Článek

Proti odvolání se budu bránit, tvrdí bývalý ředitel ze Semil

 
Ivan Semecký byl pět let ředitelem waldorfské školy v Semilech. Radní města ale v pondělí rozhodli o jeho odvolání. Semecký totiž navzdory opatření ministerstva zdravotnictví opakovaně umožnil, aby se vyučování účastnily i netestované děti. Škola v Semilech byla jedinou v Libereckém kraji, která takto postupovala.
22.04.2021 05:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1860 článků)
Podobné články

Povinně netestoval žáky, stálo ho to krk. Odvolaný ředitel ze Semil se bude bránit!

 
Českem otřásla kauza waldorfské školy v Semilech. Ředitel instituce Ivan Semecký umožnil chodit do školy i těm dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Děti ve třídách navíc nemusely mít na obličeji roušky. Přístup Semeckého, který školu vedl pět let, se řadě lidí nelíbil, a tak se řešilo jeho odvolání z funkce. Nakonec odvolán byl, přičemž v rozhovoru pro Právo uvedl, že se proti odvolání ze své pozice bude bránit.
22.04.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1860 článků)

Pavel Novotný: Zm*d Zeman. Budu ve Sněmovně, budu brát 100 tisíc a mít imunitu, pose*eš se. Slušel by mi post ministra vnitra

 
Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) na sociální síti sdělil, že se už brzo vidí za pultíkem ve Sněmovně. „Já budu poslancem! Já tam budu v tý sněmovně a budu říkat: ‚Co ty svině bolševická?!‘ A budu mít sto tisíc navíc. Cash. Náhrady. Ty vole, imunitu!“ prohlásil. Rád by prý zastával i ministerskou funkci. „Podle mě by mi nejvíc slušelo vnitro,“ myslí si komunální politik. Jen u poslance však nezůstane, nevyloučil totiž ani kandidaturu na prezidenta.
16.08.2020 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1113 článků)

Rebelující ředitel ze Semil končí! Rozdělil školu na dva tábory

 
V Semilech dnes odvolali ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého, který umožnil chodit do školy i dětem, jejichž rodiče odmítají testování. Ve třídách školy děti nemusí nosit na obličeji roušky. O jeho odvolání jednala rada města dlouho do noci, rozhodnutí bylo jednomyslné, uvedla na stránkách města starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily). Odvolaný ředitel je přesvědčený, že jednal správně a je připravený se bránit. Pomoc mu nabídlo hned několik právníků.
20.04.2021 11:45 |

podobné články

Bývalý velitel elitní jednotky vstává ze židle: Lidé musí být připraveni se bránit a žádný bruselský mimoň nemá právo jim v tom bránit!

 
ROZHOVOR Těžko říci, proč jsou ve vedení Evropské unie takoví „mimoni“, tvrdí krátce po sérii útoků v Londýně a Antverpách bezpečnostní expert Lumír Němec a radí bojovat proti směrnici Evropské komise, přikazující lidem sebrat jejich legálně držené zbraně. Podle bývalého člena protiteroristické policejní jednotky URNA a velitele bojové mise armádní speciální jednotky SOG v Afghánistánu je nepochopitelné, jak může v dnešní době chránit sídlo vrcholné demokratické instituce – londýnský parlament – neozbrojený policista. „Přišel čas demonstrovat naši sílu a vůli se bránit radikálnímu islámu. Je třeba, aby si občané zvykli na to, že se budou muset bránit sami,“ říká Němec.
24.03.2017 16:20 |

podobné články

Sázkař ze Semil proměnil necelé tři stovky na 4,6 miliónu korun

 
Pečlivě vybraných 27 zápasů a pořádná hora štěstí, to byly klíčové ingredience, které zajistily miliónovou výhru sázkaři ze Semil. Ten proměnil 286 korun na výhru 4,63 miliónu korun, která je šestá nejvyšší v historii sázkové společnosti Tipsport, u které si vsadil.
05.11.2010 07:22 |

podobné články

Tragédie u Semil! Při nehodě zemřel řidič: Bylo mu téměř 90 let

 
Řidič ve skutečně seniorském věku vyjel v neděli mimo silnici a havaroval v obci Slaná u Semil. S vozem Peugeot 206 narazil do betonové propusti. Razantní náraz neměl šanci přežít.
24.12.2018 09:00 |

podobné články

Staroměstské náměstí už zdobí mohutný smrk ze Semil, je vysoký 22 metrů

 
Na Staroměstském náměstí stojí od brzkého rána mohutný vánoční strom, který do pražské metropole doputoval ze Semil v Libereckém kraji. Stěhování vánočního stromu proběhlo na dvě etapy.
26.11.2019 08:45 |

podobné články

Liberecký kraj začne s rekonstrukcí komunikace z Benešova u Semil ke křižovatce se státní silnicí

 
Firmu, která opraví část silnice číslo II/292 z Benešova u Semil až po křižovatku se silnicí I/14, hledá Liberecký kraj. Radní na svém úterním zasedání schválili vyhlášení výběrového řízení.
08.04.2021 12:40 |

podobné články

Kasík zvažuje soudní bitvu proti svému odvolání

 
Ve středu funkce zbavený generální ředitel Českého rozhlasu (ČRo) Václav Kasík se chce bránit proti svému odvolání Radou ČRo. Hodlá zadat právní analýzu svého odvolání a požaduje ekonomický audit Českého rozhlasu.
23.07.2009 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Český (576 článků)

Liberecký kraj: Vlaky a autobusy částečně omezí kvůli koronaviru provoz

 
Vyhlášení nouzového stavu a další nařízení z důvodu zhoršení epidemiologické situace si vyžádaly omezení vlakové a autobusové dopravy v kraji. Od soboty 17. října budou zrušeny do odvolání noční spoje v drážní dopravě. Jedná se zejména o čtyři páteřní spoje, které vyjíždějí po půlnoci z Liberce do Desné, Semil, Hrádku nad Nisou a Frýdlantu. Od pondělí 19. října začnou do odvolání platit prázdninové jízdní řády autobusů v dopravě příměstské.
16.10.2020 22:20 |

podobné články

Ashley Olsen opustí módní průmysl?

 
Ashley Olsen (23) seznámila veřejnost se svým plánem. Chce vystoupit z módního průmyslu. Proč? Herečka se svým dvojčetem, sestrou Mary-Kate, vlastní značkovou kolekci pro ženy The Row. Důvodem je prý to, že se chce vrátit k herectví. „Ve světě módy si každý hledí jen sám sebe,“ říká Ashley. „Netuším, jestli budu navrhovat tuto kolekci donekonečna. Za pár let jsem si jistá, že budu chtít dělat něco jiného, tomu se nevyhnu. „Co když budu chtít být umělkyní nebo se vrátit k herecké profesi? Což nemám zatím ani v kartách, ale co když to budu chtít dělat?
03.11.2009 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Ashley Olsen (16 článků) , Kate Mara (87 článků) , Mary Mara (461 článků)

„Já nejsem u výslechu tady, budu říkat, co budu chtít!“ V ČT se strhl konflikt mezi Babišem a Moravcem

 
Moderátor Václav Moravec pozval do studia předsedu vlády Andreje Babiše a ten spustil nemilosrdnou kanonádu. „Vy tady překrucujete té fakty, vy jste stále negativní. Fakt jste velice nekorektní, pane redaktore. Já nejsem u výslechu tady, já nejsem u policie, já budu říkat, co já budu chtít,“ udeřil Babiš na moderátora. Nikoli poprvé také konstatoval, že ČSSD z vlády neodejde. „Proč by to dělali?“ ptal se doslova v ČT premiér.
01.07.2019 12:12 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21744 článků) , Václav Moravec (639 článků)

Fejk: Aféra kolem mého platu je absurdní populismus, budu se bránit

 
Bývalý ombudsman Českých drah Petr Fejk zvažuje, že se bude bránit proti diskreditační kampani proti své osobě, kterou odstartovala kritika výše jeho platu v ČD a odstupného, soudní cestou. Fejk to uvedl v článku pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD).
28.06.2011 07:50 |

podobné články

Ředitel „pohlavkář“ unikl odvolání. Ve vedení základní školy skončil sám

 
Ředitel pražské ZŠ Glowackého Miroslav Koranda, který dal pohlavek žákovi, rezignoval. Čelil návrhu na odvolání, který projednalo vedení Prahy 8 a mělo o něm hlasovat. Proti odvolání se postavili rodiče i žáci, napsal server Lidovky.cz.
06.10.2015 21:15 |

podobné články

Politické hnutí Východočeši brání ředitelku zoo: Její odvolání by nás poškodilo

 
Politické hnutí Východočeši se ohradilo proti případnému odvolání ředitelky zoo ve Dvoře Králové Dany Holečkové. Ta je na kandidátce Východočechů do říjnových krajských voleb. Pokud valná hromada, jejímž členem je hejtman a také radní Královéhradeckého kraje, ředitelku odvolá, hodlá se hnutí bránit soudně, kvůli poškození Východočechů necelé dva týdny před volbami. Informoval o tom předseda hnutí Milan Maček. O odvolání ředitelky by se mohlo rozhodnout v pondělí.
30.09.2012 17:15 |

podobné články

Grygárek se odvolání ze zastupitelství bránit nebude. Končí i u Kalouska

 
Náměstek vrchního státního zástupce Libor Grygárek odmítl na žádost svého nadřízeného Stanislava Mečla rezignovat, odvolání se však bránit nebude. Skončí i jako člen rozkladové komise Finančně analytického útvaru ministerstva financí.
13.12.2011 12:40 |

podobné články

Schwarz z pražské záchranky se rozčiluje: Své odvolání považuje za šikanu

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz označil své odvolání z funkce za důsledek šikany ze strany odborů. Zřizovatel, jímž je hlavní město, podle něj postupoval nestandardně, audit zadaný vedením Prahy označil za „vyhozené peníze“. O odvolání ho v pátek informoval ředitel magistrátního odboru e-mailem, odpoledne se má sejít s radním pro zdravotnictví Radkem Lackem (ANO). S výsledky auditu záchranné služby oficiálně ještě nebyl seznámen, řekl na tiskové konferenci.
15.05.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

Schwarz: Mé odvolání je šikana ze strany odborů

 
Ředitel pražské záchranné služby Zdeněk Schwarz označil své odvolání z funkce za důsledek šikany ze strany odborů. Odboráři to odmítají, prý se jen bránili. Zřizovatel, jímž je hlavní město, podle Schwarze postupoval nestandardně, audit zadaný vedením Prahy označil za "vyhozené peníze". O odvolání ho dnes informoval ředitel magistrátního odboru e-mailem, odpoledne se má sejít s radním pro zdravotnictví Radkem Lackem (ANO). S výsledky auditu záchranné služby oficiálně ještě nebyl seznámen, řekl na dnešní tiskové konferenci.
15.05.2015 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Schwarz (44 článků)

VÝMĚNA MANŽELEK JE EXTRA: V 11 letech mě mlátil a donutil k sexu kamarád. Manžel Marian? Toho budu vždy milovat!

 
Středeční díl Výměny manželek na TV Nova přinese pohled na netradiční manželství. Iva (17) a Marian (46) jsou od sebe věkově vzdáleni a kvůli tomu jsou trnem v oku lidem, kteří jejich lásku nechápou. Jeho nazývají pedofilem, ji kvůli tomu, že otěhotněla v patnácti letech, nezodpovědnou mladou maminkou. Redakce eXtra.cz se za párem ze Semil vypravila. Přinášíme autentickou zpověď o tom, co manželé z oblíbené reality show skutečně zažívají.
06.09.2017 13:20 |

podobné články