Článek

Průzkum objednaný ČT: Petr Pavel prezidentem

 
Pokud by se tento týden konalo rozhodující druhé kolo volby prezidenta, ovládl by ho bývalý vysoký představitel armády Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše sedm procent. Pro jeho protikandidáta Andreje Babiše (ANO) by určitě hlasovalo 29 procent a spíše devět procent voličů. Koho budou volit, zatím neví devět procent respondentů. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi.
21.01.2023 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků)
Podobné články

Primátor Hudeček: Všechny vícepráce na Blance byly objednány za Béma

 
Všechny vícepráce na tunelovém komplexu Blanka byly objednány do roku 2010, tedy za exprimátora Pavla Béma (ODS). V České televizi v pořadu "Otázky Václava Moravce" to dnes řekl současný pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Kvůli proplácení faktur za vícepráce se metropole nyní pře se společností Metrostav, která Blanku staví. Podle Hudečka byly navíc už za Béma náklady za výstavbu Blanky vyčísleny na 31 miliard korun. Bém tvrdí, že od roku 2007 zastupitelstvo šestkrát rozhodovalo o rozpočtu tunelu Blanka a vždy byla jako celková částka uváděna suma 29 miliard korun. Město nyní odhaduje, že konečné náklady vystoupají na 37 miliard Kč. 
01.12.2013 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (861 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků) , Václav Hudeček (61 článků)

Lépe to vymyslet nemohly! Štíbrová a Pártlová budou rodit císařem ve stejný den a už mají objednaný společný pokoj

 
Tohle nikdo nečekal. Martina Pártlová  (41) a Nikol Štíbrová  (34) nejenže otěhotněly prakticky ten samý den, nyní prozradily, že ve stejný den budou také rodit. A už mají objednaný i společný nadstandardní pokoj v porodnici.
04.05.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Nikol Štíbrová (420 článků) , Martina Pártlová (358 článků)

„Ne všechno dělá nejlépe.“ Pavel se chystá chodit na vládu Fialovi. Premiér dostal vyčiněno i od Jourové

 
Petr Pavel v ČT přislíbil, že bude civilním prezidentem, který bude komunikovat s vládou i s opozicí. Konstatoval, že by chtěl být nadstranickým prezidentem. Mimo jiné proto, že s dnešní vládou nesouhlasí na 100 procent ve všem. „U řady věcí, které dnes vláda dělá, tak si umím představit, že by se mohly dělat lépe,“ řekl Pavel. Prozradil také, že ho při zemi bude držet jeho přítel Petr Kolář. Do vysílání vstoupila i česká eurokomisařka Věra Jourová, která vyčinila vládě Petra Fialy za to, co chystá pro boj s dezinformacemi. Pavel se k Jourové přidal.
29.01.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (682 článků) , Petr Fiala (4907 článků) , Věra Jourová (528 článků) , Petr Pavel (1659 článků) , Pavel Fiala (250 článků)

Novým prezidentem bude Pavel, Babiše porazil téměř o milion hlasů

 
Novým prezidentem po Miloši Zemanovi se stane generál ve výslužbě Petr Pavel (61). Ve  finále  prezidentské volby dnes porazil s 58,32 procenta hlasů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Pro Pavla hlasovalo téměř 3,36 milionu lidí, tedy zhruba o 960 tisíc více než pro Babiše. Pavel vyhrál ve většině krajů a v zahraničí, Babiš uspěl v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Šéf ANO volební porážku uznal a Pavlovi popřál, aby byl prezidentem všech občanů a bojoval za české zájmy.
28.01.2023 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků)

Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě

 
Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se v podzimních volbách účastní boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě, v rozhovoru pro XTV okomentoval události nejen posledních dní. Kritizoval vládu za „levičácky populistické kroky“. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ uvedl. Kromě toho došlo i na prezidentské volby, kde se Macinka zhrozil, že by naším prezidentem byl generál Petr Pavel, jak ukázal nejnovější průzkum agentury Median. Přirovnal jej k šéfovi Kremlu.
21.08.2022 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10872 článků) , Petr Pavel (1659 článků)

Nejnovější průzkum, objednaný ČT: Babiš klesá, ale stále by s přehledem vyhrál

 
Volby do Sněmovny by vyhrálo i přes mírné oslabení podpory hnutí ANO. Vyplývá to z červnového průzkumu agentury TNS Aisa, který dnes zveřejnila Česká televize. Podíl hlasů pro ANO klesl oproti květnovému průzkumu o dva procentní body na 27 procent. Druzí jsou stále sociální demokraté a třetí komunisté.
05.07.2015 13:56 |

podobné články

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

 
Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v neděli poslal do Sněmovny průzkum objednaný Otázkami Václava Moravce, nyní neziskový ústav odhadl hnutí Trikolóra na pouhých 1,9 procenta.
10.12.2019 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10872 článků)

Češi v únoru opustili tělocvičny, novoroční motivace jsou pryč

 
Ledňáčci, tedy ti, kteří se s příchodem nového roku bili v hruď, že letos si dají do těla, v únoru zmizeli ze sportovišť. Každoročně opakující se trend potvrdil průzkum objednaný společností Sodexo.
17.02.2020 17:15 |

podobné články

Za útokem Zemana na „krále“ ČSSD Sobotku může být i Babiš, zlobí se Štěch

 
Spor mezi prezidentem Zemanem a premiérem Sobotkou je opět velmi živý. A šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) do něj zapojil i dalšího politika. Vicepremiéra a koaličního partnera ve vládě Andreje Babiše (ANO). Útok Zemana na Sobotku v MF Dnes označil za velmi neseriózní a má podezření, že šlo o objednaný politický útok na pomyslného „krále“ ČSSD. Babiš je vlastníkem Agrofertu, pod který spadá i vydavatel listu.
26.11.2015 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Milan Štěch (775 článků)

ROP Severozápad čeká další kontrola, přijeli euroúředníci

 
Dnes ráno přijeli na dotační úřad Regionu soudržnosti Severozápad v Ústí nad Labem tři úředníci Evropské komise z deseti očekávaných, kteří budou do pátku kontrolovat problémové dotační programy. Označil je tak audit objednaný ministerstvem financí. Denně by úředníci měli kontrolovat dva projekty, a to za přítomnosti žadatelů, řekl dnes ČTK ředitel dotačního úřadu Pavel Markvart (ODS). Audit konstatoval dílčí pochybení u většiny z 35 namátkou kontrolovaných projektů v ROP Severozápad, úřad ale jeho kvalitu tvrdě kritizoval.
04.06.2012 10:35 |

podobné články

Generál Pavel: Nebudu zmatkovat. Potřebujete mě

 
Někdejší předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel vyzval své příznivce k pomoci při sbírání podpisů pro možnost utkat se v boji o Hrad. „Nechci být prezidentem politiků, ale prezidentem občanů naší země,“ poznamenal Pavel, proč se vydal cestou sběru 50 tisíc podpisů.
24.07.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1659 článků)

Facebook ve službách generála: Petr Pavel se vysmál reakcím na mazání příspěvků o jeho minulosti

 
Petr Pavel se stal terčem kritiky kvůli svému působení ve škole pro zpravodajské důstojníky. V rozhovoru pro deník Právo tvrdil jeho bývalý spolužák Pavel Beneš, že nynější kandidát na prezidenta byl loajální k tehdejšímu komunistickému režimu. Když následně s podobným textem přišel historik Petr Blažek, Facebook ho smazal s tím, že jde o spam. Pavel nyní s nadsázkou reagoval na spekulace, že za smazání příspěvku může. "Ten Zuckerberg už se ozval?" ptá se ve videu na Instagramu s otevřeným výtiskem Práva a zjevnou narážkou na aktuální kauzu.
24.10.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (1659 článků) , Pavel Blažek (711 článků)

Volby v Ústeckém kraji vyhraje ČSSD, tvrdí průzkum pro ČRo

 
Říjnové volby v Ústeckém kraji by vyhrála ČSSD s 21,4 procenta hlasů. Tvrdí to průzkum, který pro Český rozhlas zpracovala agentura ppm factum. Druhá by skončila s 16,2 procenta hlasů KSČM, třetí ODS přisuzuje průzkum 15,1 procenta. Spolu s nimi by se do krajského zastupitelstva dostali i Severočeši.cz a TOP 09, naopak Paroubkově NS-LEV21 či středovému hnutí PRO kraj průzkum příliš hlasů nepřisoudil.
17.09.2012 19:15 |

podobné články

Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí

 
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.
09.10.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10872 článků) , Tomio Okamura (2968 článků) , Miloš Zeman (27741 článků) , Václav Horáček (70 článků)

Vlasta naváže na Blanku: Praha zahájila geologický průzkum dostavby vnitřního okruhu, potrvá 10 měsíců

 
Pražský magistrát zahájil geologický průzkum dostavby úseku městského okruhu z Pelc-Tyrolky do Štěrbohol. Nyní se zkoumají starší vrty a následně budou zahájeny práce na nových. Celý průzkum potrvá 10 měsíců. Město v květnu uzavřelo smlouvu se sdružením SG Geotechnika - PUDIS a za průzkum zaplatí 22,62 milionu Kč. Chybějící úsek okruhu známý jako Vlasta bude měřit 10,3 kilometru, z toho větší část povede v tunelech. Kdy se začne stavět, není jasné. Vyčísleny zatím nebyly ani náklady, hovoří se však až o 100 miliardách korun.
05.06.2020 12:30 |

podobné články

DPP dokončil geologický průzkum pro metro D, vzniklo půl kilometru prvních tunelů a chodeb

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil v oblasti Pankrácké pláně geologický průzkum pro metro D. Práce zde prováděly společnosti HOCHTIEF CZ, Metrostav a STRABAG. Výsledky ze všech čtyř lokalit potvrdily původní předpoklady, že geologické poměry v místě budoucí trasy metra D jsou složité, na většině míst tektonicky porušeny. V rámci geologického průzkumu vzniklo téměř půlkilometru průzkumných děl, které budou součástí budoucích traťových tunelů, stanic, výstupů z nich nebo přestupních chodeb. Náklady na geologický průzkum činily do konce roku 2021 celkem 1,82 miliard korun. Na dokončený průzkum může navázat samotná stavba prvního úseku Pankrác D – Olbrachtova.
20.01.2022 09:05 |

podobné články

Novým prezidentem se stal Petr Pavel

 
Novým českým prezidentem byl zvolen generál ve výslužbě Petr Pavel. Ve finále porazil bývalého premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše.
28.01.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25693 článků) , Petr Pavel (1659 článků) , Pavel Nový (514 článků) , Pavel Nový (370 článků)

Pavel zatím se Zemanem nehovořil, možná se tak stane už v pondělí

 
Vítěz prezidentské volby Petr Pavel zatím nemluvil s dosluhujícím prezidentem Milošem Zemanem. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News. Pavel předpokládá, že se tak stane možná už v pondělí. V České televizi Pavel uvedl, že pravděpodobně jmenuje soudci státní zástupce Petra Babku a Marka Bodláka, které Zeman odmítl jmenovat.
29.01.2023 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27741 článků) , Petr Pavel (1659 článků) , Pavel Marek (342 článků) , Pavel Marek (358 článků) , Pavel Babka (1 článek)

Konec manželství po 11 letech: Pavel Liška se rozvádí

 
Jednačtyřicetiletý Pavel Liška už delší dobu nebydlí se svojí o devět let mladší manželkou Kristýnou Liška Bokovou. Pár, který má sedmiletého syna Šimona, chystá rozvod. Další články k tématu: VIDEO: Pavel Liška a jeho parťáci dojeli do Istanbulu VIDEO: Konečně jsme si dojeli pro pivo, hlásí z Turecka Pavel Liška Pavel Liška: Při hraní sígrů čerpám ze sebe Pavel Liška se ožení na Polívkově farmě
14.02.2013 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Liška (284 článků) , Kristýna Boková (41 článků)