Článek

První kolo přímé volby prezidenta skončilo

 
První kolo přímé volby prezidenta skončilo. V Novém Veselí na Žďársku, kde má prezident Miloš Zeman chalupu, volilo 76 procent ze zhruba 1050 voličů městyse, napsala ČTK. Přinesla zprávy i z jiných koutů země. Vedle toho prozradila, že do štábu Jiřího Drahoše se hlásí i zahraniční novináři, např. britská BBC.
13.01.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21476 článků) , Jiří Drahoš (1058 článků)
Podobné články

Jak vybrat ideální horské kolo?

 
Výběr toho správného horského kola se může zdát jako maličkost. Přijdete do obchodu, rozhlédnete se a koupíte si to, které se vám líbí nejvíc. Jenže to může být ta největší chyba. Stejně jako jinde, i tady je nutné pečlivě vybírat a zvažovat a brát v úvahu různé parametry. Víte, jak vybrat to nejlepší horské kolo pro vás? Na výběr máme ze dvou základních typů Horská kola jsou dnes v módě a ta klasická, silniční, si dnes pořizuje málokdo. Milovníci nižších i náročnějších terénů potřebují kolo, které jejich koníčku plně vyhoví. V první řadě se při výběru musíme rozhodnout, jestli si pořídíme horské kolo s pevným rámem (někdy nazývané také hardtail) nebo celooodpružené. První zmiňované poznáme podle pevného rámu a odpružené přední vidlice a nenabízí nám takový komfort při jízdě v terénu například přes kořeny či větší výmoly. Na to se hodí právě horské kolo celoodpružené, které má i zadní tlumič, díky němuž je zdolávání terénních nerovností výrazně komfortnější. Na velikosti záleží Další kategorií, na níž bychom se při koupi nového horského kola měli soustředit, je velikost kola. Jasné je, že jiné je dětské, jiné pro starší děti a jinak vypadá kolo pro dospělé. Podle rovného či zkoseného rámu a dalších prvků také snadno odlišíme dámské a pánské kolo. Ale když hovoříme o velikosti, máme na mysli i něco trochu jiného. Základní velikosti kol určených pro dospělé jsou 26, 27,5 a 29 palců. Liší se v jízdních vlastnostech, ovladatelnosti a rychlosti akcelerace. Při výběru je nutno soustředit se také na velikost rámu, délku sedlové trubky a s tím spojenou výšku budoucího uživatele horského kola. Skoro dvoumetrový muž bude totiž potřebovat úplně jinak vysoké než drobná 150 centimetrová žena. A pokud si nejste jistí, nedělejte si starosti, personál prodejny vám určitě poradí a naučí vás i, jak kolo správně seřídit – případně doporučí,... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat ideální horské kolo? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.07.2016 04:30 |

podobné články

Zavedení přímé volby prezidenta bylo správné, myslí si 80 procent Čechů

 
Devět měsíců poté, co v České republice proběhly první přímé volby prezidenta, se 78 procent lidí shoduje v tom, že zavedení přímé volby bylo správné rozhodnutí. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM.
23.09.2013 14:00 |

podobné články

Osmdesát procent Čechů považuje zavedení přímé volby za správné

 
Zavedení přímé volby hlavy státu považují za správné rozhodnutí čtyři pětiny Čechů. Přímou volbu schvalují častěji příznivci levicových stran. Podle přibližně 90 procent občanů by měl být český prezident důsledně nadstranický. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Historicky první přímé volby prezidenta republiky se konaly letos v lednu. Zvítězil expremiér Miloš Zeman nad ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (TOP 09).
23.09.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3755 článků) , Miloš Zeman (21476 článků)

První přímá volba prezidenta zanechala ve společnosti hluboký příkop

 
Devět kandidátů, kteří přilákali do volebních místností zhruba tři pětiny oprávněných voličů, a následné druhé kolo, ve kterém bývalý předseda vlády Miloš Zeman porazil ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. To je stručné shrnutí první přímé volby prezidenta republiky v dějinách Česka, jejíž první kolo se konalo před rokem 11. a 12. ledna. Tato volba také mimo jiné potvrdila nízkou politickou kulturu v zemi a rozdělení společnosti na dva protichůdné tábory.
07.01.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3755 článků) , Miloš Zeman (21476 článků)

Michal Horáček je rád, že máme přímou volbu. Představa, že by prezidenta vybírali Okamura, Grebeníček a Koten jej děsí

 
Některé české osobnosti nejsou příliš nadšené z přímé volba prezidenta. U antropologa, hudebníka a spisovatele Michala Horáčka je tomu jinak. Je z přímé volby prezidenta nadšen, a to nejen proto, že sám kandiduje. Ve prospěch přímé volby hovoří prý i to, že díky ní klesá vliv takových poslanců, jako je Tomio Okamura.
06.01.2018 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (790 článků) , Tomio Okamura (2117 článků)

ČSÚ: V sobotu odpoledne se začnou zpracovávat výsledky volby prezidenta

 
12. a 13. ledna se koná první kolo volby prezidenta. Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 a v sobotu od 8 do 14 hodin. Prezidentem je zvolen kandidát, který získá v prvním kole nadpoloviční většinu všech platných hlasů. Pokud k tomu nedojde, koná se za čtrnáct dní druhé kolo volby, v němž se rozhoduje mezi dvěma nejúspěšnějšími kandidáty z kola prvního.
11.01.2018 11:30 |

podobné články

Kancléř Weigl: Klaus není příznivcem přímé volby hlavy státu

 
Prezident Václav Klaus není příznivcem přímé volby hlavy státu. Uvedl to jeho kancléř Jiří Weigl na jednání se zástupci stran a dalšími experty, kteří v Senátu debatují o zavedení přímé volby prezidenta. Česká republika byla podle Klause vždy parlamentní a ne prezidentskou republikou.
14.03.2011 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků)

Politolog Lebeda: Lidé budou přímou volbou zklamáni

 
Na otázky ohledně přímé volby prezidenta v on-line chatu na Novinkách odpovídal odborník na volební systémy Tomáš Lebeda. Politolog není příznivcem přímé volby, jelikož je podle něj příliš rizikovým experimentem, který přinese více problémů než užitku. A ve finále neposlouží ani ke spokojenosti lidí. Občané totiž do přímé volby vkládají příliš nadějí, ale přímo zvolený prezident nebude schopen je naplnit, jelikož ke změně politické situace nebude schopen přispět.
22.02.2012 16:50 |

podobné články

Šéf Senátu v pondělí oznámí termín přímé volby prezidenta

 
Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) vyhlásí termín přímé volby prezidenta v pondělí 1. října. Oznámila to jeho tisková tajemnice. Ve stejný den nabude účinnosti ústavní novela a prováděcí zákon k přímé volbě hlavy státu. Štěch už dříve řekl, že lidé by si měli nástupce Václava Klause vybírat buď 11. a 12. ledna, nebo o týden později, tedy 18. a 19. ledna.
25.09.2012 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9240 článků) , Milan Štěch (720 článků)

Na Kladensku skončilo první kolo doplňovacích voleb do Senátu

 
První kolo doplňovacích senátních voleb na Kladensku skončilo. Voliči v něm vybrali přinejmenším dva favority na obsazení místa v horní komoře parlamentu po zesnulém diplomatovi Jiřím Dienstbierovi (za ČSSD). Hlasy se zatím sčítají.
19.03.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

První kolo hlasování o nástupci Dienstbiera v Senátu skončilo

 
První kolo doplňovacích senátních voleb na Kladensku skončilo. Voliči v něm vybrali přinejmenším dva favority na obsazení místa v horní komoře parlamentu po zesnulém diplomatovi Jiřím Dienstbierovi (za ČSSD), pokud žádnému z devíti kandidátů nedali nadpoloviční podporu. Voleb se podle odhadů zúčastnila asi pětina voličů.
19.03.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Do klání o Hrad se zapojí 11 kandidátů, podávání přihlášek skončilo

 
Úderem 16. hodiny skončila možnost přihlásit se jako kandidát do historicky první přímé volby prezidenta České republiky. Podmínkou byla podpora 10 senátorů, 20 poslanců nebo 50 tisíc občanů, kteří připojili podpis pod petici některého z kandidátů. Kandidátů, kteří změří síly v lednové volbě, jejíž první kolo začne 11. 1., je celkem 11.
06.11.2012 16:05 |

podobné články

Přímá volba prezidenta dostala šanci, zavedení ale není jisté

 
Sněmovna dala v úterý šanci zavedení přímé volby prezidenta. Návrh novely ústavy z koaliční dílny prošel prvním čtením, byť se komunisté pokusili vrátit ho vládě zpět k přepracování. Ani tento první krok k zavedení přímé volby hlavy státu ale neznamená, že příštího prezidenta budou v roce 2013 vybírat občané.
20.09.2011 21:35 |

podobné články

Zdeněk Koudelka: Miloš Zeman a sociální demokracie

 
Miloš Zeman vždy politicky oslovoval voliče sociální demokracie. V době, kdy se ujal vedení sociální demokracie, dovedl stranu k zisku přes 30% hlasů. Zatímco sociální demokracie od roku 2010 ztrácí podporu voličů, Miloš Zeman dosáhl v prvním kole prezidentské volby 2013 téměř 25% podpory voličů. První kolo většinové volby více vypovídá o přímé podpoře politika mezi voliči než kolo druhé, byť to je rozhodující pro zisk funkce. Rovněž v předvolebních průzkumech zůstává postavení Miloše Zemana dominantní, zatímco sociální demokracie se propadá k 10% voličské podpory.
26.08.2017 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21476 článků)

Tomio Okamura připustil, že chce být prezidentem. Vše o přímé volbě

 
První krok k přímé volbě hlavy státu učinila ve středu sněmovna, když odhlasovala změnu ústavy. Stvrdit ji však musí ještě Senát. Týdeník Reflex zhodnotil šance dosud známých kandidátů, posoudil strategii politických stran a pro první kolo přisoudil nejlepší vyhlídky triu Miroslava Němcová, Karel Schwarzenberg a Miloš Zeman. Právě bývalému premiérovi dává pro druhé kolo největší šance.
15.12.2011 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3755 článků) , Miroslava Němcová (1414 článků) , Tomio Okamura (2117 článků) , Miloš Zeman (21476 článků)

Kandidátní listiny pro říjnové volby jsou na volby.cz

 
Český statistický úřad zveřejnil na serveru volby.cz kandidátní listiny pro volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Volby se podle rozhodnutí prezidenta republiky budou konat 7. a 8. října. Druhé kolo voleb do Senátu proběhne o týden později.
25.08.2016 17:35 |

podobné články

Volal v Praze po rozdělení uprchlíků. Slovinský prezident ovládl první kolo voleb

 
Loni na Pražském hradě předával Milošovi Zemanovi Řád za mimořádné zásluhy. Prezidentská volba stihla slovinského prezidenta Boruta Pahora dříve, než jeho českého protějška. První kolo vyhrál, prezidentem se však (ještě) nestal a čeká ho kolo druhé proti starostovi města Kamnik. Pahor, který v ČR debatoval se Zemanem i o migraci, navštívil Prahu v únoru 2016, v lednu 2017 ho následoval slovinský premiér Mirek Cerar - jako první premiér této země po 17 letech.
22.10.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21476 článků) , Borut Pahor (23 článků)

Slováci vybírali nového prezidenta, čeká se na výsledky!

 
Na Slovensku dnes ve 22:00 skončilo první kolo přímé volby hlavy státu. Výjimkou je vesnice Veľká Lomnica pod Vysokými Tatrami, kde hlasování kvůli odpolednímu výpadku elektřiny potrvá o hodinu déle. Předpokládá se, že žádný ze 14 kandidátů nezískal nadpoloviční většinu hlasů všech voličů potřebnou ke zvolení prezidentem.
15.03.2014 22:50 |

podobné články

Vladimír Pelc: Prezidentské volby 2018 – tablo kandidátů

 
Druhé přímé volby prezidenta ČR se blíží. První kolo se uskuteční 12. a 13. 1. 2018, druhé 26. a 27. 1. 2018. Přímou volbu prezidenta upřednostňuje asi pětaosmdesát procent občanů.
06.01.2018 13:55 |

podobné články