Článek

První problém při opravě Barrandovského mostu: Stavba má skoro měsíční skluz!

 
Oprava Barrandovského mostu zatím šlapala jako po drátkách. Neobjevily se ani zásadní dopravní komplikace. Jenže nyní pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr v České televizi oznámil, že stavbaři nabrali při opravách skluz 27 dní. Zatím není jisté, jestli to znamená prodloužení uzavírky.
03.08.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)
Podobné články

Dopravní peklo kvůli opravě Barrandovského mostu? ODS lže jako když tiskne, vrací úder Čižinský

 
Stal se z opravy Barrandovského mostu nástroj předvolebního boje? Strany už se začaly seskupovat do předvolebních koalicí a zrovna doprava se nejspíše stane jedním z hlavních témat během souboje o křeslo primátora. Pražská ODS v minulý dnech začala tvrdit, že kvůli plánované opravě Barrandovského mostu hrozí kolaps dopravy a vytýká magistrátu nedostatečnou komunikaci s radnicemi městských částí. Brzy se ale ozval lídr Prahy Sobě Jan Čižinský, který říká, že ODS jen »kalí vodu« a dokonce lže.
25.01.2022 20:30 |

podobné články

Sjezd z Barrandovského mostu se rozšíří o jeden jízdní pruh. Rekonstrukce soumostí začne v květnu

 
Sjezd z pražského Barrandovského mostu směrem na Modřanskou ulici bude mít o jeden jízdní pruh více. Rampa z mostu bude rozšířena letos v dubnu a práce vyjdou předběžně na deset milionů korun. Vyplývá to z dokumentu určeného pro magistrátní dopravní výbor. Sjezd bude rozšířen kvůli chystané rekonstrukci jižní části soumostí Barrandovského mostu, jejíž začátek je naplánován na první polovinu letošního května.
22.02.2022 14:35 |

podobné články

První pilíř Barrandovského mostu je opraven. Zima práce přeruší, znovu se začne koncem února

 
První fáze oprav Barrandovského mostu začala na podzim. Během této fáze se opravuj pilíře mostu. Doposud se stihl opravit jeden, a to u pravého břehu Vltavy. Oprava druhého započala. Nyní se práce musejí kvůli klimatickým podmínkám přerušit. Pokračovat by se mělo na konci února příštího roku s tím, že práce by měly být hotové nejpozději do konce listopadu 2021. Pak přijde na řadu oprava vrchní části mostu. Rekonstrukce mostních pilířů vyjde na 63 milionů korun, celková rekonstrukce by pak měla stát asi půl miliardy.
15.12.2020 17:50 |

podobné články

Začala oprava Barrandovského mostu: Jak vypadá situace na dálnici první den?

 
Dnes ráno začaly stavební práce na opravě Barrandovského mostu v Praze. Silničáři frézují vozovku na rekonstruované části stavby a ve středu začnou bourat jeden z nájezdů na most. Ze záběrů dopravních kamer a informací na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic vyplývá, že na Strakonické ve směru do centra se krátce po 07:00 tvořily kolony pomalu jedoucích aut. Větší problémy v dopravě na opravovaném mostě nejsou. Řidiči na sociálních sítích od rána aktuální provoz pilně komentovali.
16.05.2022 10:10 |

podobné články

Opravy Barrandovského mostu: Začnou za dva měsíce, řidiči budou muset po okruhu a rampě na Lihovaru

 
Při opravě Barrandovského mostu v Praze budou muset řidiči cestou ze Strakonické na Jižní spojku a dále na východ města využít objízdnou trasu po Pražském okruhu nebo vratnou rampu u Lihovaru. Otevřen bude sjezd z vnějšího okruhu do Písnice, který je nyní uzavřen. Na mostě bude jízdní pruh ze Smíchova do Krče převeden do protisměru a v obou směrech bude počet pruhů snížen ze čtyř na tři. Zároveň doje ke změnám v MHD. Novinářům to ve středu řekli náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a zástupci Technické správy komunikací (TSK).
16.02.2022 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)

Primátor Hřib: Začíná oprava století, oprava Barrandovského mostu

 
Komentář na facebookovém profilu k opravě Barrandovského mostu.
16.05.2022 09:35 |

podobné články

Prokop (ANO): Oprava Barrandovského mostu je další fiasko

 
Oprava Barrandovského mostu je další fiasko na seznamu zpackaných projektů Pirátů a Prahy Sobě. Stavba se opakovaně prodlužuje a tím také prodražuje, přestože na začátku slibovali, jak rychlé to bude. Pražanům tak nejen, že komplikují denodenně život zácpy způsobené zúžením nejvytíženější dopravní tepny ve městě, ale ještě nás to bude všechny stát víc peněz.
07.10.2022 07:40 |

podobné články

Končí oprava pilířů Barrandovského mostu. Rekonstrukce příští rok omezí provoz

 
Pražská Technická správa komunikací (TSK) ve čtvrtek dokončí první část rekonstrukce Barrandovského mostu. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman. Práce začaly loni v září a týkaly se spodní části konstrukce, takže neovlivnily dopravu na mostě. Omezení ji čeká až v dalších částech oprav, které začnou příští rok na jaře. TSK podle Hofmana na opravu vrchní části mostu vypsala tendr s odhadovanou hodnotou 547 milionů korun.
15.11.2021 18:20 |

podobné články

Oprava Barrandovského mostu bude stát 594 milionů. Práce letos provoz omezí na 110 dní

 
Druhou část rekonstrukce Barrandovského mostu pro Prahu udělá za 594,5 milionu korun firma Porr. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí městské Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Rekonstrukce mostu začne v první polovině května a potrvá čtyři roky. Soutěží se podle firmy podařilo zkrátit letošní dopravní omezení z původně plánovaných 180 na 110 dní, kdy bude provoz na mostě omezen vždy v jednom ze čtyř pruhů v každém směru.
11.02.2022 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Barbora Lišková (60 článků)

Mamutí oprava Barrandovského mostu: Největší dopravní uzel v Česku v číslech a datech

 
Rekonstrukce pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května. O dva dny dříve začnou silničáři vyznačovat objížďky a dopravní omezení. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě potrvá 110 dní, pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu Kč. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Celková rekonstrukce mostu potrvá několik let.
12.05.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)

Mamutí oprava Barrandovského mostu: Největší dopravní uzel v Česku v číslech a datech

 
Rekonstrukce pražského Barrandovského mostu začne v pondělí 16. května. O dva dny dříve začnou silničáři vyznačovat objížďky a dopravní omezení. První fáze prací na pražské klíčové dopravní stavbě potrvá 110 dní, pro město ji provede firma Porr za 594,5 milionu Kč. Na dotaz ČTK to řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Celková rekonstrukce mostu potrvá několik let.
12.05.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)

Měsíc oprav Barrandovského mostu. Doprava zhoustla, jak je to s kolonami?

 
Rekonstrukce Barrandovského mostu neznamenala výrazné zhoršení pro řidiče osobních automobilů ani pro MHD. Novinářům to dnes řekli zástupci města na základě nasbíraných dat. Největší zpoždění řidiči naberou v Komořanské ulici, kde se v průměru jízdní doba zvýšila z 3,5 na devět minut. Naopak v okolí mostu se průměrné zpoždění pohybuje kolem jedné nebo dvou minut. Rekonstrukce začala v pondělí 16. května a potrvá do 2. září, podle zástupců města jde vše podle plánu. Na místo se dnes vyjela podívat i redakce eXtra.cz.
16.06.2022 14:40 |

podobné články

Primátor Svoboda: Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu začne v polovině května

 
Už v polovině května letošního roku odstartují hlavní práce na druhé etapě rekonstrukce Barrandovského mostu, klíčové dopravní tepny v Praze, kterou denně využije 144 tisíc vozidel. Opravovat se bude severní polovina jižního mostu a barrandovská rampa vedoucí z ulice K Barrandovu na most.
13.03.2023 20:05 |

podobné články

Do Barrandovského mostu zatéká a konstrukce reziví. Opravovat se začne v květnu

 
Přípravy kompletní rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze se chýlí do finále, odstartovat by měly nejpozději v polovině letošního května. Od svého otevření v 80. letech minulého století nebyl kompletně opravený, což se výrazně projevilo na jeho současném stavu. Největší problém je špatná izolace, která zapříčinila korozi přepjatých lan, která drží celou konstrukci.
08.02.2022 16:55 |

podobné články

Opravě Opery hrozí skluz několik měsíců. Metrostav napadl výběrové řízení

 
Stavební společnost Metrostav se odvolala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) proti výsledku tendru na opravu budovy Státní opery Praha. Napsal to deník E15, podle kterého tak zahájení rekonstrukce hrozí až několikaměsíční skluz. Výběrové řízení vyhrála s nejnižší nabídkou 857,6 milionu korun firma Hochtief CZ. Národní divadlo, které soutěž vypsalo, si ale podle deníku není vědomo žádného pochybení.
30.01.2017 08:45 |

podobné články

MHMP: První část sanace Barrandovského mostu končí, TSK hledá dodavatele rekonstrukce vrchní stavby

 
Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) úspěšně ukončuje první část rekonstrukce Barrandovského mostu.
16.11.2021 15:25 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): První etapa Barrandovského mostu - hotovo

 
Komentář na facebookovém profilu k průběhu rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze
16.10.2022 11:50 |

podobné články

Oprava Barrandovského mostu je u konce: Redakce eXtra.cz vyzkoušela průjezdnost

 
V noci na dnešek skončila první etapa rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze, která začala v půlce května. Po mostě se opět dá jezdit všemi směry. Na Twitteru o tom informoval náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha sobě). Samotné práce však ještě úplně neskončily, o čemž se přesvědčil i reportér eXtra.cz. Doba, za kterou stavbu přejedete, se tak zatím výrazně nezměnila.
17.10.2022 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (545 článků) , Adam Adam (545 článků)

HOROROVÁ VRAŽDA V PRAZE: U Vltavy už našli nohy, zadek, ruku a možná i hlavu!

 
Už pátý kus lidského těla objevili dnes odpoledne policisté při pátrání kolem Vltavy nedaleko Barrandovského mostu. Zatímco před polednem objevili ruku kolem půl třetí našli nohu. Je to již pátá část těla neznámého člověka, kterou policisté našli na břehu i ve vodě poblíž Smíchova a Barrandovského mostu.
10.10.2013 15:10 |

podobné články