Článek

Proticovidová opatření: Kdy se znovu nadechneme?

 
Devátá vlna bývá podle námořních pověr zničující. Naštěstí vláda těch vln naordinovala Čechům jen šest. Mají se valit podle toho, jak bude ustupovat nákaza covidem, a přinesou s sebou postupné uvolňování přísných omezení. Ty první tři mají už jasné obrysy, zatímco ty další jsou ještě dost vzdálené.
23.04.2021 05:10 |

podobné články

Podobné články

Hofrajter (ČSSD): Hroutí se. Rodiče, učitelé i děti...

 
Zastavme. Zhluboka se nadechněme. Znovu promysleme, co se děje, co se po kom konkrétně chce. A poté to zkusme znovu.
20.03.2020 22:16 |

podobné články

Jak to mají chlapi rádi?

 
Někdo to rád horké a někdo zase hořké. Jsou chvíle, kdy se cítíme bídně, ale pak se vzchopíme, nadechneme a jdeme dál. Když už je dobře, vnímáme věci z nadhledu. Vidíme, jak nás hořké okamžiky posunuly v životě zas o kus dál. Kus k vlastní pravdě, kdy si dokážeme najít čas sami pro sebe a užít si tu chvíli tady a teď. Depilovat, chodit na aerobik, cucat slaďoučký koktejlíky. Ne, proboha jen to ne. Hlavně nevyměknout.
17.08.2015 00:10 |

podobné články

Rozvolňovat se nebude - proticovidová opatření se naopak spíše zpřísní

 
Česko zřejmě čeká další zpřísnění opatření proti epidemii nemoci covid-19. Ve čtvrtek o nich bude jednat vláda. Jak oznámil premiér Andrej Babiš (ANO), vzhledem ke stále vysokým přírůstkům nakažených není v současnosti prostor pro rozvolňování protiepidemických opatření. Ministři proto ani na středečním jednání kabinetu nehlasovali o návrhu na otevření skiareálů a od února se nerozšíří ani provoz škol.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

To se covid rozšířil z našich divadel? Hrušínský opět běduje

 
Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský znovu udeřil na vládu Andreje Babiše. Položil si otázku, kdo vymýšlí proticovidová opatření. Nesmyslná opatření. A hned si odpověděl. „Pane Zaorálku,...“
15.06.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23139 článků)

„Radši bych skočil do žumpy!“ Petr Fiala položil otázku. A dostal...

 
„Proč budete volit SPOLU?“ Tuto krátkou otázku položil předseda ODS na Facebooku v pátek. Odpovědí se mu dostalo víc než dost. Ale většinu na úplně jinou otázku. Tedy proč lidé koalici SPOLU volit nebudou. Řada lidí ODS odsuzuje za to, že podpořila proticovidová opatření, jiní zase za to, že se spřáhla s TOP 09 a lidovci. Nemluvě o tom, že někteří stále nezapomněli na období, kdy ODS byla u vlády. „Nechci vidět šéfa Landsmanschaftu, jak se znovu vrací k územním nárokům na naše pohraničí,“ ozvalo se spolu s obviněními, že koalice vznikla jen proto, aby si strany zajistily koryta.
26.07.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2039 článků)

Jsme ve válce, takže prezident Zeman odložil jemné výrazy: Pražská smetánka z nočních klubů. Blbečci z internetu. Dan Hůlka ať si dá hadr na hlavu

 
„Jsme ve válce a ve válce se jemná opatření příliš neaplikují,“ uznává prezident Miloš Zeman, že vláda významně přitvrdila proticovidová opatření. Je zajedno s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO), že je třeba se zaměřit na volnočasové aktivity, a též např. na noční kluby apod. Země by nevydržela další nevratné plošné dotace; hovořil o podnicích, které „natahují ruku“ a spěly by ke krachu, i kdyby tu koronavirus nebyl. Další lockdown by Česko zničil, uvedl Zeman v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.
10.10.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Hůlka (769 článků) , Miloš Zeman (25984 článků)

Libor Rouček porovnává proticovidová opatření z jiných států. A toto navrhuje u nás

 
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Je v zájmu celé země zanalyzovat selhání a říct, kdo za to může,“ říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček k záměru vytvořit parlamentní vyšetřovací komisi, která by se zabývala chybami před druhou vlnou koronaviru. Popisuje zkušenosti z jiných států a s odkazem na Německo doporučuje otevřít v nejbližší době některé obchody. „Hlavně děti teď potřebují boty a oblečení.“ I když považuje opatření v České republice za nevyhnutelné, zákaz nočního vycházení je podle Roučka naprosto zbytečný.
05.11.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Libor Rouček (261 článků)

Přísná proticovidová opatření budou platit nejméně do 22. ledna

 
Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna. Rozhodla o tom na mimořádném jednání vláda. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) novinářům řekl, že pokud by se situace příští týden změnila, sešel by se kabinet k novému posouzení změny.
07.01.2021 10:00 |

podobné články

Vláda zpřísňuje od soboty proticovidová opatření (AKTUALIZOVÁNO)

 
Kabinet s účinností od soboty zpřísnil opatření proti šíření covidu-19, soustředil se především na omezení mobility obyvatel.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Proticovidová opatření bez nouzového stavu? Smutné přiznání Hamáčka

 
Vláda jednala s krajskými hejtmany. Co se upeklo? Nouzový stav by mohl pokračovat, pokud zástupci krajů požádají. Hamáček není proti. Opatření bez nouzového stavu jsou údajně nedostatečná.
12.02.2021 19:55 |

podobné články

Klaus o fatálním selhání Západu: Nelze všude nastolovat demokracii západního střihu

 
Bývalý prezident Václav Klaus v Press klubu Frekvence 1 opět výživně zkritizoval současná proticovidová opatření. Jak je u něj dobrým zvykem, nebral si servítky. Podle něj opatření dosahují směšné úrovně. Především se podivoval nad tendencí, že bez testu nebudou děti moci zpívat ani cvičit. Stranou nezůstalo ani ožehavé téma současných dnů, tedy vyhrocená situace v Afghánistánu. Podle bývalého prezidenta jde o fatální selhání Západu. Tamější situace pak jednoznačně demonstruje, že v těchto kulturách nelze nastolit demokratické zřízení západního střihu.
20.08.2021 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10552 článků)

Vláda schválila kompenzace za proticovidová opatření

 
Vláda ve středu  schválila sérii podpůrných programů, které mají pomoci uzavřeným nebo omezeným provozům překonat krizi způsobenou pandemií koronaviru. Vláda prodloužila program Antivirus A a zvýšila podporu. Kromě toho rozhodla, že přispěje podnikatelům na komerční nájmy, a schválila pokračování programů COVID–⁠kultura a COVID–sport. Kompenzace dostanou i zájezdoví autobusoví dopravci. Ministerstvo financí také odloží podnikatelům zasaženým zákazy úhradu některých daní.
14.10.2020 17:25 |

podobné články

Očkování na covid: Nebude fungovat. Ne tak, jak si myslíte

 
Jak dlouho budou trvat proticovidová opatření? Než přijde vakcína? Podle britského profesora Salisburyho to bude déle. Vakcíny totiž nefungují na sto procent. I pokud se podaří proočkovat velkou část seniorů, podstatná část z nich bude nemocí dále ohrožena, obává se. K ochraně seniorů tak bude nutné proočkovat velkou část populace. Včetně mladých. Na vakcínu přitom spoléhá strategie Romana Prymuly.
22.10.2020 07:55 |

podobné články

Červený PES zatím nebude, restaurace ale budou muset zavřít už ve 20.00

 
Ministerstvo zdravotnictví zatím nenavrhuje přechod ze třetího zpět do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Skóre je podle ministra Jana Blatného (za ANO) na hranici, stav epidemie stagnuje. Od středy ale budou muset bary, restaurace a další stravovací zařízení zavírat nejpozději v osm večer.  Zakázána bude po celý den konzumace alkoholu na veřejnosti.  Jde o reakci na to, že se v tomto ohledu často porušovala proticovidová opatření.
07.12.2020 18:55 |

podobné články

Češi, to nejsou Němci. Covidové tresty, hlavně za hospody: Silná slova

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se shodují v tom, že na některé hříšníky platí jen bič. Bič v podobě zvýšených sankcí na ty, kteří porušují vládní proticovidová opatření. Vedle výrazného zvýšení pokut, které budou muset hříšníci platit, dostane navíc policie více prostoru k zásahům uvnitř restaurací a dalších provozoven. Má to však háček. Policisté už teď pracují na plné obrátky. A navíc prý Češi neradi poslouchají...
08.12.2020 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2813 článků)

Češi, to nejsou Němci. Covidové tresty, hlavně za hospody: Silná slova

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný a ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) se shodují v tom, že na některé hříšníky platí jen bič. Bič v podobě zvýšených sankcí na ty, kteří porušují vládní proticovidová opatření. Vedle výrazného zvýšení pokut, které budou muset hříšníci platit, dostane navíc policie více prostoru k zásahům uvnitř restaurací a dalších provozoven. Má to však háček. Policisté už teď pracují na plné obrátky. A navíc prý Češi neradi poslouchají...
08.12.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2813 článků)

JE Temelín plánovaně vymění palivo v reaktoru prvního bloku. Na odstávku posiluje proticovidová opatření

 
Téměř čtrnáct tisíc činností včetně výměny paliva čeká na energetiky během plánované odstávky prvního bloku temelínského bloku. Ta začne dnes večer a bude probíhat ve zpřísněném „covid režimu“. V praxi to může znamenat až tisíc testů denně. Na práce si energetici naplánovali dva měsíce.
27.03.2021 14:05 |

podobné články

Ivo Valenta: Vláda o nás všech rozhodovala naslepo

 
Mimořádná proticovidová opatření neprocházela řádným procesem! Vláda o nás všech rozhodovala naslepo. Výsledkem bude vlna žalob o náhradu škod.
21.06.2021 16:30 |

podobné články

Úředník naschvál zrušil Vojtěchovi trvalý pobyt ve Včelné, obec se omluví

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) formálně přišel o trvalý pobyt v jihočeské obci Včelná. Svévolně mu jej zrušil tamní úředník František Mareš s konstatováním, že se obec za svého občana stydí. Úředník chtěl prý ministrovi ukázat, že když mohlo ministerstvo vydávat nezákonná proticovidová opatření, která soudy zrušily, lze tak postupovat i vůči jeho osobě. Starostka obce se ministrovi omluví, s úředníkem bude věc řešit.
08.07.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1587 článků) , Adam Vojtěch (1226 článků)