Článek

Proměna po tornádu na Moravě: Hasiči natočili video spouště a její likvidace

 
Minutu a půl dlouhá videomontáž hasičů ukazuje, s čím vším se museli při svém zásahu v obcích postižených tornádem potýkat. Na videu je také patrné, jak velký kus práce odvedli.
11.07.2021 13:55 |

podobné články

Podobné články

Drony pronikly do pojišťovnictví. Makléřská společnost SATUM CZECH je nasadila i ke zjištění škod po tornádu

 
Obrovská časová úspora a skokové zlepšení dokumentace pojistných událostí. To podle JUDr. Tomáše Víchy, ředitele oddělení likvidace pojistných událostí společnosti SATUM CZECH, přinesly drony. Makléřská společnost, která řeší pojištění a škody například u průmyslových podniků či nemocnic, používá profesionální drony již rok a půl. Aktuálně je nasadila i pro zjištění škod po tornádu na jižní Moravě.
29.07.2021 11:10 |

podobné články

Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven, nyní již potřebujeme jen souhlas vlády

 
Nemocnice Na Homolce předložila prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví vládě k odsouhlasení plán likvidace své dceřiné společnosti Holte, s. r. o., který vypracovala nezávislá likvidátorka. Ta byla úkolem pověřena v lednu letošního roku s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Pokud Vláda ČR plán likvidace schválí, nic již nebude stát v cestě realizaci likvidace, tedy definitivnímu formálnímu zániku Holte, s. r. o.
29.04.2016 12:35 |

podobné články

Úklid po tornádu v Hruškách i Lužicích končí. Hejtman: S elektřinou bude ještě problém

 
V Lužicích na Hodonínsku končí likvidační práce po tornádu. Hasiči místo v pátek předají obci. Ke konci se chýlí i práce v Hruškách na Břeclavsku, kde hasiči čekají na dokončení několika demolic. Předání obce očekávají během několika dní. Po jednání krizového štábu to uvedl hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) a ředitel jihomoravských hasičů Jiří Pelikán. Ze 187 nařízených demolic v oblasti postižené před dvěma týdny tornádem hasiči strhli 26 domů, zbývá jim jich zhruba přes 40. Zbytek si zajišťují majitelé sami.
09.07.2021 14:10 |

podobné články

Trudná předpověď počasí: Po tornádu se na nás valí další bouřky, kroupy a déšť

 
Po tragickém tornádu, které na jihu Moravy zdecimovalo domovy spoustě lidí, všichni netrpělivě vyhlížejí týdenní předpověď počasí. Příliš Vás ale nepotěšíme, připravte se na četné přeháňky, bouřky a dokonce i krupobití.
28.06.2021 07:10 |

podobné články

Hejtman Grolich: Likvidaci spouště po tornádu nemají obce šanci ze svých rozpočtů zaplatit

 
Zpracování 210 000 tun odpadu po tornádu bude stát téměř 300 milionů korun
24.07.2021 07:45 |

podobné články

Po tornádu zbývá zbořit posledních 40 domů

 
Na čtyři desítky domů určených k demolici po ničivém tornádu na jižní Moravě zbývá ještě strhnout. Dalších přibližně 150 již hasiči či majitelé objektů zbořili. Poslední demoliční práce by v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku, které poslední červnový čtvrtek zasáhlo tornádo, měly skončit do dvou týdnů.
12.07.2021 15:25 |

podobné články

Hasiči dokončují demolice po tornádu, pak z Moravy odjedou

 
Posledních několik objektů určených k demolici po ničivém tornádu zbývá strhnout hasičům, kteří už téměř měsíc pomáhají v obcích na jižní Moravě. Jakmile budou bourací práce dokončené, skončí i masivní nasazení hasičů. Po jejich odchodu by měli ještě dva týdny přímo na místě pomáhat vojáci.
19.07.2021 14:15 |

podobné články

Z lovu bouřek se po tornádu stala móda

 
Po ničivém tornádu na jižní Moravě se vzedmula vlna zájmu o lovení bouřek. Není to ale tak jednoduché, jak by se mohlo zdát, a sami lovci bouřek varují, že někdy může jít i o život.
11.07.2021 10:25 |

podobné články

Peníze od státu po tornádu: Na krb ano, bazén ne. Dostálová o škodách i nových potížích na Moravě

 
Nedostatek odhadců, úředníků na stavebních úřadech a po vesnicích se pohybují falešní statici, developeři a realitní makléři. Necelé tři týdny po ničivém tornádu, které si vyžádalo oběti na lidských životech, stovky zraněných a miliardové škody na majetku se obyvatelé Hodonínska a Břeclavska potýkají s dalšími problémy. V pořadu Epicentrum o tom hovořila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). V rámci dotačního programu Živel přiznala velkou chybu a řeč přišla i na ožehavé téma potenciálního střetu zájmu premiéra Andreje Babiše a kauzu Agrofert.
14.07.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků)

Příhodová (ODS): Likvidace lagun v Ostravě provází chyby, pochybnosti a neprůhlednost

 
Občané mají právo na zveřejnění faktů a na odpovědi k otázkám kolem likvidace lagun v Ostravě. Trvající pochyby kolem likvidace vyvolávají množství spekulací, jak a co se vlastně děje na lagunách.
15.10.2011 11:30 |

podobné články

Sobotka (ODS): Schválením EET v Senátu se republika vydala cestou postupné likvidace drobných živnostníků

 
Senátem prošla většinou 40 koaličních hlasů, jen 20 nás bylo proti, norma, známá jako EET. Česká republika se tak vydala cestou postupné likvidace drobných podnikatelů a živnostníků. Vydala se také cestou likvidace rovných podmínek v podnikání, jednoho z pilířů demokratické společnosti.
18.03.2016 11:20 |

podobné články

DIAMO: Veřejné projednávání koncepce likvidace odvalů

 
Dne 9. 5. 2017 proběhlo veřejné projednávání koncepce likvidace odvalů na Příbramsku, na kterém byla veřejnost seznámena s variantami řešení likvidace odvalů a s výsledky individuálních jednání s dotčenými obcemi.
10.05.2017 08:50 |

podobné články

Hasiči na jižní Moravě se nezastavili. Vichr kácel stromy jako kuželky, větve ohrožovaly šoféry

 
Předpovědi meteorologů a jejich varování před nevyzpytatelným počasím se naplnily. Mimořádně silný nárazový vítr zaměstnal v noci na pátek i během pátečního dopoledne řadu hasičských jednotek na jižní Moravě. Na spoustě míst popadaly stromy, některé ohrožovaly řidiče na silnicích.
02.12.2016 14:40 |

podobné články

Úklid po tornádu se blíží ke konci, hasiči bourají poslední domy

 
Dva týdny po úderu ničivého tornáda se úklid v zasažených obcích na jižní Moravě blíží ke konci. Ve středu to oznámil krajský krizový štáb s tím, že už jdou do finiše i demoliční práce na domech, které běsnění živlů nenávratně poškodilo. K zemi nakonec půjde 185 domů, hasičům zbývá zbořit ještě čtyři desítky objektů. Ne všechny domy ale strhli hasiči, mnohé demolice si vedli sami majitelé nemovitostí.
07.07.2021 14:20 |

podobné články

Až pět milionů na dům a další várka pomoci. Vláda po tornádu jela na řízečky k Zemanovi

 
Pomoc obcím na jižní Moravě, které zasáhla minulý týden ničivá bouře, byla hlavním tématem pondělního jednání vlády. A má už konkrétní podobu. Ministerstvo pro místní rozvoj rozjíždí program Živel, ve kterém budou moci lidé se zničeným obydlím čerpat až dvou milionovou dotaci a zvýhodnění třímilioný úvěr na nové bydlení. Uvedla to ministryně Klára Dostálová (za ANO). Její kolega a vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) pak oznámil, že stát podnikatelům na jižní Moravě uhradí 80 až 100 procent výdajů na nový majetek. Maximálně ale milion korun. Ministři z Hrzánského paláce přejeli do Lán na oběd s prezidentem Milošem Zemanem, naservírovaného dostali vepřové miniřízečky s bramborovou kaší. Sledujte tiskovou konferenci po jednání vlády a po obědě s prezidentem.
28.06.2021 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25763 článků)

One Direction natočili bláznivý klip pro charitu!

 
Kluci z One Direction natočili amatérskou kamerou klip k písni One Way Or Another (Teenage Kicks), který natočili pro charitativní organizaci Comic Relief.
22.02.2013 17:05 |

podobné články

STRACH O ČESKÉHO HOKEJISTU! Po tornádu v Oklahomě se Musil neozval

 
V Oklahomě se zastavil život. Po ničivém tornádu jsou desítky tisíc lidí bez domova, agentury hlásí desítky mrtvých. Neštěstí se dotklo i slavné hokejové rodiny Holíkových. David Musil, člen týmu Oklahoma City Barons, o sobě ještě nedal vědět.
21.05.2013 11:25 |

podobné články

Po tornádu je zatím k demolici na sedm desítek domů

 
Počet domů určených po čtvrteční bouři a tornádu k demolici se v sobotu zvýšil na 69, řekl novinářům po jednání krizového štábu ředitel jihomoravských hasičů Jiří Pelikán. Hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) zdůraznil, že lidé by se v žádném případě do demolic vlastních domů neměli pouštět sami, aby se nevystavovali nebezpeční úrazu.
27.06.2021 13:20 |

podobné články

Důchodci Vlkovi z Lužic po tornádu nemají střechu nad hlavou: Potřebují pomoc, dům sami neopraví

 
Olga a Václav Vlkovi přišlo při ničivém tornádu o střechu nad hlavou, krásnou zahradu i o auto. Potřebují pomoct, dům totiž musí jít k zemi. Milujícím prarodičům lidé zatím poslali téměř milion korun.
07.07.2021 09:35 |

podobné články