Článek

Prokop (ANO): Dozimetr v Praze pokračuje? Fakta o pochybném výběrku na metro D

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy vybral ve výběrovém řízení na další etapu metra D firmu, která je o 2,2 miliardy korun dražší než levnější nabídka, a celé toto výběrko provází tolik pochybností, že se proti němu ohradila široká veřejnost, odborníci, a dokonce i Transparency International.
20.11.2023 21:10 |

podobné články

Podobné články

Kauza Dozimetr: Bratři Nemrahovi přijali podmínky, soud dohodu schválil

 
Obvodní soud pro Prahu 8 dnes schválil dohodu o vině a trestu v případu Zakaríi a Karíma Nemrahových, který souvisí s kauzou Dozimetr. Oba obžalovaní se se státním zástupcem dohodli na podmíněných trestech. Rozhodnutí je pravomocné. Policista Karím Nemrah v neveřejných policejních systémech podle dohody neoprávněně lustroval poznávací značky vozidel, v některých případech na popud svého bratra Zakaríi, který je obviněný v hlavní větvi kauzy Dozimetr.
18.08.2023 11:30 |

podobné články

Křetínský a Tkáč vstupují do Metro AG. Kupují 7,3 procenta akcií, na další získávají opci

 
Podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vstupují do společnosti METRO AG, jednoho z největších velkoobchodníků a retailerů v Evropě. Společnost EP Global Commerce GmbH (EPGC), kterou oba podnikatelé vlastní, kupuje 7,3 procenta kmenových akcií METRO AG od společnosti Haniel. Získává navíc opci na koupi zbylých 15,2 procenta kmenových akcií firmy METRO v držení Hanielu. Blesk Zprávám informaci řekl mluvčí Daniel Častvaj. METRO v České republice vlastní velkoobchody Makro.
24.08.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Patrik Tkáč (27 článků) , Daniel Častvaj (30 článků) , Daniel Křetínský (85 článků)

Prokop (ANO): Další větev kauzy Dozimetr

 
Pozdě v noci přišla na čtvrtečním pražském zastupitelstvu na řadu diskuze o další větvi nechvalně proslulé kauzy Dozimetr. Ta se týká nevýhodného prodeje městských pozemků v pražských Lysolajích.
10.09.2022 16:50 |

podobné články

Dozimetr se podle Nachera hnutí ANO netýká: Zato současné vedení je v něm namočené po krk, tvrdí

 
Zatímco před čtyřmi roky ještě Praze vládla primátorka Adriana Krnáčová, nyní má hnutí ANO problémy se vůbec dostat magistrát. To hodlá změnit Patrik Nacher, který se coby jednička hnutí pokusí získat Pražany na svou stranu. Jak uvedl v rozhovoru pro eXtra.cz, jelikož současné vedení hlavního města nedalo opozici žádné funkce, je ANO jedním z mála subjektů nedotčených kauzou Dozimetr. I proto by nikdy nešel do spolupráce se současným zastupitelem Janem Čižinským.
22.09.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (799 článků)

Zůstane-li metro v pondělí úplně stát, bude to poprvé v historii

 
Pokud by pražské metro zůstalo v pondělí část dne uzavřeno, bylo by to vůbec poprvé v historii. Metro sice již v minulosti několik kratších výpadků postihlo, ale v podobném rozsahu se zatím nic podobného nestalo. Generální ředitel Pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák v pátek uvedl, že se společnost pokusí zajistit, aby v pondělí metro alespoň v omezeném režimu fungovalo.
10.06.2011 17:55 |

podobné články

Dopravní podnik chce metro v provozu, odbory ho chtějí úplně zastavit

 
Pokud by pražské metro zůstalo v pondělí část dne uzavřeno, bylo by to vůbec poprvé v historii. Metro sice již v minulosti několik kratších výpadků postihlo, ale v podobném rozsahu se zatím nic podobného nestalo. Generální ředitel Pražského dopravního podniku (DPP) Martin Dvořák v pátek uvedl, že se společnost pokusí zajistit, aby v pondělí metro alespoň v omezeném režimu fungovalo.
10.06.2011 19:15 |

podobné články

Nouza (Pro Prahu): Pražané, metro D nebude

 
Tak pročítám denní tisk: „Praha neschválila společný podnik pro metro D“, „Podnik pro metro D s Pentou narazil“, „Radní odmítli společný podnik DPP a Penty k metru D“. V konečném důsledku to znamená, že metro D nebude.
01.09.2018 21:30 |

podobné články

10 lží o srpnu 1968. Rozebrali jsme skandální dokument ruské televize

 
Dokument ruské televize „Varšavská smlouva – odtajněné dokumenty“ způsobil mezinárodní poprask. Prezident republiky Miloš Zeman (70) tvůrce pořadu obvinil ze lži. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD, 58) reagoval též rázně. Kvůli tvrzením, že NATO chystalo invazi a Češi připravovali ozbrojené povstání, si dokonce pozval na „kobereček“ ruského velvyslance Sergeje Kiseljova. Tvůrci pořadu ale trvají na tom, že dokument naopak odhaluje do té doby neznámá fakta. „Pořad je v souladu se všemi principy novinářské etiky. Vznikl na základě třístránkového dokumentu, který byl nedávno odtajněn. Jiná věc je, že některá fakta, která zazní ve filmu, se nelíbí současným elitám ve střední Evropě. Jsou to ale fakta, byť i nepohodlná,“ tvrdí Petr Fjodorov, šéf mezinárodních vztahů ve státním mediálním koncernu VGTRK, kde film vznikl. Blesk proto požádal renomovanou historičku Muriel Blaive z Ústavu pro studium totalitních režimů, aby se k dokumentu vyjádřila. Ta si dokonce myslí, že tvůrci pořadu nakonec chtějí svalit vinu za invazi v roce 1968 na občany tehdejšího Československa. Dokument měla letos vysílat Česká televize, ale Rusové nakonec práva na vysílání bez udání důvodu neprodali. Blesk ale pro vás dokument zhlédl a vybral 10 kontroverzních výroků, které v něm zazněly. Jsou to lži, nebo fakta, jak tvrdí tvůrci pořadu?
21.08.2015 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2860 článků) , Miloš Zeman (27993 článků) , Sergej Fjodorov (6 článků)

Fakta a mýty o čokoládě

 
Jaká jsou fakta a mýty o čokoládě, nejoblíbenější sladké pochoutce, jejíž historie sahá až daleko do naší paměti a které skutečně jen málokdo dokáže odolat? Budete se možná divit, ale ne všechna tvrzení, která o čokoládě kolují z generace na generaci, jsou pravdivá. Stejně tak vás asi překvapí, že některé povídačky, o nichž jste si mysleli, že jsou jen vymyšlené, naopak zastávají pravdu. Jestliže i vy patříte k milovníkům čokolády, pak si náš dnešní článek rozhodně nenechte ujít. Možná pro vás bude nepříjemným probuzením do reality, možná vás naopak mile překvapí! Fakta a mýty o čokoládě – co je pravda a co ne? Asi jako o všem v dnešní době, kolují i o čokoládě pravdivá a nepravdivá tvrzení, o kterých jsme každý z nás určitě slyšel. My jsme se rozhodli přijít pravdě na kloub a s výsledkem se s vámi podělit. I pro nás byla některá zjištění (ne)milým překvapením! Čokoláda zlepšuje náladu! Pravda: Konzumace čokolády skutečně zlepšuje náladu, ale tento stimulační účinek nemá za vinu cukr, jak si většina lidí myslí, nýbrž viníkem pocitu štěstí je kakao. To obsahuje flavonoidy a ty ve vašem těle zvýší pocit spokojenosti. Po čokoládě přiberete! Lež: Hodně lidí si myslí, že konzumace čokolády způsobuje přibírání na váze, což ale není pravda. Čokoláda s obsahem čistého kakaa naopak podporuje hubnutí, což potvrdily i mnohé studie. Čokoláda funguje jako afrodiziakum! Pravda: Věřte tomu nebo ne, ale čokoláda opravdu může mít afrodiziakální účinky a může se tedy hrdě řadit mezi známá afrodiziaka. Ačkoli studie a vědci tvrdí pravý opak, čokoláda vykazuje afrodiziakální účinky psychického rázu. Čokoláda je droga! Lež: Možná se i vy řadíte k lidem, kteří s oblibou říkají, že jsou na této sladkosti doslova závislí. Říkat to sice můžete, ale o závislosti jako takové rozhodně nemůže být řeč. Čokoláda není droga, která by ve vás... Čtěte více Příspěvek Fakta a mýty o čokoládě pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2016 05:40 |

podobné články

Server přidal ke kauze Dozimetr vysokou političku ANO. Babiš na tiskovce zuřil

 
Nejen politici STAN mají mít styky s osobami obviněnými v kauze Dozimetr, která se týká hospodaření pražského dopravního podniku. Ve spojení s jedním z obviněních měla být také někdejší hejtmanka Karlovarského kraje a členka předsednictva hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Podle serveru Novlivní.cz se tato poslankyně se svým manželem – politikem ODS Janem Mračkem – dlouhodobě stýkala se stíhaným podnikatelem Zakaríou Nemrahem. „Je to známý mého manžela,“ nepopírá styky s obviněným politička.
01.09.2022 18:35 |

podobné články

Gazdík jde šéfovat pražskému gymnáziu. Studenti se bouří: Moc funkcí a Dozimetr

 
Studenti osmiletého soukromého Gymnázia Duhovka v Holešovicích v Praze 7 se bouří. Jejich ředitelem se má stát exministr školství, poslanec Petr Gazdík (STAN). Sepsali proto petici, v níž upozorňují na kumulaci funkcí i na jeho spojování s kauzou Dozimetr, informují Novinky.cz.
05.02.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1212 článků) , Petr Gazdík (1201 článků)

Dozimetr: Pět obviněných

 
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili v případu souvisejícím s kauzou Dozimetr pět lidí. ČTK to dnes potvrdil státní zástupce Adam Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.
17.04.2023 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (569 článků) , Adam Adam (569 článků)

V případu souvisejícím s kauzou Dozimetr obvinila policie pět lidí

 
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu obvinili v případu souvisejícím s kauzou Dozimetr pět lidí. Potvrdil to státní zástupce Adam Borgula z Vrchního státního zastupitelství v Praze.
17.04.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (569 článků) , Adam Adam (569 článků)

Ať jde! Nad Vildumetzovou se stahují mračna

 
Mračková Vildumetzová musí skončit! Vládní strany se pustily do místopředsedkyně Sněmovny z řad hnutí ANO, která na své svatbě uvítala jednoho z obviněných v kauze Dozimetr - konkrétně podnikatele Zakaríu Nemraha. Poslankyně STAN Barbora Urbanová připomínala, že kvůli kauze Dozimetr opozice iniciovala mnohahodinové debaty ve Sněmovně a hlasování o vyslovení nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).
08.09.2022 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků)

„Dozimetr 2“. Babiš ukázal na „gigatunel spojený se STANem“

 
Záměr zrušit současné letiště v Plzni-Líních a vystavět na jeho místě továrnu na baterie pro elektromobily považuje expremiér a předseda nejsilnější opozičního hnutí ANO Andrej Babiš za „zločin“, který by šlo označit i za jakýsi „Dozimetr 2 na vládní úrovni“. Jde podle něj o „gigatunel lidí spojených se STAN“. V rozhovoru pro Novinky.cz Babiš zmínil, o co podle něj tito lidé „hrají“. Padlo přitom i jméno ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN).
15.10.2022 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Buď v tom jeli také, nebo... Dozimetr, IT větev, finance na Kartouse a další. Nerušil odklápí magistrátní pokličku

 
„Odcházející Rada se bojí jako čert kříže kauzy Dozimetr, zvláště pak paní Marvanové,“ říká lídr pražské SPD, Josef Nerušil po prvním zastupitelstvu. A dodává, že jsou zde i IT zakázky, u kterých mají máslo na hlavě Piráti. A odmítá, že by skrytě podporoval koalici ANO a SPOLU. „Nejsme parta koňských handlířů,“ vzkázal na adresu Petra Hlaváčka ze STAN.
07.11.2022 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (309 článků)

Buď v tom jeli také, nebo... Dozimetr, IT větev, finance na Kartouse a další. Nerušil odklápí magistrátní pokličku

 
„Odcházející Rada se bojí jako čert kříže kauzy Dozimetr, zvláště pak paní Marvanové,“ říká lídr pražské SPD, Josef Nerušil po prvním zastupitelstvu. A dodává, že jsou zde i IT zakázky, u kterých mají máslo na hlavě Piráti. A odmítá, že by skrytě podporoval koalici ANO a SPOLU. „Nejsme parta koňských handlířů,“ vzkázal na adresu Petra Hlaváčka ze STAN.
07.11.2022 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rada (309 článků)

Mašek (ANO): Polčák se potkával s klíčovými aktéry případu Dozimetr

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze Dozimetr.
24.07.2023 20:15 |

podobné články

Michal Prokop v Trutnově poprvé zahrál písně z chystaného alba

 
Také písně z chystaného alba Sto roků na cestách představil při svém čtvrtečním vystoupení na 25. ročníku festivalu Open Air Trutnov Michal Prokop. V zaplněném areálu vedle osvědčených hitů zazněly také novinky Sto roků samoty a Zatmění. Šestašedesátiletý Prokop chystá nové studiové album po šesti letech. Finální práce na něm právě vrcholí.
17.08.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Prokop (103 článků) , Michal Prokop (103 článků)