Článek

První dávky AstraZeneky se už rozváží

 
Od pondělí se do distribuce v krajích dostává nová vakcína AstraZeneca, jejíchž prvních 19 200 dávek v sobotu dorazilo z Belgie do centrálního dispečinku společnosti Avenier v Říčanech u Prahy. Evropská komise ji schválila minulý týden.
08.02.2021 09:55 |

podobné články

Podobné články

Originální kurýrní služba rozváží čerstvé mateřské mléko

 
V Indonésii se stále více novopečených matek snaží stíhat jak práci, tak péči o malé děti. Nová kurýrní služba Arga Nirwana Express se jim to snaží alespoň trochu ulehčit. Rozváží tedy po Jakartě mateřské mléko.
17.01.2012 10:50 |

podobné články

Kočkův vrah Ďuričko se přejmenoval na Dieru a teď rozváží balíčky v Praze

 
Benedikt Reinhold Diera. Tak se teď jmenuje vrah Václava Kočky mladšího známý jako Bohumír Ďuričko. Po podmínečném propuštění si změnil jméno, ale před světem se rozhodně neskrývá. Tak moc usiloval o práci, že požádal o změnu podmínek propuštění. A nyní rozváží balíčky po Praze 9.
20.09.2018 10:00 |

podobné články

Do Česka dorazilo betlémské světlo. Z Brna ho skauti rozváží po celé zemi

 
Světlo zažehnuté v Betlémě se tradičně šíří jako symbol Vánoc, do Česka dorazilo už potřicáté. Stejně jako v předchozích letech světlo rozváží skauti a skautky po republice vlakem.
21.12.2019 16:25 |

podobné články

Vlna solidarity na Praze 3: Seniorům a zdravotně postiženým rozváží obědy až domů

 
Městská část Praha 3 zavedla v době nouzového opatření v zemi z důvodu epidemie koronaviru rozvoz obědů seniorům nad 65 let a zdravotně postiženým. Obědy seniorům za výrobní náklady vaří dobrovolně kuchařky ZŠ a MŠ Chelčického a následně je rozváží místní autoškola. Novou službou chce městská část současnou situaci ulehčit nejohroženějším obyvatelům z důvodu, aby nemuseli vycházet ze svých domovů a vystavovat se tak zbytečnému riziku.
26.03.2020 21:45 |

podobné články

Záchranářům chybí ochranné štíty: Parta kamarádů je doma tiskne a pak rozváží!

 
Parta kamarádů se rozhodla, že na svých 3D tiskárnách budou vyrábět štíty, které chybí záchranářům a lékařům. Na své náklady kupují materiál a rozváží k těm, co je potřebují. Tisk je sice náročný na čas, ale i tak se jim povedlo rozvézt 50 štítů a přes 300 zakladačů na roušky. Další štíty tisknou, chybí jim ale plexiskla.
01.04.2020 20:45 |

podobné články

Trumf restaurace v koronakrizi: Jídlo v Brně rozváží polonahý kurýr Vojta a jde na dračku

 
Ve svém království chystá vyhlášený kuchař Petr Erin Kováč spoustu laskomin, jenže v éře koronaviru se svými spolupracovníky i on bojuje o přežití. Obědové menu z jeho restaurace v centru kurýři rozváží na bicyklech a Kováč vymýšlí různé fígly, jak zájem zákazníků ještě zvýšit. Nově je to polonahý Vojta!
01.12.2020 14:05 |

podobné články

Chlíbek: Druhou dávku vakcíny AstraZeneky je potřeba oddálit. Pak funguje lépe

 
Vakcína od společnosti AstraZeneca je vhodná i pro seniory starší 65 let, řekl v pondělí na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví vakcinolog Roman Chlíbek. Její účinnost se zvyšuje pozdržením podání druhé dávky. Česko se tak nepřidává k řadě jiných zemí, které tuto očkovací látku u seniorů nepoužívají z důvodu pochybností ohledně účinnosti u starších osob.
22.02.2021 09:35 |

podobné články

V Brně přišli první lidé o dávky kvůli záškoláctví dětí

 
Prvních pět rodin přišlo v Brně o sociální dávky kvůli tomu, že rodiče nedohlédli na školní docházku svých dětí. Peníze začal lidem brát sám magistrát. Podobný plán brát lidem dávky představili nedávno ministři školství a sociálních věcí.
09.09.2010 16:25 |

podobné články

Německo varuje: Britskou vakcínu nedávat starším lidem

 
Německé orgány doporučily nepodávat vakcínu od firmy AstraZeneca lidem starším 65 let. Podle Institutu Roberta Kocha není jasné, nakolik je u starších lidí tato vakcína efektivní. Spekuluje se přitom, že by Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) mohla vakcínu AstraZeneky doporučit k podmínečnému užívání již v pátek. Na rozdíl od vakcín Pfizer/BioNTechu a Moderny s účinností přes 90 procent se účinnost u vakcíny AstraZeneca uvádí někde mezi 62 a 70 procenty.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Vakcína od AstraZeneky byla schválena k použití v EU. Je tu však problém…

 
Vakcína firmy AstraZeneca byla podle očekávání v pátek doporučena Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) k podmínečné registraci. K používání nové vakcinační látky tak členským státům už zbývá jen posvěcení jejího užívání od Evropské komise. Problémem zůstávají nejasnosti ohledně toho, nakolik je vhodná pro starší populaci – či hrozba, že očekáváný počet dávek pro EU bude drasticky zkrácen.
29.01.2021 19:50 |

podobné články

Hejtman Kuba: Očkování praktiky by teď přineslo zmatky

 
Vakcína od AstraZeneky sice umožňuje očkování přímo v ordinacích praktiků, hejtmani to ale zatím nedoporučují. Přineslo by to podle nich víc zmatku než užitku.
11.02.2021 15:20 |

podobné články

Babiš v ráži: Ukázal na Josefa Klímu, profesora Flegra a další

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém nejnovějším týdenním shrnutí „Čau lidi“ vyvracel tvrzení týkající se epidemie covidu-19. Tvrdí, že pochybnosti k vakcíně od AstraZeneky nejsou založené na pravdě a vakcína je dobrá pro všechny věkové skupiny. Vadí mu i reportáž novináře Josefa Klímy ohledně testů od genetika Emanuela Žďárského, které prosazují i zpěvák Daniel Landa a profesor Jaroslav Flegr. „Není to pravda,“ říká Babiš o tvrzení, že stát dostatečně Žďárského metodu neposoudil.
21.02.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (556 článků) , Andrej Babiš (21011 článků) , Josef Klíma (230 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků) , Daniel Daniel (473 článků)

Druhá dávka až po čtvrt roce? U AstraZeneky to zvyšuje účinnost, tvrdí u Blatného

 
Zdravotníci by měli podávat druhou dávku vakcíny firmy AstraZeneca až po 12 týdnech, v takovém případě je účinnost 81 procent. Novinářům to v pondělí řekl vakcinolog Roman Chlíbek. Ministerstvo nyní připravuje metodiku pro očkování touto vakcínou, která bude interval doporučovat. Vydat by ji mělo tento týden. AstraZeneca je podle Chlíbka účinná ze 75 procent i proti britské mutaci, která se nyní v Česku šíří.
22.02.2021 12:10 |

podobné články

Druhá dávka AstraZeneky se podle vakcinologa má podat za 12 týdnů

 
Zdravotníci by měli podávat druhou dávku vakcíny firmy AstraZeneca až po 12 týdnech, v takovém případě je účinnost 81 procent, dnes o tom informoval vakcinolog Roman Chlíbek.
22.02.2021 14:55 |

podobné články

Dávky pomoci v hmotné nouzi

 
Dávky pomoci v hmotné nouzi dávky slouží ke krytí základních životních potřeb osob, které nemají dostatečné finanční prostředky k jejich zajištění, tj. nacházejí se v hmotné nouzi.
24.01.2010 02:40 |

podobné články

Dávky hmotné nouze nebudou v hotovosti. Už od ledna

 
Lidé pobírající dávky hmotné nouze už je nedostanou v hotovosti, ale nahrané na tzv. sociální kartě. Tou nepůjde platit v barech nebo vybírat z bankomatů, bude tedy muset být využívána pouze k účelům, ke kterým dávky slouží. Zavedena by měla být už od ledna.
27.06.2011 06:55 |

podobné články

Máte auto nebo satelit? Stát vám sníží sociální dávky

 
Na okně satelit, v bytě počítač, na dvorku auto a stejně pobírá sociální dávky. Takovýmto případům je konec. Buď tito lidé majetek prodají a budou pobírat stejně, nebo si ho nechají, ale dávky se jim sníží. Takovou praxi zavádí sever Čech.
06.10.2011 11:20 |

podobné články

Dávky pomoci v hmotné nouzi

 
Dávky pomoci v hmotné nouzi dávky slouží ke krytí základních životních potřeb osob, které nemají dostatečné finanční prostředky k jejich zajištění, tj. nacházejí se v hmotné nouzi.
18.01.2012 22:40 |

podobné články

Stovky lidí prosí o dávky. Úřednice přišla o hlas

 
Do existenčních problémů se dostaly v prvních dnech tohoto roku stovky lidí, kteří jsou závislí na pomoci státu. Dávky v hmotné nouzi totiž nedostali v termínech, na které byli v minulých měsících zvyklí. Mnozí tak nevěděli, jak do konce měsíce, kdy je podle zákona povinností státu dávky vyplatit, bez peněz vyjdou. A to na mnoha místech vyvolalo bouřlivé odezvy.
21.01.2012 04:35 |

podobné články