Článek

Promoření neznamená, že budou lidé chráněni, říká děkan 1. lékařské fakulty

 
Promořit koronavirem českou populaci ano, či ne? To je momentálně téma číslo 1, ke kterému se vyjadřují různí odborníci, avšak běžnému člověku to může způsobovat strach a zmatek. Epidemiolog Roman Prymula spustil diskuzi svým výrokem, že by se měla celá populace virem promořit, ač svůj výrok posléze zmírnil. Děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Aleksi Šedo odpovídal portálu Lidovky.cz na otázky týkající se připravovaných testů promořenosti populace. Podle něho totiž promořenost automaticky neznamená, že budou lidé chráněni.
07.04.2020 22:36 |

podobné články

Podobné články

Děkan ostravské lékařské fakulty Martínek byl odvolán

 
Akademický senát Ostravské univerzity (OU) v pondělí po tří a půl hodinové diskusi rozhodl, že děkan lékařské fakulty Arnošt Martínek bude odvolán z funkce. Pro jeho sesazení hlasovalo 18 členů senátu, 11 bylo proti a šest se zdrželo. Odvolaný děkan se zřejmě bude proti rozhodnutí senátu bránit soudně.
18.11.2019 17:15 |

podobné články

V Česku vymírají doktoři. Lékařské fakulty lanaří mladé, vláda jim přidala 135 milionů

 
Lékařské fakulty dostanou 135 milionů korun na navýšení platů už od tohoto akademického roku. Přidají hlavně učitelům prvních tří ročníků, řekl v úterý předseda Asociace děkanů lékařských fakult a děkan 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Aleksi Šedo. V současné době studuje na sedmi lékařských fakultách v Česku asi 21 000 lidí, absolventů je kolem 2 000 každý rok. Vláda v úterý schválila finance na navýšení počtu studentů o 15 procent, za 11 let na něj vydá 6,8 miliardy korun.
04.09.2018 12:45 |

podobné články

Malý (Trikolóra): Promoření? 800.000 mrtvých nebo ekonomická krize?

 
Návrat dětí a studentů do škol vyvolá neřízené a nebezpečné promoření. Vláda měla jen dvě možnosti jak řešit nákazu corona. Buď vyhlásit karanténu a riskovat ekonomický propad, který může skončit hlubokou ekonomickou krizí, nebo promoření údajně...
09.04.2020 04:40 |

podobné články

Co je to promoření? Nebude to jako ve Velké Británii, říká Roman Prymula

 
Po pondělním jednání vlády se Roman Prymula vyjádřil k promoření. Podle jeho slov to neznamená paralýzu země, ani anglický model. Jde pouze o systematické nastavení především ochrany seniorů a onkologických pacientů a následné uvolňování plošných opatření, které by zajistily postupný návrat lidí k běžným činnostem. Všechno ale musí probíhat za přísných hygienických opatření.
06.04.2020 21:05 |

podobné články

Ostravská univerzita: Profesor Roman Hájek kandiduje na funkci děkana Lékařské fakulty v nejtěžším období její existence

 
Řádná volba nového děkana Lékařské fakulty se uskuteční v úterý 3. března. Hlavním důvodem kandidatury Romana Hájka je složitá situace Lékařské fakulty a její nejistá budoucnost.
12.02.2020 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Roman Hájek (12 článků)

Turbotituly se rozdávaly i na FSV v Praze, napsal její děkan

 
Vysokoškolské tituly se snadno a rychle rozdávaly před lety i na Fakultě sociálních věd (FSV) Univerzity Karlovy v Praze, tvrdí ve své práci nový děkan fakulty Jakub Končelík. Podle něj získala doktorské tituly ne úplně běžným způsobem celá řada starších pedagogů. A to proto, aby mohli zůstat ve funkcích. Děkan ale věří, že si je všichni zasloužili.
25.10.2009 18:45 |

podobné články

Děkan Martínek končí v čele Lékařské fakulty v Ostravě. Kvůli pochybnému přijímání studentů

 
Akademický senát Ostravské univerzity (OU) dnes většinou jediného hlasu odvolal z funkce děkana lékařské fakulty Arnošta Martínka. Vyhověl tak návrhu rektora Jana Laty, který odchod děkana z funkce požadoval v souvislosti s minulými pochybeními při přijímání studentů, které na univerzitě prověřoval i Národní akreditační úřad (NAÚ). Ke studiu byli přijímáni i uchazeči, kteří nesplnili podmínky přijímacího řízení. Martínek uvažuje, že se bude bránit soudně.
18.11.2019 18:25 |

podobné články

Děkan z plzeňských práv: Škola je ve válce. V něčím zájmu je ji zrušit

 
NA HRANĚ S XAVEREM Děkan Fakulty práva ZČU v Plzni doc. JUDr. Jan Pauly, CSc. popisuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz boj s Akreditační komisí ČR o holou existenci svého působiště. Jedná se podle něj o skutečnou válku dvou stran, přičemž nepochybuje o tom, že právo a spravedlnost je na straně fakulty. Jelikož podle jeho výkladu nemusí brát ministerstvo školství stanovisko komise v úvahu, je přesvědčen, že práva v Plzni budou v nynější podobě zachována.
26.02.2012 16:15 |

podobné články

Zmatky pražské ODS. Superlídrem děkan Zima, nebo nikdo?

 
Podle informací ParlamentíchListů.cz se v pražské ODS zvažuje, že by jejím kandidátem na superlídra pro komunální volby mohl být děkan 1. Lékařské fakulty UK Tomáš Zima. Na středeční regionální radě se ale také prý objevily hlasy, že by ODS neměla mít do voleb žádného superlídra.
30.07.2010 10:55 |

podobné články

Děkan fakulty MU v Brně rezignoval, měl opsat práci

 
Děkan Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Martin Svoboda rezignoval kvůli údajnému opisování z německé odborné práce. Oznámil to rektor Petr Fiala.
23.03.2010 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1710 článků) , Petr Svoboda (599 článků) , Petr Svoboda (599 článků)

Děkan plzeňských práv oznámil jména čtyř viníků odpovědných za skandál

 
Ve zprávě pro vedení Západočeské univerzity v Plzni pojmenoval v pátek děkan plzeňské právnické fakulty Jiří Pospíšil čtyři hlavní viníky, odpovědné za situaci, která málem vedla ke krachu fakulty.
07.05.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2093 článků) , Jiří Pospíšil (2093 článků)

Očistu plzeňských práv má dokončit nový děkan Růžička

 
Novým děkanem plzeňské právnické fakulty, která se vzpamatovává z řady skandálů, se stal profesor fakulty Květoslav Růžička. Dosavadní první proděkan Karel Eliáš, kterého prosazoval bývalý děkan a nynější ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, neuspěl.
13.10.2010 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2093 článků) , Jiří Pospíšil (2093 článků) , Karel Nový (199 článků)

Děkan právnické fakulty v Plzni Růžička rezignuje

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na svou funkci.
02.12.2011 09:40 |

podobné články

Děkan plzeňských práv rezignoval ze zdravotních důvodů

 
Děkan Fakulty právnické Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni Květoslav Růžička rezignuje k 12. prosinci ze zdravotních důvodů na funkci. Oznámil to dnes telefonicky rektorce ZČU Iloně Mauritzové a zároveň rezignaci zaslal písemně, řekla mluvčí ZČU Kamila Kvapilová s tím, že 12. prosince zasedá akademický senát fakulty, který rozhodne o vyhlášení volby nového děkana.
02.12.2011 10:15 |

podobné články

Děkan Ševčík brání vzpurnému studentovi v dosažení titulu

 
Děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) Miroslav Ševčík, známý zejména coby šéf Liberálního institutu, brání jednomu z doktorandů, který měl vůči jeho vedení fakulty výhrady, aby na jeho škole dostal diplom a titul Ph. D.
11.10.2013 17:15 |

podobné články

Cenu Ministerstva kultury za architekturu pro rok 2014 získal děkan Fakulty architektury ČVUT

 
Ve čtvrtek 23. října v pražském Veletržním paláci udělilo Ministerstvo kultury ČR u příležitosti státního svátku 28. října státní ceny významným osobnostem českého kulturního života. Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti architektury získal za celoživotní dílo v oblasti architektury a jeho odborné a veřejné působení děkan Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA.
24.10.2014 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Lábus (9 článků)

Děkan Přírodovědecké fakulty UK tvrdí, že na Albertově letos studenti a učitelé ztratili svobodu

 
Studenti i jejich učitelé letos v listopadu ztratili na Albertově svobodu, uvedl v prohlášení na webu děkan Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Bohuslav Gaš. Reagoval tak na skutečnost, že policie v úterý nepustila studenty k pamětní desce kvůli chystané akci Bloku proti islámu za účasti prezidenta Miloše Zemana.
18.11.2015 15:41 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24452 článků)

Zeman mě zklamal a ČSSD ohrožuje politický systém. Promlouvá děkan Právnické fakulty

 
Jan Kuklík, děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy, v roce 2013 podporoval v přímé volbě prezidenta Miloše Zemana. Dnes je zklamán z toho, jak vykonává úřad hlavy státu. Varoval také, že spor ČSSD s advokátem Zdeňkem Altnerem dál ohrožuje stabilitu našeho politického systému a ten už dostal dost ran i bez toho. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani situace v EU a čínská návštěva v Česku.
21.04.2016 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24452 článků)

Děkan dopravní fakulty ČVUT zahájí mezinárodní setkání o chytré dopravě ve městech

 
Děkan Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek, dr. h. c., je iniciátorem celosvětového workshopu nazvaného Hackathon na téma chytrá doprava ve městech. Ve dnech 16. až 19. března se poprvé v České republice sejde dvacet nejlepších týmů z celého světa a pokusí se v rámci nepřetržitého dvoudenního programátorského maratonu najít řešení klíčových problémů týkajících se chytré mobility v dopravě.
16.03.2017 14:05 |

podobné články