Článek

První minuty po úderu tornáda: Rozlámaný autobus, pátrání po zavalených a nářek zraněných

 
Znamení zkázy. Jinak se čtvrteční pohroma na jihu Moravy snad ani nedá popsat. Policie zveřejnila video, které nastiňuje situaci, během které museli policisté v jeden moment řešit mnoho věcí najednou. Ukazuje to například kamera zachycená na uniformě jednoho z policistů. Jednou ze situací byl i převrácený autobus, ve kterém seděla Silvie (14). Ta teď bojuje v nemocnici o život.
28.06.2021 12:00 |

podobné články

Podobné články

Holčička (†4) zemřela při úderu tornáda: Zdrcený otec ji marně chránil ve vlastním náručí!

 
Matt Collins ztratil svou malou dcerku Hattie začátkem března při masivním úderu tornáda v americkém Tennessee. Zdrcený otec popsal, jak držel svou malou holčičku v náručí, aby ji ochránil. Ovšem marně. Během bouře došlo ke zřícení jejich domu a trosky rodinu zavalily. Jeho blonďatý andílek neštěstí nepřežil.
11.03.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Matt Collins (1 článek)

Měsíc od úderu tornáda: Mazlíčci dál postrádají páníčky

 
Od ničivého úderu tornáda na jižní Moravě uplyne měsíc. Větrný živel 24. června nezasáhl jen lidi, z domovů vyhnal i desítky vyděšených psů a koček. A byť se někteří mazlíčci už opět vyhřívají v pelíšcích svých páníčků, desítky je dál marně vyhlížejí v útulcích. Nemluvě o těch, kteří se ztratili…
23.07.2021 05:20 |

podobné články

Tři minuty a Maruška (†21) mohla žít: Grázl v BMW ji zabil, když čekala na autobus

 
Stačily pouhé tři minuty a Maruška mohla žít. Možná právě to se nyní honí v hlavě jejím rodičům… Marek P. Marušku srazil v úterý v 4:35, když čekala na autobus. Jen o tři minuty později autobus přijel.
09.08.2014 05:15 |

podobné články

Autobus smetla drezína: Rána, nářek a všude krev... 1 mrtvá!

 
Ohlušující rána, úlek, nářek, slzy a všude krev… Tak popisují účastníci neštěstí střet autobusu a drezíny na železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku. Bilance: mrtvá žena a 19 zraněných! Autobusák tvrdí, že tu včera půl hodiny po poledni nefungovala výstražná světla.
26.05.2012 12:15 |

podobné články

Na Jindřichohradecku havaroval autobus plný Číňanů: Několik zraněných

 
Zájezd po krásách Čech pokazil 34 čínským turistům nepříjemný zážitek. Autobus, který je převážel, totiž havaroval u Studené na Jindřichohradecku. Několik pasažérů je lehce zraněných. Na místě zasahují záchranáři, policie i hasiči, kteří přistavili evakuační autobus. Podle prvotních informací šlo o zájezdový autobus.
27.07.2017 12:15 |

podobné články

Slovensko: Z dvaceti zavalených zřejmě nikdo nepřežil

 
Při pondělním důlním neštěstí ve slovenské Handlové velmi pravděpodobně zahynulo všech dvacet lidí zavalených v šachtě. Objeveno bylo zatím devět těl.
11.08.2009 15:15 |

podobné články

Horníci v Chile už drží rekord v délce přežití pod zemí

 
Skupina 33 chilských horníků zavalených 700 metrů pod zemí v dole San José v severochilské poušti Atacama je od úterý držitelem rekordu v roli nejdéle přeživších zavalených horníků v historii, napsala agentura AP.
31.08.2010 13:40 |

podobné články

Osobnosti: José José (313 článků)

Chystá se film o zavalených hornících v Chile

 
Příběh horníků uvězněných v chilském dole se dočká filmového zpracování. Na projektu nazvaném 33 podle počtu zavalených horníků už začal pracovat chilský režisér Rodrigo Ortuzar. V současné době natáčí v táboře mezi příbuznými a blízkými, kteří čekají na záchranu horníků.
11.09.2010 16:00 |

podobné články

Nejrychlejší pomoc v historii ČR. Babiš s Havlíčkem znovu v postižené oblasti. Co se dělo na vládě ihned po úderu tornáda?

 
Potřetí od ničivého tornáda přijel premiér Andrej Babiš do obcí na Podluží, které živel zasáhl. Tentokrát navštívil Břeclav, Mikulčice, Lužice a Hodonín. S sebou si vzal mimo jiné místopředsedu vlády Karla Havlíčka. Jak řekl, chtěl zkontrolovat, jestli funguje všechno, co vláda slíbila, a zjistit, co dalšího lidé potřebují.
05.08.2021 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24452 článků)

Český autobus havaroval u Dortmundu, zranilo se 11 lidí

 
Tříštění skla, ohýbání plechu a nářek zraněných. Český autobus jedoucí z Londýna do Berlína narazil nedaleko Dortmundu do stojícího vozidla. Zranění utrpělo jedenáct lidí.
29.06.2016 10:35 |

podobné články

ČHMÚ: Hodnocení dopadů ničivého tornáda na jihovýchodě Moravy 24. 6. 2021

 
Dnes, rok od výskytu ničivého tornáda na jihovýchodě Moravy 24. 6. 2021, vychází mezinárodní hodnotící zpráva, která do detailu shrnuje informace získané průzkumem v terénu a další upřesněné poznatky o samotném tornádu včetně podrobného pohledu na jednotlivé úseky postupu tornáda.
24.06.2022 15:20 |

podobné články

Neštěstí v Itálii: Autobus se zřítil z dálnice, zemřela většina cestujících!

 
Hrůza, strach, panika a beznaděj. Taková atmosféra panuje na místě tragické nehody v Itálii. Z autobusu, který se zřítil z dálnice, zůstaly k rozeznání snad jenom sedačky. Rozlámaný vrak leží na dně hluboké propasti, trosky jsou rozházené všude okolo. Přes obrovské nasazení záchranářů zemřela většina cestujících, neštěstí podtrhuje smutná scenérie – na cestě poblíž autobusu je vyskládaných několik rakví s těly mrtvých.
29.07.2013 07:35 |

podobné články

Specialisté se psy prohledávali sutiny zříceného domu: Máme podezření, že jsou tam lidé!

 
Panika, zděšení, okamžiky strachu. To následovalo po výbuchu v domě v Divadelní ulici v centru Prahy. Vzápětí se dalo do pohybu pátrání po možných obětech zavalených v sutinách. Podle ředitele pražské záchranky Zdeňka Schwarze mohli být pod troskami domu až čtyři lidé. Ve chvíli, kdy šlo doslova o minuty, nasazoval na místě život i psovod Filip Štrach (28) z pražské městské policie.
29.04.2013 20:20 |

podobné články

Specialisté se psy prohledávali sutiny zříceného domu: Bylo podezření, že jsou tam lidé!

 
Panika, zděšení, okamžiky strachu. To následovalo po výbuchu v domě v Divadelní ulici v centru Prahy. Vzápětí se dalo do pohybu pátrání po možných obětech zavalených v sutinách. Podle ředitele pražské záchranky Zdeňka Schwarze mohli být pod troskami domu až čtyři lidé. Ve chvíli, kdy šlo doslova o minuty, nasazoval na místě život i psovod Filip Štrach (28) z pražské městské policie.
29.04.2013 20:40 |

podobné články

Nehoda autobusu s českými turisty z Itálie: 10 zraněných v Německu! Příčinou mikrospánek?

 
V Německu dnes havaroval autobus s českými turisty, kteří se vraceli z Itálie do České republiky. Neštěstí se podle všeho obešlo bez obětí na životech, zranění však utrpělo kolem 10 lidí, přičemž někteří vážná. Informoval o tom na svém webu Bavorský rozhlas, který původně zmiňoval 14 zraněných. České ministerstvo zahraničí potvrdilo desítku zraněných a to, že příčinou mohl být mikrospánek řidiče. Většina zraněných je už zpátky v Česku.
21.08.2021 09:45 |

podobné články

Nová DVD - Andělé a démoni, Kámoš k pohledání i Nářek duší

 
Na DVD tento týden vychází kinohit Andělé a démoni, který je pokračováním Šifry mistra Leonarda, komedie o mužském přátelství Kámoš k pohledání, nebo mysteriózní horor Nářek duší.
06.10.2009 04:55 |

podobné články

Dozvuky koncertu SuperStar v Praze - Zoufalý nářek, všude zmatek!

 
Desítky ztracených dětí, zoufalý nářek a všudypřítomný zmatek! Přesně tak to vypadalo v úterý vpodvečer na parkovišti před nákupním centrem Chodov v Praze (deník Aha! informoval). Na čtyři a půl tisíce fanoušků se totiž přišlo podívat na své idoly z Česko Slovenské SuperStar. Jenže někteří posléze litovali. Nejenže byli málem ušlapáni davem, zasahovat musela i kriminální policie!
03.12.2009 06:20 |

podobné články

Nářek a proudy slz na objednávku - tak v Číně fungují profesionální plačky

 
Obyvatelé čínského venkova a tradičně zaměřených oblastí věří, že pohřeb jejich příbuzného se musí odehrávat v hlubokém žalu. Jeho projevem je hlasitý nářek a pláč. Aby dosáhli tohoto efektu, najímají si pozůstalí profesionální plačky. Jednou z nich je Chu Sing-lien, která působí v centrální provincii Čchung-Čching.
19.06.2011 16:50 |

podobné články

Kalousek Vondrovi: Nechal sis pod zadkem rozkrást půlku rozpočtu

 
Nářek ministra obrany Alexandra Vondry je naprosto nemístný a za nedostatek peněz si může on sám, reaguje na stížnost svého kolegy nad rozpočtovými škrty ministr financí Miroslav Kalousek. Podle jeho slov si už v minulosti Vondra nechal peníze rozkrást a nyní si prý počíná stejně. Jeho nářek ho jen utvrdil v tom, že na obraně je třeba šetřit i nadále.
12.04.2012 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1343 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků)