Článek

Propad, propad, propad. O tištěné noviny už prý skoro nikdo nestojí

 
Tištěné deníky mají problém – i nadále totiž pokračuje propad jejich prodeje. Píše o tom server Mediahub.cz.
12.07.2016 15:45 |

podobné články

Podobné články

Hospodárské noviny: Ztratily písmeno Ř!

 
AKTUALIZOVÁNO: Odborníci na masmédia, kteří tvrdí, že další tištěné noviny na trhu nemají šanci, se nestačí divit! V pondělí totiž vyšly Hospodárské noviny!
25.01.2010 13:05 |

podobné články

Prodej tištěných novin klesá! Některé tradiční deníky bojují o další existenci

 
Na tuzemském mediálním trhu začíná být pořádně horko. Mnohé tištěné tituly totiž bojují o svoji budoucnost. Příkladem je třeba dlouholetý a tradiční deník - Hospodářské noviny. Během posledních 17 let list přišel o 60 procent svých čtenářů a strmý propad pokračuje i dál.
02.08.2013 21:55 |

podobné články

Proč americké noviny zrušily smlouvy s agenturou Journatic

 
Takzvaná hyperlokální žurnalistika je už nějakou dobu považována za spásu amerických tištěných médií. Idea je v zásadě správná: lidé se mnohem víc zajímají o to, co se děje v jejich městě, čtvrti, okolí, než o takzvané velké, zásadní události celostátního či celosvětového charakteru. Ty ostatně mohou online sledovat prostřednictvím nejrůznějších portálů na internetu nebo na zpravodajských televizních stanicích. Kdežto nejobsáhlejší lokální informace jim většinou nabízejí tištěné noviny.
29.08.2012 15:50 |

podobné články

Prodeje digitálních titulů novin a časopisů rostou, dál vedou Hospodářské noviny a Respekt

 
Mezi deníky, které kromě tištěné podoby nabízí také elektronickou verzi pro chytré telefony a tablety, dál vedou Hospodářské noviny, mezi týdeníky Respekt. V červenci se jich v průměru prodalo asi dva tisíce dvě stě, respektive patnáct set kusů. Ukazují to údaje Kanceláře ověřování nákladu tisku ABC ČR.
24.09.2012 11:20 |

podobné články

Česká republika nestojí stranou, říká německá kancléřka Merkelová

 
Česko není v EU v izolaci, nestojí stranou, naopak uskutečňuje řadu reforem, uvedla německá kancléřka Angela Merkelová v rozhovoru pro sobotní Lidové noviny. Přiznala se také, že politiku dělá vášnivě ráda a českou metropoli, kam příští týden zamíří, miluje.
31.03.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)

Respekt: Noviny ztrácejí dech. Kupředu se derou bezplatné zpravodajské weby

 
Tištěné deníky se už dva roky potýkají s dramatickým propadem prodeje a český trh s informacemi tak kopíruje situaci na Západě, kdy se se čím dál víc prosazuje konkurence tisku v podobě bezplatných zpravodajských webů. Radovat se nad přílivem nových zpráv je podle týdeníku Respekt přece jen poněkud předčasné.
25.07.2011 09:35 |

podobné články

Noviny pražských radnic stojí ročně miliony

 
Pražské městské části utratí za vydávání novin ročně milionové částky. Zpravodaje se výrazně liší cenou a rozdíly jsou i v jejich kvalitě. Některé vycházejí pouze v tištěné podobě, jiné jsou k dispozici i na internetu.
15.07.2012 14:50 |

podobné články

Magnáti skupují média. Přichází definitivní konec nezávislé žurnalistiky?

 
Tištěné noviny zažívají táhlou krizi, propadům s odbytem čelí mediální domy po celém světě a nevyhnuly se ani Američanům. A protože s tím ruku klesá také cena vydavatelství, skupují je magnáti. Otázkou je, zda se budou snažit udržet nezávislé principy žurnalistiky, nebo dají přednost propagaci vlastních zájmů.
19.05.2016 11:05 |

podobné články

Benátčany vytáčí tahle »záliba« turistů... Děláte ji i vy?!

 
Benátčané jsou po Paříži dalším turistickým centrem Evropy, kde nestojí o zámky lásky na zábradlí městských mostů. A obyvatelé města to dávají jasně najevo v nové kampani, v níž doslova tvrdí, že zámky na zábradlí jsou „nechutné“ a nikdo z občanů o takový „bordel“ nestojí.
12.09.2014 18:00 |

podobné články

Usain Bolt chce hrát v britské Premier League, nikdo o něj ale nestojí

 
Ačkoli by byl bezpochyby nejrychlejším fotbalistou na trávníku, pro majitele klubů není Usain Bolt jako hráč zajímavý. A tak světová jednička ve sprintu z Jamajky zřejmě nenaplní svou velkou touhu zahrát si v britské Premier League. Nejrychlejší běžec planety se snaží proniknout do některého z fotbalových klubů, ale nikde o něj nestojí.
04.06.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Usain Bolt (370 článků)

Rána pěstí politikovi ODS. Jen pokus o inzultaci, prkotina, co nestojí za řeč, reaguje napadený

 
První zástupce starosty Prahy 9 a člen vedení ODS Praha 9 Tomáš Portlík údajně odmítl uhradit fakturu na čtyřicet tisíc korun a dostal za to od dodavatele úder pěstí. To naší redakci uvedl zdroj z místní ODS. Sám napadený však tvrdí, že se událost jen nesmyslně nafukuje. Ve skutečnosti prý došlo jen k pokusu o inzultaci a celé to je prkotina, která ani nestojí za řeč.
23.07.2014 13:30 |

podobné články

Martin Jan Stránský: Zeman je ožrala, lhář a hulvát. Část národa nestojí za nic, chce jen pít a kouřit v hospodě. Přemýšlejme nad identitou. Co znamená být Čechem

 
ROZHOVOR Stydím se za svého prezidenta, přiznává klinický profesor neurologie na americké univerzitě Yale a vydavatel časopisu Přítomnost Martin J. Stránský. Ale problém nevidí tolik v Miloši Zemanovi jako v českém národě, jehož nemalá část podle něj nestojí za nic, a tak jí prý nevadí, že na Pražském hradě sedí ožrala, hulvát a lhář. „V žádné jiné vyspělejší demokratické zemi by se Miloš Zeman nedostal do žádné politické funkce,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz syn Jaroslava Stránského, zakladatele revue Přítomnost. A je přesvědčen, že kdyby přímá volba hlavy státu probíhala dnes se stejnými kandidáty ve druhém kole, vyhrál by ji Karel Schwarzenberg.
18.02.2015 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků) , Jaroslav Stránský (5 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Jan Stránský (32 článků) , Karel Schwarzenberg (573 článků) , Martin Čech (168 článků) , Martin Stránský (101 článků) , Martin Čech (64 článků)

Za útoky na Paříž prý nestojí IS, ale Rusko. A letadlo si také sestřelilo sami. Mezinárodní dobrovolníci předkládají tyto argumenty...

 
Server InformNapalm.org zkonstatoval, že v pozadí teroristických útoků v Paříži a nehody Airbusu A321 nestojí ISIS, ale ruské tajné služby. Uvedla to komentátorka ruského a zahraničního tisku v mezinárodní dobrovolnické komunitě Anna Dornová.
16.11.2015 19:51 |

podobné články

Prudká eskalace konfliktu na východě Ukrajiny! USA ani Rusko o to nestojí. Expertka odkrývá, kdo za tím prý je

 
Jak si přesně vyložit náhlý nárůst vojenských střetů mezi proruskými separatisty a ukrajinskou armádou na východě Ukrajiny? Rusko ani Spojené státy o eskalaci konfliktu nestojí, z obnovení bojů profituje pouze ukrajinská vláda, vysvětluje expertka.
10.02.2017 14:40 |

podobné články

Do Prahy dorazí předseda dolní komory amerického Kongresu. Zeman se s ním nesetká, chce funkční období zahájit cestou na Slovensko

 
U příležitosti stého výročí vzniku našeho státu navštíví Česko předseda dolní komory amerického Kongresu Paul Ryan. Půjde o návštěvu neoficiální. Jde o první návštěvu některého amerického ústavního činitele od roku 2010, kdy do Prahy zavítal tehdejší prezident Barack Obama. Tehdy Obama jednal s prezidentem Václavem Klausem. Ryan prý o jednání s dnešním prezidentem Milošem Zemanem nestojí. Zeman stejně tak nestojí o jednání s Ryanem. Proč tomu tak je?
25.03.2018 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Barack Obama (2439 článků) , Paul Ryan (43 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Paul Ryan (42 článků) , Paul Ryan (42 článků)

Zemanův rodný dům nikdo nechce koupit: Copak tam straší?!

 
Rodný dům prezidenta Miloše Zemana (69) v kolínské čtvrti Zálabí je už přes půl roku na prodej. Nikdo o něj ale nestojí. Proč třígenerační vilu nikdo nechce? Hraje v tom roli prezidentovo jméno?
03.03.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků)

1. Díl – 4 tipy jak být skvělou tchýni své snaše

 
Tchýně umí být někdy pěkně protivná až nesnesitelná. Tento pojem je starý, jako lidstvo samo. Panuje tvrzení, že slovo tchýně vzniklo spojením dvou slov tchoř a svině. Všichni víme, že vtipů na tchýni existuje nepřeberné množství. Ne vždy musí být však tchýně zlá, pomlouvačná a jedovatá. My si dnes prozradíme 4 tipy, jak být skvělou tchýni stůj, co stůj. Pravdou je, že jsem se do tohoto bádání pustila proto, že i já sama mám syna ve věku, kdy ze mě každým dnem může být (spojení dvou slov) tchýně. Najděte ve všem plusy… Nyní zapomeňte na to, jak jste o své synáčky pečovaly vy. Je více než jasné, že nikdo jim nebude schopen nikdy dát více lásky než vy. To že jste nikdy neolizovala dudlík, že jste vychovala syna v době, kdy se poctivě žehlilo a vyvařovalo je nyní vedlejší. Prostě nová doba si žádá nové metody. To jak se vaše snacha bude starat o své potomky (vaše vnoučata) je čistě její věc. Nesnažte se jí do toho mudrovat a dělat chytrou. Nikdo o to vážně nestojí. Můžete si to říkat sama pro sebe, ale na své okolí se usmívejte. Čerpejte z toho výhody. Vlastní děti máte vychované a už si teoreticky můžete užívat s vnoučátky jen her, procházek a radovánek. Netoužila jste po tom celou dobu? Zdržte se poznámek… Všichni určitě vědí, že nikdo nevaří tak dobře, jako maminka. Kuchařka ošlehaná léty praxe. Nikdy se však nesnažte snachu poučovat, a už vůbec ne zasahovat do jejího kuchyňského prostoru. Možná, že vaše snacha neumí tak perfektní guláš, ale pokud se vás sama nezeptá na radu, své recepty jí nevnucujte. Vzpomeňte si, jak i vy jste před léty musela tvrdě bojovat o své místo v rodině. Když k nim půjdete na návštěvu, nikdy nekontrolujte, jak má uklízeno. Nejste žádná inspekce, ale babička a matka jejího muže.... Čtěte více Příspěvek 1. Díl – 4 tipy jak být skvělou tchýni své snaše pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
02.01.2016 10:35 |

podobné články

Noviny: Armáda skoro zdvojnásobí objednávku neprůstřelných vest

 
Armáda koupí od České zbrojovky skoro dvakrát tolik neprůstřelných vest, než původně předpokládala. Uvedly to dnes Lidové noviny (LN). "Už předjednáváme navýšení objednávky," citují ministra obrany Martina Stropnického (ANO).
25.06.2015 06:26 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1736 článků)

Na frekventované Evropské ulici v Praze se propadla vozovka do hloubky 5 metrů

 
AKTUALIZOVÁNO. V Praze Dejvicích se dnes před polednem v křižovatce ulic Evropská a Horoměřická propadla silnice, čtyřmetrový propad je pět metrů hluboký. Nikdo nebyl zraněn. Dnes to řekla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Nechtěla spekulovat o tom, jestli propad souvisí se stavebními pracemi na prodloužení metra trasy A.
08.07.2012 15:20 |

podobné články