Článek

Profesorka Syková: Vakcínu Sputnik nakoupit a počkat na schválení. Bude o ni velký zájem. Ivermektin? Nebezpečný! Pacienty sledovat v nemocnici. Berte denně Aspirin

 
ROZHOVOR Každý večer slyšíme v hlavních televizních zprávách, že situace se mírně zlepšuje. Přitom by se lidé měli z obrazovky dozvědět, že nynější stav potrvá ještě velmi dlouho. Profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR, považuje za velmi pravděpodobné, že onemocnění covid-19 může dlouhodobě ublížit i zdravému a mladému člověku, přestože neměl těžký průběh onemocnění. I ti, co prodělali nákazu bez závažnějších příznaků, mohou být náchylní k pozdějším velmi vážným chorobám, což se projeví v řádu několika měsíců, ale i let.
15.03.2021 14:04 |

podobné články

Podobné články

Profesorka Syková: Vakcínu Sputnik nakoupit a počkat na schválení. Bude o ni velký zájem. Ivermektin? Nebezpečný! Pacienty sledovat v nemocnici. Berte denně Aspirin

 
ROZHOVOR Každý večer slyšíme v hlavních televizních zprávách, že situace se mírně zlepšuje. Přitom by se lidé měli z obrazovky dozvědět, že nynější stav potrvá ještě velmi dlouho. Profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR, považuje za velmi pravděpodobné, že onemocnění covid-19 může dlouhodobě ublížit i zdravému a mladému člověku, přestože neměl těžký průběh onemocnění. I ti, co prodělali nákazu bez závažnějších příznaků, mohou být náchylní k pozdějším velmi vážným chorobám, což se projeví v řádu několika měsíců, ale i let.
14.03.2021 10:00 |

podobné články

„Zázračný“ ivermektin? Češi kšeftují už i s koňskou pastou. Expertka varuje

 
Je libo koňský lék za 1108 korun? Obsahuje ivermektin a pošlu jej dobírkou. Tak by se dal shrnout inzerát na internetovém bazaru. Jak se ale shodují experti, léky pro zvířata prostě nejsou určené lidem a především ty neregistrované, kterým je i lék nabízený na internetu. Samotný ivermektin označil za nadějný lék premiér Andrej Babiš (ANO). Do Česka doputovalo od bulharského výrobce 10 tisíc dávek. Jako první ho začali podávat pacientům v nemocnici sv. Anny v Brně, o látku mají zájem další desítky zařízení. Mezi odborníky ale budí kontroverze. Důkazy, které by jeho účinnost potvrzovaly, jsou totiž zatím jen nedostatečné, a nejnovější vědecká studie dokonce dospěla k závěru, že ivermektin zotavení lidí s mírnými příznaky covidu nijak neurychluje.
07.03.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22468 článků)

Falšování výsledků testů vakcíny Sputnik ze strany EU? Podstrčený sajrajt lidem? A pak... Jaroslav Foldyna se obává tohoto scénáře

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Hejtmany nikdo vakcínu Sputnik používat nenutí, občané by ale tuto možnost dostat měli. Úplně by mi stačilo schválení našich úřadů. Ti, kdo potřebují schválení ze strany unijních papalášů, nevěří našim lidem. Pak je ovšem otázkou, čí zájmy zastupují,“ říká poslanec Jaroslav Foldyna (hnutí SPD, původně zvolen za ČSSD). Souhlasí se slovy prezidenta Miloše Zemana o rezignaci ministrů a v rozhovoru popsal, proč by k nim mělo dojít. Vyjádřil také obavy kolem manipulace ze strany Evropské unie a podotkl, že Rusko schválení Bruselu nepotřebuje, o jejich vakcínu má zájem celý svět.
14.03.2021 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25750 článků) , Jaroslav Foldyna (681 článků)

Neužívejte ivermektin, varuje lékař. Raději aspirin, ten má také docela pěkná data

 
Lék na covid zatím neexistuje. Někteří lidé se dožadují experimentálních medikamentů bez schválení lékovými agenturami. Lidé by měli sáhnout po ověřených léčivech, ne po neschválených přípravcích, míní vedoucí lékař KARIM Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) Martin Balík, podle kterého by ke snížení rizika závažného průběhu nemoci covid-19 mohly přispět i acylpyrin, aspirin či anopyrin. Podle něj by tento postup byl lepší než užívání ivermektinu, informují Lidovky.
24.03.2021 21:55 |

podobné články

Česko zastavilo Sputnik V. Brazílie šokuje. Nesmysly a tlak USA, zní z Ruska

 
Kolem vakcíny proti koronaviru Sputnik V to opět jiskří. Český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) oznámil, že stále nemá dost informací, aby se mohl k ruské vakcíně jakkoli vyjádřit. Oznámení přišlo ve chvíli, kdy se Brazílie rozhodla dát od ruské vakcíny ruce pryč. Ruský fond přímých investic (RDIF), který prodává vakcínu Sputnik V do zahraničí, oznámil, že brazilský regulační úřad mohl vakcínu Sputnik V odmítnout po nátlaku Spojených států.
29.04.2021 10:50 |

podobné články

Hyeny z ČT, televizní Taliban. Profesorka Syková vypovídá, jak Wollnerova redaktorka zneužila zničenou matku zemřelého chlapce a honila ji s kamerou

 
ROZHOVOR Nabízet divákům realitu pokřivenou k nepoznání, tak vypadá činnost redaktorů České televize. V pořadu Reportéři ČT se o tom znovu přesvědčila profesorka Eva Syková, která bude za tři týdny v senátních volbách obhajovat svůj mandát mimo jiné i proti poraženému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. Politička a vědkyně přiznává, že její blízké i spolupracovníky jímá zlost nad obludnou mocí některých prohnilých redaktorů. Lidí honících se za senzací, neštítících se hyenismu, jaký si lze jen stěží představit a přitom nenesoucích za znásilnění reality sebemenší odpovědnost.
15.09.2018 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1185 článků)

Profesorka Syková: Ti, co prodělali COVID-19, trvalou imunitu nemají. Spěchejme s očkováním, i děti od 12 let. Určitě přijde další vlna!

 
Pandemický zákon je nutné neprodleně předělat nebo nahradit jiným zákonem. O tom, co a jak se bude uvolňovat, musí mít možnost rozhodovat Ministerstvo zdravotnictví, a to na základě odborného názoru poradního orgánu epidemiologů a zdravotníků. Profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR také tvrdí, že poslanci, kteří nejsou odborníky, nemohou ve světle blížících se voleb zodpovědně a apoliticky rozhodovat. Neočkovaní, kteří si myslí, že to zdravotně zvládnou, jsou sobci. Kde jeden jedinec ohrožuje druhého, tam je konec svobody.
05.06.2021 14:00 |

podobné články

Orbán si nechá dát čínskou vakcínu. Maďaři „kašlou“ na Brusel, nakoupili i ruský Sputnik

 
Maďarské regulační úřady schválily k použití vakcínu proti covidu-19 od čínského výrobce Sinopharm. Oznámila to šéfka maďarských zdravotnických úřadů Cecilia Müllerová. Maďarské úřady také uzavřely s čínskou firmou dohodu o nákupu pěti milionů dávek její vakcíny, informovala agentura Reuters. Maďarsko schválilo a nakoupilo čínskou vakcínu jako první z členských zemí EU. Stalo se tak týden poté, co Maďarsko coby první členská země EU nakoupila ruskou vakcínu Sputnik V, připomněl Reuters.
29.01.2021 21:15 |

podobné články

Víte, jak covid-19 poškozuje váš mozek? Následky klidně až za 10 let. Profesorka Syková, specialistka na onemocnění tohoto orgánu, promluvila. Raději se posaďte

 
ROZHOVOR Je prokázáno, že infekce COVID-19, která způsobuje virovou pneumonii a dechovou nedostatečnost a vede ke snížení množství kyslíku, je provázena systémovým zánětem, který se nevyhýbá ani mozku. Upozorňuje na to profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR, která se celý život zabývá výzkumem mozku a jeho onemocněním. Nejcitovanější česká vědkyně zastává názor, že nošení roušek a respirátorů, které důsledně překrývají ústa i nos, je zásadní pro zabránění pozdějších, dosud ne zcela známých následků na lidské zdraví.
06.12.2020 00:05 |

podobné články

Arenberger: Sputnik chce až 26 procent lidí. Chci ho tu. Mám návrh

 
Stal se Petr Arenberger ministrem zdravotnictví proto, že se nebrání využít v Česku ruskou vakcínu proti koronaviru Sputnik V? Pan profesor by byl rád, aby si ho lidé pamatovali i jinak, než jako „družici“. Jedním dechem, však dodal, že podle dostupných statistik má o vakcínu Sputnik zájem až 26 procent lidí.
08.04.2021 10:35 |

podobné články

Rusko zahájilo očkování Sputnikem V, zájem je velký

 
V Rusku v sobotu začalo očkování obyvatel proti covidu-19. Zatím je vakcína Sputnik V k dispozici v Moskvě, kde o ni je velký zájem – během prvních hodin se na očkování zaregistrovaly tisíce lidí. Na ruskou vakcínu Sputnik V mají nárok zdravotníci, sociální pracovníci a zaměstnanci ve školství, informují Novinky.
05.12.2020 19:05 |

podobné články

Poslanec a lékař Kaňkovský: Ivermektin za vyzkoušení stojí

 
Lékaři mezi poslanci se neshodují, jestli by měly nemocnice začít používat pro léčbu covidu-19 nadějný lék ivermektin. Část je vůči neregistrovanému léčivu opatrná, část by nechala ivermektin stejně jako na Slovensku nebo USA k užití některým fakultním nemocnicím.
23.02.2021 13:15 |

podobné články

Blatný: Ivermektin je nově povolen lékařům, nutný souhlas pacienta. Co lék isoprinosine?

 
Isoprinosine. Ivermektin. Léky, ke kterým se v poslední době v souvislosti s pandemií covidu upíná nemalá pozornost. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je to však i proto, že by si zkrátka všichni přáli najít nějaký lék. Jenže tak jednoduché to není, upozorňoval ve Sněmovně Blatný. Jeho resort však nakonec přece jen umožní zdravotnickým zařízením podávat pacientům s covidem lék ivermektin dle uvážení lékaře. Jako experimentální léčba vyžaduje souhlas pacienta.
12.03.2021 10:20 |

podobné články

Aspirin prý umí prodloužit život lidem po šedesátce

 
Pravidelný příjem léků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou – kupříkladu Acylpyrin, Anopyrin či Aspirin – lékaři nedoporučují brát dlouhodobě, protože se obávají, že vyvolá krvácení do trávicího traktu a zvyšuje riziko krvácení do mozku. Lék na ředění krve či horečku však některé starší osoby musejí užívat denně. Vědci z Los Angeles prokázali, že se tím chrání před infarktem, mrtvicí a některými typy rakoviny. A dokonce to zvyšuje šanci, že se dožijí osmdesátky.
07.12.2016 17:00 |

podobné články

Aspirin může ohrozit seniory víc, než se čekalo. Spouští krvácení do žaludku

 
Lidé starší 75 let, kteří denně užívají aspirin kvůli prevenci krevních sraženin, jsou ohroženi nebezpečným krvácením do žaludku více, než se dosud předpokládalo. Napsala to britská BBC s odkazem na lékařský časopis Lancet.
14.06.2017 20:55 |

podobné články

Senátorka Syková jako vědkyně dala naději těžce nemocným, publikovala v nejlepším odborném časopise. Jenže pak se střetla s nenávistí Jiřího Drahoše...

 
ROZHOVOR Mezi našimi současníky nežije mnoho osobností, které by měly ve vědeckém světě takový zvuk. Profesorka Eva Syková, senátorka, která se o svůj druhý mandát bude ucházet v přímém souboji s neúspěšným finalistou prezidentské volby Jiřím Drahošem už na podzim, takovou vědeckou hvězdou je. A je ostudou a nesmírnou škodou, že už několik let je jí znemožněno pokračovat ve slibném výzkumu, který dával alespoň naději těžce nemocným. I proto stejně trpící jsou u nás dnes ponecháni osudu, pokud nedisponují značnými prostředky, aby hledali naději za hranicemi, kde na výzkum profesorky Sykové navázali.
15.06.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Drahoš (1185 článků)

Syková (ČSSD): Děkuji všem voličům, kteří mi v prvním kole dali hlas

 
Do druhého kola senátních voleb vstupuje profesorka Eva Syková z prvního místa, když navzdory předpovědím porazila dosavadního senátora za ODS. Kandidátka ČSSD nyní hodlá oslovit všechny voliče na Praze 4, včetně těch, jejichž favorit se do druhého kola neprobojoval.
15.10.2012 21:10 |

podobné články

A najednou Sputnik všude: Prý se to obrací

 
Vysokoškolský pedagog Radim Valenčík si všímá toho, že v EU roste zájem o ruskou vakcínu proti nemoci covid-19 Sputnik V. V českých médiích přibývá zpráv o této vakcíně. Podle Valenčíka se se zprávami o Sputniku přímo „roztrhl pytel“. Je to snad pokus o hybridní válku? Podle analytika Karla Svobody nikoli. Podle něj se jen Rusko snaží protlačit svůj Sputnik do EU pochybnými cestami.
10.03.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Svoboda (621 článků)

Primář Rezek: Zájem o ivermektin je velký. Chceme ho zpřístupnit všem

 
Chceme zpřístupnit lék Ivermektin všem, kdo mají zájem, řekl v úterý v rozhovoru pro Právo primář I. interní kardioangiologické kliniky FN u sv. Anny v Brně Michal Rezek.
03.03.2021 08:15 |

podobné články