Článek

Prokop (ANO): Za neúnosný hluk v Kasárnách Karlín nese odpovědnost město Praha

 
Komentář k jednání kontrolního výboru ZHMP k bodu “Problém hluku-Kasárna Karlín”
27.03.2024 21:10 |

podobné články

Podobné články

Těchonínské tajemství 50. let: V kasárnách žily stovky uprchlíků, v márnici končili i živí

 
V 50. letech žilo v Těchonických kasárnách velké množství řeckých uprchlíků. Šlo především o partyzány z řecké občanské války, kteří museli po porážce komunistické strany ze země z politických důvodů uprchnout. Kdyby zůstali, čekalo by je vězení, nebo dokonce trest smrti. O tom, že žijí v Orlickoústeckém okrese, v té době téměř nikdo nevěděl. Mnozí z Řeků přišli do Česka ve strašném stavu a v kasárnách jich velké množství zemřelo. Někteří však začali nový život. O Těchoníně promluvil Konstantin Papasavoglu, který tam žil jako dítě. Na pobyt vzpomíná s láskou a to i přesto, že tam viděl umírající a těžce nemocné.
21.03.2021 13:30 |

podobné články

Prokop (ANO): Kultura ano, ale ne na úkor Pražanů

 
Stížnosti občanů na neúnosný hluk kolem Ledáren Braník a s tím spojené rušení nočního klidu jako pražští zastupitelé nemůžeme ignorovat. Musíme jako politici hledat kompromis, který dovolí pořádání koncertů v takové míře, která nebude omezovat místní obyvatele.
27.05.2022 21:50 |

podobné články

Babišův střet zájmů je neúnosný, říká poslankyně z Německa

 
Německá europoslankyně Viola von Cramon-Taubadelová se pustila do premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle jejích slov totiž český předseda vlády vede ve svých médiích antievropskou kampaň. „Jeho střet zájmů je neúnosný,“ uvedla. Píše o tom server Forum24.cz.
19.12.2019 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků)

Ombudsman řešil případ lidí, které v noci obtěžoval hluk z diskotéky

 
Na veřejného ochránce práv se obrátil stěžovatel ze severní Moravy, kterého v nočních hodinách obtěžoval hluk z venkovního klubu. Pořadatel přitom má k dispozici i vnitřní prostory, ve kterých diskotéky probíhají v zimě. Diskotéka se sice nachází až na okraji města, ale hluk se nese daleko do okolí. Na rušení nočního klidu si tak opakovaně stěžovali lidé ve třech okolních vesnicích. Stěžovatel i další místní obyvatelé se marně snažili problém řešit opakovaným voláním policejních hlídek.
12.08.2022 18:05 |

podobné články

Bruselský emisar končí: Po zatčení Ratha byl politický tlak neúnosný

 
ROZHOVOR Nebyl jsem blízký přítel Davida Ratha a politický tlak na můj odchod po jeho zatčení byl neúnosný. Tak mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz středočeský emisar v Bruselu Marek Semerád. Sociální demokrat a starosta Cerhenic bude emisarem pouze do dne voleb, na ukončení smlouvy se dohodl s hejtmankou. Proč vlastně musel odejít a byl jeho měsíční plat 90 tisíc korun nezasloužený, jak se spekuluje?
20.08.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4631 článků)

Tloustnutí z hluku? Běžné. Rámus vám přivodí i infarkt, tvrdí studie

 
Obtěžování hlukem nepříznivě ovlivňuje zdraví, zvyšuje výskyt vysokého tlaku a vředové choroby žaludku a dvanácterníku. Potvrdila to studie zveřejněná na webu Státního zdravotního ústavu. Hluk o síle 120 až 140 decibelů poškozuje sluchový aparát, 50 až 60 decibelů má neblahé účinky na srdce a cévy. Hluk má také dopad na imunitu a duševní zdraví, noční hluk narušuje spánek a vede k obezitě.
13.07.2016 15:45 |

podobné články

Kancelář ombudsmanky přijala více stížností na hluk z dopravy

 
Kancelář veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové loni přijala více stížností na hluk i vibrace z dopravy, týkaly se silniční i železniční dopravy. V roce 2015 vyřizoval zástupce ombudsmanky 12 stížností na hluk z pozemní dopravy, loni 17. ČTK to řekla mluvčí kanceláře Iva Hrazdílková.
08.01.2017 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (535 článků)

Máte hlučné sousedy?

 
Mezi nejčastější rušivé elementy spokojeného bydlení patří hluk z dopravy, hluk ze sousedního bytu a hluk z parkování. To je výsledek mezinárodního výzkumu, který provedla Světová zdravotnická organizace v roce 2004 na území členských států EU. Od té doby se situace mírně zlepšila, ale problémy s hlukem stále přetrvávají. Nadměrnému hluku je vystavena téměř polovina obyvatel Evropské unie.
21.03.2017 08:40 |

podobné články

Hluk větrných elektráren škodí mořským rybám

 
Každý v zoologii průměrně vzdělaný člověk ví, že specifickým orgánem ryb je jejich postranní čára, která reaguje na nejrůznější vibrace a zvukové vlny šířící se vodou. Ryba mnohdy zareaguje na dupajícího rybáře dříve, než ho uvidí. A také je schopná postranní čárou vnímat geologické otřesy půdy a nebezpečné vodní proudy. Vnímá jimi bohužel také hluk produkovaný větrnými elektrárnami umístěnými ve světových mořích. A mnoha druhům tento hluk škodí.
01.10.2017 09:30 |

podobné články

Uprchlíci našli azyl v židenických kasárnách: 208 lůžek a jedno teplé jídlo denně

 
Brno má nově přes 200 lůžek pro uprchlíky z Ukrajiny v židenických kasárnách. Ubytováno je nyní zhruba 40 lidí. Město chce zajišťovat jedno teplé jídlo denně, k dispozici jsou i potraviny z potravinové banky.
16.03.2022 11:35 |

podobné články

Projděte se po lešení. Kasárna Karlín poprvé ukázala své prostory veřejnosti

 
V Kasárnách Karlín zpřístupnili majitelé vůbec poprvé prostory staré budovy veřejnosti. V pátek 6. října se tady sešly stovky Pražanů, kteří se procházeli po lešení, aby si prohlédli neopakovatelnou výstavu třiceti autorů v rámci festivalu 4 plus 4 dny v pohybu. Vernisáž výstavy tak odstartovala osmidenní festival současného umění.
07.10.2017 19:40 |

podobné články

Lehátka na opalování nahradil led: V Kasárnách Karlín otevřeli veřejné kluziště

 
Kasárny Karlín nekončí sezonu. Na místě, kde přes léto byla lehátka k projekcím letního kina, vzniklo ledové kluziště. Na něm si můžete od 11. prosince zabruslit od pondělí až do neděle.
11.12.2017 09:15 |

podobné články

Babiš změnil názor a chce znovu vyjednávat o vládě s ČSSD. Ozval se už Hrad i lídři stran

 
Za rozhodování o vyjednávacím postupu nesl, nese a ponese plnou odpovědnost premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). V reakci na večerní usnesení výboru hnutí ANO, který ukládá vyjednávacímu týmu obnovit jednání s ČSSD, to napsal mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura ČTK napsal, že soudci kroku ANO budou voliči, plnou odpovědnost za něj nese hnutí ANO. Opoziční lídři reagují spíše kriticky.
12.04.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Tomio Okamura (3132 článků) , Jiří Svoboda (546 článků) , Jiří Svoboda (546 článků)

Tuniský voják v kasárnách zaútočil na své kolegy. Sedm zabil, 10 zranil

 
Jeden z tuniských vojáků začal v kasárnách v centru Tunisu z nejasných důvodů střílet po svých kolezích. Sedm z nich zabil a dalších 10 zranil, šlo zřejmě o vnitřní spory. Ostatním vojákům se ho podařilo zneškodnit a zabít. 
25.05.2015 13:51 |

podobné články

Voják se v kasárnách zmocnil cizí zbraně a postřílel sedm kolegů

 
Násilím se zmocnil cizí zbraně a spustil palbu na všechny strany. Tuniský voják postřílel v kasárnách sedm svých kolegů. Sám z přestřelky ale živý nevyvázl…
25.05.2015 15:50 |

podobné články

Grois (ČSSD): Kaplička v Kasárnách je jako nová

 
Kaplička v Kasárnách, jedna z dominant městské části, prošla kompletní rekonstrukcí. Pyšní se novou fasádou, opravenými dveřmi i okny a brzy se k ní vrátí i zrestaurovaná socha sv. Jana Nepomuckého.
17.08.2020 12:20 |

podobné články

Exministr Urban: Babiš se snaží přenést odpovědnost za EET na ČSSD. Ale je to jeho akce. A jestli to zkolabuje...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie odmítá nést odpovědnost za to, jestli se objeví problémy při zavádění elektronické evidence tržeb. „Celý ten návrh je plná odpovědnost ministra financí, tedy pana Babiše. On možná má teď tendenci tu odpovědnost ředit a přenést na sociální demokracii, nicméně on je ministrem financí a ministerstvo financí je gestorem celé odborné části, takže si myslím, že pro sociální demokracii to nemůže mít žádný negativní dopad,“ prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu, místopředseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban.
11.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (187 článků)

Karlín a Holešovice propojí lávka. Vede přímo pod tramvaj?! Z chodníku bude promenáda, říká radní

 
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení, v němž bude hledat firmu, která vybuduje lávku spojující Karlín a Holešovice. Předpokládaná maximální cena stavby, která bude 285 metrů dlouhá, je 197 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní a ve čtvrtek i zastupitelé. Kdy přesně stavba začne, zatím není jasné. Projekt pro město udělala společnost AI Praha. Město nechává rozpracovat rovněž studii přeměny ostrova Štvanice.
09.11.2020 15:10 |

podobné články

Michal Prokop v Trutnově poprvé zahrál písně z chystaného alba

 
Také písně z chystaného alba Sto roků na cestách představil při svém čtvrtečním vystoupení na 25. ročníku festivalu Open Air Trutnov Michal Prokop. V zaplněném areálu vedle osvědčených hitů zazněly také novinky Sto roků samoty a Zatmění. Šestašedesátiletý Prokop chystá nové studiové album po šesti letech. Finální práce na něm právě vrcholí.
17.08.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (104 článků) , Michal Prokop (104 článků)