Článek

Protesty lékařů pokračují. Specialisté chtějí bojkotovat úhradovou vyhlášku

 
Spory mezi lékaři a ministerstvem zdravotnictví pokračují. Praktičtí lékaři a ambulantní specialisté se s úředníky už od léta přou o zavádění povinného eReceptu a elektronické evidence tržeb. A také o to, kolik peněz by za svou práci měli dostávat od zdravotních pojišťoven. Po symbolických protestech a zavírání ordinací přišel ve středu další krok. Rada Sdružení ambulantních specialistů ČR (SAS ČR) vyzvala členy sdružení, aby nepodepisovali úhradový dodatek na příští rok.
01.11.2017 18:45 |

podobné články

Podobné články

Holcát zveřejní úhradovou vyhlášku na rok 2014, všichni chtějí víc

 
Ministr zdravotnictví Martin Holcát dnes zveřejní úhradovou vyhlášku na rok 2014, podle které zdravotní pojišťovny budou platit za péči. Resort by na to měl mít proti letošku o zhruba deset miliard korun víc, celkem 230 miliard. Ministr chce přidat hlavně nemocnicím. Zařízením poskytujícím dlouhodobou péči a lázním chce kompenzovat poplatky, které v lednu a únoru pacienti platit nebudou a od března dají místo nynější stovky 60 korun.
12.11.2013 06:36 |

podobné články

Osobnosti: Martin Holcát (79 článků)

Heger zveřejní úhradovou vyhlášku. Ukáže, zda lékařům porostou platy

 
Ministerstvo zdravotnictví v pondělí zveřejní úhradovou vyhlášku, podle níž budou zdravotní pojišťovny platit příští rok za péči. Ministerstvo zvažovalo čtyři varianty, ve dvou nejhorších nedostanou nemocnice peníze na růst platů zdravotníků. Ministr Leoš Heger (TOP 09) jim slíbil od ledna 6,25 procenta. Zbytek do deseti procent, na kterých se v únoru dohodl s odboráři, má být později. Ekonomická situace ale podle ministerstva možná nedovolí ani těch 6,25 procenta. Informuje ČTK.
28.11.2011 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Heger zveřejní úhradovou vyhlášku. Ukáže, zda lékařům porostou platy

 
Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejní úhradovou vyhlášku, podle níž budou zdravotní pojišťovny platit příští rok za péči. Ministerstvo zvažovalo čtyři varianty, ve dvou nejhorších nedostanou nemocnice peníze na růst platů zdravotníků.
28.11.2011 07:05 |

podobné články

ČSSD podpoří další ústavní stížnost, chce napadnout úhradovou vyhlášku

 
Na Ústavní soud podle všeho zamíří další stížnost na kroky vlády. ČSSD v pátek ústy předsedy Bohuslava Sobotky oznámila, že v Senátu podpoří podání ústavní stížnosti na úhradovou vyhlášku ve zdravotnictví.
22.03.2013 12:40 |

podobné články

Soukromí lékaři: Úhradová vyhláška poškodí pacienty, omezí péči

 
Koalice soukromých lékařů požádala dnes ministra zdravotnictví Martina Holcáta, aby zásadně přepracoval úhradovou vyhlášku, podle níž budou příští rok platit zdravotní pojišťovny za léčení. V opačném případě budou volit právní kroky a masové protesty, které politikům připomenou, jak nenahraditelná je role ambulancí. Vyhláška prý bere ambulancím peníze, což poškodí pacienty. Koalice to uvádí v prohlášení, jež zaslala ČTK. Vyjádření ministerstva zjišťujeme.
14.11.2013 16:46 |

podobné články

Soukromí lékaři: Úhradová vyhláška poškodí pacienty, omezí péči. Budou protesty

 
Koalice soukromých lékařů požádala dnes ministra zdravotnictví Martina Holcáta, aby zásadně přepracoval úhradovou vyhlášku, podle níž budou příští rok platit zdravotní pojišťovny za léčení.
14.11.2013 16:31 |

podobné články

Heger dokončil úhradovou vyhlášku, péče zůstane na loňské úrovni

 
Úhradová vyhláška na příští rok zachovává rozsah péče na úrovni loňska, nemocnicím přidá v průměru až tři procenta. Platy stoupnou o 6,25 procenta. Novinářům to v pondělí řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), který dokončenou vyhlášku odešle k připomínkám. Zdravotní systém má mít v příštím roce k dispozici 226 miliard korun.
28.11.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Praha má za pacienty i šestkrát víc než zbytek Česka. Senátoři ženou vyhlášku k soudu

 
Senátoři podají ústavní stížnost kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví, která upravuje úhrady zdravotní péče. Je podle nich nespravedlivá pro nemocnice, zejména v některých regionech, a nefunguje ve prospěch pacientů, kteří napříč zemí nemají stejný přístup ke zdravotní péči. Novinářům to ve středu řekli zástupci senátorského klubu ODS. Úhradovou vyhlášku pro každý rok připravuje ministerstvo zdravotnictví. Pro příští rok vychází z dohody mezi zdravotními pojišťovnami a zástupci všech segmentů zdravotní péče.
12.12.2018 14:05 |

podobné články

Senátor Valenta sepsal ústavní stížnost na úhradovou vyhlášku. Podepsalo mu ji 50 kolegů

 
Ústavní stížnost na ministerskou vyhlášku o úhradách zdravotní péče podepsalo podle senátora Ivo Valenty (za Soukromníky) 51 členů horní komory. Stížnost bude soudu předána v příštích dnech, uvedl dnes iniciátor stížnosti Valenta v tiskovém prohlášení. Vyhláška je podle autorů stížnosti nespravedlivá pro nemocnice, zejména v některých regionech, a nefunguje ve prospěch pacientů, kteří napříč zemí nemají stejný přístup ke zdravotní péči.
20.12.2018 22:15 |

podobné články

Romové z Krupky odmítají vyhlášku, která zakazuje sedět venku

 
Romové z Krupky na Teplicku odmítají vyhlášku, která zakazuje v některých částech města sedět venku na trávě či schodech. Chtějí kvůli tomu 5. září demonstrovat. Město Vyhlášku o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a estetického vzhledu města schválilo 25. června, pořadatelé demonstrace ji označují jako protiromskou.
13.08.2012 13:50 |

podobné články

Protesty proti reformě VŠ dnes pokračují happeningem

 
Protesty proti reformě vysokých škol dnes pokračují happeningem u ministerstva školství. Akcí nazvanou Krocení českých rektorů se chtějí zástupci spolku Věda žije! připojit ke studentským nepokojům. Do protestního průvodu se dnes chystají také studenti v Ústí nad Labem, na pražských univerzitách se konají přednášky pro veřejnost. Takzvaným týdnem neklidu chtějí studenti přimět vládu, aby odmítla návrhy dvou reformních zákonů.
01.03.2012 07:05 |

podobné články

Odvrátili jsme sporné reformy, chlubil se na sjezdu šéf lékařské komory

 
Sérii vstřícných rozhodnutí Ústavního soudu, odvrácení některých reforem a snah o redukci péče řadí prezident Milan Kubek k úspěchům České lékařské komory (ČLK) v uplynulém roce. Přetrvávají podle něj problémy ve financování zdravotnictví. Komora kritizovala úhradovou vyhlášku na letošní rok, nelíbí se jí ani návrh té příští. Zprávou o činnosti v uplynulých 12 měsících dnes Kubek zahájil brněnský sjezd ČLK. Rokování lékařů potrvá do neděle.
16.11.2013 12:46 |

podobné články

Holcáta naštval šéf lékařů. Nepřijede jim proto na sjezd

 
Ministr zdravotnictví Martin Holcát změnil plány a odřekl účast na sjezdu České lékařské komory. Důvodem je dopis určený lékařům, v němž prezident komory Milan Kubek ostře zkritizoval úhradovou vyhlášku na příští rok. Podle Holcátova vyjádření, zveřejněného na webu Ministerstva zdravotnictví, tak jednostranně a předčasně zahájil diskusi, která byla naplánována až na sobotu.
16.11.2013 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Martin Holcát (79 článků)

Krnáčová chce zase řešit volné pobíhání psů. Praha to už jednou „slízla“

 
Pražský magistrát znovu chystá vyhlášku o volném pobíhání psů. Poslední návrh, který určoval místa pro venčení psů, sklidil kritiku radnic. V prosinci roku 2015 primátorka řekla, že vyhlášku považuje za „zbytečnou šikanu pejskařů“, a přípravu zastavila. Úřad podle Adriany Krnáčové (ANO) nyní připraví smysluplnější návrh. Praha dosud samostatnou vyhlášku týkající se venčení psů nikdy neměla.
14.01.2017 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (757 článků)

O pacienty se po odchodu lékařů postarají praktici a ambulantní specialisté

 
O pacienty, kteří kvůli odchodu lékařů nebudou moci být ošetřeni v nemocnicích, se postarají ambulantní specialisté a praktičtí lékaři. S jejich zástupci se na tom ve čtvrtek dohodl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Zároveň přislíbil, že dohodne se zdravotními pojišťovnami, aby lékařům tuto péči navíc zaplatily a nekrátily jim platby za překročení limitů. Informoval o tom mluvčí resortu Vlastimil Sršeň.
06.01.2011 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Heger představil úhradovou vyhlášku, peněz ve zdravotnictví bude stejně

 
Úhradová vyhláška pro zdravotnictví pro rok 2012 má pro většinu zdravotnických oborů přinést zhruba stejné prostředky jako letos. Celkové množství financí v systému bude stagnovat. Podle resortu to přesto umožní zvýšit platy zdravotníků v nemocnicích o 6,25 procenta, jak bylo slíbeno. Za stejnou činnost budou zařízení dostávat stejné prostředky. Konkrétní čísla ministerstvo neuvedlo.
10.11.2011 14:15 |

podobné články

Rath: Ministr Heger slibované zvýšení platů pro zdravotníky nehodlá splnit

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes představil novou úhradovou vyhlášku
11.11.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Nečas zkontroluje úhradovou vyhlášku. Podle Hegera peníze na lékaře stačí

 
AKTUALIZOVÁNO Premiér Petr Nečas (ODS) slíbil ve čtvrtek šéfům lékařských a zdravotnických odborů analýzy, zda úhradová vyhláška umožní růst platů v nemocnicích. Platí podle ní zdravotní pojišťovny za léčení. Když se potvrdí výtky odborů, krajů a menších nemocnic, nebrání se premiér změně vyhlášky. Peníze by pak mířily přímo do platů. Podle ministerstva je ale toto řešení právně napadnutelné.
23.02.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

ČMKOS podpořila stávkovou pohotovost, stát má prý půjčit VZP

 
Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) podpořila dnes stávkovou pohotovost, kterou vyhlásily v úterý zdravotnické odbory. Vláda má podle odborářů okamžité začít řešit kritickou situaci nemocnic, lázní a sociálních služeb, jinak hrozí krach zhruba 30 nemocnic i řady lázeňských zařízení. Vláda by podle nich měla ještě do konce roku poskytnout půjčku Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP), aby mohla zaplatit nemocnicím, a změnit úhradovou vyhlášku, aby nemocnice peníze dostaly.
11.10.2013 12:25 |

podobné články