Článek

První pacientku převáží do Polska. Místo chvíle ve vrtulníku pojede 2,5 hodiny sanitkou

 
Pacientku s covidem-19 z Orlickoústecké nemocnice převáží do Polska sanitka, vyjela krátce po deváté hodině. Veze ji do nemocnice v Ratiboři. Původně se uvažovalo o využití vrtulníku, který by zajistil národní dispečink intenzivní péče, nakonec ženu převeze automobil Zdravotnické záchranné služby. Cesta bude trvat dvě až dvě a půl hodiny, řekl ČTK ředitel Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Igor Paar, který nemocnou doprovází. Převoz si vyžádala přeplněnost nemocnic v kraji související s pandemií.
09.03.2021 08:45 |

podobné články

Podobné články

První pacientku s covidem převážejí do Polska

 
Asi 3,5hodinový převoz sanitkou čeká covid pozitivní pacientku z nemocnice v Ústí nad Orlicí. Dopoledne vyrazí z východu Čech do nemocnice v polské Ratiboři, ležící asi 40 kilometrů severně od Ostravy. Žena bude první, která bude vzhledem ke kritickému nedostatku míst v českých nemocnicích, převezena do zdravotnického zařízení v zahraničí.
09.03.2021 08:20 |

podobné články

Srážka sanitky a osobáku v Jablonci: Pacientku museli vyprošťovat hasiči

 
Při srážce osobního auta se sanitkou soukromé zdravotní služby byli dnes dopoledne v Jablonci nad Nisou zraněni tři lidé. Sanitka skončila na boku, zraněnou pacientku a záchranáře museli z vozu vyprostit hasiči. Oba byli převezeni na traumatologii do Liberce, lehce zraněného řidiče osobního vozu převezla záchranná služba do nemocnice v Jablonci.
08.03.2017 16:15 |

podobné články

Při pádu vrtulníku na Náchodsku zemřel záchranář Michal (†44) se svým žákem (†27): Policie případ odložila

 
Tragická letecká nehoda se stala vloni v březnu u Slavoňova na Náchodsku. Při leteckém neštěstí pětimístného vrtulníku zemřely dvě osoby. Jednou z nich byl dlouholetý pilot a člen horské služby Michal B. (†44), druhou obětí byl vojenský pilot (†27) z Afghánistánu. Policie oznámila, že vyšetřování nehody vrtulníku uzavřela a odložila. Podle kriminalistů se žák při cvičném letu dopustil v rychlém sledu několika významných chyb, které zapříčinily pád vrtulníku.
13.11.2020 16:40 |

podobné články

VIDEO: Nová sanitka na jihu Moravy převáží zvířecí pacienty

 
Silnice Jihomoravského kraje brázdí nová sanitka. Místo lidí převáží čtyřnohé miláčky.
21.05.2010 09:20 |

podobné články

Autobus plný dětí se srazil se sanitkou. Místo tábora skončili školáci v nemocnici

 
Na 46 zraněných, převážně dětí, si na severu Německa vyžádala sobotní srážka autobusu se sanitkou. V sobotu o tom informovala agentura DPA.
01.07.2018 08:40 |

podobné články

Vlak, který převáží těla, postihly technické problémy

 
Kvůli špatně udržované trati postihly vlak, který převáží oběti letu MH17, technické potíže. Není proto jisté, kdy vlak dorazí z Torezu do Charkova. V Charkově už čeká transportní letoun, aby těla dopravil do Nizozemska.
22.07.2014 11:30 |

podobné články

Hejtman Petera: Převáží na Křivoklátsku ochrana přírody, nebo lesní hospodaření?

 
Budoucnost Křivoklátska stojí před rozhodnutím, zda převáží ochrana přírody, nebo lesní hospodaření
23.02.2015 07:25 |

podobné články

Facebook se mění v obří virtuální hřbitov. Do roku 2098 mrtví převáží nad živými

 
Každý den zemře osm tisíc uživatelů Facebooku a pokud nikdo nesmaže jejich profily, přijde čas, kdy převáží počet mrtvých uživatelů nad živými. Facebook se tak stane největším virtuálním hřbitovem na světě.
17.05.2016 17:35 |

podobné články

Vlak se na přejezdu SRAZIL SE SANITKOU!

 
Ke srážce vlaku se sanitkou na železničním přejezdu u Lítkovic na Mladoboleslavsku, vyjížděli ve středu odpoledne policisté. "Zatím mohu pouze sdělit, že ke srážce došlo," potvrdil po 15. hodině informace agentury Mediafax policejní mluvčí Ladislav Mareš.
19.10.2011 15:50 |

podobné články

Čtenáři Aha! pomáhají: Nella už nemusí na dialýzu sanitkou!

 
Už žádné hodinové cesty sanitkou, žádné namáhavé cestování autobusem na invalidním vozíku a více času stráveného mimo domov a nemocnici. To se konečně splní Nelle (14) ze Znojma, které rakovina vzala ledviny a proto denně musí dojíždět na dialýzu. Donedávna musela každé ráno čekat spolu s maminkou na převoz do brněnské nemocnice. Teď se to ale změní, dostala totiž auto! A to díky čtenářům deníku Aha!.
04.02.2013 11:15 |

podobné články

U Štěchovic zemřel řidič oktávie po střetu se sanitkou, motor škodovky letěl přes sto metrů

 
Smrtelnou nehodu mezi sanitkou a osobním vozidlem na silnici mezi Davlí a Štěchovicemi vyšetřují od čtvrtečního večera dopravní policisté. Při srážce zemřel řidič osobního vozu, potvrdil informace Mediafaxu policejní mluvčí Václav Chalupa.
15.03.2013 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Chalupa (51 článků) , Václav Chalupa (51 článků)

Na Jablonecku se málem utopil vodák. Do nemocnice jel vlakem, sanitkou i vrtulníkem

 
V řece Kamenici se málem utopil muž. Z obtížně dostupného terénu ho do jablonecké nemocnice ve vážném stavu přepravovali záchranáři pěšky, vlakem, sanitkou i vrtulníkem.
20.04.2013 18:55 |

podobné články

Těžce raněného vodáka vezli do nemocnice vlakem, sanitkou i vrtulníkem

 
V řece Kamenici se dnes málem utopil muž. Z obtížně dostupného terénu ho na ARO do jablonecké nemocnice ve vážném stavu přepravovali záchranáři pěšky, vlakem, sanitkou i vrtulníkem.
20.04.2013 19:25 |

podobné články

Zraněného vodáka vezli do nemocnice vlakem, sanitkou i vrtulníkem!

 
Na tento zásah hasiči a záchranáři z Libereckého kraje jen tak nezapomenou. V sobotu vyjížděli k muži, který se málem utopil na raftu v řece Kamenici v Zlaté Olešnici-Návarově. Těžce zraněného ho přepravovali na ARO do nemocnice vlakem, sanitkou a vrtulníkem…
22.04.2013 05:15 |

podobné články

Zraněného vodáka vezli do nemocnice vlakem, sanitkou i vrtulníkem!

 
Na tento zásah hasiči a záchranáři z Libereckého kraje jen tak nezapomenou. V sobotu vyjížděli k muži, který se málem utopil na raftu v řece Kamenici v Zlaté Olešnici-Návarově. Těžce zraněného ho přepravovali na ARO do nemocnice vlakem, sanitkou a vrtulníkem…
24.04.2013 02:11 |

podobné články

Porsche se vyvezlo za sanitkou, policisté si na něj počkali

 
Vychytralý řidič luxusního Porsche se chtěl v koloně vyvézt za sanitkou. Jenže příliš si nepomohl, nejenže ho celou dobu sledoval policejní vrtulník, ale vjel přímo do náruči policistů. Řidič porušil snad vše, co mohl.
20.06.2014 15:00 |

podobné články

Těhotnou měl vézt sanitkou do nemocnice: Řidič se změnil v porodníka

 
Měl jen převézt těhotnou ženu sanitkou do porodnice. Jenže maminka začala rodit už doma, a tak se z řidiče stal porodník. A počínal si skvěle.
18.02.2015 10:55 |

podobné články

Tramvaj č. 10 se srazila se sanitkou: Několik raněných skončilo v nemocnici

 
V pátek večer zablokovala dopravu v centru Prahy nehoda. U stanice metra I. P. Pavlova se srazila tramvaj se sanitkou. Ke kolizi došlo chvíli po třiadvacáté hodině. Zdravotníci z místa odvezli několik zraněných.
18.06.2016 09:00 |

podobné články

Čeští lékaři hlásí světový rekord: pacientku s chrlením krve udrželi na umělé plíci 143 dnů

 
V pražské Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) udrželi pacientku na umělé plíci 143 dní, než se dočkala transplantace. Světový rekord byl dosud 79 dní, oznámila dnes VFN. Vůbec první český bypass obcházející plíce zachránil 36leté ženě s těžkou plicní hypertenzí život, na transplantaci čekala více než sto dní – podle VFN kvůli nedostatku dárců, své málo běžné krevní skupině i strachu lidí z nákazy v době koronavirové epidemie.
29.07.2020 13:00 |

podobné články