Článek

První letošní sníh napadl na Sněžce. Teploty klesly pod bod mrazu, sledujte radar Blesku

 
Sněží! A symbolicky na Sněžce. Napadl tam první letošní sníh a meteorologové očekávají, že tento týden začne sněžit i jinde ve vyšších polohách sněžit. Další tři týdny budou teplotně i srážkově průměrné, uvádí dlouhodobý výhled. Ranní teploty na řadě míst Česka přitom opět klesnuly ráno k nule.
12.10.2021 08:50 |

podobné články

Podobné články

V Krkonoších napadl sníh, na Sněžce mrzlo

 
Na hřebenech Krkonoš napadla v pátek nesouvislá vrstva sněhu. Na Sněžce teploty ráno klesly pod bod mrazu a přes den se pohybovaly kolem minus půl stupně Celsia.
14.05.2010 15:20 |

podobné články

Česko zažilo mrazivé ráno, na Jizerce bylo -4 °C. Přijde sníh i déšť, sledujte radar Blesku

 
Česko hlásí citelné ochlazení - po sobotním přechodu vlnící se studené fronty do Česka proudí studený vzduch od severozápadu, který srazil nedělní ranní teploty ojediněle pod bod mrazu - např. Přibyslav -2,2 °C, Konstantinovy Lázně -2 °C, Žatec 0 °C, Karlovy Vary 1,4 °C a Liberec 1,4 °C. Na horách jsme místy pod nulou výrazněji - Jizerka v Jizerských horách hlásila jen -4 °C. Studená rána, ojediněle s teplotami pod bodem mrazu, očekáváme celý příští týden, v kombinaci se srážkami se může tvořit náledí. Ochlazení pocítíme i v odpoledních maximech, zatímco ještě v sobotu nejvyšší odpolední teploty na jižní Moravě stoupaly ke 20 °C, od neděle už to budou teploty jen kolem 10 °C. Na horách očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení.
11.10.2020 10:05 |

podobné články

Česko zasáhly mráz a sníh, bylo až -13 °C. Pozor na ledovku a sledujte radar Blesku

 
Už to skoro vypadalo na jaro, ale místo toho se do Česka vrátila zima ve své plné podobě. Na většině území v noci na pondělí klesly teploty pod bod mrazu, na severu na horách bylo dokonce -13,8 stupně Celsia. Na mnoha místech rovněž napadl čerstvý sníh. Počasí komplikuje situaci na silnicích v Libereckém kraji, varování přidala i Horská služba Krkonoše. Výstraha před mrazy platí do čtvrtka.
30.03.2020 08:55 |

podobné články

Na Sněžce napadl první sníh: Příští týden se objeví přízemní mrazíky

 
První sníh zaprášil v noci ze čtvrtka na pátek Sněžku! Přinesl ho silný vítr z Německa. A zatímco na horách klesají teploty pod bod mrazu, v nižínách se hlásí o slovo typický podzim. O víkendu nepřesáhnou teploty 15 stupňů a nemáme očekávat ani oteplení.
06.10.2017 23:25 |

podobné články

Na Sněžce napadl první sníh

 
Vrchol nejvyšší hory v České republice pokryl do úterního rána sněhový poprašek. Teplota na Sněžce navíc v noci klesla půl stupně pod bod mrazu.
17.09.2013 08:20 |

podobné články

Předpověď na víkend: Přízemní mrazíky, přes den do 20°C. Sledujte radar Blesku

 
Tropické teploty budou na víkend střídat studená rána. V minimech budou teploty v nížinách klesat k 8 až 4 °C, ojediněle ke 2 °C a tvořit se budou místy přízemní mrazíky. V horských oblastech budou teploty místy klesat pod bod mrazu. Také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce přes 20 °C. Průměrné denní teploty se tak budou vracet k dlouhodobým zářijovým normálům.
18.09.2020 05:35 |

podobné články

Na Sněžce měl vítr v nárazech opět sílu orkánu

 
Na Sněžce i v úterý dosahoval vítr v nárazech rychlosti orkánu, tedy více než 117,7 kilometru v hodině. Personál České poštovny na Sněžce, která je nejvýše položenou stavbou v ČR, proto plánuje návrat až ve středu, řekl dopoledne správce poštovny Dalibor Blaha. Od neděle je zabezpečená proti silnému větru a prázdná. Větrná bouře Sabine dosahovala v ČR největší síly právě na Sněžce.
11.02.2020 12:50 |

podobné články

Přívaly sněhu vystřídá v Česku mráz. Teploty spadnou až k -10 °C, sledujte radar Blesku

 
Během víkendu se bude sněžení nebo sněhové přeháňky vyskytovat pouze ojediněle, a to zejména v horských oblastech. Tlaková níže bude během pátečního dne postupovat z Evropy střední na východ a nad naše území se začne od západu nasouvat výběžek vyššího tlaku vzduchu, který bude místy přinášet i polojasno. Teploty ale půjdou dolů – v ranních minimech bude teplota na sněhové pokrývce až -10 °C. A také nejvyšší odpolední teploty budou většinou zůstávat pod bodem mrazu, očekáváme tzv. ledové dny. Pokud mrzne, lidé obecně méně vychází ven a díky tomu se viry šíří méně. Také příští týden přinese zimní charakter počasí – v jeho počátku budou teploty po ránu klesat až k -13 °C, denní budou zůstávat pod bodem mrazu, od úterý bude opět oblačnosti i srážek přibývat.
08.01.2021 05:40 |

podobné články

V Saúdské Arábii napadl sníh, obyvatelé neskrývali nadšení

 
Na většině území Saúdské Arábie panuje pouštní klima. Obyvatele Tabuku na severozápadě země proto dost překvapila sněhová nadílka. Sníh napadl v pátek, kdy teploty klesly pod bod mrazu, napsala agentura Reuters.
12.01.2020 12:35 |

podobné články

Nízké teploty lámaly rekordy, v noci na čtvrtek bude ještě chladněji

 
Teploty v noci na středu klesly na některých místech pod bod mrazu a meteorologové zaznamenali i překonání rekordů. Nejnižší teplotu naměřil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v Krásném Údolí na Karlovarsku, kde teplota spadla půl stupně pod bod mrazu. Meteorologové očekávají, že noc na čtvrtek bude ještě chladnější.
24.06.2015 16:56 |

podobné články

Podzimní rána v červenci? Podle meteorologů nic výjimečného, teploty klesly pod bod mrazu

 
Studená fronta pochopitelně přinesla chladnější teploty. Tentokrát se však jednalo o mnohem větší sešup ve stupních Celsia a v některých částech republiky ranní teploty klesly dokonce pod nulu. Červenec tak lehce připomíná spíš říjen nebo duben. Do Česka mají navíc od středy dorazit srážky. Pro redakci eXtra promluvila i meteoroložka Dagmar Honsová.
13.07.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1163 článků)

Na Česko udeřily mrazy, bude až -6 °C. Silnice kloužou, sledujte radar Blesku

 
Během posledního víkendu roku 2019, bude do Česka proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu, který srazí nejnižší noční teploty pod bod mrazu – v neděli bude teplota klesat až k -6 °C a také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce nad bodem mrazu. Mnoho srážek neočekáváme, ale od 400 m nad mořem to budou srážky většinou sněhové. Po ránu se může místy tvořit náledí – index klouzání vozovek tak bude na vysokých hodnotách.
27.12.2019 06:30 |

podobné články

Z letních 25 °C rovnou do mrazů. Česko čeká pošmourno s deštěm, sledujte radar Blesku

 
Díky teplému jižnímu proudění, které se do Česka dostávalo v úterý před přechodem vlnící se studené fronty, se nejvyšší úterní odpolední teploty na Ostravsku zastavily až na letních hodnotách - v Ostravě-Porubě a v Karviné bylo 25,1 °C. Udělalo tak definitivní tečku za letošními odpoledními teplotami. Už ve středu se místy ochladí až o 10 °C, a to kvůli studenému západnímu proudění. Další ochlazení přinese víkend, to k nám bude proudit studený vzduch od východu - při malé oblačnosti a slabém větru budou ranní teploty klesat i pod bod mrazu.
06.10.2021 05:45 |

podobné články

Do Česka nakoukne skutečná zima, teploty spadnou až k -10 °C. Přidá se i sníh, sledujte radar Blesku

 
Konec týdne bude ve znamení citelného ochlazení a předzvěstí blížící se zimy – ta meteorologická startuje už 1. prosince. Výrazné ochlazení pocítíme jak v ranních minimech, které budou klesat až k -4 °C, v horských oblastech k -10 °C, tak v odpoledních maximech, která budou v porovnání s první polovinou pracovního týdne až o 8 °C nižší. Výrazně se ochladí ale také v hladině 850 hPa, tedy 1500 m nad zemí – ještě ve čtvrtek ráno v ní bylo až 10 °C, o 24 hodin později teplota jen -8 °C. Ochlazení hlásí většina starého kontinentu – v Moskvě se o víkendu ani nejvyšší odpolední teploty nedostanou nad bod mrazu. Extrémní mrazy na toto roční období hlásí Sibiř – rtuť teploměru tam klesá i pod -40 °C.
20.11.2020 06:20 |

podobné články

Mrazivé ráno v Česku: Ve Volarech naměřili -8,5 °C, pod nulou bylo i na Šumavě

 
V jižních Čechách byl v noci na pondělí rekordní mráz. Pod bod mrazu klesly teploty na Šumavě, na Rokytské slati bylo minus sedm. Ve Volarech naměřili meteorologové na jedné nízko položené stanici minus 8,5 stupně, na druhé stanici s dlouhodobější měřicí historií minus 2,5 stupně. Na všech stanicích s výjimkou Klementina v noci klesly teploty pod deset stupňů Celsia, na některých místech spadly pod nulu. Rekordy má 41 stanic.
27.08.2018 08:50 |

podobné články

Po letním víkendu zasype Česko sníh. Napadne až 25 „čísel“, sledujte radar Blesku

 
Studené severní proudění, které nás provázelo během pracovního týdne a po ránu sráželo teploty i v nížinách pod bod mrazu, bude na prodloužený víkend střídat teplý vzduch od jihozápadu – takže se můžeme těšit na letní teploty, tj. na 25 °C. Také oblačnost bude zmenšená, až v neděli jí bude přibývat, postupně se přidá i déšť a ojedinělé bouřky. Hned po víkendu se výrazně ochladí a v pondělí očekáváme od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení, na horách napadne až 25 cm mokrého sněhu. Ledoví muži tak letos dorazí v plné síle.
07.05.2020 06:25 |

podobné články

Po mrazu se do Česka vrátí tropy. Naměříme až 30 °C, sledujte radar Blesku

 
Zatímco úterní ráno přineslo do Česka mráz, na počátku příštího týdne bude rtuť teploměru stoupat až ke 30 °C. Úterní ráno bylo v Česku nejchladnější z celého týdne – v horských oblastech teplota klesala pod bod mrazu: na Šumavě v Rokytské slati bylo -3,5 °C, v Jizerských horách na Jizerce -2 °C. Už víkendové počasí nám to vynahradí – při slunečné obloze naměříme až 28 °C. A hned v první polovině příštího týdne zesílí příliv teplého vzduchu od jihu a teploty budou v Evropě střední tropické.
09.09.2020 06:25 |

podobné články

Chumelenice, mlha i déšť: Silnice kloužou, výstraha se naplnila. Sledujte radar

 
Do Česka dorazil sníh. A tentokrát už nejen na hory, ale i do středních a nižších poloh. Meteorologové vydali výstrahu, sněžit může i na pahorcích a vrchovinách a teploty klesnou pod bod mrazu. K opatrnosti proto nabádají řidiče - dle předpovědi napadne až deset centimetrů mokrého sněhu, výstraha platí pro většinu krajů. Sníh zasypal třeba liberecký Ještěd, večer začalo sněžit i v Praze.
12.11.2019 05:10 |

podobné články

Arktické mrazy v ČR: Na Šumavě -30,2 °C. Napadne nový sníh, sledujte radar Blesku

 
Česko má před sebou zřejmě nejchladnější víkend letošní zimy – arktický vzduch srazí nejnižší noční teploty při zmenšené oblačnosti až k -20 °C a také nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat hluboko pod bodem mrazu. V porovnání s pracovním týdnem bude během víkendu oblačnosti méně a sněžení se bude vyskytovat už jen v horských oblastech. Silné denní mrazy mírně poleví při zmenšené oblačnosti až ve druhé polovině příštího týdne – noci budou při zmenšené oblačnosti i nadále pořádně mrazivé. Od pondělí začneme skloňovat inverzní charakter počasí. Během víkendu se arktický vzduch dostane i do Řecka a Turecka - i tam bude sněžit.
12.02.2021 06:15 |

podobné články