Prokop vybojoval v Rallye Akropolis skvělé páté místo

Francouz Sébastien Loeb se citroenem vyhrál Rallye Akropolis před stájovým kolegou Mikkou Hirvonenem z Finska. Martin Prokop vylepšil v závěrečném dnu své postavení o jednu pozici a dojel na páté příčce.
27.05.2012 16:30 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Martin Prokop (63 článků) , Mikko Hirvonen (33 článků)

Prokop si v Portugalsku vyjel životní páté místo, vítěze vyloučili

Nejlepší výsledek v mistrovství světa vybojoval český jezdec Martin Prokop v Portugalské rallye, v níž obsadil páté místo. Ve čtvrtém dílu seriálu dojel šestý, ale po diskvalifikaci vítězného Fina Mikka Hirvonena si o jednu příčku polepšil. Hirvonen byl z výsledkové listiny vyloučen několik hodin po skončení soutěže, podle agentury AFP doplatil na neregulérní spojku svého citroënu. První triumf v kariéře si díky tomu připsal Nor Mads Östberg s fordem.
04.04.2012 22:25 |

Osobnosti: Martin Prokop (63 článků)

Prokop se zúčastní Rallye Dakar. Jako tovární jezdec Toyoty

Jediný český pravidelný účastník mistrovství světa v rallye Martin Prokop získal díky vydařenému testování místo v továrním týmu Toyoty pro Rallye Dakar. Jeho týmovým kolegou bude například někdejší vítěz slavného závodu Giniel de Villiers, který s Toyotou v loňském roce získal druhé místo.
14.10.2015 15:11 |

Prokop vstoupil do Akropolis rallye sedmým místem, favorit Ogier je mimo hru

Favorizovaný Sébastien Ogier z Francie měl v úvodní rychlostní zkoušce Akropolis rallye problémy a šestý závod mistrovství světa pro něj záhy skončil.
31.05.2013 23:00 |

Osobnosti: Sébastien Ogier (25 článků)

Prokop se v Mexické rallye posunul na sedmé místo a vyhrál SWRC

07.03.2011 11:45 |

Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil na Mexické rallye nakonec celkově sedmé místo. K posunu o jednu pozici mu ve druhém závodě mistrovství světa pomohlo dodatečné vyloučení Katařana Násira Attíji. Český pilot vozu Ford Fiesta S2000 tak ovládl kategorii SWRC, ve které byl původně druhý.
07.03.2011 13:20 |

Zraněný Prokop byl v Italské rally šestý, závod ovládl Ogier

Francouzský mistr světa Sébastien Ogier vyhrál Italskou rallye a v šestém letošním závodu dosáhl na čtvrté vítězství, kterým si pojistil vedení v šampionátu. Martin Prokop vybojoval s bolavými zády šesté místo a bodoval počtvrté za sebou.
08.06.2014 15:00 |

Osobnosti: Martin Prokop (63 článků) , Sébastien Ogier (25 článků)

Prokop si v Portugalské rallye vyjel životní šesté místo

Martin Prokop s fordem dojel šestý v Portugalské rallye a připsal si nejlepší výsledek v mistrovství světa. Čtvrtý díl seriálu vyhrál Fin Mikko Hirvonen s citroënem a dostal se do čela celkového pořadí před týmového kolegu Sébastiena Loeba z Francie.
01.04.2012 20:55 |

Prokop vylepšil 4. místem české maximum v MS v rallye

Automobilový jezdec Martin Prokop s fordem skončil v Argentinské rallye na čtvrtém místě a dosáhl nejlepšího českého výsledku v historii mistrovství světa. Pátý díl letošního seriálu vyhrál osminásobný světový šampion Francouz Sébastien Loeb z týmu Citroën a jubilejním 70. triumfem v kariéře si upevnil průběžné první místo.
29.04.2012 23:35 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Martin Prokop (63 článků)

První etapu Mexické rallye ovládl Ogier, Prokop drží šesté místo

Po první etapě vede Mexickou rallye mistr světa a obhájce prvenství Sébastien Ogier z Francie. Martin Prokop je po odstoupení několika soupeřů šestý s odstupem tří a půl minuty.
08.03.2014 12:50 |

Do čela Rallye Akropolis se dostal Loeb

Francouz Sébastien Loeb s Citroënem vede Rallye Akropolis před krajanem Ogierem a Norem Solbergem.
18.06.2011 21:45 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků)

VIDEO Rallye Akropolis vyhrál Ogier před Loebem

Francouzský jezdec Sébastien Ogier v citroënu vyhrál Akropolis rallye
20.06.2011 12:10 |

Prokop je v Argentině pátý, Loeb míří k 70. vítězství

Český automobilový jezdec Martin Prokop je před závěrečnou etapou Argentinské rallye pátý a může zopakovat životní výsledek z předchozí soutěže v Portugalsku. V sobotu se o jednu pozici posunul na úkor Katařana Násira Al Attíji, který v desáté z 13 dosavadních rychlostních zkoušek poškodil zavěšení kol a opustil páté místo.
29.04.2012 16:00 |

Čech Prokop je juniorským mistrem světa v rallye

Martin Prokop se stal jako první český jezdec juniorským mistrem světa v automobilových soutěžích. Titul si v pondělí v předstihu zajistil vítězstvím ve své kategorii ve Finské rallye.
03.08.2009 16:25 |

Prokop vyhrál Rallye Krkonoše, Kresta si upevnil vedení v MČR

Prokop se v českém šampionátu jednodenních rallye představil po šesti letech.
19.06.2010 17:00 |

Rallye jezdec Martin Prokop: Fiona je mrtvá... Shořelo auto za 14 milionů!

Pomalý defekt a přeseknutá brzdová hadička. Tahle banalita je zřejmě příčinou toho, že rallye jezdec Martin Prokop (29) přišel v plamenech o káru za 14 milionů korun! Z vozu Ford Fiesta RS WRC zbylo je začouzené torzo.
25.08.2012 12:05 |

Ogier v Polsku vyhrál pátou rallye v sezoně, Prokop byl desátý

Francouzský mistr světa Sébastien Ogier s volkswagenem vyhrál Polskou rallye a díky pátému vítězství ze sedmi dosavadních soutěží v sezoně zvýšil náskok v čele šampionátu. Čech Martin Prokop s fordem obsadil poslední bodovanou desátou pozici.
29.06.2014 13:35 |

Osobnosti: Martin Čech (173 článků) , Martin Prokop (63 článků) , Sébastien Ogier (25 článků) , Martin Čech (69 článků)

Ogier vyhrál řeckou rallye, Loeb dovršil double Citroënu

Francouzský jezdec Sébastien Ogier v citroënu vyhrál řeckou Akropolis rallye a vybojoval třetí vítězství v této sezoně mistrovství světa. Vedení v celém šampionátu bezpečně udržel druhý Sébastien Loeb, Ogierovů týmový kolega.
19.06.2011 15:20 |

Osobnosti: Sébastien Loeb (73 článků) , Sébastien Ogier (25 článků)

Loeb s předstihem vybojoval devátý titul mistra světa v rallye

Sebastien Loeb na Citroënu si v předstihu zajistil devátý titul mistra světa v rallye. Na Rallye Francie zvítězil, i když k obhajobě mu stačilo skončit před svým týmovým kolegou Mikko Hirvonenem.
07.10.2012 18:10 |

Osobnosti: Mikko Hirvonen (33 článků)