Článek

Průzkum: Češi se stávají e-cestovateli

 
42 % Čechů považuje Internet při plánování dovolené za velmi užitečný. 65 % během své dovolené hledá v online mapách. Češi používají Internet na své dovolené nejméně z celého regionu. Dostupnost Wi-Fi je pro 36 % Čechů důležitým faktorem při hledání ubytování pro svou dovolenou. Roste míra využívání online plateb při plánování dovolené a během pobytu. 10 % Čechů (v roce 2015 to bylo 7 %) použilo nejméně jednou služby jako PayPal, a to především pro platbu ubytování a dalších výdajů.
16.07.2016 15:35 |

podobné články

Podobné články

Na plážích se nejraději odhalují Němci a Rakušané!

 
Velký průzkum mezi cestovateli odhalil spoustu zajímavých věcí. Nudapláže jsou výspou našich blízkých sousedů z Německa a Rakouska, opalování nahoře bez zase holdují Španělky..
30.07.2014 13:00 |

podobné články

ČSOB: Nenechte se napálit při nakupování v exotických destinacích

 
Víte, jaké finty používají indičtí obchodníci? Chystáte se na dovolenou do Thajska a vaše banka nenabízí thajskou měnu? Za co nejvíce utrácejí Češi v Turecku nebo Austrálii? Odpovědi, ale také rady a tipy týkající se odlišností při placení se dozvíte ve druhém díle seriálu S bankou na cestách. Opět ho pro vás připravili experti ČSOB ve spolupráci se známými cestovateli.
02.01.2014 17:05 |

podobné články

Volby v Ústeckém kraji vyhraje ČSSD, tvrdí průzkum pro ČRo

 
Říjnové volby v Ústeckém kraji by vyhrála ČSSD s 21,4 procenta hlasů. Tvrdí to průzkum, který pro Český rozhlas zpracovala agentura ppm factum. Druhá by skončila s 16,2 procenta hlasů KSČM, třetí ODS přisuzuje průzkum 15,1 procenta. Spolu s nimi by se do krajského zastupitelstva dostali i Severočeši.cz a TOP 09, naopak Paroubkově NS-LEV21 či středovému hnutí PRO kraj průzkum příliš hlasů nepřisoudil.
17.09.2012 19:15 |

podobné články

Průzkum: Miloš Zeman suverénně v čele. Drahoš ani Horáček mu nestačí

 
Časopis Týden uveřejnil ve svém pondělním vydání další průzkum. Nejde však o průzkum určený ke sněmovním volbám, nýbrž o průzkum prezidentský. Naznačuje, že favoritem nadcházející prezidentské volby je i nadále prezident Miloš Zeman. Současně ukazuje, že by Tomio Okamura porazil Václava Klause, kdyby oba pánové kandidovali.
09.10.2017 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Tomio Okamura (2082 článků) , Miloš Zeman (21116 článků) , Václav Horáček (63 článků)

NOVÝ PRŮZKUM: Z dětí se stávají domácí peciválové. Nejraději sedí u počítače

 
U televize děti tráví dvakrát víc času než sportem, až třikrát víc času než pohyb školákům zaberou počítače a počítačové hry. Ukázala to průzkum Asociace amatérských sportů ČR mezi 2188 žáky základních škol a nižších gymnázií. V dotazníku ohledně trávení vánočních prázdnin se ke sportu přihlásilo 28 procent dětí.
25.01.2014 14:45 |

podobné články

Tak dopadl průzkum: Milí bohatí, jste tuneláři a korupčníci

 
Blesk dnes zveřejnil dopředu avizovaný podrobný průzkum od společnosti SANEP, který má vypovídat o tom, co si Češi myslí o miliardářích a zda lze ke stomilionovému a miliardovému majetku přijít poctivě. Průzkum ale není pro naši elitu zbohatlíků nijak lichotivý. Že totiž majetek čeští miliardáři nenabyli poctivě, si myslí celých padesát procent lidí. O tom, že spíše NE je přesvědčeno 24, 3 procenta Čechů.
20.01.2012 10:25 |

podobné články

Tak dopadl průzkum: Milí bohatí, jste tuneláři a korupčníci

 
Blesk dnes zveřejnil dopředu avizovaný podrobný průzkum od společnosti SANEP, který má vypovídat o tom, co si Češi myslí o miliardářích a zda lze ke stomilionovému a miliardovému majetku přijít poctivě. Průzkum ale není pro naši elitu zbohatlíků nijak lichotivý. Že totiž majetek čeští miliardáři nenabyli poctivě, si myslí celých padesát procent lidí. O tom, že spíše NE je přesvědčeno 24, 3 procenta Čechů.
20.01.2012 11:15 |

podobné články

Češi si „ochočili“ internet v mobilu: Lépe se seznamují, méně chodí ven

 
Češi průměrně spotřebují 600 MB mobilních dat, což je pod evropským průměrem. Většinu dat jim „sežere“ komunikace na sociálních sítích a přehrávání videí. Mobilní internet také přinesl dramatickou změnu v osobním životě uživatelů. Kvůli němu se sice Češi lépe seznamují, ale zároveň také omezují setkání s přáteli. Ukázal to nejnovější průzkum „Češi a mobilní data 2016“.
30.08.2016 20:20 |

podobné články

Nejnudnější město Evropy. Je to Praha?

 
Mezi evropskými cestovateli byla vyhlášena anketa o nejnudnější město na starém kontinentu. Které to je?
04.05.2009 16:55 |

podobné články

Z Prahy vyrazila expedice Trabantem napříč Afrikou

 
Z Prahy odejely v neděli dva trabanty s cestovateli, kteří s nimi chtějí dorazit do Kapského města 5. listopadu. Cesta je dlouhá 20 000 kilometrů. Cílem expedice Trabantem napříč Afrikou je ukázat, že i v současné době je možné jet do Afriky autem, které nemá žádnou speciální výbavu, řekl vedoucí výpravy Dan Přibáň.
06.09.2009 20:25 |

podobné články

Výpravy za poznáním: v ZOO Praha se dozvíte o zvířatech úplně všechno

 
Již od začátku roku nabízí návštěvníkům Zoo Praha zažít setkání s významnými českými cestovateli a odborníky. Přednášky, které přibližují nejrůznější kouty světa, probíhají každé úterý v 18 hodin ve Vzdělávacím centru.
15.03.2011 09:40 |

podobné články

Petr Čech se spoluhráči nalétá a najezdí třicet tisíc kilometrů

 
Největšími cestovateli mezi anglickými kluby jsou v letní přípravě fotbalisté Chelsea. Chelsea se v přípravě stejně jako další přední anglické kluby vydala na turné do Asie a představí se v Thajsku, Malajsii a Hongkongu. Tým při tom nacestuje 30.497 km, což je jen o deset tisíc kilometrů méně než je obvod planety Země.
13.07.2011 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1064 článků)

Cestovatel Miroslav Zikmund: Včera oslavil 93. narozeniny!

 
Jako by opakovaně přepisoval přírodní zákony. Cestovateli a spisovatelovi Miroslavu Zikmundovi je právě 93 let.
15.02.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Zikmund (71 článků)

Výstava velkého dobrodruha a lovce kaktusů

 
Pražská Galerie Josefa Sudka vzdává hold slavnému českému cestovateli, botanikovi a spisovateli Albertu Vojtěchu Fričovi, od jehož narození uplynulo 8. září sto třicet let.
30.10.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Josef Sudek (41 článků)

ČSOB: Před cestou na hory nezapomeňte na pojištění

 
Zimní dovolená na horách je pro většinu Čechů každoroční tradicí. Někteří jsou věrní Krkonoším či Jeseníkům, jiní vyrážejí do vyšších poloh u našich zahraničních sousedů - Itálie, Francie, Rakouska nebo Slovenska. Pobyt v cizině ovšem znamená také rozdílnosti při placení. Experti ČSOB spolu se známými cestovateli připravili projekt S bankou na cestách, ve kterém vám poradí, jak předejít zbytečným problémům s financemi, ušetřit a zároveň si v klidu užít čas strávený na horách.
21.01.2014 19:55 |

podobné články

Zlínský festival Neznámá země je letos o splněných snech

 
Motto „Mít odvahu splnit si své sny” provází letošní ročník zlínského festivalu cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá země. Důležité je činit, konat, jednat, člověk nemusí začínat expedici, o které si myslí, že změní svět, ale o které je přesvědčen, že po ní touží, řekl pořadatel festivalu a režisér Petr Horký. Akce se koná už 18. rokem, do 27. dubna nabídne diskuze s cestovateli, výstavy, koncerty i projekce filmů.
15.04.2014 08:25 |

podobné články

Film Století Miroslava Zikmunda bude mít premiéru v září

 
Film nazvaný Století Miroslava Zikmunda bude mít premiéru v září. Snímek o cestovateli, který společně s Jiřím Hanzelkou objel celý svět, měl režisér Petr Horký téměř hotový v březnu, rozhodl se jej však ještě předělat.
16.04.2014 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Zikmund (71 článků) , Jiří Hanzelka (26 článků)

Století Miroslava Zikmunda na plátně

 
Tři a půl roku vznikal unikátní dokument o dvou nejslavnějších českých cestovatelích, Jiřím Hanzelkovi a Miroslavu Zikmundovi. Unikátní proto, že Zikmund, který se letos dožil pětadevadesáti let, svěřil díky dlouholetému přátelství své celoživotní deníky režisérovi, spisovateli a cestovateli Petru Horkému jako podklad pro vznik filmu Století Miroslava Zikmunda.
03.05.2014 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Zikmund (71 článků) , Jiří Hanzelka (26 článků)

Tip pro cestovatele: Festival Kolem světa začíná, budou tu i Náhrady.cz

 
Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, setkání s proslulými cestovateli, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v Čechách – festival Kolem světa, který můžete navštívit o tomto víkendu 22. – 23. listopadu v Národním domě na pražském Smíchově.
20.11.2014 15:20 |

podobné články