy lékařské společnosti.
13.02.2011 17:00 |

podobné články

Svaz pacientů ČR vyzývá k zavedení léčby pacientů kmenovými buňkami u pacientů s diabetickou nohou

 
Svaz pacientů ČR se znovu vrací k otázce hrazení léčby diabetické nohy kmenovými buňkami. Je trestuhodné, že po kritice jednoho poslance se ministerstvo zdravotnictví zaseklo a neřeší záchranu nohou u diabetických pacientů.
26.02.2015 10:56 |

podobné články

Exodus lékařů, to je tikající bomba, varuje Hegera šéfodborář Engel

 
Odborář Martin Engel je hluboce zklamaný. Dohoda s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem není dodržovaná tak, jak by měla. Ne všem lékařům se totiž zvedly platy, jak bylo slibováno. Přitom se Heger před rokem prý choval vstřícně.
17.02.2012 18:06 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Profiodborář Engel? Asi ano. Pryč od pacientů a za stejné peníze

 
Před pár dny šéf Lékařského odborového klubu Martin Engel řekl ParlamentnímListům.cz, že už ví kam nastoupí, jen zatím neprozradí víc. V pondělí se objevila zpráva, že se stane profesionálním odborářem za zmíněný klub. Na přímý dotaz redakce však zprávu označil za spekulaci.
28.02.2011 18:10 |

podobné články

Engel dovydíral: Lékaři, vraťte se do práce

 
Šéf lékařských odborů Martin Engel vyzval dnes lékaře, aby ukončili protest a neprodleně odvolali výpovědi bez ohledu na to, že ho Fakultní nemocnice Královské Vinohrady nechce přijmout zpět. Jeho druh Voleman o práci nakonec nepřijde.
21.02.2011 10:35 |

podobné články

Engel se naštval: Doktoři jsou na dlažbě a Haška to nezajímá

 
Šéf nemocnice v Uherském Hradišti Antonín Karásek si skandálně přidává podmínky do memoranda, které ukončuje akci Děkujeme, odcházíme. Myslí si to předák Lékařského odborového klubu Martin Engel. Nečinnost vyčítá Michalu Haškovi (ČSSD), který je předsedou Asociace Krajů ČR. Vláda mezitím schválila memorandum, které de facto ukončuje mnohaměsíční lékařský protest.
23.02.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Martin Hašek (97 článků)

Engel: My už dál ustupovat nemůžeme, na tahu je vláda

 
Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel v rozhovoru pro Právo uvedl, že ministerstvo zdravotnictví se snaží proti nespokojeným lékařům postavit ostatní doktory, zdravotní sestry a veřejnost. Neshody s šéfem resortu Leošem Hegerem (TOP 09) podle něj pramení z toho, že každou chvíli ukrajuje z původně slíbené částky na platy lékařů. Dál už ustupovat ale nehodlá a chce oslovit koaliční strany. Zásadní změnu může prý přinést už jen vláda.
04.02.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)