Článek

Prosakuje, že senátoři nechtějí souhlasit se zmrazením platů politiků. První tiskovka SPD a hned bylo živo

 
Předsedou klubu SPD ve Sněmovně bude nadále Radim Fiala, jeho místopředsedou zůstává Radek Rozvoral. SPD stojí o místo ve vedení Sněmovny, řekl na tiskovém brífinku Tomio Okamura.
12.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (351 článků) , Radim Fiala (351 článků) , Tomio Okamura (2686 článků)
Podobné články

Nečas: Se zmrazením dotací Maďarsku bych počkal

 
Nečas doporučil počkat se zmrazením dotací EU pro Maďarsko do doby, než budou známá další doporučení pro zemi a podmínky pro nápravu situace.
24.02.2012 15:15 |

podobné články

Voda valící se na Mělník prosakuje skrze hráz. Mlazice jsou v nebezpečí

 
V Mělníku intenzivně prosakuje hráz chránící město v úseku asi 100 metrů. Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice. Hasiči patu hráze zatěžují panely a dalším materiálem, řekl kolem 07:00 starosta Ctirad Mikeš (ČSSD). Labe je stále na maximu, další dvě až tři hodiny podle starosty rozhodnou. 
04.06.2013 20:05 |

podobné články

V Mělníku prosakuje protipovodňová hráz chránící město: Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice

 
Obyvatelé Mělníku se třesou strachy. Ve městě intenzivně prosakuje hráz chránící město v úseku asi 100 metrů. Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice.
05.06.2013 08:15 |

podobné články

V Mělníku prosakuje hráz chránící město, hrozí zaplavení Mlazic

 
V Mělníku intenzivně prosakuje hráz chránící město v úseku asi 100 metrů. Hrozí zaplavení čtvrti Mlazice. Hasiči patu hráze zatěžují panely a dalším materiálem, řekl ČTK kolem 07:00 starosta Ctirad Mikeš (ČSSD). Labe je stále na maximu, další dvě až tři hodiny podle starosty rozhodnou.
05.06.2013 08:15 |

podobné články

V jedné stanici pražského metra prosakuje voda, provoz zůstává přerušený

 
Praha obnovila provoz na všech třech trasách metra v centru metropole. Uzavřených zůstává jen několik stanic, jimiž vlaky na trasách A a B pouze projíždějí. Na trase C navíc nejezdí vlaky mezi Hlavním nádražím a zastávkou Kobylisy, do stanice Nádraží Holešovice prosakuje voda.
06.06.2013 00:50 |

podobné články

Poskočí poslancům gáže přes 90 tisíc? Zmrazení platů výbor odmítl, neuspěli ani Piráti

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat. Rozpočtový výbor se ve středu postavil záporně k úpravám, kterými chtějí Okamura a předseda pirátského klubu Jakub Michálek pozměnit vládní novelu, která má od příštího roku zpomalit růst platů vrcholných politiků, aby nevzrostly odhadem o pětinu. Základní platy poslanců totiž mohou od začátku roku 2019 narůst o cca 20 procent a překonat tak 90 tisíc hrubého.
07.11.2018 18:35 |

podobné články

Výbor nepodpořil úpravu SPD na zmrazení platů vrcholných politiků

 
Sněmovna asi neschválí návrh SPD Tomia Okamury na zmrazení platů vrcholných politiků na tři roky ani Pirátů na výpočet těchto platů z jiných dat, napsala ČTK.
07.11.2018 17:16 |

podobné články

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však ani neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků)

Babišův nápad na zmražení platů politiků ještě není ze hry. U justice však asi neprojde

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přišel s nápadem na zmrazení platů politiků. Z jeho vlastní vlády však zaznělo, že by toto zmrazení platů mohlo ohrozit českou justici. Pokud nakonec přece jen k zmrazení platů projde, plat poslance zůstane na úrovni 90 800 korun. Základní plat prezidenta by i nadále činil 302 700 korun a plat premiéra 243 800 korun. Jde o částky v hrubém.
03.07.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků)

Vláda souhlasila se zmrazením platů ústavních činitelů do roku 2018

 
Platy poslanců, senátorů, ministrů, prezidenta, ústavních soudců a členů některých rad by mohly až do konce roku 2018 zůstat téměř zmrazené. Návrh novely Ministerstva práce a sociálních věcí dnes totiž schválila vláda, řekla ČTK ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Podle materiálu by se zvyšování platů od příštího roku nemělo vrátit před úsporné škrty pravicové vlády, ale základna pro jejich výpočet by se měla zvednout jen o 517 korun.
21.07.2014 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (464 článků)

Stýkali jste se o Vánocích, takže se bude přitvrzovat. Zatím nejostřejší tiskovka Blatného s Duškem

 
A byla další tiskovka o covidu. Pořád ta samá písnička. Lidé se dle ministra Blatného moc sdružovali během Vánoc. On to ale nekritizuje. Lidé nedodržují opatření – proto se musí zpřísňovat. Šéf ÚZIS Dušek přišel s dalšími čísly. Za nárůst nakažených prý může antigenní testování.
06.01.2021 18:00 |

podobné články

Poslanci se sejdou těsně před volbami: Bečva a platy poslouží jako ostrá munice

 
Sněmovnu čekají jen tři dny před říjnovými volbami, které se konají 8. a 9. října, dvě mimořádné schůze. Jedna se má zabývat závěrečnou zprávou vyšetřovací komise k otravě Bečvy, druhá zmrazením příjmů politiků na příštích pět let. Bečva je tématem opozice, zatímco zmrazení platů ústavních činitelů a dalších vysokých funkcionářů je dílem premiéra Andreje Babiše, které pak schválila vláda ANO a ČSSD.
29.09.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků)

Pozor, Andreji Babiši. Od Okamury přiletěla zásadní slova ohledně budoucí podpory ze strany SPD

 
Odvolání poslanců hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) z řídicích funkcí ve Sněmovně by znamenalo popření principu poměrného zastoupení v dolní komoře. SPD to dnes uvedla v tiskové zprávě. Pokud bude ANO na základě požadavků ČSSD při vyjednávání o vládě se změnami ve Sněmovně souhlasit, ztratí důvěru SPD a přestane být věrohodným partnerem, uvedlo hnutí Tomia Okamury. Místopředseda ANO Richard Brabec dnes nechtěl předjímat, jak se ANO k požadavku postaví.
23.04.2018 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Richard Brabec (472 článků)

Videoblog Games.cz z E3 – zahraniční novináři a tiskovka Sony

 
Byli jste tiskovou konferencí Sony zklamáni? Chybělo vám tam něco navíc? Tak se připravte na to, že novináři hlavně ze zámoří s vámi nebudou souhlasit. Samozřejmě, The Last of Us si zaslouží všechnu chválu a Beyond náš zájem, ale až si budete stěžovat na to, že tam bylo příliš neherních témat, vzpomeňte si i na to, že zjevně někoho prostě tato témata zajímají...
06.06.2012 20:15 |

podobné články

Senát schválil stěžejní podmínku pro přijetí Lisabonské smlouvy

 
Senátoři jednají o Lisabonské smlouvě. Očekává se, že v hlasování dokument projde. Hlasy mu dají senátoři ČSSD a KDU-ČSL a také většina Klubu otevřené demokracie (KOD). Potřeba je sehnat sedm hlasů zákonodárců ODS. Pět jich své "ano" slíbilo, další se k podpoře přiklánějí. Senátoři již ve středu schválili zavedení vázaného mandátu, který si mnozí senátoři ODS kladli jako podmínku pro schválení Lisabonu.
06.05.2009 09:50 |

podobné články

Zákaz kuřáren a pokuta za nepovedenou sebevraždu? Senátoři bojují u Ústavního soudu za zrušení těchto absurdit!

 
Plošný zákaz kouření nebo pokuta 50 000 Kč za nepovedenou sebevraždu. To zavedla novela zákona o ochraně zdraví před škodlivými látkami, kterou nedávno schválil Parlament. Platit má již od začátku června. Senátoři Jaroslav Kubera, Ivo Valenta a další senátoři napříč politickým spektrem, jsou přesvědčeni o tom, že vláda návrhem zákona nepřípustným způsobem zasáhla do svobody občanů. Proto senátoři společně sepsali ústavní stížnost, kterou v úterý odeslali na Ústavní soud.
16.03.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (1143 článků)

Senátoři STAN: Jen aby měla ČT dostatek peněz, má stále méně

 
Senátoři se dnes budou zabývat zákonem o výstavbě nového bloku v jaderné elektrárně Dukovany, který z účasti na tomto projektu vylučuje ruské a čínské firmy. Senátoři z klubu Starostů a nezávislých jsou však se zákonem natolik nespokojeni, že hodlají hlasovat pro jeho vrácení do Sněmovny. Co jim vadí? Žádají do zákona zakotvit pojistky proti růstu cen elektřiny až do nebes. Obrazně řečeno. Vedle cen elektřiny se senátoři strachují také o Českou televizi.
21.07.2021 12:50 |

podobné články

Piráti a SPD chtějí zpomalit růst platů politiků na mimořádné schůzi, Babiš je podpoří

 
Poslanci SPD a Piráti shromáždili 40 podpisů ke svolání mimořádné schůze sněmovny, na níž chtějí schválit zpomalení růstu platů zákonodárců po Novém roce. V pátek debatu neprosadili, protože podle vedení sněmovny neuplynula dostatečná lhůta od druhého čtení návrhu. Premiér Andrej Babiš (ANO) řekl, že ANO svolání mimořádné schůze podpoří, aby bylo možné vládní návrh schválit. 
02.11.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23499 článků)

Česko je v dostupnosti bydlení v Evropě na chvostu. Jak dlouho průměrný Čech šetří na byt?

 
Dostupnost nového bydlení v Česku byla loni ve srovnání 22 evropských zemí druhá nejhorší za Srbskem. Nový byt v ČR vyjde na 12,2 průměrného hrubého ročního platu, o rok dříve to bylo 11,4 platu. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte. Nejsnadněji na bydlení dosáhnou Irové, kteří na průměrný nový byt o rozloze 70 metrů čtverečních vynaloží 3,1 ročního platu. V Srbsku je to 15,2 platu. V letech 2017 až 2019 byla dostupnost bydlení v ČR nejhorší.
18.07.2021 09:35 |

podobné články