Článek

Průzkum: Češi polevili v opatřeních proti covidu

 
Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala setkávání, ještě v květnu to dělalo 70 procent. Klesl i podíl lidí, kteří dodržovali další opatření.
07.07.2020 12:10 |

podobné články

Podobné články

Očkování proti chřipce: Potíž s malým zájmem. Pomůže spojení s 3. dávkou proti covidu?

 
Před poslední chřipkovou sezónou zaznamenali praktičtí lékaři i očkovací centra nebývalý zájem o očkování proti chřipce. Poptávka byla dokonce tak velká, že ji počet dovezených vakcín dokázal jen stěží pokrýt. Proočkovanost proti chřipce u nás přesto zůstává ve srovnání s vyspělými zeměmi velmi nízká. Lékaři upozorňují, že se blíží období očkování proti chřipce a lidé by na ně vedle očkování proti covidu-19 neměli zapomínat. Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES) vedená epidemiologem Petrem Smejkalem navíc doporučuje spojit přeočkování proti covidu-19 s očkováním proti sezonní chřipce.
02.09.2021 05:15 |

podobné články

U Jevan se bude vyrábět ročně miliarda složek pro novou vakcínu proti covidu

 
Závod v osadě Bohumil u Jevan, ve kterém se začne vyrábět klíčová složka vakcíny proti covidu-19, má za sebou dlouhou historii. V areálu, který kdysi patřil státu, se měla v 90. letech vyrábět krevní plazma, posléze se v ní vyvíjela vakcína proti chřipce i proti dětské obrně. A nyní bude opět hrát roli ve vývoji důležité vakcíny proti covidu, na kterou i Češi netrpělivě čekají v celosvětové „frontě“.
29.08.2020 05:00 |

podobné články

Hamáček o velikonočních prohřešcích Čechů: Disciplína polevila. Bitva není vyhraná

 
Češi o velikonočním víkendu polevili v disciplíně a počet jejich prohřešků vůči vládním nařízením stoupl, zmínil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ještě před jednáním vlády vystoupil na tiskové konferenci po schůzi stálé pracovní skupiny Ústředního krizového štábu. Zmínil, že ho neukázněnost lidí mrzí, nicméně například hájil rozhodnutí otevřít minulý čtvrtek hobby markety. Podle něj bylo cílem udržet část lidí na zahrádkách u domů.
14.04.2020 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)

A zmrzlina? A Babiš? Hamáček vypěnil po dotazech novinářů. Bude to pokračovat

 
Češi o Velikonocích více chodili ven a méně nosili roušky. Polevili jsme, řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu. Podle jeho slov by cyklisté i běžci měli nosit roušky, pokud se pohybují mezi lidmi. Po Velikonocích očekává vyšší počet nakažených.
14.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3243 článků)

Pražskou MHD jezdí kvůli covidu méně lidí: Ztráta letos bude zhruba tři čtvrtě miliardy

 
Ztráta pražského dopravního podniku (DPP) na jízdném způsobená poklesem cestujících kvůli pandemii covidu-19 by letos mohla být zhruba tři čtvrtě miliardy korun, což je meziročně méně. Záležet však bude na vývoji pandemie na podzim a opatřeních proti ní, uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski. Loni podnik na jízdném tratil zhruba 1,4 miliardy korun. Pražskou MHD loni využilo kvůli pandemii covidu-19 meziročně o zhruba 40 procent cestujících méně.
31.08.2021 13:35 |

podobné články

Vysílali jsme: Mluvčí policie o Češích a koronaviru. Jak dopadly Velikonoce?

 
Jak dopadly Velikonoce z pohledu policie? Polevili lidé v dodržování vládních opatření proti šíření nákazy covid-19? Nejen o tom v Epicentru Blesku hovořil policejní rada a vedoucí tiskového oddělení policejního prezídia Ondřej Moravčík.
14.04.2020 14:50 |

podobné články

Vláda bude pokračovat v jednání s hejtmany o nouzovém stavu

 
Vláda dnes bude pokračovat v jednání s hejtmany o opatřeních proti covidu-19 a možném vyhlášení nového nouzového stavu. Pokud nedospějí k dohodě, nouzový stav s půlnocí na pondělí skončí. Vláda by tak musela najít jiný způsob, jak pokračovat v některých protiepidemických opatřeních. Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že všichni hejtmani v neděli kabinet o pokračování nouzového stavu požádají.
14.02.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků)

Jablonec v závěru zkolaboval a přišel o výhru nad Příbramí

 
Fotbalisté Jablonce vedli v předehrávce sedmého kola Gambrinus ligy doma nad Příbramí už 2:0, na konci utkání ale trestuhodně polevili a soupeř srovnal. Trenér hostů Karol Marko tak slaví první bod po nástupu do funkce.
14.09.2012 22:50 |

podobné články

Petr Dufek: Spotřebitelé v říjnu polevili v nakupování

 
Růst maloobchodu v říjnu lehce zvolnil. Tržby se tentokrát obchodníkům zvýšily pouze o 2 %, po zohlednění rozdílného počtu pracovních dnů o 3,1 % (meziměsíčně -0,3 %). Neznamená to, že by nastával útlum nakupování, spíše jde o krátkou pauzu před rekordními vánocemi. Nakonec vývoj příjmů spolu s klesající nezaměstnaností a optimismem domácností podporuje pokračování nákupního boomu v ČR.
06.12.2016 12:30 |

podobné články

Česko je z nejhoršího venku, epidemie se zastavila. Přijde návrat k normálu, slibuje Vojtěch

 
Epidemii nového typu koronaviru se v Česku povedlo zastavit. Na šíření nákazy se podle statistik neprojevily Velikonoce ani otevření hobbymarketů. Ještě se to ale může stát, řekl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Podle politiků lidé přes svátky polevili v dodržování přijatých opatření omezujících sdružování a někteří nenosili roušky. Na konci května bude podle odhadů v ČR asi 9000 pacientů s covid-19.
23.04.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Babiš s Hamáčkem polevili: Roušky možná jen uvnitř a Česko bez nouzového stavu

 
Nosit roušku už možná brzy nebude povinné. Tedy alespoň venku. Tam je bude vláda možná jen doporučovat. Podrobnosti ohledně dřívějšího uvolňování bude vláda řešit v pondělí. V televizi CNN Prima News to řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek řekl, že by lidé roušky nebo jinou ochranu dýchacích cest nemuseli venku nosit od poloviny června. Podle Babiše by se ale pravidla mohla při příznivém epidemiologickém vývoji uvolnit dříve. Řekl také, že vláda už pravděpodobně nebude žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu po 17. květnu.
10.05.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23144 článků) , Jan Hamáček (3243 článků) , Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)

Ivan Bartoš pro PL: Předložili jsme Babišovi plán, on si z něho vzal pandemický semafor a prezentoval ho jako svůj

 
REPORTÁŽ „Dobrý politik udělá v danou chvíli - pokud je to správné - nepopulární rozhodnutí. Umí ho vysvětlit a nemění ho podle toho, kam vítr fouká. A ne, že během dne se to x-krát změní. Pak nastává destabilizace, ztráta důvěry. Když je krize, musí se na lékařských vahách zvažovat každé slovíčko, protože má obrovské dopady. V krizi se ukáže, kdo je dobrý manaže a kdo řeší jen nějaká svá procenta ve volbách,“ konstatoval předseda Pirátů Ivan Bartoš v Liberci na předvolební akci. „Polevili jsme přes léto, tvářili jsme se, jako by ten vir někam zmizel. Ten oddechový čas jsme promarnili. Vláda se na to vykašlala,“ domnívá se pirátský lídr do krajských voleb Zbyněk Miklík.
20.09.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Bartoš (5 článků) , Ivan Ivan (2091 článků)

Co se děje kvůli covidu na některých pracovištích? To budete koukat. Josef Středula má zprávy z první ruky

 
ROZHOVOR Zvýšit, i když dočasně, nemocenskou a udělat z chaosu v opatřeních systém. I takové věci řeší předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, který chápe zmatenost Čechů v opatřeních i jejich docházející trpělivost. Ta se podle něj projevuje i v zesměšňování vládní snahy od zhasnutého semaforu až po umírajícího psa. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také popsal, jak firmy zakazují trasování nebo přikazují pořídit si negativní testy jako podmínku pro možnost pracovat.
17.12.2020 21:05 |

podobné články

Proti jaru jsme v léčbě covidu úspěšnější

 
Přednosta Kliniky infekčních nemocí 1. Lékařské fakulty UK a Ústřední vojenské nemocnice Michal Holub v pondělním rozhovoru pro Právo řekl, že proti první vlně jsou nyní lépe vybaveni a využívají k léčbě covidu čtyři terapie. Novinkou je kortikoid dexametazon, který dobře pomáhá proti zánětu, který u těžce nemocných vyvolala imunitní reakce těla proti covidu.
19.11.2020 09:15 |

podobné články

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky: Ilona Csáková brojí proti zneužívání covidu mocnými

 
Ilona Csáková  (50) a Roman Horký z kapely Kamelot natočili klip k písni V dlouhém zatmění, což je protest song proti zneužívání covidu-19, které podle nich vede k potlačení svobody a manipulacím. „Kdo káže vodu, pije víno teď, Jidáš se v roušce ukrývá, na konci tunelu je nová zeď, v zemi, kde nikdo nezpívá,“ zní mimo jiné v písni. „Vše se nese na vlně smutku,“ řekla Super.cz Ilona Csáková , která společně s Romanem Horkým vtiskla do písně vše, co v momentální situaci cítí. „Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ dodala Csáková. Chci se nadechnout a zpívat dál. Ilona Csáková netušila, že z téhle písně bude protestsong „Nemoci zneužívají jednotlivci či světové elity, kterými jsme manipulováni ve prospěch jejich zájmů. Měli bychom si všichni uvědomit, že nám kradou naši svobodu, o tom ta naše píseň je,“ říká Csáková, která nesouhlasí ani s očkováním proti covidu. „Nevěřím obsahu vakcín, už jen z toho důvodu, že nejsou prověřené a ověřené, a nikdo nám nezaručí na 100 procent, že budou bez nežádoucích účinků,“ dodala pro Super.cz Csáková , jež jinak proti očkování není. „Jiné vakcíny se ale zkoumají a zkoušejí řadu let, což se o této říct nedá.“ Nenechám si šťourat v hlavě špejlí. Ilona Csáková ostře okomentovala dění kolem koronaviru a odsoudila případné očkování Csáková si myslí, že vakcinace svým způsobem povinná bude, ač vláda tvrdí opak. „Vše to spěje pomalu a jistě k povinnému očkování, nakonec může být i nepovinné, ale znevýhodní se ti, co se nenechají. Doufám ale, že k žádným restrikcím nakonec nedojde,“ míní zpěvačka. A jak Csákovou, jež nedávno vydala novou desku , ovlivnily zákazy vystupování? „Zvládáme to jako rodina, ale už jsem se pustila do pátrání po maturitním vysvědčení ze střední pedagogické školy, mohlo by se brzy hodit,“ vtipkovala na závěr zpěvačka, jež by se tak mohla vrátit ke své původní profesi.
04.12.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (577 článků) , Roman Horký (31 článků)

19 mrtvých do 54 let. 570 nad 65 let. Oběti covidu-19 v ČR

 
Kamenem úrazu každé diskuze o covidu-19 jsou statistiky. Jednak je zde známá debata, zda někdo zemřel "s covidem" či "na covid", ale také srovnání počtu obětí chřipky s počtem obětí covidu a jiná srovnání. Velkým bodem sporu v diskuzi o covidu je i statistika úmrtí a jak vysvětlovat data v ní. Statistiky z krajských hygienických stanic nabízejí celkem jasný přehled, který ukazuje, že s nemocí umírají zejména senioři. A to až 11krát více, než lidé, kteří ještě na důchod nedosáhli.
07.10.2020 07:50 |

podobné články

Ministr zdravotnictví poskytl vládě informace o opatřeních proti šíření eboly v ČR

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček ve středu informoval vládu o opatřeních spojených s obranou proti šíření eboly v ČR. Ta požádala, aby ministerstvo i nadále setrvávalo v monitorování epidemiologické situace v západní Africe i Evropě a aby přijímalo nezbytná opatření.
06.08.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (386 článků)

Pandemie covidu zhoršila „epidemii samoty“ mezi mileniály, varuje průzkum

 
Britský think-tank Onward představil průzkum, ve kterém se věnuje fenoménu mezi mileniály mladších 35 let. Mileniálové, čili generace Y, je většinou označení lidí, kteří se narodili po roce 1982. Právě mezi touto skupinou lidí se šíří osamělost, mají jen jednoho blízkého přítele, mnohdy žádného. Pandemie covidu-19 a lockdownová opatření jejich samotu ještě prohloubila, uvedl list Daily Mail.
11.07.2021 21:15 |

podobné články

Očkování proti covidu v ČR: Kraje hlásí zpoždění dodávek, další várka dorazí asi ve čtvrtek

 
Ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích pokračuje očkování proti covidu-19. Vakcínu možná dostanou i některé nemocnice v krajích. Auto do ústecké Masarykovy nemocnice se zpozdilo, jeho nákladem 975 se začnou zdravotníci očkovat zřejmě až v úterý. Na vakcíny čekají i v dalších krajích. Ministerstvo zdravotnictví předpokládá, že další vakcína proti covidu dorazí ve čtvrtek.
28.12.2020 11:05 |

podobné články