Článek

Prožijte Den s Armádou ČR na Letenské pláni v Praze

 
Sobota 23. září bude patřit milovníkům vojenské techniky. Přijďte si od 9 do 15 hodin užít Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ČR do parku na Letenské pláni v Praze.
16.09.2017 16:05 |

podobné články

Podobné články

Den s armádou v Praze ukazuje minulost i budoucnost vojska

 
Den s armádou, který se dnes koná na pražské Letenské pláni, od rána přilákal stovky lidí. Pro návštěvníky, mezi nimiž je mnoho rodin s dětmi, si pořadatelé připravili ukázky moderní i historické vojenské techniky a několik soutěží. Mnoho zájemců přilákalo představení knihy Osudy odvážných, jejíhož křtu se zúčastnili ministr obrany Martin Stropnický a náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Zprávu přinesla ČTK.
23.09.2017 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1692 článků)

Vojáci na Dni s Armádou ČR předvedli obrněný TITUS, novinku pro české pozemní síly

 
V sobotu 23. září se v parku na pražské Letenské pláni konal Den s Armádou ČR a Ministerstvem obrany ČR. Akce byla připomínkou sta let uplynulých od zformování prvních národních vojenských jednotek v novodobé české historii. Na Letné tak byla k vidění historická i současná technika armády, vojáci ale poprvé představili i novinku v podobě vozidla TITUS, jehož zavedení do výzbroje schválila vláda.
25.09.2017 11:15 |

podobné články

Černochová (ODS): Vadí mi přístup ministerstva obrany ke zraněným

 
Jsou to téměř již tři týdny, kdy na akci Den s armádou 2017 pořádanou Ministerstvem obrany ČR na pražské Letenské pláni došlo ke zranění přihlížejících diváků a parašutisty při seskoku.
14.10.2017 16:50 |

podobné články

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Již tuto sobotu Den s evropskými fondy na Letné!

 
Všechny informace o fondech EU na jednom místě, k tomu vystoupení kapel Mandrage, nebo Maxim Turbulenc a spousta her, soutěží a atrakcí pro malé i velké. Takový bude Den s evropskými fondy, který se uskuteční již tuto sobotu 26. září od 12 hodin na Letenské pláni v Praze. Pořadatelem celodenního festivalu je Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s dalšími resorty.
23.09.2015 13:01 |

podobné články

Pozor, ať vám v Praze 7 neodtáhnou auto: Chystá se čištění silnic

 
Na začátku října budou muset řidiči z Holešovic a Letné sledovat dopravní značky kolem svého bydliště. Chystá se totiž podzimní čištění silnic v Praze 7, které startuje už v pondělí. Lidé dostanou znovu příležitost zaparkovat v daný den zdarma na Letenské pláni, budou si ale muset dojít pro povolení.
02.10.2016 08:40 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Křížovkami o výlet pro dvě osoby!

 
Ve vzduchu je cítit přicházející zima a všude panuje shon. Pozastavte se a udělejte si den, kdy si naplno vychutnáte předvánoční atmosféru evropských měst. Prožijte adventní čas v bývalé kolébce Rakousko-Uherské monarchie ve Vídni, prohlédněte si unikátní světelnou pyramidu v Drážďanech nebo se nechte pohltit krásami Krakova, který je na seznamu dědictví UNESCO. To všechno pohodlně, autobusem a za rozumnou cenu… Ve vzduchu je cítit přicházející zima a všude panujeshon. Pozastavte se a udělejte si den, kdy si naplnovychutnáte předvánoční atmosféru evropskýchměst. Prožijte adventní čas v bývalé kolébceRakousko-Uherské monarchie ve Vídni, prohlédnětesi unikátní světelnou pyramidu v Drážďanechnebo se nechte pohltit krásami Krakova, který jena seznamu dědictví UNESCO. To všechno pohodlně,autobusem a za rozumnou cenu…
02.11.2011 00:10 |

podobné články

Výzva: Hledáme dítě, které bylo v Praze v Jacksonově apartmá!

 
Michael Jackson vystoupil 7. září 1996 se svým megakoncertem v Praze na Letenské pláni. Blesk.cz hledá dítě, které tehdy rozmlouvalo s Michaelem v jeho apartmá v hotelu InterContinental. Ozvěte se do redakce Blesku a podělte se o svůj tehdejší zážitek s ostatními čtenáři!
26.06.2009 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1645 článků) , Michael Jackson (606 článků) , Michael Jackson (606 článků)

Předejděte zklamání z dovolené. Přečtěte si recenze a prožijte dovolenou snů

 
Vysněnou dovolenou, na kterou celý rok šetříte, může pokazit počasí. To člověk jen stěží ovlivní, dalším věcem v podobě špinavého pokoje, špatného jídla a nefungující klimatizace lze ale předejít. V dnešním článku vám poradíme, jak si koupit zájezd snů a užít si pár dní volna na dokonalém místě po všech stránkách. Už se nemůžete dočkat toho, až si konečně odpočinete na lehátku na pláži, dáte si drink a zaplavete v moři? Vyspíte se v pohodlném hotelovém lůžku a po ránu si zaplavete v bazénu? Celý den si budete dopřávat chutné jídlo, dostatek ovoce a vychlazené limonády. Ano, představa je to krásná, avšak dokonalou dovolenou může cokoliv pokazit. Hotelový bazén bude špinavý, jídlo nepoživatelné, moře plné řas a lehátek sotva pro třetinu hostů. Během chvilky se tak z dovolené snů, může stát pár dní hrůzy. Jak tomu předejít? Recenzemi! Fotografie i popis v katalogu mohou klamat. Uživatelské recenze nikoliv Tištěné i online katalogy nabízí vždy jen to nejlepší. Překrásné fotografie, popis plný lákadel. Avšak realita je mnohdy odlišná, a to nejen v tom, že moře je méně modré a tráva je méně zelená. Pokoje mohou být špinavé, personál nepříjemný, okolí rušné, klimatizace nefungující. A vám zbudou jen oči pro pláč. Předejít velkému zklamání z letní dovolené můžete tím, že si přečtete recenze hotelů a díky ostatním hostům zjistíte, zda hotel a služby stojí za to či nikoliv. V uživatelských recenzích si obvykle lidé neberou servítky, a tak se můžete dočíst skutečnou realitu. Čím víc hvězdiček, tím lépe. V Egyptě volte hotel minimálně s pěti To, že je hotel ohodnocen, jako čtyřhvězdičkový nezaručuje, že vás čeká luxusní dovolená. Především hotely v Egyptě vás mohou nemile překvapit. V Afrických zemích se vyplatí vybírat z hotelů, které mají pět hvězd a špatně neuděláte ani s šestihvězdičkovým komplexem. Ano, čtete správně. Nejen v Egyptě, ale i třeba v Tunisku a v Turecku se můžete setkat i s šesti hvězdami. Také ty... Čtěte více Příspěvek Předejděte zklamání z dovolené. Přečtěte si recenze a prožijte dovolenou snů pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.06.2018 16:25 |

podobné články

Praze by nevadilo velké obchodní centrum na tréninkovém hřišti Sparty

 
Dopravní stavby přitahují developerské projekty. Výjimkou není ani tunel Blanka, s nímž stavbaři pod Letenskou plání zbudovali podzemní parkoviště pro stovky aut. Proti pláni, na sparťanském tréninkovém hřišti má vyrůst obchodní centrum. Institut plánování a rozvoje (IPR) města souhlasil.
13.05.2014 12:35 |

podobné články

Zadní část „Molochova“ v Praze 7 zvelebují: U Letenské vodárny bude nová zeleň

 
V Praze 7 odstartovaly rozsáhlé úpravy ulice U Letenské vodárny, která se nachází v zadní části komplexu budov s přezdívkou „Molochov“. Příprava projektu začala už v roce 2013, samotné úpravy ale odstartovaly až nyní a potrvají do příštího léta.
20.12.2016 09:55 |

podobné články

Na pražské Letné se dnes otevře olympijský park za 80 milionů

 
Na pražské Letenské pláni bude dnes, den před zahájením olympijských her v Soči, slavnostně otevřen olympijský park. Projekt je součástí kampaně Českého olympijského výboru s názvem Česko sportuje. Lidé si v parku budou moci vyzkoušet většinu zimních olympijských disciplín. Součástí budou malé i velkoplošné obrazovky a bar. Projekt vyjde na 80 milionů korun. 
06.02.2014 10:50 |

podobné články

Jacksonův pražský bodyguard: Skoro nemluvil a všeho se bál!

 
PRAHA – Před 13 lety Michael Jackson (†50) pobláznil Prahu, 5. září 1996 vystoupil před 120 000 lidmi na Letenské pláni v rámci svého turné HIStory. Bodyguarda mu tehdy v Praze dělal Zdeněk Zahradník, šéf firmy VIP Service...
27.06.2009 02:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1645 článků) , Michael Jackson (606 článků) , Michael Jackson (606 článků)

Přípravy oslav 70. narozenin Karla Gotta - Až do úterka se Mistr nezastaví!

 
PRAHA/BERLÍN – A je to tady! »Národní poklad« Karel Gott oslaví už pozítří, v úterý 14. července, své 70. narozeniny. Je to jak před chvílí, kdy si dělali na Mistrových 60. narozeninách jeho kolegové legraci, že sedmdesátiny bude slavit na Letenské pláni v Praze. Ta je teď rozkopaná a naplno se tam staví.
12.07.2009 02:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4720 článků)

Tramvajové neštěstí v roce 1982

 
Ve smrtonosnou past se 17. února 1982 změnila tramvajová souprava, jedoucí v Praze po ulici Obránců Míru (dnešní Milady Horákové). Krátce před pátou hodinou odpolední jela linka číslo 26 po Letenské pláni. Uvnitř sedělo několik desítek lidí. Vesměs jeli ze zaměstnání. Nikdo v tu chvíli netušil, že domů se sedm z nich už nikdy nedostane. Na konci rovného a přehledného úseku totiž číhala zrada.
05.02.2010 04:40 |

podobné články

Eliška Kaplicky uvede na pražské Letné snímek Oko nad Prahou

 
Vdova po architektovi Janu Kaplickém Eliška Kaplicky uvede 20. srpna na Letenské pláni v Praze v rámci projektu Živé kino dokument Oko nad Prahou. Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval PR manažer projektu Jan Hlubek.
12.08.2010 16:11 |

podobné články

Nová Letná: Namísto stadionu na fotbal bude další nákupní centrum

 
Klub za starou Prahu kritizuje záměr výstavby obchodně-administrativního centra na ploše tréninkového hřiště Sparty na Letenské pláni v Praze. Přeměna volného hřiště v exponované poloze města na stavební parcelu je podle klubu nebezpečná a pro charakter místa by měla nevratné negativní urbanistické důsledky. Podle mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka i mluvčího Útvaru rozvoje města (ÚRM) Marka Váchy ale zatím o využití pozemku rozhodnuto není. 
21.05.2013 13:05 |

podobné články

VIDEO Lžete, je to kampaň, já ty akcie našel. Protibabišovský sedlák Rada přivezl do Prahy divadlo

 
V Praze na Letenské pláni se odehrál happening, kterým zemědělec Bohumír Rada protestoval proti tomu, jak se premiér Andrej Babiš ještě jako šéf Agrofertu zmocnil akcií jeho zemědělské společnosti Navos. Kromě toho, že na místo přivezl kamiony, které budou jezdit po republice a hlásat všude, že „Bureš lže“, zorganizoval s přáteli i scénku, kde předvedl, jak se Babiš akcií za téměř čtvrt miliardy zmocnil.
21.06.2018 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13513 článků)

Jak jsem obsluhoval Michaela Jacksona (+50)

 
Když Michael Jackson (+50) přiletěl 3. září 1996 do Prahy, aby na Letenské pláni zahájil evropské turné HIStory, ubytoval se na 5 dnů v hotelu InterContinental. Jak probíhala jeho česká návštěva?
30.06.2009 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1645 článků) , Michael Jackson (606 článků) , Michael Jackson (606 článků)