Článek

Protesty proti covidovým opatřením se změnily v řež: Demonstranti to v Amsterdamu schytali

 
Asi 10 000 lidí dnes v Amsterodamu protestovalo proti opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19, ačkoliv jsou kvůli šíření varianty omikron shromáždění zakázaná. Informují o tom tiskové agentury. Skupina demonstrantů se střetla s policisty, kteří na nařízení starostky Femke Halsemaové vyklízeli Muzejní náměstí.
02.01.2022 22:25 |

podobné články

Podobné články

Drsný zásah policistů v Nizozemsku. Obušky v akci

 
Tisíce lidí protestovaly v neděli v Amsterdamu proti opatřením proti covidu i přes zákaz shromažďování. Skupina demonstrantů proti covidovým opatřením se v neděli střetla s policisty na amsterdamském Muzejním náměstí. Na Twitteru se objevila videa, která ukazují brutální zásah policistů, informují Novinky.
02.01.2022 18:20 |

podobné články

Kanadu zachvátily protesty proti koronavirovým restrikcím

 
Kanadská města včetně nejlidnatějšího Toronta se potýkají s protesty proti covidovým opatřením, které se rozšířily z metropole Ottawy. Takzvaný Konvoj svobody začal před více než týdnem jako demonstrace proti povinnému očkování u řidičů kamionů, kteří přejíždějí hranice se Spojenými státy. Později přerostl v hnutí zaměřené proti koronavirovým opatřením a protestům proti vládě premiéra Justina Trudeaua.
06.02.2022 15:15 |

podobné články

Proti koronavirovým restrikcím protestovaly v Amsterdamu tisíce lidí

 
Tisíce lidí dnes v Amsterdamu protestovaly proti opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19, ačkoliv jsou kvůli šíření varianty omikron shromáždění zakázaná. Skupina demonstrantů se střetla s policisty, kteří na nařízení starostky Femke Halsemaové vyklízeli Muzejní náměstí.
02.01.2022 20:05 |

podobné články

„Omezují nás blázni a psychopati.“ Slováci bouří proti vládě i covidovým opatřením

 
Odpůrci slovenské vlády využili dnešní svátek dne ústavy k demonstracím v Bratislavě a v Košicích. Na několika shromážděních konaných z iniciativy opozice protestovali nejen proti nynější koalici premiéra Eduarda Hegera, ale i proti koronavirovým opatřením a údajné diskriminaci lidí, kteří nejsou očkováni proti nemoci covid-19.
01.09.2021 19:05 |

podobné články

Hamáček: Opatření fungují, vyhráno není. Demonstranti? Profackovat! Podrazili doktory i sestry

 
Česko je týden v novém lockdownu – uzavřené okresy jsou opatřením, které dle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) zafungovalo, i když vyhráno není. Demonstranti proti opatřením vlády by se podle něj měli za své nedělní počínání stydět. Podle Hamáčka platí, že by je měl někdo profackovat  nebo odvézt do covidárií, aby na vlastní oči viděli, co se v nemocnicích nyní děje.
08.03.2021 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Novinka: Protest proti covidu zamaskován. Policie zakročila. A bylo veselo

 
Policie si opět vyšlápla na demonstranty proti covidovým opatřením. Tentokrát je dokonce lapila na lodích a ve zdymadle. Hlavním tématem protestu byly zavřené školy a likvidace vzdělanosti. Došlo k souboji právníků s policisty. Demonstranti se kryli smlouvami na natáčení. Došlo i na ostrý vzkaz Hamáčkovi, prý se někdo postará, aby šel sedět za rozkrádání.
28.03.2021 21:20 |

podobné články

Demonstranti v Thajsku nesli dopisy králi, schytali to vodními děly

 
Policie v Thajsku v neděli rozháněla i s použitím vodních děl tisíce demonstrantů, kteří se sešli na protivládním protestu v metropoli Bangkoku. Podle agentury Reuters kráčelo až 10 000 lidí ke královskému paláci s cílem předat svoje poselství králi Maháovi Vatčirálongkónovi. Demonstranti se v Thajsku scházejí pravidelně již od léta, policie proti nim však zasáhla vodním dělem teprve podruhé.
09.11.2020 09:05 |

podobné články

Český úspěch v USA: Vít Plaček z ÚJV Řež převzal prestižní cenu za řízené stárnutí kabelů

 
Vít Plaček ze Zkušební laboratoře oddělení Radiační chemie a kvalifikace na prostředí společnosti ÚJV Řež (dříve Ústav jaderného výzkumu Řež) převzal v úterý 31. ledna 2017 v Severní Karolině Mezinárodní cenu za řízené stárnutí kabelů.
01.02.2017 13:40 |

podobné články

SÚJB: Expertní jednání o svědečném programu a hodnocení integrity tlakové nádoby JE Temelín v ÚJV Řež

 
V rámci naplňování závazků, vyplývajících z mezivládních ujednání o jaderné bezpečnosti a ochraně obyvatelstva před ionizujícím zářením, a ve shodě s příslušnými články Závěrů Melkského procesu a následných opatření (tzv. Bruselského protokolu) se uskutečnilo dne 16. března 2017 v ÚJV Řež expertní jednání o svědečném programu a hodnocení integrity tlakové nádoby JE Temelín (Technical Expert Meeting regarding Status of the Surveillance Programme and RPV Integrity Assessment Temelin NPP) s rakouskou stranou, na jehož organizaci se podílely vedle ÚJV a CVR Řež i ČEZ a SÚJB.
24.03.2017 18:50 |

podobné články

Jak na zimní řez ovocných stromů a dřevin, abyste měli v létě bohatou úrodu?

 
Chcete mít letos pořádnou úrodu? Ať už máte na zahrádce jabloně, hrušně, broskvoně, meruňky či další ovocné stromy, nebo třeba jen angrešt, rybíz, maliník a ostružiník, všechny potřebují výchovný nebo udržovací řez. Poradíme vám, jak a kdy zimní řez správně provést.
22.02.2018 06:10 |

podobné články

ÚJV Řež: Odborníci VNIIAES, a.s. rozvíjejí spolupráci s Českou republikou

 
Delegace ruského VNIIAES, a.s. (dceřiná společnost Rosenergoatom, a.s., která je součástí energetické divize Rosatomu) navštívila v Řeži společnosti Skupiny ÚJV - ÚJV Řež a Centrum výzkumu Řež, známé především pro svou činnost v oblasti vývoje a podpory provozu zařízení jaderné a tepelné energetiky.
10.09.2018 15:40 |

podobné články

Geniální umělecké veledílo s elektronickým soundtrackem je nyní zdarma. Recenze Rez Infinite

 
Existují videohry, které nestárnou. Artový hudební titul Rez toho budiž důkazem. Toto nadčasové veledílo, které v sobě kombinuje unikátní vizuální styl, hratelnost ze staré školy a dechberoucí elektronický soundtrack, se před pěti lety dočkalo řádně vylepšené verze Rez Infinite. Ta dokonce podporuje virtuální realitu PlayStation VR. Nyní je navíc hra v rámci programu Play at Home (Hraj doma) zcela zdarma. Takže neváhejte a koukejte si ji zahrát!
31.03.2021 19:45 |

podobné články

„Já si pro vás přijdu.“ Nedemonstrujte, bědoval Vojtěch. Ale chytil něco strašného

 
Dnes na pražském Malostranském náměstí demonstrovali odpůrci covidových opatření. Demonstrace trvala dlouho a řečnilo hned několik tváří proti covidovým opatřením. Např. bývalá ombudsmanka pro seniory Lenka Tarabová, která vzkázala, že pokud politici šáhnou na svobodu a výuku dětí v září, tak si pro ně přijde. Podle ministra Vojtěcha však demonstranti demonstrují zbytečně, protože zákon o ochraně veřejného zdraví prý vůbec nebude na pořadu dne. Nicméně, i pro něj si může „přijít“ řečnice Tarabová.
07.07.2021 13:55 |

podobné články

Další demonstrace za návrat do škol bez omezení se tentokrát uskuteční v Brně

 
O minulém víkendu se demonstrace proti covidovým opatřením konala v Praze na Staroměstském náměstí, tentokrát se akce pořádaná volebním seskupením Trikolora Svobodní Soukromníci uskuteční v Brně. Demonstranti za zrušení omezení ve školách se sejdou v neděli 12.září od 15:00 na Zelném trhu v Brně. Zúčastnění se mohou těšit na překvapení v podobě Daniela Landy.
10.09.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (627 článků)

Demonstranti zapálili parlament. Protesty v Paraguayi přerostly v násilí

 
Senát odhlasoval změnu ústavy tak, aby mohl prezident znovu kandidovat na nejvyšší úřad. Krok politiků v Paraguayi vyvolal v pátek vlnu protestů, demonstranti dokonce vnikli do budovy parlamentu. Tam podle místních médií poničili zařízení a zažehli požár. Střety s policií vedly k třem desítkám zraněných, jsou mezi nimi demonstranti, policisté i poslanci.
01.04.2017 09:25 |

podobné články

Protest proti covidovým pasům v Bruselu: Policie nasadila vodní děla. Kde dál to v EU vřelo?

 
Na protestu proti covidovým pasům se dnes v Bruselu sešlo na 35 000 lidí. Někteří účastníci demonstrace během pochodu z centra města k institucím EU házeli na policisty dělbuchy, ti zasáhli vodními děly a slzným plynem. Podobných velkých protestů proběhlo o víkendu v evropských metropolích víc.
21.11.2021 17:20 |

podobné články

ON-LINE: Pražské zastupitelstvo zvolí vedení města, demonstranti se zklidnili

 
V budově pražského magistrátu jedná v úterý zastupitelstvo v novém složení. Na protest proti velké koalici proti tomu protestovali nespokojení Pražané. Jednání mělo začít v deset hodin, kvůli tomu, že demonstranti vtrhli do sálu a pískotem schůzi znemožnili, se začalo až ve dvě hodiny odpoledne. To se demonstranti uklidnili a jednání sledovali bez větších emocí.
30.11.2010 17:15 |

podobné články

Štěpán Křeček: Největší růst tržeb vykázali obchodníci, kteří loni trpěli kvůli covidovým opatřením

 
„Tržby obchodníků výrazně vzrostly. Nicméně jedná se hlavně o efekt nízké srovnávací základny z předchozího roku, kdy kvůli opatřením proti šíření koronaviru došlo k výraznému poklesu prodejů v kamenných prodejnách,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
07.12.2021 13:00 |

podobné články

Merkelová musí pryč! Jede vlak lásky! Berlínem pochodují demonstranti

 
Berlínem pochodují demonstranti, na jedné straně stojí pravicoví radikálové, kteří demonstrují na Washingtonském náměstí, a proti nim stojí demonstranti z techno pochodu protestující pod heslem „vlaku lásky".
30.07.2016 17:05 |

podobné články