Článek

První oběť zimy! Ve Svitavách muže zabila větev zatížená ledem

 
Letošní zima má pravděpodobně první letošní oběť. Na čtyřicetiletého muže se ve Svitavách zřítila větev stromu, která se ulomila pod tíhou ledu.
03.12.2014 11:00 |

podobné články

Podobné články

Někde padají větve jinde žaloby: Ledovka ale i zabíjela!

 
Ledovka si bohužel vyžádala i jedno úmrtí. Na muže (40) ve Svitavách spadla ledem přetížená ulomená větev stromu, když šel v úterý nad ránem okolo. Kvůli špatnému počasí ale dojde i na žaloby a desítky výjezdů hasičů.
03.12.2014 11:00 |

podobné články

Školák zmizel v Kosmonosích pod ledem: Z vody ho zachraňovali policisté

 
Drama se odehrálo v pátek odpoledne v Kosmonosích. Chlapec školního věku se propadl ledem do rybníka. Z vody ho zachraňovali mladoboleslavští policisté. Dítě bylo pod ledem ovšem 45 minut.
23.02.2018 18:40 |

podobné články

Šestiletého Matouše zabila padající větev. Otec: Může za to škola!

 
Hrál si se spolužáky, ale dětské radovánky se během sekundy změnily v děsivou tragédii. Na šestiletého Matouše se na školním dvoře v bratislavské Karlově Vsi zřítila větev. Chlapec upadl do kómatu, ze kterého se už nikdy neprobral…
21.06.2015 05:10 |

podobné články

Za vraždou ženy s dcerou ve Svitavách může být sexuální delikt

 
V pozadí čtvrteční vraždy ženy a její dcery ve Svitavách může být sexuální delikt. Policie dostala v souvislosti s rodinou trestní oznámení. Novinářům to dnes řekl krajský policejní ředitel Radek Malíř. Pachatelem vraždy byl podle policie bývalý druh ženy, dívka byla nezletilá.
23.09.2011 15:30 |

podobné články

Oheň v bytě zabil ve Svitavách staršího muže

 
Při požáru bytu v bytovém domě ve Svitavách zemřel v noci na dnešek starší muž. ČTK to řekla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Další dva obyvatele bytu hasiči zachránili.
15.05.2011 10:30 |

podobné články

Ve Svitavách pochodovaly tři desítky odpůrců rasismu

 
Zhruba tři desítky lidí se dnes po poledni zúčastnily ohlášeného pochodu proti rasismu ve Svitavách. Přidala se k nim i skupina svitavských Romů. Ve 14:00 má totiž na vlakovém nádraží začít pochod příznivců hnutí skinheads na podporu Vlastimila Pechance odsouzeného za vraždu svitavského Roma Oty Absolona.
24.07.2010 14:05 |

podobné články

Muž, jenž chtěl ve Svitavách upálit tři lidi, u soudu nevypovídal

 
Sedmadvacetiletý Josef Seidl, který se podle spisu letos v březnu ve Svitavách pokusil v rodinném domě upálit svého příbuzného a jeho dva známé, dnes před Krajským soudem v Hradci Králové v případu nevypovídal.
18.08.2010 12:25 |

podobné články

Ve Svitavách šel průvod skinů, policie rozháněla jejich odpůrce

 
Pochod asi 150 extremistů na podporu uvězněného skinheada Vlastimila Pechance, odsouzeného za vraždu svitavského Roma, neprovázely v sobotu odpoledne ve Svitavách žádné nepokoje.
23.07.2011 17:25 |

podobné články

ZÁHADA: VE SVITAVÁCH se objevil AUTOBUS FOTBALISTŮ BARCELONY

 
Ve Svitavách zažili pořádné pozdvižení. Ve městě se totiž objevil klubový autobus Barcelony. Místo fotbalových hvězd z něj ale vystoupil jen řidič, který přijel pro slovenské šachisty.
01.09.2011 20:05 |

podobné články

TRAGÉDIE VE SVITAVÁCH: Zastřelil manželku, dceru (14) a nakonec sebe

 
V rodinném domě ve Svitavách se ve čtvrtek večer střílelo. Tři lidé zemřeli, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Eva Maturová.
22.09.2011 21:50 |

podobné články

Pravicoví radikálové protestovali ve Svitavách. Nesouhlasí s vězněním skinheada

 
Přibližně sedm desítek pravicových radikálů přijelo v sobotu do Svitav protestovat proti věznění skinheada Vlastimila Pechance, který si odpykává trest za rasově motivovanou vraždu Roma Oty Absolona. Ve Svitavách se sešli poosmé.
20.07.2013 18:35 |

podobné články

Skinhead, který před 13 lety ubodal ve Svitavách Roma, byl propuštěn z vězení

 
Soud propustil z pardubické věznice Vlastimila Pechance, který byl v roce 2003 odsouzen na 17 let za rasově motivovanou vraždu Roma ve Svitavách. Vězení opustí téměř po 13 letech dnes odpoledne. Vraždu spáchal v roce 2001, od té doby byl ve vazbě. "Soud mohl jeho žádosti vyhovět, protože pan Pechanec splnil veškeré zákonné podmínky. Zkušební doba mu byla stanovena na šest let," řekl soudce Karel Gobernac.
25.06.2014 12:30 |

podobné články

„Něco jsem vám přinesla“ řekla seniorka na oddělení policistům a vytáhla z tašky granát

 
Před nedávnem Obvodní oddělení Policie ve Svitavách navštívila seniorka. Netušila patrně s jakým nebezpečným předmětem se vydala ulicemi města. Ve své nákupní tašce totiž na policejní služebnu ve Svitavách přinesla nevybuchlou munici, kterou údajně nalezla při vyklízení garáže.
22.07.2014 18:20 |

podobné články

Pardubický kraj: Modernizace psychiatrie ve Svitavách jde do finále

 
Svitavy (31. 7. 2014) – Druhá nejvýznamnější investice Pardubického kraje do zdravotnictví úspěšně roste ve Svitavách. Jedná se o modernizaci a přístavbu místního psychiatrického oddělení, které by mělo sloužit potřebám celé východní části kraje. Na začátku roku opustilo oddělení historickou budovu bývalého kláštera Redemptoristů, aby se tam do modernizovaných prostor a také do nového pavilonu hned v sousedství mohlo ještě do konce roku vrátit. A zatím vše nasvědčuje tomu, že to bude dokonce ještě dříve. Celková cena této investice je 98,7 milionu korun.
01.08.2014 10:25 |

podobné články

POZOR! Ve Svitavách se objevily falešné exekuční výměry!

 
Velkou pozornost své poště by měli věnovat lidé ve Svitavách. Ve zdejších schránkách se totiž objevily výzvy k zaplacení více než desetitisícové dluhu za svoz odpadu. Jde ale o podvod!
02.02.2015 13:55 |

podobné články

Nová psychiatrie ve Svitavách je připravena na přívětivou péči

 
Pardubický kraj letos zprovozní dvě významné stavby v oblasti zdravotnictví. Zatímco Multioborový pavilon v Pardubicích se otevře za několik týdnů, modernizace a dostavba psychiatrického oddělení ve Svitavách je hotová.
17.02.2015 20:01 |

podobné články

Pardubický kraj: Podnik INA chystá stavbu nového závodu ve Svitavách

 
Firma INA Lanškroun vyrábí unikátní automobilovou součástku – třícestný regulační ventil, který šetří spotřebu paliva a významně snižuje emise. Protože je o něj obrovský zájem mezi automobilkami, chystá se příští rok otevřít nový závod ve Svitavách. O aktuální stav připravované investice a její dopad na zaměstnanost v regionu se včera v sídle firmy v Lanškrouně zajímal i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
29.04.2015 10:41 |

podobné články

Pardubický kraj: Tomáš Julínek odchází z vedení nemocnic ve Svitavách, Ústí nad Orlicí a Litomyšli

 
Představenstvo Nemocnice Pardubického kraje se v pátek dopoledne domluvilo s ředitelem nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli Tomášem Julínkem na ukončení pracovního poměru dohodou.
02.06.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Julínek (150 článků)

Jak by mohl Kalousek nad whisky s ledem pohřbít vyšetřovatele Parkanové?

 
Každý v této zemí ví, že kterýkoliv ministr může ovlivnit kariéru kteréhokoli státního zaměstnance. Přitom se mnohokrát stačí jenom sejít u "tulamorky" s ledem a osud nepohodlného zpečetit, píše komentátor MF Dnes Martin Komárek.
02.07.2012 08:40 |

podobné články