Článek

Protest proti zavřeným barům a restauracím: V Barceloně létala vejce i slova o „hřebíčku do rakve“

 
V Barceloně dnes vyšli do ulic majitelé barů a restaurací a jejich zaměstnanci, aby protestovali proti nucenému uzavření podniků, které nařídila katalánská vláda kvůli rychlému šíření nákazy koronavirem. Celkem se protestu v centru města zúčastnila asi tisícovka lidí, nařízení je podle nich nespravedlivé, napsala agentura Reuters.
16.10.2020 17:25 |

podobné články

Podobné články

V Litoměřicích na Paroubka opět létala vejce, přišli i mimozemšťané

 
Předvolební tým ČSSD posílil kvůli opakovaným vajíčkovým útokům ochranu předsedy strany Jiřího Paroubka. Nyní ho hlídá pět urostlých mužů v černých brýlích. Zatím to ale není nic platné. V Litoměřicích v pondělí dopoledne opět létala vejce. Ani ne dvacetiletý mladík hodil dvě, předsedu strany nezasáhla.
25.05.2009 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3903 článků)

Vejce z podestýlek, klece nebo BIO: Která jsou nejlepší a jak poznáte to české?

 
Ministerstvo zemědělství dnes varovalo české spotřebitele před lacinými a neoznačenými vejci z Polska. Ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) vzkázal, že pokud chtějí zákazníci kvalitní vejce, měli by kupovat ta česká a označená. Odborníci tvrdí, že obchody mohou na krabičkách deklarovat, že se jedná o česká vejce, ve skutečnosti ale půjde o vejce ze zahraničí. Jak poznáte, odkud vejce pochází?
13.07.2016 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (720 článků)

Bitevník z hřebíčků a provázků

 
460 miniaturních hřebíčků, 60 metrů provázku, topolová překližka, lipové lišty... Mimořádně propracovaný model johanitské karaky, plavidla ze 14. století, nechalo zhotovit Muzeum středního Pootaví. Unikátní plachetnice se ale poprvé veřejně představí až po skončení rekonstrukce strakonického hradu v roce 2021. Zatím je k vidění jen v Aha!.
25.11.2019 12:20 |

podobné články

Statečná slepice snesla obří, čtvrtkilové vejce

 
Slepice z Kolumbie dost možná vstoupí do Guinnessovy knihy rekordů poté, co snesla vejce vážící neuvěřitelných 245 gramů. Vejce měří na výšku úchvatných 12 centimetrů. Kuriózní vejce snesla slepice ve městečku San Francisco v regionu Cudinmarca severně od kolumbijského hlavního města Bogotá.
09.02.2012 11:45 |

podobné články

Tohle musíte zkusit: Vařené vejce se žloutkem na povrchu a bílkem uprostřed! (FOTO)

 
Nudí vás klasické vejce natvrdo, které má vždy žlutý střed a bílý okolek? Tak zkuste metodu japonského kuchaře Jamy Čaahana. Ten umí vejce se žlutým okolkem a bílým středem. Dokáže vejce před vařením „přesvědčit“, aby se bílek a žloutek prohodili. Není to žádná magie ani chemie, nýbrž prostá fyzika využívající odstředivé síly.
14.02.2015 18:05 |

podobné články

Pozor na laciná vejce z Polska. „Kupujte jen českou kvalitu,“ radí Jurečka

 
Na pultech českých obchodů si konkurují tuzemská vejce s těmi z Polska, Litvy nebo Německa. Ta jsou zpravidla levnější, ale ministerstvo zemědělství v čele s Marianem Jurečkou (KDU-ČSL) varuje, že nemusí splňovat normy Evropské unie. Vejce se v poslední době vracela například do Polska. Lidé by tak podle resortu měli preferovat česká vejce, tedy ta, na kterých je explicitně natištěno v kódu „CZ“.
13.07.2016 12:15 |

podobné články

Toxická vejce v Česku? Takhle poznáte ta bezpečná

 
Čím levnější, tím více se exportuje do ostatních zemí. Nizozemská vejce drtí cenové příčky, patří mezi nejlevnější. Až v Německu přišli na to, že obsahují nebezpečnou látku ohrožující nás na životě. Mohou ohrozit ledviny a játra. A v posledních dnech kontroloři hledají tato „toxická“ vejce i u nás. Jak poznat vejce, kterých se skandál netýká?
05.08.2017 06:20 |

podobné články

Scéna jako z akčního filmu: Pod mužem začala hořet postel, proskočil zavřeným oknem

 
Scénka jako z akčního filmu se odehrála v pondělí v rodinném domě na Bruntálsku. Muž (42) vyskočil zavřeným oknem ven, když pod ním začala hořet postel. Utrpěl popáleniny i omrzliny, nyní je v umělém spánku v krnovské nemocnici.
29.01.2013 21:10 |

podobné články

O ošetřovné kvůli zavřeným školám požádalo 197.800 zaměstnanců

 
O ošetřovné kvůli zavřeným školám požádalo dosud 197.820 zaměstnanců a zaměstnankyň. Údaje dnes zveřejnilo ministerstvo práce. Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že by nárok na tuto podporu po otevření školských zařízení mohlo rodičům zajistit doplnění úpravy do zákona o odkladu sociálních odvodů, o němž by ve středu měla jednat Sněmovna. Podobný záměr v dolní komoře už před týdnem neuspěl.
13.05.2020 06:35 |

podobné články

Šest a půl milionu piv čeká, až je Češi vypijí. Kupte si je, vyzývá projekt Zachraň pivo

 
Téměř dvě stě malých českých pivovarů čeká na to, až lidé vypijí jejich zásoby. Pivovary totiž nemají kvůli zavřeným restauracím kam distribuovat, a tak se pivo pomalu kazí. Dohromady jim přitom na skladech leží šest a půl milionu stočených lahví. Pomoci jim má projekt Zachraň pivo.
02.04.2020 15:30 |

podobné články

Sněmovna zachraňuje pivo. A poslanci odhlasovali i větší zadlužení

 
Poslanci na úterní schůzi schválili řadu nových opatření, která by měla zmírnit dopady koronavirové pandemie. Rozhodlo se mimo jiné o zvýšení ošetřovného pro rodiče, kteří museli zůstat s dětmi doma kvůli uzavření škol a školek. Dále také o vrácení spotřební daně za pivo, které pivovary nedokázaly prodat kvůli zavřeným hospodám a restauracím. Ve středu poslanci vládní koalice prosadili zvýšení strukturálního deficitu v příštím roce až na čtyři procenta HDP, když přehlasovali opozici a senátní veto.
22.04.2020 15:40 |

podobné články

Pivovary dostanou zpět spotřební daň za pivo, které neprodaly

 
Pivovary budou moci žádat o vrácení spotřební daně za pivo, které nedokázaly prodat kvůli zavřeným hospodám a restauracím. Počítá s tím novela zákona o spotřebních daních z pera ministryně financí Aleny Schillerová (za ANO). Návrh zákona nyní poputuje na stůl prezidenta.
29.04.2020 17:15 |

podobné články

Ministr Toman: Producentům potravin hrozí kvůli zavřeným restauracím a jídelnám krach

 
Na producenty potravin, kteří dodávají zboží do provozoven veřejného stravování, jako jsou školní jídelny nebo restaurace, tvrdě dopadají opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19. Ti, kterým se meziroční celkové příjmy propadnou o více než čtvrtinu, budou mít nárok na finanční pomoc od Ministerstva zemědělství (MZe).
17.10.2020 15:25 |

podobné články

Suverénní Kopecký ovládl první etapu Barum rallye

 
Domácí favorit Jan Kopecký zvládl nejlépe nástrahy první etapy zlínské Barum Czech rallye, která je součástí českého šampionátu, mistrovství Evropy a seriálu Intercontinental rallye challenge.
22.08.2009 20:00 |

podobné články

Kopecký s fábií ovládl Barum rallye

 
Jan Kopecký se dnes stal devátým českým jezdcem v historii, který vyhrál zlínskou Barum rallye.
23.08.2009 18:25 |

podobné články

Brzdil jsem, ale málo, komentoval Kresta nehodu při Barum rallye

 
Na oblíbené domácí Barum rallye přišel automobilový jezdec Roman Kresta o šanci na obhajobu mistrovského titulu.
29.08.2010 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Kresta (16 článků)

Kopeckého připravila o triumf v Barum rallye nehoda, vyhrál Loix

 
Pouhé čtyři rychlostí zkoušky před cílem skončily kvůli havárii a následným technickým problémům naděje Jana Kopeckého na obhajobu vítězství na Barum rallye. Z vítězství se v dramatické koncovce radoval Belgičan Freddy Loix.
29.08.2010 16:35 |

podobné články

Barum Czech rally Zlín bude hlídat téměř 500 policistů

 
Na 41. ročníku Barum Czech rally Zlín bude zasahovat přes 400 státních policistů a 70 městských strážníků.
25.08.2011 10:30 |

podobné články

Letošní Barum Czech Rally odstartuje prezident FIA Jean Todt

 
Ve Zlíně startuje v pátek večer 41. ročník Barum Czech Rally 2011, která se popáté jede jako součást Intercontinentale Rallye Challenge (IRC). Slavnostně jej zahájí prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt.
26.08.2011 15:00 |

podobné články