Článek

Proti exministru Bártovi vypovídali i někteří "véčkaři“

 
Proti exministru dopravy Vítu Bártovi (VV), který čelí obvinění z uplácení, vypovídali na policii i někteří jeho kolegové z vedení strany. Vyplývá to z výpovědí politiků, které má k dispozici Mladá fronta Dnes (MfD).
03.03.2012 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)
Podobné články

Jurečkovi právníci zakročili proti Bártovi

 
VÍME PRVNÍ Vlivný člen ODS Roman Jurečko dostál svému slovu. A to tomu, když před týdnem řekl naší redakci, že zvažuje právní kroky proti exministru dopravy Vítu Bártovi. Ten jej opakovaně osočil z toho, že řídil jmenování nového šéfa SŽDC Jiřího Koláře. Nyní podle informací naší redakce Jurečkovi právníci skutečně zaslali dopis Vítu Bártovi, kde žádají vysvětlení jeho prohlášení.
09.06.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kolář (28 článků) , Vít Bárta (2832 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Vít Bárta spojil síly s Okamurou: Véčkaři mu dali asijský klobouk z tržnice

 
Věci veřejné se rozhodly ve volbách samostatně nekandidovat, jejich šéf Vít Bárta se však přece jen o hlasy voličů ucházet bude. Na kandidátce strany Tomia Okamury! Tohle spojenectví přitom některé udivilo. Ne tak Miroslava Kalouska, podle kterého se k sobě oba politici náramně hodí. A Bártovi kolegové ze strany si neodpustili drobný vtípek - v tržnici koupili Bártovi asijský klobouk.
09.09.2013 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6581 článků) , Vít Bárta (2832 článků)

Bártovi za údajné uplácení může hrozit až pět let vězení

 
Maximální trest ve výši pěti let odnětí svobody by hrozil Vítu Bártovi, pokud by ho případný soud uznal vinným z trestného činu uplácení. To je ale podle advokáta JUDr. Tomáše Pelikána jen hypotetické, protože podle něj skutková podstata tohoto trestného činu naplněna nebyla. V praxi tak Bártovi doopravdy hrozí pokuta "jen" 500 tisíc korun.
10.04.2011 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Karta se obrátila: Svědčil proti exministru Bartákovi, teď je sám obviněn

 
V případu korupce kolem nákupu armádních vozidel Tatra se rozšířil počet obviněných. Nově stíhaným je šéf české pobočky Tatry Ronald Adams. Toho policie viní z úplatkářství. To i přesto, že v případu figuroval jako svědek proti obviněnému exministru obrany Martinu Bartákovi.
21.08.2012 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Barták (338 článků)

Příbuzní obžalovaných rodičů vypovídali v kauze "vlčích dětí"

 
V případu rodičů, kteří podle obžaloby nepustili své děti celý život z vinohradského bytu, dnes u pražského městského soudu vypovídali jejich příbuzní. Otec obžalované ženy obvinil svého zetě také z psychického týrání manželky. Podle něho jí pravděpodobně zakazoval chodit ven a stýkat se se svými známými. Žena naopak uvedla, že byla od malička týrána svými rodiči.
04.01.2012 15:35 |

podobné články

Zaměstnanci úřadu vlády vypovídali v kauze Nagyová. Co prozradili?

 
Před kriminalisty dnes v Praze vypovídali pracovníci úřadu vlády v kauze obviněné bývalé šéfky kabinetu odstupujícího premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové. Policisté pozvali k podání vysvětlení řidiče úřadu a jeho přítelkyni, které podle státního zastupitelství nechala Nagyová nezákonně sledovat. Vypovídal také Nečasův řidič. 
02.07.2013 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1551 článků) , Petr Nečas (9281 článků) , Jana Nagyová (1544 článků)

U soudu v Bostonu svědci druhým dnem vypovídali o útocích

 
Před americkým soudem v Bostonu dnes druhým dnem vypovídali svědci bombového útoku na městský maraton v dubnu 2013, při kterém zahynuli tři lidé a dalších více než 260 utrpělo zranění. Z činu se zodpovídá Džochar Carnajev, jehož podíl na útoku obhajoba ve středu při úvodní řeči procesu uznala. Hrozí mu trest smrti. Podle prokuratury za útokem stál spolu s Džocharem i jeho starší bratr Tamerlan, který zahynul při policejním stíhání.
05.03.2015 21:26 |

podobné články

Financování VV. Zapojeni byli i Bártovi příbuzní

 
Véčkaři mají další problém. Po tom, co Michal Babák požádal o pozastavení členství se dnes objevila zpráva, že do nelegálního financování strany byli zapojeni také někteří příbuzní Víta Bárty, jeho bratranec a švagrová. Prostřednictvím inzerce v časopise Pražan údajně poslali straně nelegálně stovky tisíc korun.
01.06.2011 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků) , Vít Bárta (2832 článků)

Véčkaři vábí voliče: Proti školnému a zdražení potravin!

 
Na ideové konferenci Věcí veřejných si delegáti mimo jiné vyjasnili, proč podpora voličů klesá. Další otázkou je, jak z toho ven. V neděli strana představila heslo, na které zřejmě uslyší zejména nižší a střední třída - Nedovolíme zdražení základních potravin. Véčkaři navíc nepodpoří ani zavedení školného!
12.12.2010 17:45 |

podobné články

Véčkaři se dohodli se senátory, podají ústavní stížnost na církevní restituce

 
Véčkaři se rozhodli, že nevzdají svůj boj proti schváleným církevním restitucím. Poté, co Ústavní soud v lednu odmítl jejich stížnost kvůli tomu, že nedodali dostatek podpisů, obrátili se na senátory. A uspěli. V Senátu se našlo devatenáct senátorů, kteří se pod obdobnou stížnost podepsali. Podle senátora Pavla Lebedy (ČSSD) by měla stížnost do Brna odejít ještě tento týden.
05.02.2013 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Lebeda (35 článků)

Véčkaři a zelení se dohadují. Kvůli hazardu

 
Téma boj proti hazardu v Plzni se zdá být už i bojem politickým. Strana zelených představila své pojetí kampaně a nerada by se o něj s někým dělila. Do křížku se proto zelení dostali s véčkaři, kteří mají pocit, že jim toto téma partaj Ondřeje Lišky ukradla.
29.06.2013 07:00 |

podobné články

Nebudu se chodit doprošovat do ABL, ohradil se Tluchoř

 
Předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř v nedělních Otázkách Václava Moravce vrátil úder exministru dopravy Vítu Bártovi.
08.05.2011 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (559 článků) , Vít Bárta (2832 článků) , Václav Bárta (1156 článků)

Bárta skončí v rukách policie. S ním možná i Škárka

 
AKTUALIZOVÁNO Neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta už aby promýšlel, jak bude čelit trestnímu stíhání. Protikorupční policie dnes do sněmovny podle státního zastupitelství doručila žádost o jeho vydání. Exministru dopravy hrozí, že k vydání opravdu dojde. Dá se předpokládat, že opozice záchranný kruh Bártovi nehodí a poslanecký klub TOP 09 bude pro jeho vydání hlasovat určitě.
24.06.2011 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Bárta skončí v rukou policie. Pro jeho vydání bude i TOP 09

 
Protikorupční policie v pátek do sněmovny doručí žádost o vydání Víta Bárty. Exministru dopravy hrozí, že k němu opravdu dojde. Dá se předpokládat, že opozice záchranný kruh Bártovi nehodí a poslanecký klub TOP 09 bude pro jeho vydání hlasovat určitě.
24.06.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Vít Bárta je zpět. Povede odborné komise Věcí veřejných

 
VÍME PRVNÍ Jak ParlamentníListy.cz o víkendu coby první informovaly, některé z regionálních uskupení Věcí veřejných apelovaly na Grémium strany, aby exministru dopravy Vítu Bártovi obnovilo jeho pozastavené členství. Na Bártu samého pak některé buňky naléhaly, aby bojoval o post předsedy.
22.05.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Kateřina Klasnová porodila: S Vítem Bártou má dceru Amálku

 
Bývalé poslankyni Věcí veřejných Kateřině Klasnové (38) a exministru dopravy Vítu Bártovi (42) se ve čtvrtek 24. března 2016 narodila dcera Amálka. Blesku to prozradila přímo Kateřina Klasnová. To, že bývalí politici plánují rodinu, prozradila Klasnová Blesku již před Vánocemi.
24.03.2016 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Vít Bárta (2832 článků)

Politoložka Dvořáková: Proti Bártovi se očividně vede cílená kampaň

 
Není pochyb, že se proti neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi vede cílená mediální kampaň. Tedy alespoň předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková o tom nepochybuje.
19.05.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Kampaň deníku proti Bártovi? Loutkáře možná neznají ani novináři

 
Mediální kampaň plná „senzačních" odhalení proti Věcem Veřejným a jejich nejviditelnějšímu představiteli Vítu Bártovi možná přinese nositeli afér krátkodobý pokles čtenářské obce. Přesto to neznamená, že je kampaň kontraproduktivní. Myslí si to mediální expert Petr Žantovský. Co přesně je cílem kampaně možná neví ani novináři, předpokládá.
19.05.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2832 článků)

Budu mít velké nepříjemnosti, ale řeknu to. Regiony svědčí proti Bártovi

 
Když šéf klubu Věcí veřejných v Plzeňském kraji Pavel Vlach vstupoval k véčkařům, líbil se mu jejich program, který byl zaměřen především na boj s korupcí a naplno se pustil do práce ve prospěch strany. Stal se mimo jiné i členem komise pro změnu stanov VV. Nyní po vypuknutí aféry s poslanci Škárkou a Kočí a samotným Vítem Bártou zvažuje, zda ještě vůbec chce zůstat u Věcí veřejných, kde už také získal nálepku rebela, stejně jako další véčkaři z Plzně.
10.04.2011 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vlach (3 články) , Vít Bárta (2832 článků) , Pavel Kočí (5 článků)